United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Cevap: United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Old Trafford gibi bir deplasmana cift forvet cikmanin biraz lux oldugunu dusunuyorum. O yuzden Umut'u sag winger gibi kullanip hem Evra'nin bindirmelerini engelleyebiliriz (eskisi kadar cikamasa da) hem de Umut'un hucumcu yonunden faydalanabiliriz. Bu durumda Hamit'i sag ic gibi kullaniriz ki cok da kotu oynayacagini sanmiyorum o bolgede.

Veyahutta Umut ya da Burak'i kenarda oturtup Emre Colak'i tek forvetin arkasinda kullanabiliriz. Bana kalirsa ilk secenek cok daha mantikli..

Ilk secenek; 2. secenek;

517849_Galatasaray_SK.jpg
517853_Galatasaray_SK.jpg

arifin mençıstıra attığı gole yakın bir tarzda gol atarak kazanabiliriz.öyle şutlar atmalıyız.(selcuk-hamit-burak)

1- top orta sahada evelenip gevelenmeyecek 2 -3 pasta rakip kale düşünülecek

2- top onlardayken pres yapılacak pas yapmalarına izin verilmeyecek

3- kanatlardan yüksek orta yapılmayacak, kanata inildiğinden yerden geriye kesilecek...( böylece atağa çıkarken kontra yemeyeceğiz hava topunu kafayla uzaklaştırmak man u savunması tarafından kolayca yapılır diğer türlü öylesine vuracaklar.)

4- uzaktan bol bol şut çekilecek

5- hakan balta taç kullanacağı zaman hızlı kullanması konusunda uyarılacak 15 dk beklemeyecek, bütün taç atışlarında çakal davranıp pozisyon kovalayacağız

6- özetle her pozisyonda hızlı düşünüp boş yakalamaya çalışcağız..

7 - burak yılmaz ve amrabat en büyük kozumuz olacak

8- hamit e bir önlem alınacak :)

madem biz bu kamilleri 90 lı yıllarda yenmişiz o zaman 90 lı yılların taktiğine dönmek şart :)

...................muslera.........

............semih..cris..dany..

eboue..selçuk..melo..emre..amrabat

...............umut...burak...........

aslında 3-5-2 ye de uyarlanabilir kadromuz var ama Amrabat ne denli yapabilir o görevi orası muamma :) mesela bastos olsaydı eboue-bastos tam 3-5-2 yardırabilirdik :D

nasıl olsa yabancı sınırlaması yok

Eboue---Cris---Dany---Hakan

bu savunma hattı daha iyi olur semih sakarlık yapıyor bu aralar . CL yi kaldıramayıp bir sakarlık da orda yaparsa işimiz yaş ...

madem biz bu kamilleri 90 lı yıllarda yenmişiz o zaman 90 lı yılların taktiğine dönmek şart :)

aslında 3-5-2 ye de uyarlanabilir kadromuz var ama Amrabat ne denli yapabilir o görevi orası muamma :) mesela bastos olsaydı eboue-bastos tam 3-5-2 yardırabilirdik :D

E bu kamiller 90'lı yıllarda değiller ki. :)

Bu kamilleri yenmedik şampiyonlar ligi ön elemesinde eledik. :)

Dengeli bir futbolla yenebilirsin sadece Manchester'i.

Barcelona değilsen..

Orta sahayı 5leyip Hamit yerine Engini oynatırdım ama maç eksiği ve sakatlıgı var sanırım

Ve o gün kesinlikle bulduğumuz en küçük bir fırsatı bile gole çevirmemiz gerek puan veya puanlarla dönelim..

Çünkü Rooney ve Persie yakalarsa çok zor affeder..

Bizde öyle adamlar yok malesef..

Umut felanda oynarsa kafayı yememek elde değil..

Kesinlikle Burak-Elmander oynaması gerek..

Semih ve Cris ikilisi olur büyük ihtimal bu maç.. Cris 'i bu maçlarda oynatmicaksak niye aldık... Ayrıca bende orta alanı beşlememiz gerektiğini düşünüyorum.. Emre orta alanın önüne doğru oynar, Selçuk ve Melo arkada bildiğimiz gibi, kanatlarda da Hamit ve Amrabat... Önde de tek forvet Burakla başlarım ben olsam.. Çünkü Burak önde top tutabilen, dağıtabilen bir oyuncu.. Son Bursa maçında bunu gördük.. Ayrıca Türk oyuncularımız Semih, Emre, Selçuk içinde bu tür maçlar tam vitrin maçıdır, bence Emrede kendini göstermek açısından bu maçta mutlaka oynamalı.. Bir çok kişi gibi Amrabattan da çok şey bekliyorum bu maç, yaratıcı oyuncu ve heran herşeyi yapabilecek potansiyeli var.. Umut 'u ben olsam ikinci yarıda oyuna alırdım.. Rakiplerine göre daha diri bi Umut her zaman çok iş yapar.. Onun dışında hücuma çıkarken kaptıracağımız toplar ve kontra ataklar bu maçın kaderini belirler.. ve aynı zamanda tabiiki duran toplar...

Semih ve Cris ikilisi olur büyük ihtimal bu maç.. Cris 'i bu maçlarda oynatmicaksak niye aldık... Ayrıca bende orta alanı beşlememiz gerektiğini düşünüyorum.. Emre orta alanın önüne doğru oynar, Selçuk ve Melo arkada bildiğimiz gibi, kanatlarda da Hamit ve Amrabat... Önde de tek forvet Burakla başlarım ben olsam.. Çünkü Burak önde top tutabilen, dağıtabilen bir oyuncu.. Son Bursa maçında bunu gördük.. Ayrıca Türk oyuncularımız Semih, Emre, Selçuk içinde bu tür maçlar tam vitrin maçıdır, bence Emrede kendini göstermek açısından bu maçta mutlaka oynamalı.. Bir çok kişi gibi Amrabattan da çok şey bekliyorum bu maç, yaratıcı oyuncu ve heran herşeyi yapabilecek potansiyeli var.. Umut 'u ben olsam ikinci yarıda oyuna alırdım.. Rakiplerine göre daha diri bi Umut her zaman çok iş yapar.. Onun dışında hücuma çıkarken kaptıracağımız toplar ve kontra ataklar bu maçın kaderini belirler.. ve aynı zamanda tabiiki duran toplar...

Yalnızca Burakla oynarsan asla öne geçemezsin abi..

Bu ne taktiğini niye bozuyorsun..

Vidic felan adım attırmaz adama tek başına ama Elmander gibi bir vikingi yanına koyarsan işte o zaman işler değişir..

Dünkü maçı izleyipte Umutu kadrodan siliyorsunuz anlıyamıyorum sizi arkadaşlar :mad:

Üst Alt