Uluslar Ligi H:1 | Türkiye 1-2 Rusya | MS | 7 Eylül | TRT 1 - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uluslar Ligi H:1 | Türkiye 1-2 Rusya | MS | 7 Eylül | TRT 1

Ne alakasi var bilader karadenizli tanidigim bir suru gsli dostum var ankarada. Sonra galatasaray turkiyedir deyip laz yusuf kürt mugdat gibi seyler yazmayin suraya.

InsAllah birgun milli takim icin canini veren Futbolcular olur. Insan uzuluyor, ozelikle bizim gibi milli degerlere duskun olan bir millet icin.

Bunun icin 3 sey lazim, siyaset isine baksin ve o is adamlari burnunu sokmasin futbola.(trt spikeri 2 DK butun is adamlarini ve makam sahibi olan siyasetcileri gururla soyledi, cunku tribunde onlarda var, eee banane? Bukelim mi kafamizi bu hazreti insanlara? Bu ulkede makam sahibi olan insanlar uzaydan mi geliyor? Turk halkini salak yerine koymayin!) ikincisi turk oyunculara az para vereceksin, yoksa simariyorlar. Ve son olarak almanyada dogmus adamlari milli takima fazla almayin, cogunda milli duygular yoktur. Sayet almanyadan teklif alsalardi milli takimi cogu secmezdi. Bu bayraga saygisi kim varsa ve sevgisi onu alin milli takima.

Herkeze iyi geceler

InsAllah birgun milli takim icin canini veren Futbolcular olur. Insan uzuluyor, ozelikle bizim gibi milli degerlere duskun olan bir millet icin.

Bunun icin 3 sey lazim, siyaset isine baksin ve o is adamlari burnunu sokmasin futbola.(trt spikeri 2 DK butun is adamlarini ve makam sahibi olan siyasetcileri gururla soyledi, cunku tribunde onlarda var, eee banane? Bukelim mi kafamizi bu hazreti insanlara? Bu ulkede makam sahibi olan insanlar uzaydan mi geliyor? Turk halkini salak yerine koymayin!) ikincisi turk oyunculara az para vereceksin, yoksa simariyorlar. Ve son olarak almanyada dogmus adamlari milli takima fazla almayin, cogunda milli duygular yoktur. Sayet almanyadan teklif alsalardi milli takimi cogu secmezdi. Bu bayraga saygisi kim varsa ve sevgisi onu alin milli takima.

Herkeze iyi geceler
harbiden sacma sapan gereksiz heriflerin isimlerini sayip durdu, sinir oldum

Bugun herkez gibi bende farkinda degildim milli mac oldugunu, kanallari oyle geziyordum bi anda baktim lan Mac var, kimin maci. Sonra anladim Turkiye ile rusya karsilasmasi ama macin rusyadami trabzonsporun macimi diye dusundum. Kardesim seyirci 1 tane bile milli forma giymemis, turk bayragi bile yok ve destek 0.

Zaten bu lazlar rus tohumu degilmi? Milli maci orda oynatmacaksin, ya ic anadoluda yada izmirde olacak eger Istanbul disi dusunuyorsaniz.

Haa milli takim iyimi, hayir ama en kotu gunde bile insan milli takimi desteklemeli. Ama malesef bu ampulculer ve tupcu isbirligi ile insan da milli takim sevgisi birakti.

Eskiden ailece oturup milli maclari heyacanla izerledik.
Bir defa Trabzonlular laz değildir. Bir diğeri lazlar rus tohumu hiç değildir.

Bazi cikarimlar yapabiliriz

Oncelikle en buyuk yalanlardan biri , ki antrenorlerden ziyade spor yazarlari yapiyor bunu , "gerekirse su turnuvaya gitmeyelim ama yarinin takimini kuralim" , 5 turnuvanin 3 unu kaciriyoruz ortalama , bunun 1 tanesi bu dusunceden gitmistir

Milli takimlar sonuc yeridir , havuz genistir ve turnuvalar sayica azdir , hepsinde basarili olamazsin ama hepsine katilman lazim . Dunya kupalarini belki hadi , 13-14 takima girmek zor ama avrupa sampiyonalarinda bahanen olmamali , 24 takim gidiyor ayiptir

Bu turnuva cok onemli , ilk maci kaybettik ama siralamamiz ne olursa olsun olabildigince puan toplamaliyiz , A ligindeki bir cok takim eleme gruplarindan katilacak zaten turnuvaya , 2 inci bile olsak , eger gidemezsek play off a kaliriz , yeter ki puan toplayalim

