Y.Final | Türkiye 83-82 Sırbistan | 11 Eylül | Maç Sonucu | FİNALDEYİZ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Y.Final | Türkiye 83-82 Sırbistan | 11 Eylül | Maç Sonucu | FİNALDEYİZ!

Cevap: Y.Final | Türkiye-Sırbistan | 11 Eylül | 21.30 | NTV

Arkamıza güçlü bir rüzgar aldık. Slovenya 'ya da herkes fark atamayız diyordu. ABD ile kafa kafaya kapışırız.:)

Ben zaten sadece örneğine karşı çıktım :) Yoksa bu takım bu motivasyon ve istekle oynadıktan sonra artık kim gelirse gelsin farketmez diyorum sabahtan beri ;)

Sirblar Almanlara yenildi.

Ancak o macta Teodosic ve Tepic yoktu.

Evet hicbir macta iyi oynamadilar,ancak gerektigi zaman,gerekeni herzaman yaptilar.

Biz tabi herkezi ezip gectik o ayri.:D

Her zamanki gibi konsantrasyonumuzu bozmayarak defansimizi iyi yaparak sonuca varabiliriz guvenimiz tam hedef final degil hedef dunya sampiyonlugu !!!

Final oynanmaz kazanilir diye fransizca bir soz var :).

Sırbistan kim ? Ezer geçeriz..

Türkiye - Argentina finali bekliyorum. Ben ABD'yi isterim o apayrı bir konu..

Başka maç izlemiş olmayasın? :)

Yok çok ciddi konuşuyorum.

İlk maçta Angola'ya 50 attılar ki zaten Angola yani,kötü takım olmasa da iyi oynamaları gerekmeyen bir maçtı.

Sonra Almanya'yla 2 uzatmalı maç oynadılar ve kaybettiler, Almanya müthiş savunma yaptı o maçta ama yine de bu kadar eksik bir Almanya takımına yenilmek kötü maç çıkardığının göstergesidir.

Avusturalya maçında iyi oynadılar Avusturalya çok dengesiz bir takım olmasına rağmen,maçın hep kontrolü ellerindeydi son dakikalarda biraz sıkıntı olur gibiydi ama götürdüler maçı sonra 15 farka mı ne.

Ürdün maçını zaten saymıyorum,gereksiz bir maç.

Sonra Arjantin maçında (Ki Arjantin genel direktörü maç öncesi maça asılmayacağız diye açıklama yaptı) ve Arjantin gibi 8 oyunculu bir rotasyona karşı maça çooooookk kötü başladılar, sonra ikinci periyot toparladılar,3. periyotta rotasyonları geniş olduğu için öne geçip farkı da açtılar ama son periyotta Arjantin ilk beşine karşı muhteşem bocaladılar,maçı çok zar zor aldılar ki maç çok kolaya girmişti bi ara ama Scola yine hayvani bir performans göstermişti o maçta.

Hırvatistan maçında Hırvatistan gibi şu ana kadar bütün güçlü takımlardan fark yemiş bir takıma karşı muhteşem zorlandılar,yeniliyorlardı az kalsın.

Kısacası Sırbistan turnuvadaki ABD sonrası en potansiyelli takım ama Mirkoviç koçları olmasına rağmen hala potansiyellerine ulaşamadılar İspanya maçı dışında. Maçı domine edemiyorlar,yeteri kadar sert savunma yapamıyorlar ve dış atışları oyuncuların gününde olmasına bağlı İspanya gibi ya da Litvanya gibi düzenli bir dış atış istatikleri yok.

Cevap: Y.Final | Türkiye - Sırbistan | 11 Eylül | 21.30 | NTV

Teodosici Ömere veririz kitleriz.Sırpların eline güvendikleri başka bir eleman varmıki?Bence yeneriz finale çıkarız.

