TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 72 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç S

angut.jpg

:D:D:D

`KUŞ` beyinliler.....:D

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç S

Antalya'da Berdan Maldini ye benzeyen :D bi lavuk vardı,o herif futbolcu hariç herşey ya :D

Bence fırında ekmek yapsın daha yatkın tipi.

ya bırak kardeşim sen yılda 3 milyon Euro al. Sonra gel bu silik beş para etmez oyunu oyna neymiş 3 tane ara pas atmış yemişim ara pasını. Sonra gel köpek gibi koşan Elano' nun aldığının 10 da birine top oynayan Barış' a salla da salla. İnsanda biraz vicdan olur. Bu maçta Barış değil Elano tartışılmalı çümkü maçı kurtaracak diye satın alınan adam Elano' dur. Barış değil.

takımın en yüksek ücretle maaş alan adamı eğer takımın kurtarıcısı değilde necidir biri bana bunu açıklasın? Elano' ya bu kadar para vermeye gerek yoktu ki Ayhan' ında zaten ara pası uzaktan şut oyun kurma gibi özellikleri var.

BU maçtan beraberlik bile çıkaramayacağımızı düşünüyorum. BU maç aşağıdahi nedenlerden dolayı bir dönüm noktasıdır:

1) Arda' nın bittiği maç

2) Galatasaray' ın şampiyonluk yarıiından koptuğu maç

3) Bu maçtan itibaren takım içindeki oyuncular birbirlerine karşı tavır almaya başlayacaklar

4) Bu huzursuzluklar Uefa Kupası' na yansıyacaktır.

Y ne Xavi si Iniesta' sı ya. Bu saydığın adamların ayağından topu almayı rüyanda göremezsin. Bu adamlar her saniye oyunun içinde bağıra bağıra var. Elano' yla bu adamları kıyaslamak harbi futbol cahilliğidir.

İKİNCİ YARI YORUMUM: Aslanlarım benim! Bu sene kesin şampiyonuz!

1 saatte neler degisiyormus..

Ikinci yari ayni oyunu oynasaydik, ama o 2 golu atamasaydik yine ayni yorumu okuyabilcekmiydik acaba :)

Kazanacagimizi zaten biliyordum..2-0 geriye düstügümüzde de biliyordum..

Ama bu kötü oynadigimiz gercegini degistirmez..Ikinci yari da ahim sahim bi oyun oynamadik...Sadece pozisyonlari degerlendirdik o kadar..Antalya da cok gol kacirdi..

Sorun burda..Becerikli olsalar 5-3 biterdi mac...Degistirmemiz gereken de bu..

Her mac gol yiyoruz zaten..Kazanmamiz icin en az 2-3 gol atmamiz sart..Hangi mac olursa olsun...Bunu degistirmeliyiz...Defansa bir operasyon sart ocakta...

maç için denilecek tek sey var keita ve elanonun diriliş maçıydı 2 0 geriye düşülen bir maçta taşın altına ilk bu adamlar soktu ellerını kewelı da unutmayalım tabi kaptanımız arda turan 2 0 ken hiç bir varlık gösteremedı ama bu adamlar hırslı oynayınca 2.yarı o da hafiften kıpırdadı sonuc olarak elano ve keita bu şekıl oynasın barosun dönmesiyle bu takım siler süpürür bu ligi

ancak

transfer dönemınde mutlaka bır defans birde hasan kabze gibi maliyeti düşük ama oyuna gırdıgınde etkili bir forvet olacak adam alınmalı Nonda ölmüş ben olsam verırım sercan transferınde ustune de 1,5milyon en fazla sercan için deger

Aslında oyuna iyi başlamıştık pozisyona giremesekte oyununu kontrolü bizdeydi sonra inanılmaz 2 tane ofsayt taktiğinden yedimiz 2 gol ama bazı oyuncularımızın kişisel beceriyle yarattıkları pozisyon ve goller ile 2-0 geriye düştüğümüz maçı çevirdik

artılar

2-0 geriye düşüp deplesmanda 2-3 galip gelmeleri

Keitanın insan üstü performansı

Keitanın golü öncesi Elanonun süper pası

Elanonun golü öncesi Kewellın topun üstünden çok zeki bir şekilde atlaması

Son dk larda geçen haftalardan ders alıp oyunu ön tarafa yıkmamız..

Eksiler

İlk defa oynayan dörtülümüzün 2 defa ofsayt taktiği denemeleri ve gol ile sonuçlanması

Hala son adamlarımızın oyunu düzgn kuramaması devam ediyor.

Rijkaard da oyuncular kendileri yaptılar demiş. Görmemiştim o açıklamasını. Yanılmışım. O zaman Rijkaard'ın yapması gereken ilk iş o taktiği kendi kafalarına göre uygulayanların kulağını çekmek olmalı.

Rijkaard'ın söylemek istediği oyuncuların tamamen durduk yere ofsayt taktiği yapması değildir. Rijkaard çalıştırmıştır oyuncularını ancak maç içinde yapıp yapmama insiyatifini Servet gibi lider defans oyuncusuna vermiştir. Yani "gerekli görürseniz uygun pozisyonda yapabilirsiniz" demiştir. Yoksa böyle birşey çalışılmadan, kararı verecek kişi belirlenmeden, hiç de çalışmadan bir anda 1-2 oyuncunun "haydi ofsayta düşürelim, hoppaaa" deyişi ile olacak iş değildir. Öyle birşey imkansız...

Kazanacagimizi zaten biliyordum..2-0 geriye düstügümüzde de biliyordum..

Ama bu kötü oynadigimiz gercegini degistirmez..Ikinci yari da ahim sahim bi oyun oynamadik...Sadece pozisyonlari degerlendirdik o kadar..Antalya da cok gol kacirdi..

Sorun burda..Becerikli olsalar 5-3 biterdi mac...Degistirmemiz gereken de bu..

Her mac gol yiyoruz zaten..Kazanmamiz icin en az 2-3 gol atmamiz sart..Hangi mac olursa olsun...Bunu degistirmeliyiz...Defansa bir operasyon sart ocakta...

Antalya çok gol kaçırmadı aslında. Yani herşey normal olsa kaçırmayacaktı.

1. İlk golde ofsayt taktiği denemesek pozisyon falan olma ihtimali düşük. Tamam bu da bir pozisyon ama normal Galatasaray'ın vermeyeceği bir pozisyon. Duran top hatası.

2. İkinci golden önce siyahi oyuncunun direkten dönen topundaki pozisyon ofsayt, yani normalde pozisyon olmaması gerekir.

3. İkinci gol de ilkinin karbon kopyası.

4. Necati'nin direkten dönen topunda ona ortayı açan adam ofsaytta, yine hakem hatası sonucu pozisyon.

5. İkinci yarı yine soldan kornerde vurulan ve kaleci ile karışık direkten dönen top

6. Son dakikalarda Jedinak'ın aşırtması.

Baktığımız zaman verdiğimiz pozisyonların 2'si duran topta yaptığımız acemi ofsayt taktiğinden (normal savunsak yapmayız bunu), ikisi ofsayt ki bunlardan biri ilk saydığım gol olan pozisyonlardan birine neden oluyor. bir tane daha duran top, bir tane de çıkarken kaptırdığımız top sonucu arkaya kaçan adam.

Ofsaytlarda bayrak kalksa 3 pozisyon vereceğiz, ikisi duran toptan, birisi de çıkarken kaptırdığımız top. Demek ki oyun içindeki önde savunma kurma taktiği aslında işe yaramış. Maç içinde Antalyaspor 10 kere falan ofsayta düştü sanırım, kalkmayan 2 tane ile beraber baktığımızda duran toplar hariç ofsayt taktiğimiz (aslında adına önde savunma kurmak demek lazım) çok işe yaramış. Eğer o ofsayt bayrakları kalksa, bir de yediğimiz gollerde duran top için ofsayt taktiği yapmasak maçta çok az pozisyon vermiş olacağız.

