TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 74 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç S

Dün Erman toroğru Galatasaray'a bir SANTRAHAF ve santrafor lazım dedi,Stopere santrahaf denildigini ilk defa duydum :D

Geriden oyun kurma becerisi olan adama santrahaf deniliyormuş galiba :D

50-60 sene önce öyleymiş.O günden bu güne bitek bek sözcüğü gelebilmiş.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 16. Hafta | Antalyaspor 2-3 Galatasaray | 11 Aralık | Maç S

bu sene takımımı ilk defa canlı gözle seyrettim orta saha ve hucum hattından ne kadar mutlu olduysam defanstan o kadar gozum korktu yillardır izledigim GALATASARAY takımının sevet dısında en kotu defans blogu bence eleno cok mukemel bir oyuncu neden bu kadar elestirilir anlasılır gibi degil istanbuldaki arkadaslar lutfen elanoya cok sahip cıkın basının gazına gelmeyin defansa cozum bulabilirsek bu ligi 3-5 yıl arsı domine ederiz avrupadan nice kupalar gelir

ultraslan bodrum

Galatasaray takımının tandemi her zaman iyi olmuştur son 2 sene dışında...

Hadi geçen sene neysede bu sene bağıra bağıra geldi.

Emre Güngör'ün müzminliği,Emre Aşık'ın ilerleyen yaşı,Semih'in toyluğu,Gökhan'ın cam adamlığı bizi bu hale soktu belliydi aslında.Bizim 8 stoperimiz olmalı ki sol bekten ön liberodan adam kesip oynatmayalım orada.

Stoper mevkisinin,bir takım için en önemli yer olduğu bir kez daha ortaya çıktı.Eğer Galatasaray gibi bir takım 16 hafta da 21 tane gol yiyorsa bunun açıklaması olamaz.Bir bakalım isterseniz,Galatasaray 2007-2008'de son şampiyon olduğu sezonda 34 hafta da sadece 23 tane gol yemiş,ki bunun 3'ü 33.hafta Sivas(5-3)'lük maç,ve Ali Samiyendeki 6-3'lük Manisa Maçı haric yediği gol 32 Maçta 17 ama bu sezon 16 Maçta 21 tane bu bile bize savunmamın ne denli kötü olduğunu gösteriyor.

PEKİ NEDEN;

1)Savunmanın derleyip toparlayıcısı,Song,kısaca lideri,yaşlı diye gönderildi.Ve onu oynadığı 4 sezonun 2 sinde 23,25 gol yiyen takım(ki bunlardan 1'inde Cihan,Orhan Ak) gibi oyuncular vardı.Son 2 sezondur,40 gol ortalaması ile oynuyor.

2)Servet gibi topu oyuna sokma konusunda kabiliyeti olmayan bir adamın yanına onun daha kötüsü Gökhan Zan'ın trasnfer edilmesi de tam bir komedi,biz Barcelona gibi bir model çizmek istiyoruz diyoruz,ama Los Galacticos'un bir dönem yaptığı gibi sadece hucüm futbolcusu alıp geriyi allah emanet ediyoruz.Bu sistem hem ligde hem Avrupa'da bir yere kadar gider,ama karsına en kötüsü Hamburg ayarında bir takım çıkarsa kupa için ümitlenmisken tam da seni bir anda ortada bırakır.YANİ Avrupa'da bu sezon ki performansa rağmen Çeyrek Finaller,Yarı Finaller,istiyorsak kesinlikle devre arası elimizdekilerden daha iyi bir ''POPESCU'''ya ihtiyacımız var.Defansın lideri yok şu an.Eğer bir takımın defans lideri,oyunu kurma bakımından sadece topu rakibe şişirmek olan Servet olursa o takım'ın TOTAL FUTBOL oynaması koca bir yalandan başka bir şey olmaktan öteye geçemez.

HALDUN ÜSTÜNEL'den kesinlikle forvet değil,bir adam gibi stoper transferi yapmasını sağlamamız lazım,çünkü bu takım öyle yada böyle en az 2.5 gol potansiyeli olan bir takımdır,fahiş derece de formsuz değilse eğer.

Bize 2. Popescu lazım. Futbol becerisi ve zekası tavan yapmış tecrübeli lider bir savunma gerek. Yemin ederim. Song olsa şu takım 10 golden fazla yemezdi.

GS Tomas - Song ile 34 maçta 23 gol yemiş. şimdi den 16 maçta 21 tane yedik ayıp yemin ederim.

Bize 2. Popescu lazım. Futbol becerisi ve zekası tavan yapmış tecrübeli lider bir savunma gerek. Yemin ederim. Song olsa şu takım 10 golden fazla yemezdi.

GS Tomas - Song ile 34 maçta 23 gol yemiş. şimdi den 16 maçta 21 tane yedik ayıp yemin ederim.

Song'un bir tarafında ki kılları kadayıf oldu,bize Song'un genci lazım.

0-3 yenmekten daha değerli bana göre 2-0 dan 2-3 yaparak kazanmak.

Çok gol yemek aslında mesele değil. Oyun kimliğimiz çok gol bulmak üzerine ve biz çok gol yediğimiz değil çok gol atamadığımız maçlarla puan kaybettik.

