UEFA Euro 2024 Almanya'da! - Sayfa 27 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hakeden kazandı.
Berlin de olur 100%

Allianz Arena (Bayern, 75 bin seyirci) ve Signal Iduna Park (Dortmund, 80 bin seyirci) kapasite olarak daha büyük stadlar ama yine de final her türlü Berlin Olimpiyat Stadında (74 bin kapasite) olur başkent metropol vs gibi faktörlerle.

Almanya kupasının finali de her yıl orada oynanıyor yıllardır.

sent via GSC

Turnuva için Almanya ya gelen renktaşlarımızı ağırlayabilirim.

Sinan sen gelirsen sana da bi viski ısmarlarım burada.

sent via GSC
En çok hayalini kurduğum şeylerden biri bi Avrupa ya da Dünya şampiyonasını yerinden takip etmek. Hayalim gerçek olursa bi viski de ben alırım

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En çok hayalini kurduğum şeylerden biri bi Avrupa ya da Dünya şampiyonasını yerinden takip etmek. Hayalim gerçek olursa bi viski de ben alırım

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2006 da küçüktüm gidemedim Almanya daki dünya kupası maçlarına.

2016 da ise bizim grubun maçları için bilete başvurmuştum ama bir tane bile düşmemişti.

Bu sefer kesin giderim maçlara.

sent via GSC

Tüpçünün başkan olduğu... Isnidarlar dışında ülkede futbola yön verenler futbol tarihinin en büyük şike olayını halı altına temizleyenlere verecekleri halleri yokdu turnuvayı tabiki.

Siyasi konusuna girmiyorum bile.

Nereyi isaretledigini goremiyorum mobildeyim. Basina Amerika’da ne geldi bilemiyorum tabii oncelikle de gecmis olsun ama kendi deneyimlerim uzerinden konusacak olursam (Turkiye’de dogup buyudum, 18 yasimda universite icin Amerika’ya geldim) uc yildir Amerika’dayim ne ben ne de herhangi bir arkadasimin boyle bir sey yasadigina tanik oldum yahut duydum. Tabii sen ne zaman nereye geldin bilemiyorum ama bugun sunu rahatlikla soyleyebilirim ki Amerika’nin cok buyuk bir kisminda bugun boyle bir olay yasanmaz.

Bu arada sunu da soyleyeyim konusunu actin madem bulundugum kisimda cok fazla Ermeni var 1900lerin basinda goc etmis bir kismi da Sivasli ben de Sivasli oldugumdan genelde etkilesimlerim hep olumlu oldu hatta hemsehri gibi davraniyorlar diyebilirim.

Olayin yanlisligini dile getirip AMA demek kacamak oluyor. Olay yuzde yuz yanlis, bu tarz mevzularda bahaneli yorumlar yapilinca aklima malum partililerin entresan tahlilleri geliyor. Adamin piyade olup olmamasi da bir seyi degistirmez, gencleri bilmen de.

Bu durumda aggravated assault (darp oluyor galiba) yok ama yapilan sey illegal ve bu tarz bir kisiyi hedef alan toplumsal eylemler her zaman lince donusme riski tasir. Bu kadar agir rekasiyon vermemin sebeplerinden biri de belki bu sene Besiktas rihtimda Galatasaray formasi giydigim icin yasadiklarim.

Ozetle Amerika’da benzer durumun yasanip yasanmayacagindan bagimsiz olarak boyle bir seyin yasanmasi ulkemiz icin oldukca utanc verici. Bu konuda eylemi gerceklestiren kim olursa olsun niyet okuyucugu yapmayip bir daha gerceklesmemesini temenni etmek hatta bunu yapanlarin adalet karsisina cikmasini saglamak gerekir.

ermenilerle sık karşılaştığına göre los angeles tarafındasın herhalde renktaş.

Turnuva kazanmanın formülünü söylüyorum;

-Yunanistan ile ortaklaşa yapacaksın. 9 şehir varsa 5 tanesi bizden 4 tanesi onlardan.

