TSL 2009/10 26. Hafta | Trabzonspor 1-0 Galatasaray | 21 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 26. Hafta | Trabzonspor 1-0 Galatasaray | 21 Mart | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 26. Hafta | Trabzonspor - Galatasaray | 21 Mart |19.00

Bu maçın önemi dahada arttı şampiyon olmak istiyorsak almak zorundayız.

Biraz Türkçeye dikkat arkadaşım..Malum sitedeki yorumlar gibi olmuş, eleştirirken sende öyle olma.

Salla onları onlar şu sıra kime saracağını bilmiyorlar.

Psikolojide yön değiştirme diye bir olay var. Bir olaya sinirlenip kardeşine bağırman gibi. Onlarda yönetime sinirleniyorlar ama ses edemiyorlar. Ya hakem ya mhk ya guiza kime denk geliyorsa sallıyorlar.

sitelerde yorum yazarken genelde alan dar olduğu için elim alışmış seslileri atıyorum :D

Öncelikle klasik bir yorumla başlamak istiyorum, zor maç olacak..

Bu maçtaki en önemli dezavantajımız ne Umut'un, Alanzinho'nun yükselen performansı, ne de güçlü Trabzonspor tandemidir. Bizim en büyük dezavantajımız bu maçı deplasmanda oynayacak olmamız. Futbolcu kalitesi olarak Trabzonspor'dan üstün olduğumuz su götürmez bir gerçek..

Avantajlarımıza gelirsek, öncelikle Trabzonspor'daki Cale ve Ferhat'dan oluşan sol bek rotasyonu bizim en önemli hücum varyasyonlarımız olacağı bölge olacaktır. Trabzonspor'un sol kanadı sağ kanadına oranla oldukça güçsüz. Bu da Keita'nın ve iyi bir dönüş yapan Sabri'nin gününde olduğu bir maçta lehimize büyük bir artı olacaktır.

Buna karşın, pek göz önüne gelmese de bizim en büyük artılarımızdan biri de Hakan Balta'nın dönüşüdür. Tabi ki, form durumu ve bir süredir maç oynamamış olması bir handikap fakat, hızlı Serkan ve Ömer ile Trabzonspor sağ kanadı rakiplerine sık sık zor anlar yaşattı ikinci yarıda. Dolayısıyla o bölgede defansif açıdan Caner'den güçlü bir Hakan Balta'nın olması Trabzonspor'un en etkili bölgesini kontrol altında tutmamızı sağlayacaktır. Aynı zamanda yedek başlasa dahi maçın ilerleyen dakikalarında aynı Gio ve Baros gibi Caner opsiyonunu da kullanabiliriz.

Ayrıca Elano'nun yanında oynayacak iki oyuncumuz da oldukça önemli bu maçta, Rijkaard'ın Mehmet Topal'a Alanzinho'yu marke etme görevi vermesi önemli. Özellikle son dönemde Mehmet Topal'ın mental olarak yaşadığını sıkıntılar oyun kalitesini düşürse de onun açıklarını kapatabilecek bir Barış ile oynaması Mehmet'i de rahatlatacaktır.

Olumsuzluklara rağmen, Trabzonspor'dan daha fazla galibiyete ihtiyacımız olduğu aşikar. Şampiyon olmak istiyorsak bu tarz maçlarda iyi futboldan ziyade 3 puana odaklanmamız gerekiyor. Maçın düğümünü duran top organizasyonlarının çözebileceğini düşünüyorum.

eğer erken gol yersek kazanamayız gbime geliyo.maç eğer tempolu başlarsa trabzona döner ibre.biz avrupadaki deplasmanlarda bile çok iyiyiz ama burda tersi.ilginçtir..aslında açık ara şampiyon olacağımızı düşünürüm hep ama bunun olmamaındaki en büyük blki de tek büyük neden ön liberolarımız.formda olduğu sürece mehmet topal ilk tercih olmalı.elanonun da performansı düşüyo bu oyuncular yüzü<nden yani hücum hattına bakıyorum arda gio jo baros keita kewell hepsi yıldız hepsi müthiş oyuncular elano ise mustafa sarp ayhan m.topal ve barıştan kendine partner arıyo.ben olsam mutsuz olurdum.seneye ilk iş kiralıkları takıma kazandırmak sonra da çok iyi bir veya 2 ön libero transferi yapmak ..solbek stoper geçiyorum ön liberolar kaliteli olsun yeter .