Her maçta 2 gol yesek yılda 68 gol yeriz. Ama bu maçların 24-25 'inde 3 gol atarsak, (alacağımız beraberliklerle birlikte) şampiyon olmamız çok olası.

O yüzden; "A planını geliştirmeye devam" diyorum.

Yediğimiz 2. golü uzmanlarıyla :))) konuştum, olay şu imiş, ben ikna oldum, sizlerin de bilgilerine sunuyorum.

Top ayaktan çıktığında pozisyonun içindeki Yalçın ofsayt, ama topa vurup golü atan adam ofsayt değil. Bu forumdaki genel kanı, Yalçın 'ın aktif alanda olduğu için ofsayt kararı verilmesi yönünde idi. Oysa kural şöyle dermiş;

"Topa vuran oyuncu esastır. Topa vuran oyuncu ofsayt değil ise devam kararı doğrudur. Lakin, topa vurmasa da başlangıçta ofsayt olan kişinin rakibi ne kadar rahatsız ettiğine bakılarak ofsayt kararı verilebilir."

Bizim yediğimiz 2. golde, ofsayttaki Yalçın 'ın defans yada kalecimiz için bir tehdit unsuru yok. Defans oyuncumuzun "o mu vuracak, bu mu vuracak?" diye ikilemde kalma durumu yok, keza kalecinin de öyle.

Bu durumda verilen gol kararı doğrudur.

Not: Bu şekilde gol yediğimize şaşıran da, sadece bizler değilmişiz.;)

Pasif durumda ki adam golü attı bunu zaten pozisyonun tekrarında hemen anladık abi.

Yediğimiz 2. golü uzmanlarıyla :))) konuştum, olay şu imiş, ben ikna oldum, sizlerin de bilgilerine sunuyorum.

Top ayaktan çıktığında pozisyonun içindeki Yalçın ofsayt, ama topa vurup golü atan adam ofsayt değil. Bu forumdaki genel kanı, Yalçın 'ın aktif alanda olduğu için ofsayt kararı verilmesi yönünde idi. Oysa kural şöyle dermiş;

"Topa vuran oyuncu esastır. Topa vuran oyuncu ofsayt değil ise devam kararı doğrudur. Lakin, topa vurmasa da başlangıçta ofsayt olan kişinin rakibi ne kadar rahatsız ettiğine bakılarak ofsayt kararı verilebilir."

Bizim yediğimiz 2. golde, ofsayttaki Yalçın 'ın defans yada kalecimiz için bir tehdit unsuru yok. Defans oyuncumuzun "o mu vuracak, bu mu vuracak?" diye ikilemde kalma durumu yok, keza kalecinin de öyle.

Bu durumda verilen gol kararı doğrudur.

Not: Bu şekilde gol yediğimize şaşıran da, sadece bizler değilmişiz.;)

Abi topa doğru koşuyor Yalçın. Top havadan değil de yerden gelseydi. Pozisyon yine aynı. Yalçın'ın arkasındaki adama atılıyor top, Yalçın da görmüyor arkasındaki adamı topa doğru koşuyor.

Karar yine aynı mı olacaktı :confused: Sorabilir misin abi ?

Abi topa doğru koşuyor Yalçın. Top havadan değil de yerden gelseydi. Pozisyon yine aynı. Yalçın'ın arkasındaki adama atılıyor top, Yalçın da görmüyor arkasındaki adamı topa doğru koşuyor.

Karar yine aynı mı olacaktı :confused: Sorabilir misin abi ?

Evet kimin vurduğu önemli diyor. Aslında demeseydi farketmeyecektim ama Yalçın 'da top ayaktan çıkarken ofsayt değilmiş.

Eğer Yalçın ofsayt olsaydı bile, topa vuruş yapılan alanda başka Galatasaray 'lı olmadığı ve (topa vuran Jedinak ofsayt olmadığı için) için gol kararı geçerli olurdu diyor.

Yani pozisyonun başlangıcında ofsayt olan oyuncu da (geri geri kaçarak o bölgeden uzaklaşmış) Jedinak topa vuruken o bölgede duruyor olsaydı, belirttiğim sebeplerden dolayı yine gol denilecekti.

Bu kural haksız bir kural ya değiştirilecek ya da Aktif alana geldiğin biri ofsayt dan bariz şekilde kaçmıyorsa kafa karışıyorsa Ofsaytı basacaklar.

Mesela diğer tarafa top gelse adam kaçta kabul de Aktif alana geliyor. Yalçın da bir an hamle olduğu an ofsayttır.

Yediğimiz 2. golün başlangıcı ise %100 1 metre ofsayt Erman da izledim.

Direkten dönen topta yine %100 ofsayt top girse 3-1 olacaktı.

Kısaca Türk hakemleri rezillik abideleri.

Dün Kasımpaşa da Cenk i attı Eyyamcı Bünyamin çok acı bir karar. Çocuk konuşmuyor kimseye vurmuyor. Tokat yedi. Tartaklandı. Atıldı. Ligtv de bugün sordular. Bünyamin hocama soruyorum. Niye attığını söylemiyor. Neden yok dedi. D.Bakır olayların yeri.

Üst Alt