17/18 H:7 | Galatasaray 3-2 Karabükspor | MS | 30 Eylül - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:7 | Galatasaray 3-2 Karabükspor | MS | 30 Eylül

Tamam orası doğru da oyuncuya kızacak bir durum yok. Savunma oyuncularımız "Aman hakem penaltı verir mi acaba" korkusuyla rakibe basamaz ise bu sefer de etkili defans yapamaz.
Bu konuda haklisin, oyuncuya kizma olayi aslinda biraz skor ile baglantali, bu hakemin eline bu firsati, maci iki ikiye getirtme firsatini neden verdin diye.
Ama ayni oyuncu gitti maci aldi.
Böyle kararlara kendimizi hazirlamaliyiz, cünkü bu hakemlerin düzelecegini ben hic samiyorum.
Su maci zaten bu hale getirmememiz gerekiyordu, lakin ben 2-2 oldugunda bile takima güvendim.

Son düzenleme:
Bu konuda haklisin, oyuncuya kizma olayi aslinda biraz skor ile baglantali, bu hakemin eline bu firsati, maci iki ikiye getirtme firsatini neden verdin diye.
Ama ayni oyuncu gitti maci aldi.
Böyle kararlara kendimizi hazirlamaliyiz, cünkü bu hakemlerin düzelecegini ben hic samiyorum.
Su maci zaten bu hale getirmememiz gerekiyordu, lakin ben 2-2 oldugunda bile takima güvendim.

Kaçabilir goller yahu,her takım kaçırabilir.O penaltı olmasa Karabük gol mol atamazdı,buldukları 1-2 pozisyon da bizim oyuncuların lakayıtlıkları ilk yarıda.Biz burada bunu kabul edip nasıl Dursun'dan laf söylemesini bekleyebiliriz ki?İyi o zaman her gol kaçıran takımın aleyhine penaltı verilsin.

Kaçabilir goller yahu,her takım kaçırabilir.O penaltı olmasa Karabük gol mol atamazdı,buldukları 1-2 pozisyon da bizim oyuncuların lakayıtlıkları ilk yarıda.Biz burada bunu kabul edip nasıl Dursun'dan laf söylemesini bekleyebiliriz ki?İyi o zaman her gol kaçıran takımın aleyhine penaltı verilsin.
Sarper ben bunu kast etmedim.
Mac öncesi yazdim, bu maclari, yani herseyin kolay göründügü maclari hic sevmem diye.
Elli tane pozisyon üretirsin bir tanesi girmez, rakip bir kere gelir atar alir maci.
Bu baska bir konu, bunu bir kenara koyalim.
Bugün aslinda biz gol kacirmadik, gol atmamak icin cok cabaladik, o derece sacmaydi pozisyonlarin cogu.
Ben iste buna kiziyorum, sen ciddiyetinden taviz vermeden oyna gerisi gelir gelmez ise sanssizlikti dersin.
Ama bu aksam puan kaybetseydik sadece sanssizlik diyemezdik.
Benimkisi kabullenmek degil, su an olan durum üzerinden degerlendirme yapmak.
Biz zaten forumda yazarak bu konuda bisey yapamayiz.
Bu hakemler özellikle bize karsi hep böylelerdi, mümkün oldukca ellerine fazla firsat vermemek lazim, ben bunu kast ediyorum.
Bunun disinda artik yönetim su iyi gecinme politikasindan vazgecip tepki vermesi lazim, yoksa hic bisey degismez.

Son düzenleme:
Sarper ben bunu kast etmedim.
Mac öncesi yazdim, bu maclari, yani herseyin kolay göründügü maclari hic sevmem diye.
Elli tane pozisyon üretirsin bir tanesi girmez, rakip bir kere gelir atar alir maci.
Bu baska bir konu, bunu bir kenara koyacagiz.
Benimkisi kabullenmek degil, su an olan durum üzerinden degerlendirme yapmak.
Biz zaten forumda yazarak bu konuda bisey yapamayiz.
Bu hakemler özellikle bize karsi hep böylelerdi, mümkün oldukca ellerine fazla firsat vermemek lazim, ben bunu kast ediyorum.
Bunun disinda artik yönetim su iyi gecinme politikasindan vazgecip tepki vermesi lazim, yoksa hic bisey degismez.