Trabzon'un hafta içi Türkiye Kupası maçı yapacak olması da bizim açımızdan bi avantaj.

Trabzonun T.K maci bu hafta degil ki.

Kupa maçları bizim Trabzon ve FB maçlarımızın tam ortasında.Trabzon 3 gün sonra oynayacağı maç için bizim maça konsantre olma zorluğu çekebilir.Fb ise karşımıza yıpranmış ve sakatlık sorunu yaşayarak çıkabilir.

Bu arada Song akşam antremanında sakatlanmış.Durumu yarın belli olacakmış.

Kupa maçları bizim Trabzon ve FB maçlarımızın tam ortasında.Trabzon 3 gün sonra oynayacağı maç için bizim maça konsantre olma zorluğu çekebilir.Fb ise karşımıza yıpranmış ve sakatlık sorunu yaşayarak çıkabilir.

Bu arada Song akşam antremanında sakatlanmış.Durumu yarın belli olacakmış.

Taktik yapıyorlardır ya!Benim tanıdığım Rigo'ya bişey olmaz.

Trabzon kapanmayacağı için zorlanmayız.

Bulduğumuz pozisyonları gole çevirirsek ilk yarıdan 3-0 bile yapabiliriz.

abartmayın lütfen yav.kasımpaşa maçının gazıyla gidip yenildik geldik eskişehirden bi aynısı olursa çok üzülürüm

Orta sahamız kötü oynadı kabul ediyorum ama hakem hataları olmasaydı o maçı galip bitirmiştik.

Ne kadar kötü de oynasak Koray 2 kez elle oynadı ama atılmadı oyundan 2 golü de o attı.

Düşün 43.dk da es es 10 kişi kalıyor.

En azından 1 puan alırdık, saldırmaya korkarlardı.

2.yarının başında 2-0 ı bulunca zaten 11 kişi defans yaptılar, Jo'ya Arda'ya fauller falan.

Sonra Rıza hoca Arda kendi işine baksın diyor.

Rıza hoca böyle yata yata Uefa'ya katılamazsın !

Trabzon'un kapanmayacagından nasıl eminiz ki... Sonuçta bizden puan alan nerdeyse tüm takımlar bize sadece top yaptırmayıpğ defans yaparak aldılar. Fener dahil. Şenol Güneş de bunu biliyor. Neden kapanmasın?

Bence de kapanmayacak trabzon taraftar etkisiyle acık ta vereceklerdir ve sabırla bekledıkten sonra galib ayrılırız oradan...

Çoğumuzun aklında şimdiden Fenerbahçe maçı var.Birde Trabzon maçlarına derbi deriz.:)

Bana göre Bursa,Kayseri maçlarından farkı yok.

Bu maçı almalıyız. Diğer sonuçlar tatmin edici olmaz Bursa liderliğe oturmuşken.

bu maçla ilgili kafamdan geçen kadro ;

leo franco

sabri neill servet h.balta

m.topal

m.sarp elano

keita arda

jo

Bence Trabzon'u yenmesekte şampiyonluk şansımız çok fazla azalmaz. Yeter ki yenilmeyelim. Şu iki maçtan en az 4 puan çıkarırsak zaten bence şampiyon olmamamız çok zor.

Ön liberosuz oynayan bir trabzona karşı bence tek ön libero + elano ile çıkmalıyız aslında.

Ve en iyi bildiğimiz şeyi yapmalıyız. HÜCUM. Başka çaremiz yok. Bu maçı kazanacağız.

--------------Leo Franco-----------------

Sabri----Neill-------------Emre------Caner

---------Elano-----------Sarp------------

Keita-----------Giovani---------------Arda

------------------Jo----------------------

Bu maçı yüzde yüz kazanacağımızı düşünüyorum. Takılacağımızı hiç sanmıyorum. Bu maçı kazanmanın rahatlığıyla haftaya feneride yeneriz.

Yenilirsek bile şampiyonlukta şansımız azalmaz.Ama kazanırsak büyük bir avantajı yakalayabiliriz.Ardından olurda feneri yenersek ilk 2 garanti olur.Şampiyonluğu Bursa maçı belirler.

Üst Alt