Ünal Aysal > Dursun Özbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbaş - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal > Dursun Özbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbaş

Peki bu sermaye takımı borca boğup bırakırsa ne yapmayı düşünüyorsunuz

mantıklı degil.

Borçlarıyla birlikte almayacak mı bu adam. Zaten kulübün servis şoförüne bile borcu vereceği kalmayacak. Zaten en kötü bu hale geliriz en fazla. Bundan daha beter duruma düşmeyiz. Gaziantepspor olacak halimiz yok. Ama iyi bir yapılanmayla en iyi ihtimali düşünmek bile istemiyorum. Ağzım sulanıyor.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Borçlarıyla birlikte almayacak mı bu adam. Zaten kulübün servis şoförüne bile borcu vereceği kalmayacak. Zaten en kötü bu hale geliriz en fazla. Bundan daha beter duruma düşmeyiz. Gaziantepspor olacak halimiz yok. Ama iyi bir yapılanmayla en iyi ihtimali düşünmek bile istemiyorum. Ağzım sulanıyor.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Borçlu bırakip plansiz hareket edilebilir basari gelmezse kulüp kapanir ve haksız rekabet olur kanimca bizim lig icin ve kulübümüz için hic istemiyorum bunu

Son düzenleme:
Satılırsa başkanın dediği gibi bende Galatasaray lığımı askıya alırım.

Ama olmayacak zaten bu tür olay.
Camia içini güçümüzü bilmeyen kişilerin söylediği ve istediği boş boş muhabbet olmuş gidiyor işte.

Aysal Donemi

restaurants-open-thanksgiving-dinner.png

Dursun Donemi

2155365066_e313edcaff.jpg

Gitgide beykozlasiyoruz.

Unal Aysal > Dursun Ozbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbas(???)

bir sonraki baskan kim olacak merak ediyorum. Hani satilmayacakmis misiz ya! Akbas olur mu? bence olur. Mustafa Cengiz kimdi iki ay once?
Turkiye lan burasi olur mu olur.

Mahallenin bakkalini migros kapattirdi, migrosu ise amazon yemeye basladi. degismezsen mama olursun.

Ben dagim bana birsey olmaz mantikli savasa cikmis besbelli.

bozguna ugrayacak ama ceken biz olacagiz.

Super ligde bir takimin arap zenginine satilmasi artik bir an meselesi. 1-2 sezon sonra sahibi olan kuluplerin sayisi fazlalastikca rekabet cogalacak.
Yabanci sermayesi, disaridan para farzedelim karabukspor'a veya falancaspora girmeye basladiginda bir degil elli yellow friday de kurtaramaz seni.
sattirmam dedigin takimin satilacak pek birseyi de kalmadi.
Asla sattirmazmis.
linc gecekonduya dayanir yakinda. yiktirmam diye bagirirsin maliyecilerin onunde sevgili Cengiz Baskan.

yemin ediyorum forumda herhangi akli basinda yoneticilerden birini baskan yapsan bu adamdan daha vizyonsuz capsiz olamaz.
kulubun medyayla iliski bagi olsun diye goreve getirdigin adami kimse seyine sallamiyor. sozu kesilip canli yayindan aliniyor.

Satilmazsak olacaklari soyluyorum.

anadolunun koylerine 10 sene once elektrik yoktu. belki olmayan yerler hala vardir. ama bugun o koylerin yakinlarinda daha onceden televizyonda bile izleyemedikleri oyunculari hatta dunya yildizlarini etoo, robinho vs artik canli izlemeye basladilar.

yeni nesil jenerasyonu artik nerede dogarsa dogsun uc buyuklerden birini degil, kendi yerel yildizli kadrosunu desteklemeye baslarsa piyasanin daha buyuk payini yani pastanin daha buyuk parcalarini elinden almaya baslarlar ve sen kuculursun. biz kuculuruz

Sözü kesilip canlı yayından alınan kimdi bu arada hangi kanalda oldu, niye oldu.

3 buyukler cift basli bir yapiya sahip . Kamu yararina dernek olarak kurulmus bu klupler tum devlet destekleri, vergi kolayliklari ve mal mulk arazi tahsisleri dahil herseyi dernek catisi altinda olmalarina borclular

fakat yaklasik 15 sene evvel hepsi bir buyuk ticaret hacmini kacirmamak icin once sirketlestiler sonra bir kisim halka arz edildiler ama hic bir zaman dernekler yonetim hakkini elinden devretmedi

Satis derken , zaten sirketin 35% i satilmis durumda , kimin elinde derseniz , halkin .. yani kucuk oranlarda bugun fenerli her hisse sahibi , Gs nin bir oranda sahibi durumunda , tersi de gecerli . Mesela ben fb hissesi alip satsam , uhdemde o hisse bulundugu surece fenerbahce as ye ortak ve o oranda sahibim

burada satistan kast edilen sadece sportif as nin, yani sirketin geri kalan hisselerinin blok halinde devri olabilir , bu durumda dahi alan kisi ancak sirketin 65% ine sahip olabilir . Halkin elindeki hisseleri ise ancak borsadan alabilir (ki onu suanda da yapabilir zaten)

burada onemli olan sirket kurulus sozlesmesindeki B grubu yani yonetim hakkini koruyan hissenin satilip satilmayacagi . Eger bu satilirsa sirket yonetimi alan kisiye gecer , dernegin yonetim hakki artik olmaz

dernek ise zaten satilabilir bir olgu degil . Boyle olursa sportif as kendi gelir giderinden sorumlu , futbol odakli bir yapi olarak alan kisilerce yonetilir , diger tum kluple ilgili sportif faaliyetler ve tesis vb isler klup, yani dernek uzerinde olmaya devam eder

Yonetimin bir yapiya devri icin genel kurulun feragat oylamasi yapmasi gerekir ve bu tip bir oylamada 5% bile satisa oy cikmaz .

Cunku dernek sahipligi zaten bugune kadar futbol ici-disi tum kazanimlarini sportif as ye adeta hibe etmektedir

mesela zamaninda klup adina alinan bir riva arazisi satilip parasi dernege , yani dernegi olusturan uyelere kalabilecekken , satilarak sportif as ye aktariliyor , e haliyle bunun karsiliginda da dernek kendi kaynaklarini kullanan sirket yapisinda yonetim hakkina sahip olmak kaydiyla bunu yapiyor

kisaca boyle bir seperasyon yani ayrim mumkun degil

Sözü kesilip canlı yayından alınan kimdi bu arada hangi kanalda oldu, niye oldu.

Ntvspor abdurrahim albayrak

Ridvan yayindan aldi gecen gun. Iyi de etti.

Sacmaladi iyice. Loca alanlari aciklayacakmis canli yayinda sanki mecbur loca alanlarin canli yayin ortasinda isimlerinin reklam edilmesi. 2-3 sene loca alip takima destek olmuslarmis

Bayern-Barca-Real satıldı da haberimiz yok?Bu kulübün satılasına gerek yok.
1-üyelere açılsın
2-düzgün yönetilsin
Şu iki şart yerine geldikten sonra satılmaya gerek yok.
Akıl alır gibi değil.Şu takımın maaş yükü neredeyse 66 milyon euro. 22 kişi olsa adam başı 3 milyon vermiş oluyoruz.2 tane 11 çıkartıp 2 takım da şampiyonluğa oynamalı :)

Son düzenleme:
Üst Alt