Hani bahane olarak algılamayın bunu da, duran topta verilmiş pozisyon da elbet pozisyondur ama bu seferkileri normalde vermeyeceğimiz şekilde saçma sapan verdiğimiz için söylüyorum. Antalyaspor'un organize şekilde hareketli toplarda yerleşik savunmamıza karşı bulduğu tek bir pozisyon bile yok.

- 2 arkaya ofsayt pozisyonunda kaçarak

- 2 duran topta ofsayt taktiğinden (ki biri üsttekinden kaynaklanan duran top)

- 1 duran toptan

- 1 de çıkarken kaptırdığımız toptan

Yani o duran toplarda ofsayt taktiği yapmasak, artı hakemler iki hatalı bayrağı da kaldırsa savunmamız için "bu maçta pek pozisyon vermedik, çok güzel pozisyon aldık rakibi bol bol ofsayta düşürdük" falan diye övecektik. Daha net açıklayabilmek için biraz aynı cümleler etrafında dolandım gibi oldu ama anlatabildim mi?

kalede Leo franco varken güven duyuyorum diyen varsa alnını karışlarım.. direkler kurtardı yatsın kalksın dua etsin.. bir de Barış.. usulca uzaklaş Galatasarayımdan güzel kardeşim.. çok uzaklara git.

bir kale bir defans şart bu takıma yoksa çok girer çıkarlar..

+1 Kale ve defans paradan kaçılmadan radikal kararlar alınmalı.

defans sabrinin tarafı hariç komple değişmeli, bu ne ya bu ne rezillik her maç aynı sıkıntıyı yaşamak zorundamıyız biz, inanın bi 5 dk daha olsa maç 3-3 yada 4-3 aleyhimize bitebilirdi bu maç. bu kadar kepaze bir defans hattı olamaz ya. bir maçıda şöyle rahat rahat arkamıza yaslanıp izleyemeyecekmiyiz, bu kadar güzel hücum hattımız varken böyle evlere şenlik defansımızla şampiyon falan olamıyız ben şimdiden görüyorum sonunu.

İLK YARI YORUMU: Rezalet bir maç. Rezalet bir takım. Mehmet Topal bitmiş. Elano tam bir balon. Arda sıfırı tüketmiş. Nonda futbolu bırakmış. Kewell futbol topunu hayatında ilk kez görmüş gibi. Benim bu takıma zerre kadar inancım kalmadı. Bu yıl şampiyon olacağımıza hiç inanmıyorum. Acı ama gerçek.

İLK YARI YORUMUM: Arda Turan dibe vurmuş durumda. Hayatının en rezalet futbolunu oynuyor. Resmen kanı gibi takımın bütün ataklarını yedi bitirdi. Boştaki adama pas atacağına topu ayağında geveleyip takımı sabote etti. Kader Keita takımın ve sahanın uzak ara en iyi oyuncusu. Her hareketinde rakip savunmayı geçti golünü de attı. Elano Galatasaray' da forma giyebilecek kapasitede bir futbolcu değil bu resmiyet kazandı.

İLK YARI YORUMUM: Maçın ve sahanın en kötü iki adamı Arda Turan ve Elano Blumer. Maçın ve sahanın en iyi adamı Abdulkader Keita.

ya bırak kardeşim sen yılda 3 milyon Euro al. Sonra gel bu silik beş para etmez oyunu oyna neymiş 3 tane ara pas atmış yemişim ara pasını. Sonra gel köpek gibi koşan Elano' nun aldığının 10 da birine top oynayan Barış' a salla da salla. İnsanda biraz vicdan olur. Bu maçta Barış değil Elano tartışılmalı çümkü maçı kurtaracak diye satın alınan adam Elano' dur. Barış değil.

Elano iyi oynuyor diyen arkadaşlar hangi gözlıkle maçı izliyorlar? Yılda 3 milyon euro alan adamın oynaması gereken oyun bu silik oyun mu? Vicdanınız el veriyor mu? Elano Galatasaray' da oynayabilecek kapasitede bir oyuncu değildir.

Bu üyeye dikkat.

Üst Alt