Mac ilk yari futbolun adaleti olsa 3-0 rahat olurdu , ilk sutta golu bulduk , ama sonra futbolun adaleti devreye girdi yenmeyecek bir golle 2-1 oldu

Fakat hem rusyanin helva gibi olmasindan (kaleci haric) , hem de oguzhan ve yunus degisikliklerinden oturu son 20 dk adamlari felc ettik , yani oyle bilincli bize topu verdiler de oynadik degil , rahatlikla 2-2 , 3-2 ye gelirdi biraz beceri ve sans olsaydi

Hakan a da lafim su , hirvat deplasmaninda carparak giren frikik disinda bir numarasini goremedik , pozisyona girmesi guzel de 0/3 de olmamali yani . Genc yasinda tecrubelisin , insan biraz ciddiye alir , tam istedigin toplar

Ben halen bu grupta sansimiz oldugunu dusunuyorum , isvec e yenilmez isek bir seyler olabilir

Fifa uefa el birliğiyle öldürüyorlar milli maçları. Bu ne saçma sistemdir yok ulusallig yok bilmemne. Eskiden milli takımlar 7 li 8 li guruplarda olurdu ve milli maçlar daha heyecanlı olurdu. Tekrar eski heyecanı vermek istiyorlarsa gurupları 8 takımlı hatta 9 tskımlı yapacaksın. 6-7 gurup olacak, her guruptan ilk üç belkide dört takım çıkacak. Gerçek lig heyecanı gibi olsun bak nasıl zevkli hale geliyor milli maçlar.
Gelelim luceye. Sürekli şikayet edip duruyor. Sürekli yalan söylüyor, yanlış bilgiler veriyor. Lucenin eski günleri gitmiş bunama belirtileri var. O zamanda istememiştim, ne bize ne milli takıma. Artık heyecanı şevki kalmamış. Ama göndermek doğru çözümmü. Şimdi göndersen bir sürü tazminat ister, peki yerine kim gelcek. Aykut, şenol yada hamza diyorlar. Siz zannediyomusunuz ki onlar yabancı sınırı istemeyecek. Hele hamza gelsin ilk diyeceği şey yabancı sınırı 5 olmalı olacaktır. Alttan gelen yetrnekli bir nesil var bir potansiyel var. Bu oyuncuları tecrübeli birkaç oyuncuyla kaynaştırıp iyi bir takım çıkarabiliriz. Ama doğru hocayı ben içeridede bulamıyorum.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Luce sadece iyi bir TD degil, ayni zamanda çok iyi bir eğitmen

Gencler bilmez belki, ama GS'de bir zaman Victoria denen bir çöp solbek vardi. Adami resmen Clichy yapmişti Luce

Duracagi yeri bilmezdi, orta açmayı hic bilmezdi, sonra Roberto Carlos gibi muz ortalar aciyordu

Ne yazik ki bizim yerli topçuların altyapısı çok zayıf. Bence Luce bunları gitmesi icin geldi zaten. Bu yüzden - ne kadar üzücü de olsa - ilk planda skorborda degil, sahaya bakmak lazim.

Milli takim topcular ile calışma süreci az olduğu icin, topçulara isteklerini ve bilgilerini empoze etmesi doğal olarak daha fazla sürüyor

Luce'nin felsefesi, gol yemeyeyim, nasıl olsa bir tane atarım

dün iki gol de kisisel hatalardan kaynaklandı, buna rağmen maci kazanmak icin yeterli pozisyonlara girdik

sunu da gördüm ki: TR'de ya bir çok yorumcu ya futbol fakiri ya da artniyetli ve skora endeksli

Son yıllarda gözlemlediğim bir konudur, sadece bize özgü değil ,sanki dünyada da milli takım maçları angarya olmaya başladı herkes için. En son iyi futbol oynanılan turnuva 2010 Dünya Kupası diyebilirim. CL'nin büyük önem kazanışı, liglerdeki maç sayıları falan derken futbolcular için özellikle önemini kaybetti milli turnuvalar. Milli takım taraftarlığı bitti mesela bizde. Neredeyse maçı yayınlamayacaklardı dün ve umurunda olmayan bir sürü insan tanıyorum. Ukrayna'da takımda 3 Ukraynalı oynatıp burada sınır diye ağlayan tip yüzünden de olabilir tabi bu soğuma. Sunduğu bütün argümanlar yanlış, kadroyu birkaç takımdan kurma fikri mesela. Dünya şampiyonu kaç kulüpten toplanmış halde bir baksın. Sürekli şikayet ediyor, bıkkınlık geldi artık. Bırak görevi kardeşim o zaman.

