TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 73 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç S

Maç Öncesi

Bu kadroyla Antalya yi dagitmazsak ben neyim..

Iste budur.. Belki barisin yerine linderoth denenebilirdi ama olsun..

Skor 2-0 iken

Hocam ben boyle bisey gormedim.. Rijkardida kovsunlar artik..

Baslarim barcelona sina.. koydugu taktige bak.. defans dagildi resmen..

Yürü anca gidersiniz..

Maç Sonu pür neşe;

Burda noluyo anlayamadim.. Sortunu mu asaga çekiyo:p

Elano: "Lan kara,,, Senin arkandayim bak.."

Keita: "Bula bula beni mi buldun.. Ben siyah sen beyaz.."

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç S

Bu üyeye dikkat.

Hahaha! Elano'nun kapasitesini tartışıyor adama bak ya. Elano gibi adamlar Türkiye'ye kolay gelmiyor. Her yönüyle muhteşem bir adam bu! Dün ortaya koyduğu iyi oyun, daha hiçbir şey değil. Elano, uzun bir uyum süreci yaşadı. Türkiyede oynanan futbol, İngiltereden oldukça farklı bildiğiniz gibi. Elano Türk futboluna yavaş yavaş alışıyor. Şov başlıyor!

DJIEHOUA OFSAYTTA!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Bir şok geliyor G.Saray için!.. Djiehoua vuruyor, Leo Franco dokunmasa gol olacak!..

ERMAN TOROĞLU: Djiehoua bu pozisyonda ofsayt!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Bir savunma da bunu da böyle kaçırmamalı hocam.

ŞANSAL BÜYÜKA: Antalya’nın iki golünde de ofsayt yok ama kornere giden topun öncesinde ofsayt var. Ama mevsimler geçmiş!

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 63... Necati’nin direkten dönen kafa vuruşu...

ERMAN TOROĞLU: Kırılma dakikaları diyoruz ya biz. Bu maçın paramparça olduğu an!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Ortayı yapan oyuncu ofsaytta mı?

ERMAN TOROĞLU: Evet.

DJIEHOUA OFSAYTTA!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Bir şok geliyor G.Saray için!.. Djiehoua vuruyor, Leo Franco dokunmasa gol olacak!..

ERMAN TOROĞLU: Djiehoua bu pozisyonda ofsayt!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Bir savunma da bunu da böyle kaçırmamalı hocam.

ŞANSAL BÜYÜKA: Antalya’nın iki golünde de ofsayt yok ama kornere giden topun öncesinde ofsayt var. Ama mevsimler geçmiş!

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 63... Necati’nin direkten dönen kafa vuruşu...

ERMAN TOROĞLU: Kırılma dakikaları diyoruz ya biz. Bu maçın paramparça olduğu an!..

ŞANSAL BÜYÜKA: Ortayı yapan oyuncu ofsaytta mı?

ERMAN TOROĞLU: Evet.

screenshot5rc.jpg

arkadaslar acaba bu macta bizim adimiza kim daha fazla kosmus onun goruntusunu bulabilirmisiniz

Bu maçtan çıkardığım sonuçlar;

-Stoper transferinin şart olduğu meydana çıktı. Gökhan Zan sakat ve bizim yedek stoperlerimiğz iki haftadır ortada yok. Geçen hafta Mehmet, bu hafta Hakan stoper oynamak zorunda. Takımın 5 stoperi olup da oynayacak stoper bulunmuyorsa burada bir hata var demektir. Emrelere sesleniyorum. Siz buraya mankenliğe gelmediniz. Bu maçta yoksanız ne zaman oynayacaksınız?

-Elanonun takımdaki yeri artık belli oldu. Sezon başı Arda'nın oynadığı yerde oynayacak.

-Arda malesef yeni Hasan Şaş'ımız olma yolunda hızla ilerliyor ve tüm uyarılara rağmen bu yolda ısrarla ve kararlılıkla yürüyor.

-Orta sahada hala pas yapma sıkıntımız var. Bu konu Mehmet Topal ve Barış'la çözülemez.