-5 şehir şunlar olacak; İstanbul,İzmir,Eskişehir,Antalya,Ankara.

-AB sorununu ortadan kaldıracaksın, Doğu illeri olmayacak. Böylece Suriye,Irak gibi güvenlik sorunları ortadan kalkacak. Otel sorunu olmayacak.

-Yobazlık oranı minimum olacak. Az şehir olduğundan masraf azalacak.

-Yunanistan ile ilişkileri düzelteceksin. Kazanırsan Avrupa ile de düzelir zaten.

-Yunanistan ile ortaklaşa yapacaksın. 9 şehir varsa 5 tanesi bizden 4 tanesi onlardan.

-AB sorununu ortadan kaldıracaksın, Doğu illeri olmayacak. Böylece Suriye,Irak gibi güvenlik sorunları ortadan kalkacak. Otel sorunu olmayacak.

-Yunanistan ile ilişkileri düzelteceksin. Kazanırsan Avrupa ile de düzelir zaten.

5-6 sayfa önce aynısını söylemiştim.olması gereken bu.hem maliyet açısından da daha az külfetli olur.

Yav niye kaçamak olsun yav Allah Allah, olay yanlış diyoruz ama büyütecek bir şey de yok kalkıpta lüksemburg standartlarını işletecek halimiz yok, Türkiye şartlarında büyütülmemesi gereken bir olay. Yaşın küçük, Türkiyedeki bu gruplar hakkında da bilgin yok belli ki diyaloğunda olmamış. Videodaki olayı büyütmenden anlaşılıyor net bir şekilde.

Gelelim ABD konusuna

Doğrudan düşünce kuruluşlarıyla muhatap olursan görürsün mobbing oluyor mu olmuyor mu ha tabi nerede olursa olsun göt yalayıcıları sıkıntı yaşamaz (bunu sana söylemiyorum) hiç Türk'e benzemiyorsun lafını iltifat olarak kabul edenlerde sıkıntı yaşamaz mesela... ABD'de ezici çoğunluğun Türkiye hakkında bir doğru düzgün fikri bile yok, ama uluslararası ilişkiler camiasında durum farklı, %90'ının tutumu da hasmane. Sıradan bir üniversite öğrencisinin problem yaşamaması gayet normal.

Türkiye ermenileriyle ermenistan kökenlileri bir tutman zaten başlı başına hata. Türkiye ermenileriyle ben de bir problem yaşamadım.

Ya ulkemde boyle seyler olmasin istiyorum acikcasi. Turkluk meselesine gelince, evet okulumda cogu kisinin fikri yok ama onyargilari da yok ama bu tabii ki universite ogrencileri olmalariyla alakali olabilir. Yine de en azindan Kaliforniya cok liberal oldugundan basima gelmemis olabilir.

Dusunce kurulusundan kastin Think Tank’se kampusumuzde bir tane var, hatta en buyuk conservative (Republican yani) Think Tank’lerinden ve ilk senemde bir ekonomi profesoruyle orada arastirma yapmistim, tutumlari da cok pozitivdi. Ama yine benim deneyimimi genellemek mantikli olmaz. Aslinda IR okuyan bir arkadasim da var (Turk) ama onun basina boyle seyler gelmis midir hic fikrim yok.

güzel fikir tebrikler şehirlere bursa da dahil edilebilir

Son düzenleme:
Artık 6 sene içinde sağlam bir ekip kurup turnuvaya rahat bir şekilde gitmek için uğraşsınlar, yapacağımız tek şey bu olmalı.

Okul icin buradayim. Bu sene son senem ama yuksek lisans doktora falan devam etmek istiyorum.

DC’ye nicin gidiyosun okul falan mi? Georgetown’da birkac tanidigim var.

Araştırma için.

Ordan başka yerlere de geçebilirim ama şimdilik oralardayız. Zaman ve para ayarlarsam California'ya mutlaka gelmek istiyorum. Hoş ben hala TL kazanmaya devame deceğim için mevcut kurlarla geçinirsek iyi.

Araştırma için.

Ordan başka yerlere de geçebilirim ama şimdilik oralardayız. Zaman ve para ayarlarsam California'ya mutlaka gelmek istiyorum. Hoş ben hala TL kazanmaya devame deceğim için mevcut kurlarla geçinirsek iyi.

Hangi vizeyle geleceksin? F1 ya da H1B ise calisma hakkin oluyor. Eger arastirmayla dengelersen kesinlikle para kazanabilirsin ihtiyaclarini karsilayacak kadar, hatta kirayi falan ucuza halledebiliyorsan yemekten icmekten kisarak gezebilirsin bile.

Zaten gidecegin enstitu ya da universite de is olanaklari saglayabilir o durumda. Oyle olunca kampus isleri vergiden muaf oluyor.

Tabii yine de Amerika cok pahali ve bir ucundan bir ucuna gitmenin tek mantikli yolu ucak, (otobus tren zaten yok arabayla da 24 saat suruyor ki araba kiralayip eyalet disina cikarmak zahmetli ve pahali is, bir de Amerikan ehliyeti olmayinca fiyat katlaniyor) ucak da gercekten pahali. Ben mesela uc yildir buradayim para da biriktirdim elimden geldigince ama yine de hic dogu tarafina gidemedim. Sadece bir konferans icin Boston’a gittim onun da bedelini bir kurum karsiladi ve 5 gunluguneydi.

Bati sahili gercekten guzel Kaliforniya, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas birbirine yakin ulasim ucuz ve gezmeye deger yerler. Ama aslinda doguda da cok guzel yerler var, DC New York Boston gibi. Miami Chicago New Orleans Texas yakinlik olarak nasil bilemiyorum.

Ilk defa geleceksen cok keyifli olur ama bambaska bir dunya cunku, kultur soku yasatiyor.

Hangi vizeyle geleceksin? F1 ya da H1B ise calisma hakkin oluyor. Eger arastirmayla dengelersen kesinlikle para kazanabilirsin ihtiyaclarini karsilayacak kadar, hatta kirayi falan ucuza halledebiliyorsan yemekten icmekten kisarak gezebilirsin bile.

Zaten gidecegin enstitu ya da universite de is olanaklari saglayabilir o durumda. Oyle olunca kampus isleri vergiden muaf oluyor.

Tabii yine de Amerika cok pahali ve bir ucundan bir ucuna gitmenin tek mantikli yolu ucak, (otobus tren zaten yok arabayla da 24 saat suruyor ki araba kiralayip eyalet disina cikarmak zahmetli ve pahali is, bir de Amerikan ehliyeti olmayinca fiyat katlaniyor) ucak da gercekten pahali. Ben mesela uc yildir buradayim para da biriktirdim elimden geldigince ama yine de hic dogu tarafina gidemedim. Sadece bir konferans icin Boston’a gittim onun da bedelini bir kurum karsiladi ve 5 gunluguneydi.

Bati sahili gercekten guzel Kaliforniya, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas birbirine yakin ulasim ucuz ve gezmeye deger yerler. Ama aslinda doguda da cok guzel yerler var, DC New York Boston gibi. Miami Chicago New Orleans Texas yakinlik olarak nasil bilemiyorum.

Ilk defa geleceksen cok keyifli olur ama bambaska bir dunya cunku, kultur soku yasatiyor.

Ben aile ile geliyorum devlet görevlendirmesi ile. Çalışmam pek mümkün değil.

Batı olsa daha iyi olurdu. Sıcak yer seviyorum ben. Bir iki defa Kanada'da bulundum hiç keyif almadım. Çok düzenli bir hayat ama hem ortam hem iklim çok soğuk.

Üst Alt