Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler - Sayfa 228 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler

hatirladigim kadariyla 11 cesit red bull cesidi var.

red bull da taurin diye bir madde var <amino asit.
sayet arada sirada enerji ve soguk icecek canim cektiginde - benim adima red bull icmek icin salt neden ustte belirttigim madde. * gerci taurine'i insan kendi kendine de uretebiliyor vucut ozelinde. distan alinan taurine olmazsa olmaz degil dolayisiyla....

*red bull'un bulundurdugu seker ise yanilmiyorsam beets(pancar) bazli.

*kafeinli iceceklerin geneli her ne kadar bazi maddeleri faydali olsa-da , ozellikle kafein'in kalbe ve kan basincina zararli bilindigi gibi...

*seker keza zarari bilinen bir durum. diger enerji icecekleri markalari hangi tur tatlandirici vs kullaniyor suan hatirlamiyorum,,fakat,red bull ustte belirttigim beet/pancar kullandigini okumustum. eger bir degisiklik yapmadilarsa...

ozellikle *red beet juice olarak 'dogal icenler yok ise, tavsiye ederim cok leziz bir dogal icecek....
*alerji vs olarak elbette her ne icecekseniz veya yiyeceksiniz onceden bilginiz olmasi yararinizadir elbette.

enerji icecegi ozelinde ise sunu ekleyerek noktaliyayim kendi adima;
*thailand menseli enerji icecekleri yanilmiyorsam ilklerden bu anlamda.

Taurin denilen madde aslında boğa denilen hayvanın sidiğinden olan bir madde. Yani bildiğin boğa sidiğinden bedava elde edilen bir madde var Redbull içinde. Adamlar boğa sidiği, aroma ve çeşme suyuyla F1 takımı kurdular, borsaya girdiler ve Dünya'nın en değerli şirketlerinden biri oldular kısaca.

Üst Alt