-Linderoth'dan umut kesilmiş. Mustafa Sarp da yokken ve Barış bu kadar kötüyken oynatılmıyorsa demek bitmiş bu adam.

-Nonda hakkında en doğru yorumu Rıdvan yaptı maçtan sonra; Antalyaspor stoperi gibi oynadı.

Bir kere daha seyrettikten sonra.

Takım olarak ofansif anlamda çok kötü bir maçtı bence, Atilla Çelik'in şuradaki yazısına ekleyebileceğim çok az şey var(duran topta ofsayt taktiğinin yapılmaması gerektiği dışında):

https://www.gscimbom.com/forum/meti...11_-galatasaray-futbol-gariplikler-oyunu.html

Eksiler:

Ekleyebileceklerimden biri geçmiş maçlardaki inisiyatif alma sorunumuzun devam ettiği. Gerçi bu sefer Nonda olmadığı için bu kadar çok kişi inisyatif almadı. Takımın ritmini değiştiren oyuncular daha azdı. 3 değil de 2 taneydi. Ama bunlardan biri yanlış. Biri Elano, diğeri ise Servet'ti. Aslında ikiside yanlış bence, ama biri zorunluluktan böyle. Açalım:

-Elano hakkında herkes kötü oynadığını iddia ederken şöyle birşey yazmıştım: "Bu adam böyle oynayacak, isabetli uzun pas yapacak, fizik olarak güçlü olduğunda sadece pres altında bunu daha iyi yapacak, savunmayı iyi yer tutarak yapacak vücüt vücuda değil, hızlı oynayacak, bir maçta en fazla 3 kere çalım atacak ama muhtemelen de bunlar ceza sahası çevresinde olacak ve gol pozisyonlarıyla bitecek. Beğenmeyenler de beğenmemeye devam edecekler"

Benim tanıdığımdan farklı bir Elano bu açıkcası, tamam bazı yerler doğru, mesela golle sonuçlanan yegane çalım denemesi, veya uzun isabetli pasları. Fakat Elano'nun böyle defans yapabildiğini bilmiyordum, daha doğrusu iyi defans yaptığını biliyordum ama fiziksel bir savunma oynayabildiğini bilmiyordum. Umarım dünya kupası sonrası buna devam eder, beklentileri çok yüksek tutmamak lazım bence.

Elano aslen inisiyatif alacak bir oyuncu değil bence, ama takımın ritmini oluştaracak bir oyuncu. Elano'yu böyle kullanamıyoruz şimdilik, takım daha tam oturmadığı için, uyum sorunu vs. Daha çok inisiyatifi onun eline veriyoruz, ki uzun vadede değişecektir bence bu. Değişmeli de, yoksa çok sıkıntı çekeriz Elano'nun bu müthiş pas menzilinden medet umarsak 3. bölgeye geçmek için. İBB maçındaki organizasyonlar lazım her zaman takım için, Antalya maçında yoktu bunlar.

-Servet iyi bir defans, bir kere sanılandan daha hızlı ve çevik. Ayrıca isterse rakip Drogba ya da Torres olsun, vücudunu dayayabilirse rakip oyuncuya anında bitirebiliyor orada pozisyonu. Adım gibi biliyorum ki geçemezler Servet'i bir kere yakın menziline girdiler mi, ama Servet böyle güzel, daha fazlasını yapmaya çalışırken değil. Oradaki inisiyatif Zan'a ait olmalıydı bence, Sabri olunca mesela rahatlıyor Servet biraz daha, ama kesinlikle inisiyatif alması gereken bir oyuncu değil. Topal olabilir bu kanımca, fakat anladığım kadarıyla stoper oynaması isteniyor bu oyuncunun, Balta olamaz zaten sürekli sola döndüğü için. Bu durumda ya Topal orada oynar Sarp dönünce, ya da Servet böyle devam eder. Topal oynasın bence.