Verecek adam verir her türlü.Dediğinin kabul edilebilir hiçbir tarafı yok.Maicon'un ikili mücadelesi gibi mücadeleler her maç 8-9 tane oluyor minimum ceza alanında.Hangisine penaltı çalınıyor?O mücadelelere girmezsen de kalende gol görürsün tek farkı penaltı olmaz.Eleştirmek için eleştirmenin hiçbir manası yok yani.

Verecek adam verir her türlü.Dediğinin kabul edilebilir hiçbir tarafı yok.Maicon'un ikili mücadelesi gibi mücadeleler her maç 8-9 tane oluyor minimum ceza alanında.Hangisine penaltı çalınıyor?O mücadelelere girmezsen de kalende gol görürsün tek farkı penaltı olmaz.Eleştirmek için eleştirmenin hiçbir manası yok yani.
Sarper ben su anda verdigin tepkiyi anlamiyorum.
Elestirmek icin yazmadim ki, her oyuncu hata yapar.
Ama Maicon o pozisyonda sadece rakibin önüne gecip perdeleseydi, pozisyon orada biterdi.
Ben cok mu mutlu oldum saniyorsun penalti calindigina yada goller kacirmamiza.
Bu hakemler böyle, bunu kendin mesajlarinda kac sefer söyledin.
Sen Maicon olarak ceza sahasinda rakibin önüne gecip perdeleyecegine, rakibe hafif dahi olsa temas edersen o rakip kendini atar bu hakemlerde penalti calar.
Bir macta elli tane pozisyona girersin atamazsin, sanssizlik dersin gecer gider.
Ama bugün bu macta puan kaybetseydik sadece sanssizlik diyemezdik ve cok kizardik.
Su tepkin gercekten inanilmaz bisey.
bende biliyorum böyle kac kere ceza sahasinda pozisyon oldugunu, üc sifir olan macta calsa bisey olmaz, bazen 2-1 olan mactada calmaz ama iste böyle calanida var.
Ortada olan biseyin kabul edilebilir olmasi ile bir alakasi yok.

Son düzenleme:
Sarper ben su anda verdigin tepkiyi anlamiyorum.
Elestirmek icin yazmadim ki, her oyuncu hata yapar.
Ama Maicon o pozisyonda sadece rakibin önüne gecip perdeleseydi, pozisyon orada biterdi.
Ben cok mu mutlu oldum saniyorsun penalti calindigina yada goller kacirmamiza.
Bu hakemler böyle, bunu kendin mesajlarinda kac sefer söyledin.
Sen Maicon olarak ceza sahasinda rakibin önüne gecip perdeleyecegine, rakibe hafif dahi olsa temas edersen o rakip kendini atar bu hakemlerde penalti calar.
Bir macta elli tane pozisyona girersin atamazsin, sanssizlik dersin gecer gider.
Ama bugün bu macta puan kaybetseydik sadece sanssizlik diyemezdik ve cok kizardik.

İyi de hakemler böyle diye oyunculardan daha yumuşak olmalarını istemek mantıklı bir istek değil.Burada Dursun ve yönetimi çıkacak tepki koyacak.Bazı durumlarda durumu kabul edip ona göre hareket etmek lazım ama bazı yerde de hırsızın hiç mi suçu yok demek lazım.Bu tam hırsızın hiç mi suçu yok denecek bir durum.Maicon kaldı ki suçlu değil hata da yapmadı,rutin ikili mücadele.

İyi de hakemler böyle diye oyunculardan daha yumuşak olmalarını istemek mantıklı bir istek değil.Burada Dursun ve yönetimi çıkacak tepki koyacak.Bazı durumlarda durumu kabul edip ona göre hareket etmek lazım ama bazı yerde de hırsızın hiç mi suçu yok demek lazım.Bu tam hırsızın hiç mi suçu yok denecek bir durum.Maicon kaldı ki suçlu değil hata da yapmadı,rutin ikili mücadele.
Ben oyunculardan daha yumusak olmalarini istemiyorum.
Orada Maicon daha akilli davranabilirdi, rica ediyorum böyle anlamsiz sert tepkiler verecegine ac pozisyonu izle.
Maiconun orada rakip ile topun arasina girme sansi var, oda olmadi zaten adam kaleden uzak perdeleme sansi var.
Rakip oyuncu zaten kücücük bir temasi bekliyor, ee seninde defalarca elestirdigin hakemlerde iste tam onu bekliyor.
Yoksa ben Maicona Allah belani versin falan demiyorum, sadece o anda skorunda etkisi ile kizdim biraz daha akilli davranamadigi icin.
Ama bize oturdugumuz yerden konusmasi kolay, saha icinde adamlar efor sarf ediyor her kararlari yüzde yüz dogru olmak zorunda degil.
Zaten deminden beri onu yaziyorum, biz taraftar olarak forumda yazmakla bir yere varamayiz.
Yönetim artik bu politikadan vazgecip tepki koymasi lazim, bunuda bir kac defa dile getirdim.

Ben oyunculardan daha yumusak olmalarini istemiyorum.
Orada Maicon daha akilli davranabilirdi, rica ediyorum böyle anlamsiz sert tepkiler verecegine ac pozisyonu izle.
Maiconun orada rakip ile topun arasina girme sansi var, oda olmadi zaten adam kaleden uzak perdeleme sansi var.
Rakip oyuncu zaten kücücük bir temasi bekliyor, ee seninde defalarca elestirdigin hakemlerde iste tam onu bekliyor.
Yoksa ben Maicona Allah belani versin falan demiyorum, sadece o anda skorunda etkisi ile kizdim biraz daha akilli davranamadigi icin.
Ama bize oturdugumuz yerden konusmasi kolay, saha icinde adamlar efor sarf ediyor her kararlari yüzde yüz dogru olmak zorunda degil.
Zaten deminden beri onu yaziyorum, biz taraftar olarak forumda yazmakla bir yere varamayiz.
Yönetim artik bu politikadan vazgecip tepki koymasi lazim, bunuda bir kac defa dile getirdim.

Aga asıl sen eleştireceğim diye şeyini çıkarma.Verdiğim sert tepki bu yüzden.Şu yazdığının hiçbir manası yok bana göre.

http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/7/kardemir-karabukspor/evgen-seleznyov-20174

Ne yaptı burada veya ne yapmalıydı sana göre?Top geliyor Maicon topu alıyor,öteki kendini yere atıyor hakem de penaltı veriyor.

Son düzenleme:
Aga asıl sen eleştireceğim diye şeyini çıkarma.Verdiğim sert tepki bu yüzden.Şu yazdığının hiçbir manası yok bana göre.

http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2017-2018/7/kardemir-karabukspor/evgen-seleznyov-20174

Ne yaptı burada veya ne yapmalıydı sana göre?Top geliyor Maicon topu alıyor,öteki kendini yere atıyor hakem de penaltı veriyor.

Sarper, sen art niyetli bir hakem olmasan bu temasa penalti calmazmisin, özellikle üst bölgeye bak Maiconun eline?
Ayrica bu yazdigimin manasi Maicon ile alakali degil, bunu bir türlü ya anlamadin yada ben anlatamadim.
Macin heycani ile, skorun siniri ile Maicona kizmisim.
Bu yazdigimin tek bir manasi var, seninde elestirdigin bu hakemler, iste bu kadarcik bir müdahelede bile penalti caliyorlar.

Son düzenleme:
Sarper, sen art niyetli bir hakem olmasan bu temasa penalti calmazmisin, özellikle üst bölgeye bak Maiconun eline?

Her temas penaltı değil ki.Buna penaltı versen her maç 10 tane penaltı çıkar.Penaltıyla hiçbir alakası yok kısaca bu pozisyonun.Bazı konularda tepki koymak lazım.Bu,oyunculara tepki koyulacak bir durum değil.Hakeme tepki koymalıyız burada.Böyle amalı mamalı laflar bu tarz durumlarda bence yakışık olmuyor.

Her temas penaltı değil ki.Buna penaltı versen her maç 10 tane penaltı çıkar.Penaltıyla hiçbir alakası yok kısaca bu pozisyonun.Bazı konularda tepki koymak lazım.Bu,oyunculara tepki koyulacak bir durum değil.Hakeme tepki koymalıyız burada.Böyle amalı mamalı laflar bu tarz durumlarda bence yakışık olmuyor.
Sarper, canim kardesim, cok saygi duydugum kardesim, ben penalti dedim mi?
Ben sorumu tekrar etmek istiyorum.
Galatasaray sadece 2-1 önce, sen art niyetli bir hakemsin, Galatasayli defans oyuncusunun bu temasini yakaladiginda penalti calmazmisin?
Teknik olarak penalti degil, sorumu yanlis anlama, Maiconun eli ile rakibe kücük bir temasi var o kadar, bu foul bile degil ama sen sahada art niyetli bir hakem olarak degerlendir pozisyonu.

Sarper, canim kardesim, cok saygi duydugum kardesim, ben penalti dedim mi?
Ben sorumu tekrar etmek istiyorum.
Galatasaray sadece 2-1 önce, sen art niyetli bir hakemsin, Galatasayli defans oyuncusunun bu temasini yakaladiginda penalti calmazmisin?
Teknik olarak penalti degil, sorumu yanlis anlama, Maiconun eli ile rakibe kücük bir temasi var o kadar, bu foul bile degil ama sen sahada art niyetli bir hakem olarak degerlendir pozisyonu.

Art niyetli adam için buna bile gerek yok onu en başta dedim zaten.Burada oyunculara şunu yap bunu yap demek doğru değil sana kızdığım nokta bu.Hakemler saçmalıyor diye oyuncular niye sorumlu olsun bir şeylerden?

Art niyetli adam için buna bile gerek yok onu en başta dedim zaten.Burada oyunculara şunu yap bunu yap demek doğru değil sana kızdığım nokta bu.Hakemler saçmalıyor diye oyuncular niye sorumlu olsun bir şeylerden?
ben burada oyuncuya neden kiziyorum biliyormusun.
Su pozisoynda rakip Maiconun geldiginin farkinda cünkü topu alis sekli kaleden uzaklasir sekilde korner diregine dogru.
Maiconun orada ceza sahasi icinde oyuncuya temas etmesine dahi gerek yok ilk anda.
Orada perdeleyip rakibi ceza sahasi disina itebilirdi, misal kizdigim nokta bu.
Yoksa burada Maiconun bir hatasi yok defans oyuncusu olarak rakibe müdahele ediyor ama iste sahada art niyetli bir hakem var.
Ha simdi bak rica ediyorum bu kizmamda yine art niyet, elestirmek icin gibi yakistirmalar yapma lütfen.
Bu o anlik macin 2-2 olmasi ile alakali bir kizginlikti.

ben burada oyuncuya neden kiziyorum biliyormusun.
Su pozisoynda rakip Maiconun geldiginin farkinda cünkü topu alis sekli kaleden uzaklasir sekilde korner diregine dogru.
Maiconun orada ceza sahasi icinde oyuncuya temas etmesine dahi gerek yok ilk anda.
Orada perdeleyip rakibi ceza sahasi disina itebilirdi, misal kizdigim nokta bu.
Yoksa burada Maiconun bir hatasi yok defans oyuncusu olarak rakibe müdahele ediyor ama iste sahada art niyetli bir hakem var.
Ha simdi bak rica ediyorum bu kizmamda yine art niyet, elestirmek icin gibi yakistirmalar yapma lütfen.
Bu o anlik macin 2-2 olmasi ile alakali bir kizginlikti.

Emin olmak için bir daha izledim şimdi,o ikili mücadeleye orda girmese adam topu alıp içeri çevirecekti kesin.Topu öne atmış zaten adam.Maicon gelip alıyor topu sonradan.Ha içeri çevirdiğinde içerde kimse yoktu muhtemelen bir şey olmazdı yine.Bunu geçelim,ilk yarıda da buna benzer pozisyonlar oldu vermedi.Burada kısaca oyunculara kızmak yersiz.

Ha bak bisey daha belirteyim, ben futbolculugumda defans oyuncusuydum.
Bize ögretilenlerden biri, hatta bunu antrenmanlarda calisirdik, ceza sahasinda mümkün oldukca rakibe temas etmeden topa müdahele etmek.
Cünkü ceza sahasinda ki her ters olay, her rakibe müdahele hakem tarafindan yanlis degerlendirilebilip penalti calinabilir.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Emin olmak için bir daha izledim şimdi,o ikili mücadeleye orda girmese adam topu alıp içeri çevirecekti kesin.Topu öne atmış zaten adam.Maicon gelip alıyor topu sonradan.Ha içeri çevirdiğinde içerde kimse yoktu muhtemelen bir şey olmazdı yine.Bunu geçelim,ilk yarıda da buna benzer pozisyonlar oldu vermedi.Burada kısaca oyunculara kızmak yersiz.
Yapma Sarper gözünü seveyim, adam besbelli Maiconun geldiginin farkinda ve topa müdahelesi ceza sahasinin disina dogru.
Adam topu ayaginin disi ile kontrol ediyor, iceri veya ileri dogru almasi zaten mümkün degil, rica ediyorum.
Orada adamin kaleye gitme sansi yoktu, Maicon hic temas etmeyip perdelese dahi yoktu.

Son düzenleme:
Ha bak bisey daha belirteyim, ben futbolculugumda defans oyuncusuydum.
Bize ögretilenlerden biri, hatta bunu antrenmanlarda calisirdik, ceza sahasinda mümkün oldukca rakibe temas etmeden topa müdahele etmek.
Cünkü ceza sahasinda ki her ters olay, her rakibe müdahele hakem tarafindan yanlis degerlendirilebilip penalti calinabilir.

Verilecek/verilmeyecek penaltılar var.Mariano'nun pozisyonuna verilebilirdi bak yoruma açık o pozisyon,bunun değerlendirecek bir şeyi yok tartışmalı bir pozisyon bile değil demek istediğim bu.Bunun defans oyuncusuyla değil hakemle alakası var ve bu eleştirilmeli.Benim tek dediğim bu.Şu dikenlerinizi bir saklayın abi sakin olun ya.Takım yağ gibi akıyor keyif alın biraz. :)

Yukarda attığım linkte 21. saniyede durdur pozisyonu.

Son düzenleme:
Şuda var penaltı pozisyonundan önce, kaleci ceza sahasının içinde oyun oynanırken yerde olduğu için oyun durdu ve o sıra top bizdeydi. Yada taça attık tam hatırlamıyorum. Hakem oyunu başlattığında karabüklülerin ayağında başladı birden ve topu bize vermediler geri. Hayır sövücem memleketim sövemiyorumda

Verilecek/verilmeyecek penaltılar var.Mariano'nun pozisyonuna verilebilirdi bak yoruma açık o pozisyon,bunun değerlendirecek bir şeyi yok tartışmalı bir pozisyon bile değil demek istediğim bu.Bunun defans oyuncusuyla değil hakemle alakası var ve bu eleştirilmeli.Benim tek dediğim bu.Şu dikenlerinizi bir saklayın abi sakin olun ya.Takım yağ gibi akıyor keyif alın biraz. :)
Sarper gercekten ayip ediyorsun, ben surada futbolun icinde kalarak fikrimi yaziyorum sen ikide bir elestirmek icin uydurmak ile itham ediyorsun.
Gercekten bir yerden sonra ayip ediyorsun, bak bunu tüm acik yürekliligim ile söylüyorum.
Su yazdigin son cümle ile biseyleri farkli bir acidan dile getirenlere saldiranlardan farkin kalmadi, bak kirmak icin söylemiyorum seni sadece cok üzücü bir tutumun var.
Ve sana bir kez daha yaziyorum, ben burada pozisyona penalti demiyorum, penalti ile uzaktan yakindan alakasi yok.
Benzer pozisyonda ilk yarida Belhandanin eli ile rakibe yaptigi temasi vermedi, cünkü oda penalti degildi.
Benim burada tek dedigim su, rakip ceza sahasi icinde, top kaleden uzak, rakibin topu alip kaleye gitme sansi yok, bunu zaten maiconun geldigini gördügü icin topu ayaginin disi ile almasindan görebiliriz. Maicon orada görevini yapiyor, hic bir hatada yapmiyor ama iste rakibe eli, kolu artik ne ise temas ediyor. Rakipte bundan istifade edip kendini atiyor, hakemde art niyetli yönetimini böyle bir penalti ile tamamliyor.
Maicon rakip artik ceza sahasinda oldugu icin perdelese rakibi ceza sahasi disina itecek, hakemde böyle temiz bir temasi bahane edip mabadindan penalti uyduramayacak.
Yani ben aslinda o anda skorun siniri ile maicona kizmis olabilirim ama bu maiconu sucluyorum anlamina gelmez.
O penaltida tek sucladigim hakemdir ama ne diyoruz bazen hakemide yenmemiz gerek dimi, iste orada az kalsin hakemi yenemiyorduk.
Simdi gelelim senin ithamina Sarper.
Lütfen rica ediyorum, su tutumundan vazgec.
Biseyler farkli bir bakis acisindan degerlendiriliyor diye lütfen böyle tutumlar sergileme, cünkü sana deger veren, fikirlerine saygi ile yaklasan insanlari bos yere üzüyorsun.
Ben takimimdan gayet memnunum, su son yedi haftada oynanan oyundan Antalya maci disinda cokta zevk aldim ve bazi olaylarda hatanin hakemde veya baska birinde oldugunu bilsem dahi farkli bir acidan bakiyorum diye bundan vazgecmeyecegim.
Yahu sen orada Maiconun hic temas etmeden perdelemesi daha iyi olurdu, daha akillica olurdu, böylece art niyetli hakeme mabadindan penalti uydurma sansini hic tanimazdik fikrine katilmayabilirsin, bunda bir sakinca yok. Ama ikide bir böyle ithamlarda bulunamazsin, hic argümani olmayip saldiran bir iki heycanli üyeden farkin kalmaz böyle yaparsan.
Bugün Maicon muazzam bir top oynadi, bu pozisyondada temiz bir hakemin yönettigi macta hic bir hatasi yok sadece sahada art niyetli oldugunu gösteren bir hakeme karsilik o pozisoynda hic temas etmeyip rakibi perdelemesi yeterli olurdu, böylece hakemde mabadindan temas var diye penalti uyduramazdi diyorum. Ne var yahu bunda, bunun takimin iyi gidisi ile, diken ile ne alakasi var allah askina.
Ben iddiasina giriyorum bu mac 2-2 bitseydi burada ki bir cok üye benim gibi daha akilli olsaydi demeyecekti, rakibe öyle girilir mi oha, mal defans oyuncusu diyecekti.
Bu tepkinin özellikle senden gelmesi beni cok üzfü, cünkü sen benim yaptigim ile mac 2-2 bitseydi bir cok üyenin yapacaklarini ayirt edebilecek seviyede birisin.
Üstelik futbol oynadigim dönemden bile örnek verdim, ögretilenlerden biri herzaman budur ceza sahasinda rakibe yakin durun ama topa müdahele edemeyeceginiz yerde rakibe müdahele etmeyin, hakemler temasi yanlis degerlendirip penalti calabilri diye.
Bu kadar detayli yazmama ragmen, alip faturayi Maicona kestigimi düsünüp öyle ithamlarda bulunman, özellikle senin gibi farkli acilardan olaylara bakabilen birisinin yapmasi gercekten üzücü.

Son düzenleme:
Üst Alt