Ünal Aysal > Dursun Özbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbaş - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal > Dursun Özbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbaş

Tudor olayında fikrim aynı. Hatalarından ders çıkarmayan birinin başarılı olma şansı çok düşük.

Lokal anlamda başarının maliyeti önemli olan. Biz yapılan hatalar ve şu an olan yönetim şekli ile, yani isimlerden bağımsız işin ehli olmayanlar tarafından yönetilmekten bahsediyorum, yurt içinde yürüttüğümüz rekabeti bile finanse edemiyoruz.

Riva olayı bir dönüm noktası olabilir kulüp için bu manada.Kesinlikle tüzüğe yönetim borçlardan sorumludur veya borçlanma limiti tarzı maddeler eklenmeli.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Yalnız Arsenal pek doğru bir yaklaşım değil, en azından maddi anlamda. Maddi anlamda iyi yönetilen bir kulüp ama başarı yok. Bunun sebebi biraz Wenger, biraz da o ligin zorluğu.

Başarı anlamında dedim zaten.Kulüp satılsın diyenlerin çoğu Avrupa'da rekabet edebilmek için satılsın diyor o yüzden o örneği verdim.Başarılı değiller yani,net.

Riva olayı bir dönüm noktası olabilir kulüp için bu manada.Kesinlikle tüzüğe yönetim borçlardan sorumludur veya borçlanma limiti tarzı maddeler eklenmeli.
Ben Riva konusunda iyimser değilim ne yazık ki. Daha gelen ilk ödemenin ne olduğu bile meçhul. Yeni Başkanın açıklamaları doğru ise o para ile azalması gerektiği kadar azalmamıș borç. Peki nereye gitti o para? Muhtemelen şu an kimse bilmiyor.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Başarı anlamında dedim zaten.Kulüp satılsın diyenlerin çoğu Avrupa'da rekabet edebilmek için satılsın diyor o yüzden o örneği verdim.Başarılı değiller yani,net.
Doğru değiller ama nedeni rakipleri ile maddi anlamda rekabete girmedikleri için.

Ben Riva konusunda iyimser değilim ne yazık ki. Daha gelen ilk ödemenin ne olduğu bile meçhul. Yeni Başkanın açıklamaları doğru ise o para ile azalması gerektiği kadar azalmamıș borç. Peki nereye gitti o para? Muhtemelen şu an kimse bilmiyor.

508 milyonu 340 olarak kırdırdı kulüp,310'unu kısa vadeli banka borçlarına gitti 30'u da başka yerlere kullanıldı.Kulübün birsürü borcu var ki,başkanın açıklamalarını tam dinlemedim ama başka bir şeyi kastetmiş de olabilir.O 508 ayrı bir para,bize kaç para geleceğini hiçkimse bilmiyor şu anda.Minimum taahhüt edilen 700 küsürdü sanırım her olasılıkta alacağımız para o,ama oraya binalar villalar dikilecek satılacak,ihaleyi alan kendi payını alacak,sonra Emlak Konut payını alacak sonra da biz de payımızı alacağız.Meçhul yani,ama öngörülenler tutarsa borç-alacak farkı kapandığı gibi üste para da kalıyor bir miktar.

Mesajı neden ise editleyemiyorum. Arsenal City, Chelsea ve United gibi takımların maddi anlamda gerisinde kaldı. Oysa maddi imkanları daha fazlası için var.

508 milyonu 340 olarak kırdırdı kulüp,310'unu kısa vadeli banka borçlarına gitti 30'u da başka yerlere kullanıldı.Kulübün birsürü borcu var ki,başkanın açıklamalarını tam dinlemedim ama başka bir şeyi kastetmiş de olabilir.O 508 ayrı bir para,bize kaç para geleceğini hiçkimse bilmiyor şu anda.Minimum taahhüt edilen 700 küsürdü sanırım her olasılıkta alacağımız para o,ama oraya binalar villalar dikilecek satılacak,ihaleyi alan kendi payını alacak,sonra Emlak Konut payını alacak sonra da biz de payımızı alacağız.Meçhul yani,ama öngörülenler tutarsa borç-alacak farkı kapandığı gibi üste para da kalıyor bir miktar.
Başkanın dediği şu, o 340 milyon geldiği dönem 120 milyon falan ediyor idi. Bizim banka borcumuz 230 falan yani borç 110 milyon civarına inmesi gerekiyor iken 180 milyon.

Yalnız Arsenal pek doğru bir yaklaşım değil, en azından maddi anlamda. Maddi anlamda iyi yönetilen bir kulüp ama başarı yok. Bunun sebebi biraz Wenger, biraz da o ligin zorluğu.

Tamamen Wenger. Adam kesinlikle başarıya karşı birisi. Kulüp sahipleri de kar yaptıkları için sesini çıkarmıyor. Taraftar her zaman destek verip arkalarında olduğu içinde bir değişiklik yapma gereği duymuyorlar. Alan memnun, veren memnun kısacası. Ama bizde öyle bir şey yapamazlar çünkü taraftar olarak başarısızlığı kesinlikle kabul etmeyiz. Malaga ve Anzhi örneklerini verse daha doğru olurdu riskli iş diye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tamamen Wenger. Adam kesinlikle başarıya karşı birisi. Kulüp sahipleri de kar yaptıkları için sesini çıkarmıyor. Taraftar her zaman destek verip arkalarında olduğu içinde bir değişiklik yapma gereği duymuyorlar. Alan memnun, veren memnun kısacası. Ama bizde öyle bir şey yapamazlar çünkü taraftar olarak başarısızlığı kesinlikle kabul etmeyiz. Malaga ve Anzhi örneklerini verse daha doğru olurdu riskli iş diye.

Demek ki kulübün sahipleri de paralel düşünüyor ki görevine son vermiyorlar.Başarıya önem verselerdi böyle gitmezdi belli ki.Veya onların başarı tanımı farklıdır bilemeyeceğim.

Demek ki kulübün sahipleri de paralel düşünüyor ki görevine son vermiyorlar.Başarıya önem verselerdi böyle gitmezdi belli ki.Veya onların başarı tanımı farklıdır bilemeyeceğim.

Oranın EPL olduğunu hesaba katmıyorsun. Öyle bir yayın geliri var ki zarar etmen çok zor. Bir tutamazsın. Türkiye’de başarılı olmadan kar etmen çok zor. Bir kere şampiyon olmazsan CL’e gidemiyorsun zaten. Yani burada başarısız olup kar etme seçeneği yok. Kar etmek için futbolcu satmak lazım. Onun için de futbolcunun vitrin olan CL’de oynaması lazım. Kıyas son derece yanlış

Oranın EPL olduğunu hesaba katmıyorsun. Öyle bir yayın geliri var ki zarar etmen çok zor. Bir tutamazsın. Türkiye’de başarılı olmadan kar etmen çok zor. Bir kere şampiyon olmazsan CL’e gidemiyorsun zaten. Yani burada başarısız olup kar etme seçeneği yok. Kar etmek için futbolcu satmak lazım. Onun için de futbolcunun vitrin olan CL’de oynaması lazım. Kıyas son derece yanlış

Sportif başarı olarak diyorum.Maddi anlamda demiyorum.Arsenal sportif manada başarılı bir kulüp müdür?

Aslında var,oyuncu satmak.Altyapıya ağırlık vermek.Ama bu da anca yokluğa düşüp kafaya dank ettiğin zaman oluyor.3 büyüklerin altyapısının berbat olmasının sebebi tamamen paraları olması ve bunu fütursuzca har vurup harman savurabilmeleri başka bir şey değil.

Son düzenleme:
Sportif başarı olarak diyorum.Maddi anlamda demiyorum.Arsenal sportif manada başarılı bir kulüp müdür?

Aslında var,oyuncu satmak.Altyapıya ağırlık vermek.Ama bu da anca yokluğa düşüp kafaya dank ettiğin zaman oluyor.3 büyüklerin altyapısının berbat olmasının sebebi tamamen paraları olması ve bunu fütursuzca har vurup harman savurabilmeleri başka bir şey değil.

Hayır değil. Adamlar iplemiyor ama çünkü kar ediyorlar. Sürdürdükleri düzenden memnunlar. Başarısızlıktan zevk alan ve istifa etmekten aciz bir TD’de buldular. Taraftar da her zaman destek. Ama burada sportif başarı yakalamadan kar etme şansın yok. Bir değil diyorum. En azından yerel ligde daimi başarı şart

Hayır değil. Adamlar iplemiyor ama çünkü kar ediyorlar. Sürdürdükleri düzenden memnunlar. Başarısızlıktan zevk alan ve istifa etmekten aciz bir TD’de buldular. Taraftar da her zaman destek. Ama burada sportif başarı yakalamadan kar etme şansın yok. Bir değil diyorum. En azından yerel ligde daimi başarı şart

Uç bir örnek ama Gençlerbirliği modelinin daha update edilmiş,gelişmiş versiyonunu düşün?

Uç bir örnek ama Gençlerbirliği modelinin daha update edilmiş,gelişmiş versiyonunu düşün?

Öyle bir şey olmaz. Hep kötü düşünüyorsun, dediğin gibi olma ihtimali %1’se, en azından Türkiye yerel ligi için olumlu olma ihtimali %99’dur. Ki biz satılrsak bekle ve gör ki tüm büyükler satılacak. Fb’i Ali Koç alabilir misal

Öyle bir şey olmaz. Hep kötü düşünüyorsun, dediğin gibi olma ihtimali %1’se, en azından Türkiye yerel ligi için olumlu olma ihtimali %99’dur. Ki biz satılrsak bekle ve gör ki tüm büyükler satılacak. Fb’i Ali Koç alabilir misal

Bjk ve Fb'den biri satılırsa öteki çok fazla direnemez zaten.Bu hiç gerçekleşmeyecekse veya çok geç olacaksa Galatasaray olacak,mesela bak Bjk ve Fb ile GS bir değil.GS'nin farkı da bu zaten.Liseden gelen kültür.Yoksa Başakşehir atıyorum,ha satılmış ha satılmamış kulübün ortaya koyduğu bir birikim falan yok ki.

Bjk ve Fb'den biri satılırsa öteki çok fazla direnemez zaten.Bu hiç gerçekleşmeyecekse veya çok geç olacaksa Galatasaray olacak,mesela bak Bjk ve Fb ile GS bir değil.GS'nin farkı da bu zaten.Liseden gelen kültür.Yoksa Başakşehir atıyorum,ha satılmış ha satılmamış kulübün ortaya koyduğu bir birikim falan yok ki.

Ama içlerinde en fazla borcu olan kulüp biziz. Böyle de bir gerçek var.

Ama içlerinde en fazla borcu olan kulüp biziz. Böyle de bir gerçek var.

Önemli olan borç-alacak farkı.Borç-alacak farkı 3 kulüp de neredeyse aynı.Kısa vadeli yükümlülüklerde de üçü aynı durumda. İşte tutuğunuz takımın borcu, mali karnesi! Hatta burada biz onlardan daha iyi bile sayılırız Riva-Florya muhabbetleri olduğu için.Onların böyle değerlendirecek gayrimenkulleri de yok.

Hayır niye PSG'ye City'ye bakıp onlara imreniyoruz ki?İşte popüler kültürün bizi getirdiği,yozlaştırdığı nokta bu.Galatasaray'ın kazandığı başarıların bütün anlamı,bunu özkaynaklarıyla,kendi benliğiyle kazanmış olması.Niye sövüyoruz Fener'e Ülkerspor'u kendine ilhak etti,başarılarına parasına imkanlarına kondu diye?Hatta bazılarımız Fener'in basketteki 2006'dan sonraki başarılarını saymıyor bile haklı sebeplerle.E bunu yaparken GS satılsın demek tutarlı bir yaklaşım mı?Her şey başarı,yıldız transferler değil.Başarılar,kulübün kimliğiyle anlam kazanır/kazanıyor.Yoksa baktığında 1 tane UEFA Kupası çok büyük bir başarı değil,ama bu topraklardan kendi özkaynaklarıyla bir takım bunu başarabildiği için çok büyük bir olay.Doğru,belki de kulüp satılsa çok daha iyi maddi imkanlara sahip olacak ama benim şahsi düşüncem,hissiyatım (ki bunda yalnız olmadığımı düşünüyorum.) o eski tadı,saf kulüp sevgisinin kalmayacağını düşünüyorum.Zaten her tarafta endüstriyelleşme,kapital düzen gırla gidiyor ve bu engellenemiyor.Bari bırakın Galatasaray bundan uzak kalsın.Kulüp yoksa 15-20 senedir batıyor her sene aynı muhabbetler.2000'lerin ortalarındaki o darboğazlardan kurtuldu kulüp,yine eğrisi doğrusuna gelir yine su akar yolunu bulur.Bu hamaset değil,kendini tekrarlayan tarihi gerçeklik.