Artılar:

-Arda, gerçekten Arda'nın bir kademe daha atladığına şahitlik ettik bence, düşündüğünü bu kadar hızlı uygulamaya koyan bir Arda görmemiştim ben. Tek toplar, kısa çalımlar, 3 kişinin arasına girer gibi yapıp KEita'nın önüne yuvarlamalar. İlk defa oynayan değil oynatan bir Arda vardı sahada. Yıldız oyuncu değil sistem oyuncusu vardı.

Daha önce bahsedilen Elano'ya inisiyatif verme zorunluluğundan ötürü sistem oyuncusu olarak kullanıldı. Ve müthiş bir oyun çıkardı bu şablonda bence.

Gümbür gümbür bir Arda geliyor orta sahanın ortası için, özellikle orta sahaya gelip tek toplarla Uğu'u ve Caner'i kaçırması harikaydı. Arda adına bir ilkti bu tip hızlı organizasyonlar. Gelecek maç burada (ortanın ortası) oynadığına şahit olabiliriz bence, sürprize hazırlıklı olalım.

Çok sevindim Arda için. Basit, etkili, kendi yeteneklerinden vazgeçmeyen, kendini kabullenmiş bir oyundu onunki, muhteşem bir takım oyunu.

-Caner dikine çok güzel toplar çıkardı. Özellikle sadece çizgiye paralel değil çapraz topları da başarıyla çıkardı ki Balta'dan hiç görmediğimiz birşeydi bu. Kademe konusunda da başarılıydı bence. Defans zaten genel anlamda başarılıydı o akıl almaz ofsayt taktikleri dışında.

Takım olarak defansif olarak iyi, fakat ofansif olarak kötü bir maç çıkardık bence. Duran toplardaki saçma ofsayt taktiğini defansif yetersizliğe bağlamak istemiyorum. İnisiyatif alan adam yanlış bence.

Edit: Pao maçından sonra görüp ısrar ettiğim Elano'nun topla buluşamaması olayında Anıl Tatar'ın her geçen gün daha haklı çıkması belki de en büyük artı.

İBB maçında Elano harika oynadı. Ben de dedim ki Bu adamda iyide olsa kötü de olsa ısrar etmeliyiz kazanmaıyız ancak böyle kendine gelir. Rijkaard da ligtv röpartajında Elano daki hırs ve mücadele ruhunu görmüş ki kesmedi.

Gençler maçı öncesi belki çok iyi oynamadık ama bazı oyuncularımızda bariz düzelmeler gördük. Umarım diğerleri de kendine gelirler.

Hayatımda böyle bir ofsayt taktigi görmedim,rakip topa vurdugu an ileri çıkma mantıgı hangi akla hızmet eder bilmiyorum,topa vurmadan 2 adım kala ileri çıkılmazmı ? hatta dışarda bekleyenler içeri dogru koşması gerekmezmi her ihtimale karşı ?

Bunun çalışılmadıgı çok belli oluyor.

Hayatımda böyle bir ofsayt taktigi görmedim,rakip topa vurdugu an ileri çıkma mantıgı hangi akla hızmet eder bilmiyorum,topa vurmadan 2 adım kala ileri çıkılmazmı ? hatta dışarda bekleyenler içeri dogru koşması gerekmezmi her ihtimale karşı ?

Bunun çalışılmadıgı çok belli oluyor.

Onu halı sahada yapardık,susayınca birisi su getirince cümbür cemaat maçı bırakıp koşardık :D Herhalde susadılar bilmiyorum!

Skordan memnunum ama genel anlamda oyunu pek beğenmedim.

İlk sayfalara bakıp taraftarların GS lılığını sorguluyorsunuz kim ne derse desin sizin taraftarların takım sevgisini sorgulamanız yanlış.3 haftadır puan kaybı olmuş büyük bir heyecanla maçı beklemişsin ve maçın başında 2-0 geriye düşmüşsün kimse den pollyannacılık beklemeyin kimsenin taraftarlılığını sorgulamakta size düşmez

Dün Erman toroğru Galatasaray'a bir SANTRAHAF ve santrafor lazım dedi,Stopere santrahaf denildigini ilk defa duydum :D

Geriden oyun kurma becerisi olan adama santrahaf deniliyormuş galiba :D

Üst Alt