Aslında son 20 dk iyi oynadık ama Hakan denen balon(aka Nuri Ş.) yüzünden yenildik. Maçın sonundaki 11 çıksa başta handikap bile yapardık. Cheryshev ve Fernandes dışında düz oyunculardan oluşuyor Rus takımı. Bizde çok daha yetenekli adamlar var.

Biraz terim , ama onla da cok zorlasak ancak bundan daha iyiydik deriz , super filan degildik

1996 da gittik 0 cektik
2006 da son donemde geldi gidemedik
2010 a goturemedi
2014 te yine sonradan geldi goturemedi
2016 da gruptan cikamadik
2018 e de terim de olsa gidecegimizi dusunmuyorum
2008 disinda basarili bir donem yoktu

Cahil ve sacma bir yorum olmus. Sonucta Almanya - Fransa - Ingiltere - Hollanda gibi bir ulke degiliz. Turkiye vasat bir futbol ulkesi, bunla yuzlessek iyi olacak.

Zaten Dunya Kupasina iki kere gitmis bir takimiz. Biri 1954'te yazi-tura atisiyla, digeri de 2002'de Terim'in jenerasyonuyla. Dunya Kupasina gidememek basarisizlik degil gitmek basari yani. Kaldi ki 2006-2014 elemelerini kendisi yonetmedi.

1996 katildigimiz ilk Euro'dur. Bu ulkenin hak ederek katildigi ilk major turnuvadir. Orada ne yapildigi degil oraya gitmis olmak en buyuk basarilardandir. 2016 grubu cok zordu (DK Finalisti ve Ispanya...) 2008 ise zaten epik, ulke bir daha oyle bir turnuva uzun yillar gormeyecek.

Terim'in 1991'de U-21 Milli Takimin basina geldigini de bilmiyorsundur herhalde. 1993 Akdeniz oyunlarinda sampiyon olmustur. Takima Rustu, H.Sukur, Ogun, Bulent, Alpay, Abdullah, Sergen, Tugay, E.Asik, Arif ve Ergun gibi isimer kazandirmistir. Acip bakarsan o takimi, kimleri yetistirdigini, Turkiye'nin kaderini nasil degistirdigini gorursun.

Terim ulkenin futbol tarihinin en onemli adamidir. Hem Turkiye futbol ulkesi olarak, hem Milli Takim, hem de Galatasaray sayesinde seviye atlamistir. Gercek bir efsanedir.

Terim digerlerinden iyi ama milli takimda kaldigi sure boyunca ,ki ciddi sure bu , tam da "evet bu isi kotardi" diyebilecegimiz noktaya getiremedi

Veya su sekilde soyleyim , ayni 1998 e goturemeyen denizli , 2014 e goturemeyen avci , 2006 ya goturemeyen ersun gibi o da makus talihi yikamadi

2006 ve 2014 senelerinde son kertede gelmesi ile biraz elestiri hafifletilebilir ama zaten hedef maclari (isvicre , hollanda) almasi icin apar topar getirilmisti , gorevi kabul etti ama basaramadi

Turnuvalara goturup 2008 de yari final yapinca nasil alkisladi isek 2016 da ve 1996 da da gittigindeki elenis seklimiz de ortada , 6 macta 5 maglubiyet .. ayrica defalarca malta , moldova gibi takimlara gruplarda puanlar sacmisligimiz var

Yalniz hep soyledigim ve burada da ufaktan deginilmis , katildigim bir nokta var , zordan da ote , insafsiz kuralar cekiyoruz

1996 da hirvatistan portekiz danimarka
2016 da ispanya hirvatistan cekya

Zaten biraz disimize gore grup cekince ciktik , italya belcika isvecten ciktik mesela 2000 de , portekiz isvicre cekya dan ciktik mesela 2008 de

Hiddink zamani eleme grubu almanya belcika ve o donemi avusturya , ciktik , play off ta belalimiz hirvatistan ... gibi

Diyebilirsiniz ki hepsi guclu biri olmasa oteki gelecek , ama bir de yunanistanin isvicre nin basarili oldugu ya da turnuvalara gittigi donemki cektigi kuralara bakin , dedigimi anlarsiniz

Gercekten feci kura cekiyoruz bu da bir gercek

Sorsan milliyetçi herkes
69bb8c29091d917c3800094afc0d5d6c.jpg

Yaylaları ormanları araplara peşkeş çekilip ses etmeyen şehir mi milliyetçi yakında bir yerlerinide verir bu beton beyinliler

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt