Üyelerimizden eleştriler - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üyelerimizden eleştriler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: What the hell ?

maddeler sırayla tek tek incelensin diyorum tamam mı. simdi bu ilk madde cozume kavustuktan sonra, 2. bir madde acılır tartısmaya.

ilk olarak diyorum ki :

MYC (ihrac ve ceza alanlar) bolumu kaldırılsın.

gerekcelerim :

1. Uyeler saygınlığını yitiriyor (orneğin eskilerden hepimizin sevdiği uye bir modun salakca anlayısının eseri olarak orada gorundukten sonra foruma yeni uye olmus sidikli sonraki zamanlarda bu kisinin bir post'una "aaa bu ceza almıstı lan adam değil bu" yargısıyla yaklasıyor)

2. Mesaj yazamama cezası alan uyelerin alenen foruma gosterilmesi uyelere hakarettir

3. "Bak senide atarız haa" diye gostermek korku psikolojisidir ve ozgurluğu kısıtlamaya yoneliktir

Burada kıc yalayıcı mesajlar gormek istemiyorum. Beğendiğim hic bir forumda bu tarz bir uygulama yok, olmamalı.

Tartısın.

Katılmıyorum.

İlk maddeye baktığımızda; Hayri'nin aldığı MYC'lere ayrı bir forum açılması gerekir ancak biz burda Hayri'nin adamlığını tartışmıyoruz, forumdaki çoğu kişinin de bu şekilde bir düşünceye sahip değildir bence.

İkinci madde hadi neyse, üçüncü madde de gerçeklik değeri taşımıyor bana kalırsa.

Katılmıyorum.

İlk maddeye baktığımızda; Hayri'nin aldığı MYC'lere ayrı bir forum açılması gerekir ancak biz burda Hayri'nin adamlığını tartışmıyoruz, forumdaki çoğu kişinin de bu şekilde bir düşünceye sahip değildir bence.

İkinci madde hadi neyse, üçüncü madde de gerçeklik değeri taşımıyor bana kalırsa.

bu uygulamanın doğru olduğuna kalpten inanıyorsan ozaman sınıftaki cocuk ceza alınca okul bahcesinde 1 gun yada 1 hafta boyunca teshir edilmeli sana gore ?

bu uygulamanın doğru olduğuna kalpten inanıyorsan ozaman sınıftaki cocuk ceza alınca okul bahcesinde 1 gun yada 1 hafta boyunca teshir edilmeli sana gore ?

Bana kalırsa kesinlikle aynı şey değil. Gerçek hayatta dediğin türden bir şey yaparsan cezalandırdığın öğrencinin gururu incinir ve bu onun için iyi olmaz. Ancak şu ada sanal ortamdayız ve bana kalırsa o forumun dediğin türden bir düzenlemeye ihtiyaç duymuyor bence.

Dediğin türdeki bir yaptırım, o forumdaki konuların yoruma açık şekilde bırakılmasıyla olur belki, ancak şu andaki işleyişin dediğin olayla bence alakası yok.

Bana kalırsa kesinlikle aynı şey değil. Gerçek hayatta dediğin türden bir şey yaparsan cezalandırdığın öğrencinin gururu incinir ve bu onun için iyi olmaz. Ancak şu ada sanal ortamdayız ve bana kalırsa o forumun dediğin türden bir düzenlemeye ihtiyaç duymuyor bence.

Dediğin türdeki bir yaptırım, o forumdaki konuların yoruma açık şekilde bırakılmasıyla olur belki, ancak şu andaki işleyişin dediğin olayla bence alakası yok.

tezini destekleyemedin. uzgunum.

İşte bak adam geldi koskoca GSCimbom forumuna

ŞAMPİYON FENERBAHÇE başlığı açtı gitti.

Antu'daki paf üye gibi bişey lazım.

Ceza konusunun olmaması adaletsiz bir durum varmış gibi olur, şeffaf olmaz. Bence eskiden olduğu gibi ceza aldığı mesajı da göstermek lazım ki gerçekten hakettiği görülsün. TFF 'ye küfür kısaltması kullandı diye ceza alan birinin yada Sabri pas atamadı diye bir anlık sinirle küfrü basan adamın tüm forumun önünde utanıp mahcup olacağını, kimsenin de kınayacağını sanmıyorum.*

Ceza konusunun olmaması adaletsiz bir durum varmış gibi olur, şeffaf olmaz. Bence eskiden olduğu gibi ceza aldığı mesajı da göstermek lazım ki gerçekten hakettiği görülsün. TFF 'ye küfür kısaltması kullandı diye ceza alan birinin yada Sabri pas atamadı diye bir anlık sinirle küfrü basan adamın tüm forumun önünde utanıp mahcup olacağını, kimsenin de kınayacağını sanmıyorum.*

uyeyi cocuk azarlar gibi direk ana sayfada afişe etmek hoş birşey değil. millet sebebini okuma lüzumu bile görmez senin onerin icin konusucak olursam.. sadece isme bakar... uygulama wrong. ki bence bu konuda şeffaflığa gerek yok, kimsenin diğerlerinin ceza aldığını görmesine gerek yok. ceza alan haksız ceza aldıysa hakkını alır zaten. ben sahsen burada bi Galatasaraylının "sunu yaptı azğı bantlandı" seklinde teshirine karsıyım.

Tam tersi ceza alanlar daha "cool" oluyor genelde:) Sadece çift üyelikten atılanlar eziklik gibi gözüküyor, yok küfür provakasyon falan zaten herkesin zaman zaman yaptığı işler ayıplanacak bir durum yok.

uyeyi cocuk azarlar gibi direk ana sayfada afişe etmek hoş birşey değil. millet sebebini okuma lüzumu bile görmez senin onerin icin konusucak olursam.. sadece isme bakar... uygulama wrong. ki bence bu konuda şeffaflığa gerek yok, kimsenin diğerlerinin ceza aldığını görmesine gerek yok. ceza alan haksız ceza aldıysa hakkını alır zaten. ben sahsen burada bi Galatasaraylının "sunu yaptı azğı bantlandı" seklinde teshirine karsıyım.

Aslında bu konuyu sıkça ceza alanlara danışmak lazım. Kendilerini nasıl hissediyorlar ceza aldıklarını okuyunca. Ceza alan kişi benim için utanılacak bir konuma düşmüş olmadı hiçbir zaman. Hatta Ahmet 'in dediği gibi gözüküyor bana da. Normal hayattaki gibi yüz kızartıcak bir suç işlenmiyor nasılsa.

O mantıktaki bir adam başlık açabiliyor mu? Açıyor.

Adam A takımda oynuyor, geçirdi gitti bize.

Ufak bir bilgilendirme yapacağım sadece. Normalde Galatasaraylı olduklarından emin olmadığımız adamların mesajları ilk başta denetlemeli oluyor, o adam onaylanırken bir hata yapılmış sadece. O tip kişilerin öyle yapması da kendi mallıklarını gösterir açıkçası, ben bizim açımızdan sorun olacak bir durum görmüyorum.

Aslında bu konuyu sıkça ceza alanlara danışmak lazım. Kendilerini nasıl hissediyorlar ceza aldıklarını okuyunca. Ceza alan kişi benim için utanılacak bir konuma düşmüş olmadı hiçbir zaman. Hatta Ahmet 'in dediği gibi gözüküyor bana da. Normal hayattaki gibi yüz kızartıcak bir suç işlenmiyor nasılsa.

suc değil. sadece uyenin ağzının bantlanmasının alenen tanıtımı, en azından forumda o uyeyi tanımayanların, yahut caylakların gozunde kotu imaj yaratiyü. "aaa hatırlıyom bu ceza almıstı lan adam değil bu" anlıyonuz mu ?

sen simdi bi foruma uye oldun ilk gorduğun mesaj "Refik AKKÜLAH - 1 AY MYC". ne dusuneceksin bu adam hakkında ? once MYC ne diye bakıcaksın, mesaj yazamama cezası olduğunu goreceksin, "bu herifi 1 ay attılar demek hmm", sonuc : "troll'un teki olmalı" damgası yiyecek herif.

yanlıs abi uygulama, dogru demeyin. he isterseniz tutun, boyle devam etsin, ama yanlıs.

Benim anlamadığım adam başlık açtı gitti, google forum girişine Fenerli dedektörü koymuyor ki? Paf üyelik böyle tiplere prim yaptırır yahu. Belli etmez kendini, sonra yazar yazar paf üyeliği dolunca daha beter patlar bize. Bunca zaman aramızda dolaşmış olur, gerek yok böyle prosedürlere.

Adam cezasını alır, bir de forum önünde ifşa edilmesin diyorsun. Mantıksız değil aslında Emir en tepede kendi cezasının durması da ekstra ceza gibi gelebilir üyeye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt