Abdurrahim Albayrak İstanbul'a Döndü - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu adam Florya'da her türden adamı güzel pohpohluyor. Ki futbolda oyuncuyu memnun etme heralde bir 100 yıl daha geçerliliğini koruyacak, o yüzden Albayrak gibi adamlar her takıma lazım. Ama biz gidip ne halt yemeye bu adama transferden sorumlu yönetici sıfatını verdik merak ediyorum. Futboldan çok mu iyi anlıyor, kulübün gelecek hedeflerini anlatan çok ikna edici konuşmalar mı yapıyor, yoksa rakip yöneticileri mi pohpohluyor, ne yapıyor bu adam? 2 yıldır ülke ülke gezip instagram ergeni gibi ünlü futbolcularla fotoğraf çektirmeden başka bir şey yaptığı yok. Millet başa adam akıllı profesyonel getirip Temmuz başı kampına takımı tamamlarken biz FFP'de eksiye düşüp Fernando transferiyle geçen yıldan da zayıf kadroya düşmeyi başardık. Resmen daha kalitesiz takım olmak için üstüne para verdik. Vedat umrumda olduğundan değil de adamın memleketim dediği, eskiden forsunun olduğu Rize'den bile 3 aydır kazık yiye yiye bir hale geldik. Türkiye'deki hükmünü bile kaybetmiş. Florya'da varlığı mühim ama onun dışında her makamdan eli ayağı çektirilmeli.
Rizeden ne kazık yedik? Başkanları yavsaksa bu adam napsin? Resmen yaladı koç un fbsini. Vedat transferinde doğruyu yaptık. Bir teklif sunuldu kabul edilmedi. Sebep neydi peki? Ortalığı kizistirip fiyat arttirilmamiz istendi. Yapmadık gitti zorla fb ye saati adamı. Gs transferi olmayınca rizeye dönüyordu vedat. Kal ve anlaş demiş adama fb ile. Sonra yüzsüz yavşak bir de sponsor dilendi ali koç tan. Vermişlerdir de.

Vedat işinde yüzde yüz doğru hareket ettik. Bu kizislamalardan kıçımıza kaçan paralar yol su elektrik olarak geri geliyor çünkü kulübe. Sonra noluyor? Kemer sıkma bütçeyi azaltma ffp gibi şeyler vs. Biraz gerçekçi olun yaw.

Yönetim dosdogru bir transfer süreci yönetiyor. Geçmişteki hatalardan da ders aldıklarını vr tekrarlanmayacagini düşünüyorum. Bu işler fm deki gibi ilerlemiyor malesef. Bir real, barça da olmadığımız düşünülürse en ince hesabına kadar yapmak zorunluluğumuz var.

Gündem o kadar sabırsız hale getirdi ki taraftarı gidin biraz hava alın ne bileyim bayramın tadını çıkarın.

Son düzenleme:
Niye utanalım admirim. Sen görevini yaptın diye başkaları utanıyor mu iş hayatında?
Aldığım iş için yapamadığım söyleniyor ve bu işi ben süresinde teslim ediyorsam utanması gereken taraf bellidir bence.
Adamın ne şivesi kaldı ne yonetememesi. Rizeli olduğu için Rize emrine amade sanıyorlar. Yok öyle bir dünya. Kim kimden rant sağlıyorsa ona yanaşiyor zamanımızda.

Adamın firesi yok neredeyse görev aldığı her sezon 3 luyoruz. Ama olmayan şeyler üzerinden eleştiriliyor adam. Bende isterdim Avusturya kampına falcao ile gitmeyi ama basit değil bu işler. Bunu anlamıyorsunuz. Monaco un sözleşmeli oyuncusu bu ve belli ki yokuş yapıyorlar. Sen istediğin kadar anlaş futbolcuyla gönderemiyorum dediği an bitmiştir olay.

Madalyonun diğer yüzünde ise futbolcu kalmak istemiyorum dediği an kulüp tutmak istemez elinde yani Zorla tutamazlar. Bizde o süreci yaşıyoruz. Sakin olun biraz. Her saat falcao gelecek diye yaşıyorsunuz onun sabirsizligindan saçmalıyosunuz bana kalırsa.

Hafta sonu ne dendi. Adamın ailesi miami de tatilde adamda ailesiyle İstanbula gelmek istemiş, benim için bitti.

Ben transferinde değilim bu arada falcao olmaz başkası olur. Benim düşüncem yönetim arkasında duran bu taraftarı bir kez daha üzmez. Bundan eminim. Ha üzerse gidecekleri hatayı da yapmış olurlar.

Daha 2 gün önce inanılmaz transferler yaptık falcao da gelirse müthiş iş başarmış olacak yönetim diyen kişiler 2 gün sonra hiçbir olumsuzluk yokken yönetimi eleştiriyor. Durduk yere kaşınıyoruz. O gitsin bu gelsin güzel masa başı. Sonra cefasını gene bu taraftar çekiyor. Hiçbirsey yapmıyorsanız Aysal döneminden sonraki zamanı düşünün.

Size de suç bulmuyorum gerçi medyanin gazına geliyorsunuz. Geldi gelecek şu gün ist diye diye manyak ettiler taraftarı. Ortalığı harlayıp çekiyorlar kenera bu adamlar da bundan besleniyor. Son diyeceğim oyuna gelmeyin. Ekipte olan herkes Gs menfaatlerini düşünen iyi niyetli insanlar. Cl inde kupa hayali görüyorsanız da uyanın uykudan. Bizim şu önümüzdeki sezonlarda şampiyon olup cl inde gruplara kalmamız başarıdır.

Bizim kıyamadığım 5-10m lar var. Adamlar sittirinboktan oyunculara 100m bayiliyorlar. Ülke şartları düşünülürse bu ortamda geriye gitmeyelim yeter. Olduğumuz yerde saymamiz başarıdır.

Aldığım iş için yapamadığım söyleniyor ve bu işi ben süresinde teslim ediyorsam utanması gereken taraf bellidir bence.
Adamın ne şivesi kaldı ne yonetememesi. Rizeli olduğu için Rize emrine amade sanıyorlar. Yok öyle bir dünya. Kim kimden rant sağlıyorsa ona yanaşiyor zamanımızda.

Adamın firesi yok neredeyse görev aldığı her sezon 3 luyoruz. Ama olmayan şeyler üzerinden eleştiriliyor adam. Bende isterdim Avusturya kampına falcao ile gitmeyi ama basit değil bu işler. Bunu anlamıyorsunuz. Monaco un sözleşmeli oyuncusu bu ve belli ki yokuş yapıyorlar. Sen istediğin kadar anlaş futbolcuyla gönderemiyorum dediği an bitmiştir olay.

Madalyonun diğer yüzünde ise futbolcu kalmak istemiyorum dediği an kulüp tutmak istemez elinde yani Zorla tutamazlar. Bizde o süreci yaşıyoruz. Sakin olun biraz. Her saat falcao gelecek diye yaşıyorsunuz onun sabirsizligindan saçmalıyosunuz bana kalırsa.

Hafta sonu ne dendi. Adamın ailesi miami de tatilde adamda ailesiyle İstanbula gelmek istemiş, benim için bitti.

Ben transferinde değilim bu arada falcao olmaz başkası olur. Benim düşüncem yönetim arkasında duran bu taraftarı bir kez daha üzmez. Bundan eminim. Ha üzerse gidecekleri hatayı da yapmış olurlar.

Daha 2 gün önce inanılmaz transferler yaptık falcao da gelirse müthiş iş başarmış olacak yönetim diyen kişiler 2 gün sonra hiçbir olumsuzluk yokken yönetimi eleştiriyor. Durduk yere kaşınıyoruz. O gitsin bu gelsin güzel masa başı. Sonra cefasını gene bu taraftar çekiyor. Hiçbirsey yapmıyorsanız Aysal döneminden sonraki zamanı düşünün.

Size de suç bulmuyorum gerçi medyanin gazına geliyorsunuz. Geldi gelecek şu gün ist diye diye manyak ettiler taraftarı. Ortalığı harlayıp çekiyorlar kenera bu adamlar da bundan besleniyor. Son diyeceğim oyuna gelmeyin. Ekipte olan herkes Gs menfaatlerini düşünen iyi niyetli insanlar. Cl inde kupa hayali görüyorsanız da uyanın uykudan. Bizim şu önümüzdeki sezonlarda şampiyon olup cl inde gruplara kalmamız başarıdır.

Bizim kıyamadığım 5-10m lar var. Adamlar sittirinboktan oyunculara 100m bayiliyorlar. Ülke şartları düşünülürse bu ortamda geriye gitmeyelim yeter. Olduğumuz yerde saymamiz başarıdır.
İşte şampiyon kadrodan 1 oyuncuyu bile 100m u geçtim, 10m bir teklif bile alamıyorsa bu yönetime yazar. FFP iyi ama çok başarılıyız diyemeyeceğim oyuncu satıp, kaynak yaratmada. Medyanın gazına filan geldiğim yok. Neredeyse 3 ay oldu, sadece Fernando'yu satabildik ya da kendi özgeçmişi sattırdı 4,5m gibi bir fiyata. Kimse demiyor gidin bir futbolcuya 20m basın ama 10-15m lazımsa toplam transferler için bunun kaynağını yaratsınlar.

