Wolverhampton Cana'ya talip - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Wolverhampton Cana'ya talip

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Wolverhampton Cana'ya talip

Senaryo 1 : Dedikodular dogrudur Hagi Neill'i begenmiyordur(sanmam ya) sene sonu yolcu edecektir, stopere Cana'yı geçirecek ve bu yuzden bir dmc-mc transfer etmek istiyordur. Bradley ve Muresan bunun sonucu gundeme gelmiştir.

Senaryo 2 : A.Polat'ın beklentisinin altında kalan ve Hagi tarafından ön liberodan çok stoper gibi dusunulen Cana'ya uygun bir teklif gelmiştir, yerine adam bakılıyordur.

Kısıt 1 : Misimovic ayrılsa dahi sadece 1 yabancı alabilecegiz ve takımın hucum gucu zayıf bulunuyor bir amrlc vb. bir ofansif orta saha alınacaktır bunun sonucu Formica, Kranjcar gundeme gelmiştir.

27 yaşındaki Cana'ya verilen 4.5m euro bonservis makul bir bonservistir, karakter sorunu da yoktur. Stoper olarak dusunuluyorsa Neill'den 5 yaş genç oldugu için uzun vadeli olarak stoperde dusunulebilir. Stoper için eksisi, çabuk yere yatmaya musait oyun yapısı, bir stoper için dezavantaj olabilir, tek hamlelik olur ve geçilirse buyuk tehlike yaşarız kalemizde. Bir de kayarak vb. tipte mudahale etmeyi sevmesi penaltı+ kart riskini getirebilir, bu tarz bir faulun orta sahadaki bedeliyle, savunmadaki bedeli bir olmaz. Ön libero içinse, 3. stoper olarak çapa gibi oynacaksa faydalı bir oyuncu ama bu şeklide kullanacaksak bekler Sabri ve İnsua gibi hucumcu olmalı.

Bana kalırsa performansı iyi sayılır ama diğer parçalara uygun tipte bir oyuncu olmaması sorun sadece. Eger yerine iyi ve uygun maliyetli birini buldukları takdirde, aldıgımız fiyatı civarına (5m euro ve ustu) satılabilir.

Meira, Lincoln, Keita, Elano gibi adamlar satılmışsa (futbolcu özelinde söylemiyorum, yönetimin yapabilitesi açısından), Cana'yı da satarlar mı satarlar hani. Üstüne birde: ''Hagi, sisteminde kendisine yer olmadığını söyledi'' diye eklediler mi, tadından yenmez.

Elano topcu muydu? Yoksa oynadı da biz mi görmedik. Geldiği ilk günden beri söylemişimdir. Düz bir oyuncu, çok basit oynuyor.

Gelecek seneye Cana kaptan olacak ben de bu kadar eminim.Hagi'nin olduğu takımda Cana her zaman makbül bir adamdır.

bu oyuncudan 1 kurus bile kar edilirse satilabilir ki dogru düzgün sempatim yok bu oyuncuya.

simdi tamam hirsli mirsli yürekten oynuyor diyeceksiniz.

Bu devirde ön liberolar b2b olmasi lazim böyle sadece defansif ( ki defansif anlamida baya yüksek kalir cana icin cünki defans sade faul yapmak degildir )

Top teknigi desen 0, geriden kanatlara yada orta alandaki oyunculara pas atarak pozisyon baslatma kabiliyetide 0 ( stoper oynuyor demeyin cünki liberö oynadigi zamanlarida gördük )

bir oyuncuya nerde olursa olsun ( ceza sahasi icinde ve disinda hic ayirt etmeksizin ) tekme-tokat, kayarak-bicerek, girerek herzaman takimini 10 kisi burakma riski bulunuyor ve nezaman rakip forvet ceza sahasina girdigi zaman aha simdi cana penalti yaptiracak diye yüregim agzima geliyor.

böyle bir oyuncudan 1kurus bile kar yapabilirsek bence direk satilmali.

ha cana neil gibi profesyonel fauller yapsa topu oyuna soka bilse birazda pas kabiliyeti olsa kar da edilse satilmamali derdim

bu oyuncudan 1 kurus bile kar edilirse satilabilir ki dogru düzgün sempatim yok bu oyuncuya.

Bu devirde ön liberolar b2b olmasi lazim böyle sadece defansif ( ki defansif anlamida baya yüksek kalir cana icin cünki defans sade faul yapmak degildir )

Top teknigi desen 0, geriden kanatlara yada orta alandaki oyunculara pas atarak pozisyon baslatma kabiliyetide 0 ( stoper oynuyor demeyin cünki liberö oynadigi zamanlarida gördük )

bir oyuncuya nerde olursa olsun ( ceza sahasi icinde ve disinda hic ayirt etmeksizin ) tekme-tokat, kayarak-bicerek, girerek herzaman takimini 10 kisi burakma riski bulunuyor ve nezaman rakip forvet ceza sahasina girdigi zaman aha simdi cana penalti yaptiracak diye yüregim agzima geliyor.

ha cana neil gibi profesyonel fauller yapsa topu oyuna soka bilse birazda pas kabiliyeti olsa kar da edilse satilmamali derdim

İbretlik analiz 4-4-2 dergisine gönderiyorum.

Neill gibi profesyonel mi? FB maçında Niang'ı sakatlamaya yönelik hatta sakatlayan hareketler yaptığında "helal be" sesleri yükseliyordu.

Ek olarak bu adamın kanatlara attığı, derinlemesine direkt forvet oyuncusuna attığı pasları görmemek için kör olmak lazım.

tamam bütün çürükleri ayıkladık, sistemi oturttuk sıra cana'yı göndermeye geldi, bu takımın sistemi cana'ya uygun hale getirilmeli arda'ya sabri'ye değil...

Yazdıklarının hepsi doğru ama Loric Cana bence fizik üstünlüğü kurulması gereken maçlarda çok ama çok işe yarıyabilicek sayılı oyunculardan...

Stoper oynadığı zaman da ligin en iyi stoperine dönüştü adam.Neill-Cana ikilisi kurarsın çatır çatır oynar, libero da Culio-Yekta ile mükemmel bir üçlü olur.Adam armayı seviyor, taraftarı seviyor, yürekten oynuyor ve en önemlisi iyi oynuyor, yürekten oynuyor.Bir anda böyle adam silinip atılamaz.Satılırsa Keita faciasından daha büyük sonuçlar doğurur.Vefasızlık yapmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt