17/18 H:7 | Galatasaray 3-2 Karabükspor | MS | 30 Eylül - Sayfa 112 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:7 | Galatasaray 3-2 Karabükspor | MS | 30 Eylül

Sarper gercekten ayip ediyorsun, ben surada futbolun icinde kalarak fikrimi yaziyorum sen ikide bir elestirmek icin uydurmak ile itham ediyorsun.
Gercekten bir yerden sonra ayip ediyorsun, bak bunu tüm acik yürekliligim ile söylüyorum.
Su yazdigin son cümle ile biseyleri farkli bir acidan dile getirenlere saldiranlardan farkin kalmadi, bak kirmak icin söylemiyorum seni sadece cok üzücü bir tutumun var.
Ve sana bir kez daha yaziyorum, ben burada pozisyona penalti demiyorum, penalti ile uzaktan yakindan alakasi yok.
Benzer pozisyonda ilk yarida Belhandanin eli ile rakibe yaptigi temasi vermedi, cünkü oda penalti degildi.
Benim burada tek dedigim su, rakip ceza sahasi icinde, top kaleden uzak, rakibin topu alip kaleye gitme sansi yok, bunu zaten maiconun geldigini gördügü icin topu ayaginin disi ile almasindan görebiliriz. Maicon orada görevini yapiyor, hic bir hatada yapmiyor ama iste rakibe eli, kolu artik ne ise temas ediyor. Rakipte bundan istifade edip kendini atiyor, hakemde art niyetli yönetimini böyle bir penalti ile tamamliyor.
Maicon rakip artik ceza sahasinda oldugu icin perdelese rakibi ceza sahasina itecek, hakemden böyle temz bir temasi bahane edip mabadindan penalti uyduramayacak.
Yani ben aslinda o anda skorun siniri ile maicona kizmis olabilirim ama bu maiconu sucluyorum anlamina gelmez.
O penaltida tek sucladigim hakemdir ama ne diyoruz bazen hakemide yenmemiz gerek dimi, iste orada az kalsin hakemi yenemiyorduk.
Simdi gelelim senin ithamina Sarper.
Lütfen rica ediyorum, su tutumundan vazgec.
Biseyler farkli bir bakis acisindan degerlendiriliyor diye lütfen böyle tutumlar sergileme, cünkü sana deger veren, fikirlerine saygi ile yaklasan insanlari bos yere üzüyorsun.
Ben takimimdan gayet memnunum, su son yedi haftada oynanan oyundan Antalya maci disinda cokta zevk aldim ve bazi olaylarda hatanin hakemde veya baska birinde oldugunu bilsem dahi farkli bir acidan bakiyorum diye bundan vazgecmeyecegim.
Yahu sen orada Maiconun hic temas etmeden perdelemesi daha iyi olurdu, daha akillica olurdu, böylece art niyetli hakeme mabadindan penalti uydurma sansini hic tanimazdik fikrine katilmayabilirsin, bunda bir sakinca yok. Ama ikide bir böyle ithamlarda bulunamazsin, hic argümani olmayip saldiran bir iki heycanli üyeden farkin kalmaz böyle yaparsan.
Bugün Maicon muazzam bir top oynadi, bu pozisyondada temiz bir hakemin yönettigi macta hic bir hatasi yok sadece sahada art niyetli oldugunu gösteren bir hakeme karsilik o pozisoynda hic temas etmeyip rakibi perdelemesi yeterli olurdu, böylece hakemde mabadindan temas var diye penalti uyduramazdi diyorum. Ne var yahu bunda, bunun takimin iyi gidisi ile, diken ile ne alakasi var allah askina.
Ben iddiasina giriyorum bu mac 2-2 bitseydi burada ki bir cok üye benim gibi daha akilli olsaydi demeyecekti, rakibe öyle girilir mi oha, mal defans oyuncusu diyecekti.
Bu tepkinin özellikle senden gelmesi beni cok üzfü, cünkü sen benim yaptigim ile mac 2-2 bitseydi bir cok üyenin yapacaklarini ayirt edebilecek seviyede birisin.

Ben verdiğim tepkinin sert olduğunun farkındayım,bunu bilmeden değil bilerek yaptım ama.Çünkü eleştirmek için eleştiriyorsun,yani sen de ben iyi niyetliyim diyorsun ama habire negatiflik saçan takım puan kaybetse de sallasak diyenlerden farkın kalmıyor.Bu maçta eleştirilecek daha başka şeyler varken şuna takılmak gerçekten çok absürd bir durum.Ayriyeten argümansız tepki vermedim,argümanlarımı yukarda gayet güzel sunduğumu düşünüyorum.Adam orada Maicon'dan süratli Maicon araya girip topu almasa içeri çevirebilir topu.Ha içerde adam yok tehlike yaratmazdı bunu yukarda da söyledim ama adam Maicon'dan hızlı orada,perdeleme yapılacak bir pozisyon değil bana göre.Buna binaen Maicon nereden bilsin hakemin art niyetini,penaltıya kadar öyle ortalığı karıştıracak bir pozisyon olmadı.Oyuncuyu eleştirmek için hiçbir sebep yok yani orada.

Ben verdiğim tepkinin sert olduğunun farkındayım,bunu bilmeden değil bilerek yaptım ama.Çünkü eleştirmek için eleştiriyorsun,yani sen de ben iyi niyetliyim diyorsun ama habire negatiflik saçan takım puan kaybetse de sallasak diyenlerden farkın kalmıyor.Bu maçta eleştirilecek daha başka şeyler varken şuna takılmak gerçekten çok absürd bir durum.Ayriyeten argümansız tepki vermedim,argümanlarımı yukarda gayet güzel sunduğumu düşünüyorum.Adam orada Maicon'dan süratli Maicon araya girip topu almasa içeri çevirebilir topu.Ha içerde adam yok tehlike yaratmazdı bunu yukarda da söyledim ama adam Maicon'dan hızlı orada,perdeleme yapılacak bir pozisyon değil bana göre.Buna binaen Maicon nereden bilsin hakemin art niyetini,penaltıya kadar öyle ortalığı karıştıracak bir pozisyon olmadı.Oyuncuyu eleştirmek için hiçbir sebep yok yani orada.
Ben negatiflik sacmiyorum ki, sadece mac icinde Maicona kizdim dedim bu kadar.
Sen bunu öyle bir lanse ediyorsun ki sanki faturayi Maicona kesmisim, hakem hakliymis gibi.
Yahu bende biliyorum mac icinde bir cok baska hatanin ve sanssizligin oldugu, macin mesela o kadar uzun süre 2-1 olmamasi gerektigini.
Bak iste sen farkli bir bakis acisini aliyorsun absürd olarak görüyorsun, sen bu tutumun ile karsindaki insanin farkli bir acidan bakmasina dahi izin vermiyorsun.
Senin icin orada farkli bir acidan degerlendirmek bile bütün faturayi o oyuncuya kesmek anlamina geliyor.
üstelik bununlada kalmiyorsun ve simdi bir ithamda daha bulunuyorsun, takim kaybetsede sallasak.
Sarper, normalde burada simdi daha sert bir tepki vermem gerekirdi ama vermiyorum, cünkü sana saygi duyuyorum.
Ancak, ilk ve son kez rica ediyorum, lütfen bir daha sakin bana takim kaybetsede sallamak icin bekleyenlerden farkin yok deme istemeyerekte olsa kalbini kirarim.
Ha simdi yazacaklarim ile belki biraz kalbini kiricam.
Hani ön yargilisiniz diyorsun ya, bunu bazen banada söylüyorsun ve ben bunun neden kaynaklandigini biliyorum.
Sarper ben simdi bu durumu artik tersine cevirmek istiyorum.
Sen forumda bazi üyelere ön yargili davraniyorsun, buna ben dahilim.
Bir konuda bundan bir kac hafta önce tüm samimiyetim ile böyle böyle yazdim, muhtemelen konuyu sen biliyorsun, sen orada bile samimiyetine inanmiyorum dedin.
Sende böyle bir ön yargi var, eskide kalmis, artik kapanmis konular üzerinden, o konularda kati tutum sergileyen üyelere karsi özellikle.
Ben takim puan kaybetsede elestireyim diyenlerden degilim, sakin Sarper, rica ediyorum sana olan saygimi zedeleme.
Ben sadece futbol oynadigim dönemlerden kalma bir refleks ile Maicona o pozisyonda hakeme o firsati verdigi icin kizdim.
Sadece kizdim, elestirmedim, yerin dibine sokmadim, aksine iki iki olduktan sonra bile cok rahattim.
Ha Puan kaybi olsaydi Maicon hakkinda yine bunu dile getirirdim ama gercek elestirileri baska konularda yapardim, mesela Maicon gibi ücüncü golde sutu düsünmeyip sacmalayan oyuncularimiza sutu düsünmelilerdi elestirisini yapardim.
Yahu aslinda benimle ayni fikirdesin, su hakemlerin eline mümkün oldukca firsat vermemek lazim fikrini sende bir nebze olsun paylasiyorsundur, tek fikir ayriligimiz o pozisyonda bana göre Maicon perdelerse yeterdi sana göre müdahele etmek zorundaydi. Olabilir, ben iddia etmiyorum ki, sadece olaya farkli bir bakis acisindan bakiyorum.
Hakemin art niyetli oldugunu oyuncularimiz bir kac pozisyonda gördüler, sert tepkiler gösterdiler.
Ben daha pozisyon bitmeden, hakeme bakmadan aha penalti calacak simdi dedim.
Bunu alip faturayi Maicona cikariyormusum gibi davranip anlamsiztepki verip ithamlarda bulunman cok üzücü.

Son düzenleme:
Birde Sarper, hani buraya pozisyonu koydun ya, ac görüntüyü tekrar izle, onuncu saniyeden itibaren, kale arkasi kamerasi.
Bak bakalim orada rakip top ile nereye dogru gidiyor ve bak bakalim Maiconu gecebilecek hizda mi, ki olamaz cünkü önce arkasindan gelen topu durdurup kontrol altina almasi gerekiyor, kamera arkasi tepeden cekimde daha net anlatmak istediklerim.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

valla okumadım , para verseler de okumam kütük gibi yazı
Zaten Sarper ile aramizda okuman gerekmiyor.

Son düzenleme:
Ben negatiflik sacmiyorum ki, sadece mac icinde Maicona kizdim dedim bu kadar.
Sen bunu öyle bir lanse ediyorsun ki sanki faturayi Maicona kesmisim, hakem hakliymis gibi.
Yahu bende biliyorum mac icinde bir cok baska hatanin ve sanssizligin oldugu, macin mesela o kadar uzun süre 2-1 olmamasi gerektigini.
Bak iste sen farkli bir bakis acisini aliyorsun absürd olarak görüyorsun, sen bu tutumun ile karsindaki insanin farkli bir acidan bakmasina dahi izin vermiyorsun.
Senin icin orada farkli bir acidan degerlendirmek bile bütün faturayi o oyuncuya kesmek anlamina geliyor.
üstelik bununlada kalmiyorsun ve simdi bir ithamda daha bulunuyorsun, takim kaybetsede sallasak.
Sarper, normalde burada simdi daha sert bir tepki vermem gerekirdi ama vermiyorum, cünkü sana saygi duyuyorum.
Ancak, ilk ve son kez rica ediyorum, lütfen bir daha sakin bana takim kaybetsede sallamak icin bekleyenlerden farkin yok deme istemeyerekte olsa kalbini kirarim.
Ha simdi yazacaklarim ile belki biraz kalbini kiricam.
Hani ön yargilisiniz diyorsun ya, bunu bazen banada söylüyorsun ve ben bunun neden kaynaklandigini biliyorum.
Sarper ben simdi bu durumu artik tersine cevirmek istiyorum.
Sen forumda bazi üyelere ön yargili davraniyorsun, buna ben dahilim.
Bir konuda bundan bir kac hafta önce tüm samimiyetim ile böyle böyle yazdim, muhtemelen konuyu sen biliyorsun, sen orada bile samimiyetine inanmiyorum dedin.
Sende böyle bir ön yargi var, eskide kalmis, artik kapanmis konular üzerinden, o konularda kati tutum sergileyen üyelere karsi özellikle.
Ben takim puan kaybetsede elestireyim diyenlerden degilim, sakin Sarper, rica ediyorum sana olan saygimi zedeleme.
Ben sadece futbol oynadigim dönemlerden kalma bir refleks ile Maicona o pozisyonda hakeme o firsati verdigi icin kizdim.
Sadece kizdim, elestirmedim, yerin dibine sokmadim, aksine iki iki olduktan sonra bile cok rahattim.
Ha Puan kaybi olsaydi Maicon hakkinda yine bunu dile getirirdim ama gercek elestirileri baska konularda yapardim, mesela Maicon gibi ücüncü golde sutu düsünmeyip sacmalayan oyuncularimiza sutu düsünmelilerdi elestirisini yapardim.
Yahu aslinda benimle ayni fikirdesin, su hakemlerin eline mümkün oldukca firsat vermemek lazim fikrini sende bir nebze olsun paylasiyorsundur, tek fikir ayriligimiz o pozisyonda bana göre Maicon perdelerse yeterdi sana göre müdahele etmek zorundaydi. Olabilir, ben iddia etmiyorum ki, sadece olaya farkli bir bakis acisindan bakiyorum.
Hakemin art niyetli oldugunu oyuncularimiz bir kac pozisyonda gördüler, sert tepkiler gösterdiler.
Ben daha pozisyon bitmeden, hakeme bakmadan aha penalti calacak simdi dedim.
Bunu alip faturayi Maicona cikariyormusum gibi davranip anlamsiztepki verip ithamlarda bulunman cok üzücü.

Sert tepki verdim ama saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum.Hakaret/küfür zaten mesajlarımda yok sana karşı.

Kapanmış meseleler değil zaten sıkıntı o.Hala iğne/çuvaldız meselesi devam ediyor.Şimdi hocaya/takıma art niyetli bir şekilde sallayanlar hoca Riekerink,on numara Sneijder olsa bunu yapabilirler miydi?En azından daha ılımlı olacakları %100 buna kalıbımı basarım.Ben de bunu her fırsatta dile getiriyorum haklı olarak.Kimse önyargıların/art niyetin kurbanı olmayı hak etmiyor çünkü.

Kızdığım nokta Maicon vb. değil,bu aşırı eleştirel tavrın zaten.Kaldı ki yapıcı eleştiri de değildi zaten bu mesele.

Olayı da farklı bir bakış açısına getirip meşrulaştırmaya kalkarsak Aydın niye atıldı buradan o halde?Onun trollük yapmasının amacı zaten adam kayrılmasıydı aynı yukarda dediğim gibi.

Birde Sarper, hani buraya pozisyonu koydun ya, ac görüntüyü tekrar izle, onuncu saniyeden itibaren, kale arkasi kamerasi.
Bak bakalim orada rakip top ile nereye dogru gidiyor ve bak bakalim Maiconu gecebilecek hizda mi, ki olamaz cünkü önce arkasindan gelen topu durdurup kontrol altina almasi gerekiyor, kamera arkasi tepeden cekimde daha net anlatmak istediklerim.

Zaten Sarper ile aramizda okuman gerekmiyor.
flood yapmayın özelden yazışın.

Özür dileriz doktor bey.

@Kenan Ünal istersen özelden devam edelim.
d2dde220484c681fa6b6a783d80364e1133865962a0901b4ab3fdcd7111fe3da.jpg

Sert tepki verdim ama saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum.Hakaret/küfür zaten mesajlarımda yok sana karşı.

Kapanmış meseleler değil zaten sıkıntı o.Hala iğne/çuvaldız meselesi devam ediyor.Şimdi hocaya/takıma art niyetli bir şekilde sallayanlar hoca Riekerink,on numara Sneijder olsa bunu yapabilirler miydi?En azından daha ılımlı olacakları %100 buna kalıbımı basarım.Ben de bunu her fırsatta dile getiriyorum haklı olarak.Kimse önyargıların/art niyetin kurbanı olmayı hak etmiyor çünkü.

Kızdığım nokta Maicon vb. değil,bu aşırı eleştirel tavrın zaten.Kaldı ki yapıcı eleştiri de değildi zaten bu mesele.

Olayı da farklı bir bakış açısına getirip meşrulaştırmaya kalkarsak Aydın niye atıldı buradan o halde?Onun trollük yapmasının amacı zaten adam kayrılmasıydı aynı yukarda dediğim gibi.
Saygisizlik etmedin ama sinirina geldin, neredeyse üc iki oldugunda sevinmemissindir diyeceksin az kaldi.
Benimkisi elestiri bile degildi, hic bir art niyette yoktu. Sadece orada Maicon daha akilli davranabilir böyle bu hakemin eline koz vermezdik, cünkü dedigim gibi pozisyonu onuncu saniyeden sonra kale arkasi kamerasindan izlediginde anlatmak istedigimi belki anlayacaksin. Maiconun orada hatasi yok dedim zaten kac kere, hakem olmayan penaltiyi sirf o temas var diye uydurdu ve caldi. Bende keske hic temas etmeseydi sadece perdeleseydi bu hakemde mabadindan o pozisyonu uyduramazdi diyorum. Yani hirsiz hakem ama hirsizin isini kolaylastiran camin kolunu tamamen kapatmayan ev sahibi.

Ha iste tamda bunu kast ediyordum, sen bu konular üzerinden ben dahil bazi üyelere acayip art niyetlisin.
Oysa baktigin zaman benim Östersunds maci disinda, ki o maclarda acayip kizdim Tudora ama kaybedildigi icin degil, ilk mac sabote ettigini düsündügü oyuncular ile sahaya ciktigi icin kizdim, o mac disinda Tudora karsi tek bir tane art niyetli elestirim yok, hatta hic nir art niyetim bile yoktu. Oradaki tek elestirim bu adam kac aydir takimin basinda su takimi ekarte edip gecemiyorsak bu is Tudor ile olmayacak gibi duruyor dedim.
Antalya macinda bile takimi geri cekmesini elestirdim, selcugu oyuna alarak takimi iyice geri cekmesini elestirdim ama ayni zamanda takim defansi ile alakali övdüm, cünkü o macta pek bir pozisyon vermemistik.
Yine Belhanda konusunda tek bir tane art niyetli elestirim yok, tek yaptigim elestiri bazen ciddiyetsiz oynamasi, cok basit pas hatalari yapmasi.
Ben Sneijder olayina kizdim, tepkimi gösterdim ama bir noktadan sonra o olayi kapattim. Eger o ilk günlerde verdigim tepkilerden sonra Sneijder ile alakali tek bir tepkimi bulup buraya koyarsan ben sana VIP tribününden mac bileti hediye etme sözü veriyorum.
Yine ayni sekilde gecen sezon Sneijderide elestirdim, Riekerinkide ama ne onlarda, ne Tudorda nede Belhandada hic bir zaman terbiyesizlik seviyesinde elestiri yapmadim, hep futbolun icinde kaldim.
Ben mesela bugün hala Riekerinke saygi duyarim, biseyler yapmaya calisti, düzgün karakterli bir insandi ama teknik direktör olarak yetersizdi.
Yine aynisi Mancini icin gecerli, yada Aysal icin, hatta ve hatta Terim icin.
kazandirdiklari icin saygi duyuyorum ama bu saydiklarimin hepsinin hatalari vardi ve ben bu hatalari herzaman dile getirdim.
Iste sorunda burada basliyor, sen bu saygi duyma isini aliyorsun ismi gecenlere hic elestiri yapmamisim gibi o insanlari kiyas olarak gördügümü ve bunun üzerinden Tudoru Belhandayi elestirdigimi, hatta ve hatta salladigimi düsünüyorsun.
Yani ön yarginin aslinda babasini yapiyorsun, hatta ve hatta yakindan tanimadigin insanlarin tüm samimiyetim ile söylüyorum demesine ragmen bunu yapiyorsun. Üstelik ben sana bunu Sneijder ile ilgili bir konuda söylemistim ve ben Sneijder ile ilgili gönderildigi ilk günler disinda bisey yazmadim.
Belhanda hakkinda Sneijder olsaydi söyle olsaydi demedim, sadece eksik gördügüm yanlarini dile getirdim.
Yine Tudor konusunda riekerink olsaydi söyle böyle demedim, kendime göre gördügüm eksikleri dile getirdim.
Sen bütün bunlara, sana tüm samimiyetim ile söylüyorum dememe ragmen sen bunda hala hakli oldugunu iddia ediyorsun.
Hayir degilsin, en azindan benim sahsimda hakli degilsin, cünkü ben takimizdan memnun olan, Tudora karsi ilimli olan, Belhanda konusunda bile cogunlugun dile getirdigi, seninde yanlis hatirlamiyorsam bugün dile getirdigin eksikleri disinda tek kelime etmeyen biriyim.
Yaptigim elestiriye yapici demiyorsun, burada bile ön yargini ortaya koyuyorsun.
Aslinda bu ön yargilarindan arinip yazdiklarima baksan ben takim icin yapici bir durumu dile getirdim.
2-2 bitseydi mac yazik olacakti, bu yüzden o anda maicona kizdim keske hic temas etmeseydi rakibe ve hakeme bu firsati vermeseydi diye.
Cünkü defans oyuncularina bunu asilamaya calisir teknik direktörler, ceza sahasinda gerekmedikce rakibe temas etmeyin diye.
Perdelemeye, ceza sahasinin disina itmeye calisin diye asilanir defans oyuncularina, cünkü ceza sahasi icindeki her temas tehlikelidir.
Yani orada takimimin üstün oynadigi bir macta puan kaybi riski ile karsi karsiya kalmasina kizginlik ile verdigim bir tepkiydi.
Aydin mevzusunda ne demek istedigini anlamadim.

Özür dileriz doktor bey.

@Kenan Ünal istersen özelden devam edelim.
Son mesaji yazmis bulundum, evet buyur özelden devam edelim.

Son düzenleme:
Yahu bu maçta'da baya stresse girdim, geçen hafta gibi.. Böyle galibiyetlerde insan o günü ve ertesini mutlu geçiriyor.. Bir armağan, değerli sevgiliden bize. Bu mutluluk.:hat:

Bizim takımın sorunu şu. Hepsiçok iyi oyuncular ve hepsi çok iyi takım oyuncusu, hepsi tevazulu. Herkes birbirine pas atıyo, sen at yok sen at diye. Böyle olunca gol atmakta sıkıntı çekiyoruz. Birilerininde bencil olması lazım. Hep pas pas olmazki. Kalenin dibinde altıpasta herkes birbirine pas attı maçta çok defa. Allahtan son dakikada top Maiconun önüne geldide gömdü adam. Başkasına gelse eminim yine pas denerdi.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Iki maçtır ne yapiyor bu takım bana. Çok fena stress ve heycan yapiyorum. Sakin bakim diyorum olmuyor. Fenerli bi ailede misafirlikteytik. 2-2 olunca nasıl da seviniyorlardı. Allahtan son dakikada attık. Teşekürler Maicon.

Yahu bu maçta'da baya stresse girdim, geçen hafta gibi.. Böyle galibiyetlerde insan o günü ve ertesini mutlu geçiriyor.. Bir armağan, değerli sevgiliden bize. Bu mutluluk.:hat:

Evet , son dakika golu ile mutlu olduk.. Gecen haftaki Bursa galibiyeti de oyleydi..

Takim da fizik kondusyonu belli kaliteye geldi. 90 dakika mucadele ediyorlar. Yardimlasma ve takimdaslik ust seviyede..

Peki neden zorlaniyoruz? Kendi sahamizda, 50.000 kisi onunde neden zar zor kazandik?

Anormal derecede top kayiplari yapiyoruz. Laubali hareketler var ve maalesef bazi futbolcular ilk haftalardaki gucunde degil. Tudor da bunlari gorup zamaninda oyuna mudahale edemiyor..

Bazi arkadaslar namaglup sampiyon olacagimizi yazmislardi. Tabii guzel bir temenni, ama bu top kayiplarini ve labuali hareketleri mesela Bestas a yaparsan affetmezler.. Umarim bu mactan ders cikarirlar..

Netice olarak zor da olsa 3 puan guzel.. Bu aksam Bestas puan kaybederse super olur..

Üst Alt