Ömer Onan: Yunanistan'ı yendik, Fransa yunanistan'a benzemez dediler. Slovenya Fransa'ya benzemez dediler 54 sayı fark attık :D

Hidayet: Heyyooo, hocam manyak mısınız ya :))

Çok zor bir maç olacak.Maçtan önce Slovenya'yı yensek bile Sırbistan bizi eler diyordum ama bugün oyuncularımızın azmini görünce "Neden olmasın?" diyorum.

Kağıt üzerinde avrupanın en potansiyelli takımı.Kadronun geneli 87'li 88'li oyunculardan oluşuyor ki o takımı bizi İzmir'de yenip Avrupa Ümitler Şampiyonu olmuştu.Bu yaz hazırlık maçlarında iki kere yenildik ama oradan sonra takım çok gelişme kat etti.Zor olacak ama bir şekil kazanırız diye düşünüyorum.

Lan biraz şu takımlarımıza güvenmeyi öğrenin be.Allahın ırkçı sırpları kim bizden üstün olsun.Hangi takıma 50 sayı fark atmışlar bugüne kadar.Seyirci desteği bizde,kadro bizde.Biraz sinerji yaratın yahu.

Bu takım böyle oynasın bizimle başa çıkabilecek tek rakip Dream Team olurdu herhalde onlar da zaten gelmediler bu turnuvaya.Kolay olmaz belki ama bu turu da geçer bizim aslanlar.Slovenya'dan çok bir fazlası yok Sırbistan'ın.

Lan biraz şu takımlarımıza güvenmeyi öğrenin be.Allahın ırkçı sırpları kim bizden üstün olsun.Hangi takıma 50 sayı fark atmışlar bugüne kadar.Seyirci desteği bizde,kadro bizde.Biraz sinerji yaratın yahu.

Angola'ya attılar. İşi ırkçılığa,milli savaşa vurman da enteresan olmuş hele de ABD-İran arasında bile dostluk şeklinde maçlar geçtikten sonra.

Sırbistan hangi turnuvaya katılırsa katılsın hep favorilerden biri olur, Yugoslavya zamanında basketbolun tepesindeydiler,ülkeler ayrılınca biraz bocalasalar da İspanya ile birlikte Avrupa'nın en güçlü ve potansiyelli takımı.

Burada biz zaten kendimizi aşağılamıyoruz ki? Sırbistan gibi bir takıma karşı bile fark atmayı bekleyen,maçı domine etmeyi bekleyen bir kitle var. Milli takımın ne hallere geldiğinin göstergesidir bu.

Zorlanırız dediğimiz herkesi ezip geçtik...

Dağıttık duman ettik...

Sırp maçıda zor geçecek...

Ama avantajımız var...

Ezip geçeceğiz...

Ben de şahsen İspanya gelse bizim için daha iyi olur diyordum ama bu sırplar ispanyolları eler diye düşünüyordum, nitekim de öyle oldu. Kadrosuna baktığınızda öyle çok iyi oyuncuları yok gibi görünüyor, mesela bi scolaları, bi lakoviçleri yok ama yugoslavya kültürü işte, biliyolar bu oyunu, gerçekten bilerek oynuyolar. P.Gasol'süz bi İspanya, Slovenya kadar bile iyi bir takım değil bence. Slovenlere biraz sertlik gösterince dağılırlar ki dağıldılar da ama sırplar sertliğe sertlikle cevap verir, geri adım atmazlar, seyirciden de etkilenmezler, maçı da bırakmazlar. Sokaktan 5 tane sırp çevirsen rastgele o adamlar bile belli bi seviyenin üstünde oynarlar yani bu oyunu o derece, genlerinde var basketbol kültürü :p :D

Tabiki favori biziz, hem de açık ara favoriyiz ama sırplar ters takım, zor geçecektir, hem de baya bi zor. Şimdiye kadar oynadığımız maçlardaki kadar rahat olamayacağız. Bu arada diğer tarafta Arjantin Abd'yi geçer diye düşünüyorum, bakalım...

Üst Alt