TSL 2009/10 Sezonu 28.Hafta | Sivasspor 1-1 Galatasaray | 5 Nisan | Maç Sonucu - Sayfa 122 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 28.Hafta | Sivasspor 1-1 Galatasaray | 5 Nisan | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 28.Hafta | Sivasspor 1-1 Galatasaray | 5 Nisan | Maç Sonucu

Florya basına kapatılıp kulak tıkanmalı bundna sonra 1-0 olsun nasıl olursa olsun.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 28.Hafta | Sivasspor 1-1 Galatasaray | 5 Nisan | Maç Sonucu

bence baris amatörün önde gideni :D almanya 3 ligden geldi, gs 1-2 numara büyük geldi gibim...

Pozisyonu bi daha izledm arkadaş bu maçtan sonra 6 hafta var kafan basmıyor mu o hareketi yapıyorsun.Hemde direk kırmızı kart en az 2 maç takmı yalnz bırakacaksın.Bu maçtan sonra herkes şapkasını önüne koymalı.Cl için tüm şartlar zorlanmalı.Bursaspor'a maç vermek gibi bir saçmalk yaparsak kapatalım bu şubeyi.Eğer Cl katılamazsak ne Kewell kalır ne Jo ne Santos nede oyuncu alabiliriz.Belki hoca bile istifa edebilir.

eskiden galatasaray maclari garanti alir diye seyrediyorduk.

inanirmisiniz su son 3-4 haftadir beraberligi bile alabilcezmi diye düsünüyorum?

hocama saygim sonsuz, bence ama takima 2-3 top yapabilen orta saha oyuncusu gerek.

suanki defans ve forvet isi götürür ileridede götürür ama sirf o orta saha toparlanmali.

rijkaardin bu ilk senesi, hic kimse mucize beklemesin 1 sene icinde takima tanicak sistemi oturtacak cok zor bir is.

ingiltereye bak, alex ferguson takimin basina gectigi zaman galiba 3-4 sene ard arda sampiyon olamadi, simdi neredeyse 25 senedir takimin basinda :)

istikrar gerekli.

Insallah 2 ligle bitirib cl gireriz.

bir takim olabilmek icin en az 3-4 sene gerek :)

kesinlikle...hele ki barosun 3.sezonunda cl gitmemesi cok haksizlik olur... Ve bana kimse demesin ki bursa sampiyon olsun...bu bize hic ama hic ilgilendirmez...biz ilk once kendi yolumuza bakicaz..

Futbolcular adam gibi top oynasalardı da Cl'ye gitselerdi. Rijkaard sırf bu nedenle gidicekse hiç durmasın. Onun keyfine göre hareket edicek değiliz.

Keitayi oyundan neden aldi, hala anlamis degilim. Ilerde top tutan tek adamdi. Belli ki Jo nun bu kadar etkisiz kalicagini hic düsünmemistir Rijkaard. Yoksa neden alsin Keitayi oyundan. Bilmiyorum valla. Cok ezik oynadik. ya, neyse...

ah baros ve kewell sakat olmicakti hehe ah larlada is gitmiyor :) ama en azindan suan bu posisyonda olmazdik :)

kewell ummadik an gol atiyor, baros savunmacilari boguyor yoruyor, geriye kalan topu kaleye itelemek :)

1-2 sezondur zaten sanssizliklarda pesimizi birakmiyor

bakalim hayirlisi :)

bana sorarsaniz, barisi sarpi topali ayhani bu orta sahayi sat al 2 adam yerine

serveti gönder eskisi kadar etkili deil, kafasi baska yerlerde gibi.

joyu geri gönder.

arda da eski arda deil. hmm

genclere sans verilmeli...

Diyarbakırspor 3

Manisaspor (D) 3

Bursaspor 0

İstanbul BŞB (D) 1

Antalyaspor 3

Gençlerbirliği (D) 3

Geri kalan maçlarda fikstür değerlendirmem böyle. Deplasmanda bi maç kazanalım sezonu öyle bitirelim bari.

Artik bu saatten sonra tüm calismalar seneye kuracagimiz kadro icin yapilmali.

Rijkaard ilk önce sistemi ve oyuncu tercihlerini bir gözden gecirsin.

2 de 1 sistemi degistirmekten vazgecip, seneye oynatmayi düsündügü sistemi oynatmali Rijkaard artik. (sadece 3 puani düsündügü icin oynadi sistemle son haftalar ama iste olmadi, olmicakta)

Gecen hafta, fenere karsi defansif cikmasi gerekirken cok ofansif cikti, bugun Sivasa karsi ofansif bir kadroyu secmesi gerekirken, cok defansif bir kadroyu sürdü sahaya. Bunlardan vazgecmeli artik. Oyuncu tercihlerini sisteme göre yapsin artik.

Skoru korumak icin geri cekilen futbolculari oynatmamali, futbol oynamaktan korkan, futbol oynamayi sevmeyen futbolculari oynatmamali.

Haldun ve yönetim simdiden, transfer isleri halletmeye bakmali. Yoksa yine son güne kalirsa olmaz bu is. Kampta tüm kadro olmaliyiz.

Emre colak az da olsa sans bulsun artik su kalan maclarda. Kaybedecegimiz birsey yok zaten. Emre colak tecrübe kazansin. Seneye kalede Ufugu düsünüyorlarsa onu da oynatsinlar.

Yani demek istedigim seneye kesin ilk 11 de yada 18 kadroda olacak oyunculardan kurulu olsun 11 miz artik.

Artik bu sezon bizim icin bitti. Simdiden gelecek sezonu düsünmeliyiz bence.

Artik Üzülmeyi, kahrolmayi brakip, gelecegimizi kurtarmak icin calismali herkes.

Rijkaardtan-futbolcular-yönetim-taraftara kadar herkes.

Artik bu saatten sonra tüm calismalar seneye kuracagimiz kadro icin yapilmali.

Rijkaard ilk önce sistemi ve oyuncu tercihlerini bir gözden gecirsin.

2 de 1 sistemi degistirmekten vazgecip, seneye oynatmayi düsündügü sistemi oynatmali Rijkaard artik. (sadece 3 puani düsündügü icin oynadi sistemle son haftalar ama iste olmadi, olmicakta)

Gecen hafta, fenere karsi defansif cikmasi gerekirken cok ofansif cikti, bugun Sivasa karsi ofansif bir kadroyu secmesi gerekirken, cok defansif bir kadroyu sürdü sahaya. Bunlardan vazgecmeli artik. Oyuncu tercihlerini sisteme göre yapsin artik.

Skoru korumak icin geri cekilen futbolculari oynatmamali, futbol oynamaktan korkan, futbol oynamayi sevmeyen futbolculari oynatmamali.

Haldun ve yönetim simdiden, transfer isleri halletmeye bakmali. Yoksa yine son güne kalirsa olmaz bu is. Kampta tüm kadro olmaliyiz.

Emre colak az da olsa sans bulsun artik su kalan maclarda. Kaybedecegimiz birsey yok zaten. Emre colak tecrübe kazansin. Seneye kalede Ufugu düsünüyorlarsa onu da oynatsinlar.

Yani demek istedigim seneye kesin ilk 11 de yada 18 kadroda olacak oyunculardan kurulu olsun 11 miz artik.

Artik bu sezon bizim icin bitti. Simdiden gelecek sezonu düsünmeliyiz bence.

Artik Üzülmeyi, kahrolmayi brakip, gelecegimizi kurtarmak icin calismali herkes.

Rijkaardtan-futbolcular-yönetim-taraftara kadar herkes.

aynen senin gibi düsünüyorum :)

gelecek planlari baslansin.

gönderilcek gelecek oyuncular kesinlessin.

türkiye icin deil avrupa icin bir takim kurulsun.

sistem otutturulsun :)

fener 3 sene ard arda bjk 5 sene söz verdi :D

onlarda fos cikcak :D acaba bu sözleri girgir icinmi verdiler?

aynen senin gibi düsünüyorum :)

gelecek planlari baslansin.

gönderilcek gelecek oyuncular kesinlessin.

türkiye icin deil avrupa icin bir takim kurulsun.

sistem otutturulsun :)

fener 3 sene ard arda bjk 5 sene söz verdi :D

onlarda fos cikcak :D acaba bu sözleri girgir icinmi verdiler?

Valla sirf Azizenin o sözü tutmasin diye sonuna kadar Bursanin sampiyon olmasini istiyorum ve destekliyorum )))

Eger ki biz Bursayi yenip, feneri sampiyon yaparsak... Iste o zaman yerle bir olurum )

Allah korusun, düsüncesi bile acitiyor.

Gençlerbirliği (D)

Gaziantepspor

Galatasaray (D)

Kayserispor

Ankaraspor (Hükmen) 3

Beşiktaş

Bursa'nın kalan maçları. İki deplasmanları kaldı bunlardan biri Ankara'da (Ankaragüçlülerle izlerler pek deplasman sayılmaz) diğeri bizimle. Bu maçları kazanırlarsa bana göre şampiyonlar.

Gençlerbirliği (D)

Gaziantepspor

Galatasaray (D)

Kayserispor

Ankaraspor (Hükmen) 3

Beşiktaş

Bursa'nın kalan maçları. İki deplasmanları kaldı bunlardan biri Ankara'da (Ankaragüçlülerle izlerler pek deplasman sayılmaz) diğeri bizimle. Bu maçları kazanırlarsa bana göre şampiyonlar.

Bursa haftaya Gencleri yenerse buyuk ihtimalle sampiyon olur.

Ama o mac cok önemli. Gencler cok rahat top kosturacak. Bursa ise son maclarda görüldügü gibi cok stresli. Bana Bursa takilir gibi geliyor malesef, insAllah takilmazlar ve sampiyon olurlar. Genclere karsi kazanirlarsa, bizim Bursadan alicagimiz 3 puan (tabi alabilirsek) Bursayi Sampiyonluktan etmez.

Eger genclere takilirsa Bursa ve Bize karsi da 3 puan alamazsa, sampiyon fener olur.

Bursa sampiyon olsun. Bir devrim olsun. Milyonlarca eurolari harcayanlarin akli basina gelsin. Azizenin sözü bozulsun.

Bursa haftaya Gencleri yenerse buyuk ihtimalle sampiyon olur.

Ama o mac cok önemli. Gencler cok rahat top kosturacak. Bursa ise son maclarda görüldügü gibi cok stresli. Bana Bursa takilir gibi geliyor malesef, insAllah takilmazlar ve sampiyon olurlar. Genclere karsi kazanirlarsa, bizim Bursadan alicagimiz 3 puan (tabi alabilirsek) Bursayi Sampiyonluktan etmez.

Eger genclere takilirsa Bursa ve Bize karsi da 3 puan alamazsa, sampiyon fener olur.

Bursa sampiyon olsun. Bir devrim olsun. Milyonlarca eurolari harcayanlarin akli basina gelsin. Azizenin sözü bozulsun.

İnşallah hocam.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 28.Hafta | Sivasspor 1-1 Galatasaray | 5 Nisan | İkinci Yar

Barış'ın yaptığını Ayhan'da yapıyor, Sabri'de yapıyor, Servet'te yapıyor. Barış ıskalayınca adamı da sıyırdı aslında. Biraz ağır karar olabilir.

Yapma sevgili Tamer. Barış'ın hareketi tamamen rakibe yönelik, acımasızca ve o kadar sert ki, rakip oyuncunun sakatlanmama ihtimali yok bile. O nedenle kırmızı kart doğru. (Ayhan, Sabri ve Servet'in bahsettiğin hareketleri bu maçtaysa, maçı izlemediğimden bilmiyorum. Sadece golleri ve kırmızı kartı gördüm.)

* * *

Hepinize geçmiş olsun. Bizler de aynı duyguları çok yaşadığımızdan neler hissettiğinizi tahmin ediyorum. Neyse, yaranıza tuz basmak değil amacım. Sadece şu konuya değinmek istiyorum. Anladığım kadarıyla bugün Galatasaray Arda'nın yokluğunu ciddi şekilde hissetmiş. Peki Arda neden yok?

İşte şurada eleştirdiğim nedenden ötürü bugün Arda sahada yok! Ve bu çocuk Türkiye'nin en gözde futbolcularının başında geliyor. Neymiş, Liverpool'da oynayacakmış! Bu kafayla Liverpool limanında çımacı yapmazlar Arda'yı, bırak Anfield Road'a çıkmayı.

* * *

Lig sonu tahminimi de yazayım bari:

1. Bursaspor

2. Fenerbahçe

3. Galatasaray

4. Beşiktaş

Hepinize iyi geceler/sabahlar. (4 olmuş saat, yuh!)

Sevgiler...

Ligin en çok gol yemiş ekibine forvetsiz çıkarak başladık maça.. Bir iki pozisyon bulup golü attık. Sonra klasik skoru koruma durumları.. Sanki karşımızda Real Madrid var. Anlayamadığım şey zaten kazanamıyoruz 2 haftadır..Kaybedecek neyimiz var ki? Saldırın be kardeşim şu maçta bari. Dan dun dan dun,adamlarda gaza geldi baskı kurarmış gibi yapıp yine klasik kaleci hatası ile beraberliği kopardı.. Bana kimse çıkıpta adamlar çok sert oynadı,yıldırdı bizi falan demesin. üme düşmemek için herşeyi yapacaklar elbet.

Yazıklar olsun.

Bana göre sonuç sürpriz değil. Hiç kimse günah keçisi olarak futbolcuları göstermesin. Teknik heyet kadroyu doğru kullanmıyor. Bunu defalarca dile getirdim. Her maç değişik kadro ve dizilişlerle maça çıkılıyor. Bu kadar rotasyon yapılmaz. Eğer takımda Arda yoksa orta sahada söz sahibi Elano'dur. Bu maça Elano ile başlanılmamasının sebebi nedir bilmiyorum. Hadi Elano'ya başlamadın, bu görevin Ayhan'a verilmesi gerekirken sol çizgide oynatılmasının gerekçesi nedir bilemiyorum. Orta alanda top yapabilecek oyunuları oynatmazsanız eğer, rakibin oyununu seyretmek zorunda kalırsınız. Oyuna forvetsiz başlamak, Keita'yı deli gibi sağa koşturup melekelerini öldürmek hangi gerekçe ile açıklanır bilemiyorum. Bu yüzden ben asla futbolculara suç bulmuyorum. Çünkü futbolcular verimli olduğu mevkiilerde oynatılmıyorlar. Önce doğru kadro ile başlayacaksınız eğer verim alamazsanız futbolcuları suçlayacaksınız.

Üst Alt