Kısaca burada realist olmak da çok önemli.Galatasaray markasını biz gözümüzde çok büyütüyor olamaz mıyız hedeflediği başarı açısından?Şimdi Milan desek mesela doğru adamlar Avrupa'nın en tepesinde kaldı senelerce,ama bizim hepi topu 1 UEFA Kupamız var.Tamam 80'lerin sonundan 2000'lerin ortasına kadar hep Avrupa'da ŞL'de mücadele etmişiz,önemli maçlar kazanmışız ama hepsi o,somut bir başarı yok.Yani bu noktada denilmesi gereken tek şey,lokal dominasyonu kaybetmemek (87'den beri kazandığımız bir ivme var,bu sezon dahil son 32 sezon 14 şampiyonluk,bu sene de olursak son 32 senede 15 olacak.), her sene ŞL'de bulunmak ve orada keyif almak.Orada başarı öyle senelik toplama takımlarla değil,ciddi bir planlamayla gelir.Bizde bunu yapacak sabır ve zaman da olmadığı için ligde şampiyon olalım kafaya oynayalım Avrupa'da da takımımızı mücadele ettiği için alkışlayalım.Avrupa Ligi için farklı konuşabilirim tabi ama ŞL özelinde böyle.Yani City'ye Real'e Barça'ya bakıp onlara imreniyorsanız bence tutmayın abi bu takımı,Galatasaray hiçbir zaman o seviyeye gelemedi.O takımları eskiden birkaç kez yenmiş olman,onların seviyesinde olduğun anlamına gelmez.En iyimser tabirle,1998-2002 arası şimdiki Atletico Madrid gibiydik diyebiliriz.Doğru yönetilse belki o süreç 4 yılda kalmazdı birkaç sene daha giderdi ama olmadı.Her takımın böyle dominant olduğu sonradan düşüşe geçtiği süreçler olur ve olacak.Her dominasyonun da bir bitişi,düşüşü var.Ne kadar doğru yönetilirsen yönetil,her şeyi doğru yapmaya çalışırsan çalış yine olabilir bu düşüş.Zamana yenik düşmek diye de bir olgu var neticede.O yüzden geçmişe çok takılmayıp önümüze realist bir şekilde bakmak lazım.İyi olduğu sezonda kötü olduğu sezonda Galatasaray böyle güzel kısaca...

Galatasaray böyle güzel falan değil. Kulüp afedersin bok çukuruna dönüşmüş. Borç hiçbir zaman sıfırlanamayacak düzeyde. Diyelim bir başkan çıktı 20 yıl başta kaldı. Camianın sevgilisi oldu ve bütün borçları sıfırladı. Güvenliğe çaycıya bile borç kalmadı. Eee diğer gelecek başkanın Galatasaray’ın içinden geçmeyeceğinin garantisi yok. Kendi malları değil diye çalıyorlar da çalıyorlar. 5 tanesi yemezse 6. başkan diğerlerinin yerine de yiyor. Ayrıca biz hiçbir zaman Real ve Barça gibi olamadık ve böyle kalalım demişsin. Adamlar 200 milyonlara adam alıyor biz hala 5 milyona çok diyoruz. Tabii ki de olamayız. Chelsea örneği vereyim. Abramovich Chelsea’yi almadan önce ne başarıları vardı. Şimdi ne başarıları var?

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt