United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Cevap: United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Birdal ben Umut her maç gol atsın Burak-Elmander'i izlemek istiyorum dedim..

Umut sadece gol noktalarında vuruş becerisi eh işte dediğimiz seviyede ve mücadeleci yönü olan bir adam adam eksiltemez kolay kolay..

Süratli değil..

O yüzden Burak'ın artıları saymakla bitmez..

Yakında Fatih hocada gerçeği anlayacaktır Umut kariyerinin en şanslı dönemini yaşıyor..

Burak'ın şanssızlığı oldu ama elbette as kadroda Burak olacaktır..

En başta Semih'e güvenmeliyiz artık.Adam milli takımda RVP'ye,Sneijder'e karşı hatasız oynuyor.Dany'den daha isabetli bir tercih olacaktır.O yüzden savunma tandemim:Eboue-Semih-Cris-Hakan Balta şeklinde.

Orta alan klasik belki tek forvete dönüp 5'leyebiliriz 4-5-1 yani.Onun dışında yenilmez bir rakip değil Manu.Hocamız iyi analiz eder,şans yanımızda olursa kazanabiliriz istediğimiz puanı.

man. united macının kadrosu bu olmalı şahsen

517879_Galatasaray_SK.jpg

Her şeyden önce defansı ileride kuracak halimiz yok. O yüzden göbek kısmından ben çok çekinmiyorum. O bir şekilde halledilir.

Mühim olan orta saha avantajımızı kullanmak, onlardan her durumda kalabalık olmalıyız ki topu ileride daha fazla tutalım.

Asıl sorun zaten duran toplar ve onların kanat atakları. Duran toplarda işimiz çok zor, kanatları tutmak için de Hamit ve sol kanatta kim oynuyorsa(Engin mesela) çok iyi oynamalılar. Özellikle Hamit, orta saha ve sağ kanadımızı çok çok iyi kapatmalı.

Çift forvet oynayabiliriz, zaten Umut'la Burak (veya Elmander) gidip de adamların ceza sahası önünde beklemeyecekler, hep oyunun içinde olacaklar. Orta saha kalabalıklığımızı da onlar sağlayacaklar.

Yalnızca Burakla oynarsan asla öne geçemezsin abi..

Bu ne taktiğini niye bozuyorsun..

Vidic felan adım attırmaz adama tek başına ama Elmander gibi bir vikingi yanına koyarsan işte o zaman işler değişir..

Yalnız viking gibi adam dediğin Elmander 'de son maçlarda aşırı formsuz, olabilcek en kötü şeylerden biri olan hücuma çıkarken top kaptırıyor.. Affetmez bunları ManU. gibi takımlar...

İlla çift forvet oynicaksak benim tercihim Umut olurdu...

adamlar pas yapmana izin veriyor, 2 hafta önce fulhamla miydi, hatirlamiyorum 3-2 kazandiklari macta o takim bile rahatca ayaga pas yapiyordu, hemde manunun ceza sahasinin önünde.

gaza gelip, soldan, sagdan kosmak, basmak cok amatörce olur.

manu bizim yaris ahamiza gecince basalim.

en önemli sey pas yapabilmek.

pas yapmazsan, sakin olamazsan bu mac bitmez.

hemen umuta, buraka top yollayip kaybetmek olmaz.

ve en büyük sorun da duran toplar, adamlar duran toplarda 2 metre yukselebiliyor yahu, aman dikkat.

ayrica orta aciyorsa bir manulu kanatlardan gelip, ceza sahasinda en az 4 manulu olur, bunada dikkat.

Her şeyden önce defansı ileride kuracak halimiz yok. O yüzden göbek kısmından ben çok çekinmiyorum. O bir şekilde halledilir.

Mühim olan orta saha avantajımızı kullanmak, onlardan her durumda kalabalık olmalıyız ki topu ileride daha fazla tutalım.

Asıl sorun zaten duran toplar ve onların kanat atakları. Duran toplarda işimiz çok zor, kanatları tutmak için de Hamit ve sol kanatta kim oynuyorsa(Engin mesela) çok iyi oynamalılar. Özellikle Hamit, orta saha ve sağ kanadımızı çok çok iyi kapatmalı.

Çift forvet oynayabiliriz, zaten Umut'la Burak (veya Elmander) gidip de adamların ceza sahası önünde beklemeyecekler, hep oyunun içinde olacaklar. Orta saha kalabalıklığımızı da onlar sağlayacaklar.

Hamit şu defanstan çıkarken kritik top kayıpları yapmasa fena oynamıyor aslında.Mesela dünkü maçta Sercan'dı sanırım bomboştu kısa pas yapsa olgun bir atağa dönüşecek belki.Adam'ın üstüne gidip geçmeyi tercih etti.Topu kaybetti az daha Robben yazıyordu.

Gayet basit, maçtan önce gidip Van Persie'nin ayaklarına sıkıcam sizde bana içeride bakıcaksınız.

Hamit şu defanstan çıkarken kritik top kayıpları yapmasa fena oynamıyor aslında.Mesela dünkü maçta Sercan'dı sanırım bomboştu kısa pas yapsa olgun bir atağa dönüşecek belki.Adam'ın üstüne gidip geçmeyi tercih etti.Topu kaybetti az daha Robben yazıyordu.

Ayrıca hücumda çok iyi ileri koşular yapıyor Hamit.. Son Bursa maçında bunu fark ettim, istediği pasları alamadı gerçe tıpkı Amrabat gibi ama bu konuda ikiside tehlikeli olabilir bu maç...

Selçuk inanın Resmi Twitter Tasarımına Ve Twittlerine bakın Kardeslerim forumu ünlü ediceemmm :)

Üst Alt