UEFA Euro 2024 Almanya'da! - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yahu Ingiliz bi adam buraya gelse hac isareti tasiyan formasindan mutevellit yahut sokakta icip bagirdigi icin bicaklansa isvecli kadin tecavuze ugrasa kim sasirir ? Hatta ben daha ziyade nasil oldu da boyle bir olay yasanmadi diye sasiririm sayet olmazsa ki olur . Hadi onlari gectim bunlari bir gazeteci haber yapsa ve haber yapti diye hapse atilsa sasirmayiz . Siz boyle bir ulkenin adayliginin kabul olmasina sukredin . Secilmemesi kadar dogal bir seu yok .

Darp mi yok illa adami oldurmeleri mi gerekiyor bu bir linc girisimidir herif karsi koyamasa kacamasa yani rezaletle bitebilecek bir mevzu ki bunu yapan beyin yoksunu insan bozuntulari Ataturkcu geciniyor.

Amerika’da bir Turk “Ben Amerika’nin teaa...” diye baslayip sovse kimse dokunmaz. Bu herifin bir sey yaptigini sanmiyorum.
Bir kere işaretlediğim yer komple yanlış öyle bir şey yok. ABD'de sadece ülkemi savunduğum için türlü türlü mobbinge maruz kalmış, Türk pasaportu taşıdığımdan dolayı ermeni polis tarafından aşağılanmış biriyim daha neler yaşadım neler o konuyu bir geçelim önce.

İkinci olarak gayet net bir şekilde yazmışım, en başından olayın yanlışlığını dile getirmişim. Ama evet, olay büyütülecek bir olay falan değil, benim ABD'de yaşadığım şu görüntülerde yaşananlardan bin kat daha aşağılayıcı ve ağırdı tek farkı birinde görüntü var diğerinde yok. Şu görüntüye anlam yükleyip koca ülke hakkında çıkarımlarda bulunmak saçma. Evet darp yok, adam öldürmek darp değildir zaten bambaşka bir fiildir ne alaka yani. Belki kaçamasaydı darp olabilirdi ama yok yani kaçmış.

Kaçamasaydı yapacakları da belli, çuval geçirip marş falan okuyacaklardı.. Nereden biliyorum ? Çünkü tgb grubunu biliyorum, böyle saçma sapan ergence eylemler yapan bir grup.

Yav tanıtım filminde Nusreti gösterdiğimiz büyük bir organizasyonu kazanamadığımıza şaşırıyor musunuz :) kusura bakmayın ülke bu tür büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak seviyede değil. Teknik olarak değil, zihniyet olarak pis insanlarımızın sayısı çok fazla.

Bırakın laga lugayı... Ne zamanki bu işlerin sadece betonla yürümediğini öğreniriz o zaman kazanırız.

Tek bildiğimiz "ama bizim stadımız var" demek. Bizde varsa Almanlarda stadın alası var zaten. Üstelik hepsi hazır. Çimler desen gıcır gıcır.

Diğer söylenen de "futbol ülkesiyiz" lafları. Futbol ülkesiyiz madem yapılan stadların kaçı tamamen doluyor? U20 Dünya Kupası boş stadlara oynandı. Almanya'da öyle mi? 3.ligde bile 20-30.000 ortalamayla oynuyorlar.

Boş koltuk yok. Her türlü hak eden onlardı. Hiç kıvırmaya,çirkinleşmeye gerek yok.

Türkiyenin sunum vidyosu çok kötü. Türklerin futbola seviğişini, insanlığını, türkyenin güzelliğini anlatmak varken ..

Ha bide FB, BJK ve Trabzon taraftarını gösterdiniz, Galatasarayı göstemdiniz ... Galatasaray gibi bir markayı göstermemek nedir ulan?

Bu arada turist içki içerse tepki görür; haç işareti yapan tepki görür diyenlere kızıyoruz ama çok da haksız değiller. Şu habere bakın. Üstelik herkesin Türkiye’nin en güzel yılları dediği 2008.

Belgesel için kaleye Bizans bayrağı çekilmesine büyük tepki - Son Dakika Haberler

Bu da haberin videosu

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mesele sadece içki de değil ki.. 25-30 kişilik sırtına İngiltere bayrağı bağlamış grup, akşam 10'da şehrin meydanında tezahuratla kutlama yapmak istese ortalık karışır. Hele rakibin Türkiye olduğunu falan düşün..

Bizim insanımız hoşgörülü falan değil.. Kendimizi kandıralım ancak. Turistleri de sadece kazıklamak için kullanıyoruz. Taksici,esnaf hepsi..

Bir kere işaretlediğim yer komple yanlış öyle bir şey yok. ABD'de sadece ülkemi savunduğum için türlü türlü mobbinge maruz kalmış, Türk pasaportu taşıdığımdan dolayı ermeni polis tarafından aşağılanmış biriyim daha neler yaşadım neler o konuyu bir geçelim önce.

İkinci olarak gayet net bir şekilde yazmışım, en başından olayın yanlışlığını dile getirmişim. Ama evet, olay büyütülecek bir olay falan değil, benim ABD'de yaşadığım şu görüntülerde yaşananlardan bin kat daha aşağılayıcı ve ağırdı tek farkı birinde görüntü var diğerinde yok. Şu görüntüye anlam yükleyip koca ülke hakkında çıkarımlarda bulunmak saçma. Evet darp yok, adam öldürmek darp değildir zaten bambaşka bir fiildir ne alaka yani. Belki kaçamasaydı darp olabilirdi ama yok yani kaçmış.

Kaçamasaydı yapacakları da belli, çuval geçirip marş falan okuyacaklardı.. Nereden biliyorum ? Çünkü tgb grubunu biliyorum, böyle saçma sapan ergence eylemler yapan bir grup.

Nereyi isaretledigini goremiyorum mobildeyim. Basina Amerika’da ne geldi bilemiyorum tabii oncelikle de gecmis olsun ama kendi deneyimlerim uzerinden konusacak olursam (Turkiye’de dogup buyudum, 18 yasimda universite icin Amerika’ya geldim) uc yildir Amerika’dayim ne ben ne de herhangi bir arkadasimin boyle bir sey yasadigina tanik oldum yahut duydum. Tabii sen ne zaman nereye geldin bilemiyorum ama bugun sunu rahatlikla soyleyebilirim ki Amerika’nin cok buyuk bir kisminda bugun boyle bir olay yasanmaz.

Bu arada sunu da soyleyeyim konusunu actin madem bulundugum kisimda cok fazla Ermeni var 1900lerin basinda goc etmis bir kismi da Sivasli ben de Sivasli oldugumdan genelde etkilesimlerim hep olumlu oldu hatta hemsehri gibi davraniyorlar diyebilirim.

Olayin yanlisligini dile getirip AMA demek kacamak oluyor. Olay yuzde yuz yanlis, bu tarz mevzularda bahaneli yorumlar yapilinca aklima malum partililerin entresan tahlilleri geliyor. Adamin piyade olup olmamasi da bir seyi degistirmez, gencleri bilmen de.

Bu durumda aggravated assault (darp oluyor galiba) yok ama yapilan sey illegal ve bu tarz bir kisiyi hedef alan toplumsal eylemler her zaman lince donusme riski tasir. Bu kadar agir rekasiyon vermemin sebeplerinden biri de belki bu sene Besiktas rihtimda Galatasaray formasi giydigim icin yasadiklarim.

Ozetle Amerika’da benzer durumun yasanip yasanmayacagindan bagimsiz olarak boyle bir seyin yasanmasi ulkemiz icin oldukca utanc verici. Bu konuda eylemi gerceklestiren kim olursa olsun niyet okuyucugu yapmayip bir daha gerceklesmemesini temenni etmek hatta bunu yapanlarin adalet karsisina cikmasini saglamak gerekir.

Nereyi isaretledigini goremiyorum mobildeyim. Basina Amerika’da ne geldi bilemiyorum tabii oncelikle de gecmis olsun ama kendi deneyimlerim uzerinden konusacak olursam (Turkiye’de dogup buyudum, 18 yasimda universite icin Amerika’ya geldim) uc yildir Amerika’dayim ne ben ne de herhangi bir arkadasimin boyle bir sey yasadigina tanik oldum yahut duydum. Tabii sen ne zaman nereye geldin bilemiyorum ama bugun sunu rahatlikla soyleyebilirim ki Amerika’nin cok buyuk bir kisminda bugun boyle bir olay yasanmaz.

Bu arada sunu da soyleyeyim konusunu actin madem bulundugum kisimda cok fazla Ermeni var 1900lerin basinda goc etmis bir kismi da Sivasli ben de Sivasli oldugumdan genelde etkilesimlerim hep olumlu oldu hatta hemsehri gibi davraniyorlar diyebilirim.

Olayin yanlisligini dile getirip AMA demek kacamak oluyor. Olay yuzde yuz yanlis, bu tarz mevzularda bahaneli yorumlar yapilinca aklima malum partililerin entresan tahlilleri geliyor. Adamin piyade olup olmamasi da bir seyi degistirmez, gencleri bilmen de.

Bu durumda aggravated assault (darp oluyor galiba) yok ama yapilan sey illegal ve bu tarz bir kisiyi hedef alan toplumsal eylemler her zaman lince donusme riski tasir. Bu kadar agir rekasiyon vermemin sebeplerinden biri de belki bu sene Besiktas rihtimda Galatasaray formasi giydigim icin yasadiklarim.

Ozetle Amerika’da benzer durumun yasanip yasanmayacagindan bagimsiz olarak boyle bir seyin yasanmasi ulkemiz icin oldukca utanc verici. Bu konuda eylemi gerceklestiren kim olursa olsun niyet okuyucugu yapmayip bir daha gerceklesmemesini temenni etmek hatta bunu yapanlarin adalet karsisina cikmasini saglamak gerekir.

Yav niye kaçamak olsun yav Allah Allah, olay yanlış diyoruz ama büyütecek bir şey de yok kalkıpta lüksemburg standartlarını işletecek halimiz yok, Türkiye şartlarında büyütülmemesi gereken bir olay. Yaşın küçük, Türkiyedeki bu gruplar hakkında da bilgin yok belli ki diyaloğunda olmamış. Videodaki olayı büyütmenden anlaşılıyor net bir şekilde.

Gelelim ABD konusuna

Doğrudan düşünce kuruluşlarıyla muhatap olursan görürsün mobbing oluyor mu olmuyor mu ha tabi nerede olursa olsun göt yalayıcıları sıkıntı yaşamaz (bunu sana söylemiyorum) hiç Türk'e benzemiyorsun lafını iltifat olarak kabul edenlerde sıkıntı yaşamaz mesela... ABD'de ezici çoğunluğun Türkiye hakkında bir doğru düzgün fikri bile yok, ama uluslararası ilişkiler camiasında durum farklı, %90'ının tutumu da hasmane. Sıradan bir üniversite öğrencisinin problem yaşamaması gayet normal.

Türkiye ermenileriyle ermenistan kökenlileri bir tutman zaten başlı başına hata. Türkiye ermenileriyle ben de bir problem yaşamadım.

Buraya niye versinler ?

Başkentinde adam akıllı stad bile yok,hadi onu geçtim ülkede 55.000 kapasiteli stad yok Olimpiyat hariç. Bir çok stadımız patates tarlası gibi zemini var. 20.000 kapasiteli stada adam turnuva mı verir ? Bizim 52.000 bile az o turnuva için

Turnuva için Almanya ya gelen renktaşlarımızı ağırlayabilirim.

Sinan sen gelirsen sana da bi viski ısmarlarım burada.

sent via GSC

Bu konuda aslında söylenecek çok şey var ama...

Oy verenler garantici yaklaşım sergilemişler, ne yaptığı ne yapacağı belli olanı seçmişler diyerek noktalayalım.

Rakip ülke düşünüldüğünde, 4 oy almak dahi başarı sayılmalı.

BERkayeKİN

Üst Alt