İşte şampiyon kadrodan 1 oyuncuyu bile 100m u geçtim, 10m bir teklif bile alamıyorsa bu yönetime yazar. FFP iyi ama çok başarılıyız diyemeyeceğim oyuncu satıp, kaynak yaratmada. Medyanın gazına filan geldiğim yok. Neredeyse 3 ay oldu, sadece Fernando'yu satabildik ya da kendi özgeçmişi sattırdı 4,5m gibi bir fiyata. Kimse demiyor gidin bir futbolcuya 20m basın ama 10-15m lazımsa toplam transferler için bunun kaynağını yaratsınlar.
vala o işler için direkt comolli gibi adamlarla calısmak lazım. ama onunda fb yi getirdiği durum ortada.
oyuncu satamamamızın sebebi de ligin bokluğu. diagne örneği var önümüzde 30 küsür gol atmıs adamı beğenmiyoruz. sen taraftarı olan oyuncuyu beğenmiyosun elin yabancısı bilmiyo mu bunu.

bein almadan önce beinden baska teklfi olmadığı için adamlar ne derse yapıp kabul ettik. üzerinden zaman geçti şimdi düşükten yaptıkları sözleşmeyi de düşürmeye kalkıyorlar. o ortama gelebilmemiz için çok yıllar geçmesi lazım. hani ülke olarak avrupanın 50 yıl gerisindeysek futbol içinde aynı sey geçerli. bu ortamda bu adamlarla calısmamız bizim hayrımıza olur ben onu savunuyorum. yoksa hersey normal olsa tabi ki bende daha profesyonel isimlerin bu işi yapması taraftarıyım. sistemimiz anlık çünkü bizim. farklı kişiler geldiğinde devam edecek bişey değil.

vala o işler için direkt comolli gibi adamlarla calısmak lazım. ama onunda fb yi getirdiği durum ortada.
oyuncu satamamamızın sebebi de ligin bokluğu. diagne örneği var önümüzde 30 küsür gol atmıs adamı beğenmiyoruz. sen taraftarı olan oyuncuyu beğenmiyosun elin yabancısı bilmiyo mu bunu.

bein almadan önce beinden baska teklfi olmadığı için adamlar ne derse yapıp kabul ettik. üzerinden zaman geçti şimdi düşükten yaptıkları sözleşmeyi de düşürmeye kalkıyorlar. o ortama gelebilmemiz için çok yıllar geçmesi lazım. hani ülke olarak avrupanın 50 yıl gerisindeysek futbol içinde aynı sey geçerli. bu ortamda bu adamlarla calısmamız bizim hayrımıza olur ben onu savunuyorum. yoksa hersey normal olsa tabi ki bende daha profesyonel isimlerin bu işi yapması taraftarıyım. sistemimiz anlık çünkü bizim. farklı kişiler geldiğinde devam edecek bişey değil.
Yahu pazarlama konusunda profesyonel destek alabiliriz. Çok eksiğiz bu konuda.

Yahu pazarlama konusunda profesyonel destek alabiliriz. Çok eksiğiz bu konuda.
yüzde yüz haklısında ortam müsait değil işte. o aldığın adam florya ya girmek futbolcularla konusmak falan isteyecektir. hoca da florya ya istemiyor kimseyi. komple bozman lazım o bahsedilen sistemi getirmek için. bende onun riskine girecek sabır kalmadı. sizde var mı bilmiyorum.

bak su fotodan terime sallayacak olan çıkar aramızda. adam okumuyor ki acıklamanın tamamını. baslığa göre yardırıyor allah ne verdiyse. millet küp gibi dolasıyor forumda. bise olsada yönetime hocaya falan sallasam diye bekliyor. (emrah senden bahsetmiyorum bu arada) konumuzun üstüne denk geldi diye paylasıyorum

EBtU09YW4AAOLnS

yüzde yüz haklısında ortam müsait değil işte. o aldığın adam florya ya girmek futbolcularla konusmak falan isteyecektir. hoca da florya ya istemiyor kimseyi. komple bozman lazım o bahsedilen sistemi getirmek için. bende onun riskine girecek sabır kalmadı. sizde var mı bilmiyorum.
O zaman hoca bahane bulmayacak, çıkıp takımı oynatacak. Hem ayranım dökülmesin, hem başıma kötü şeyler gelmesin olmuyor işte.

Abdürrahim bir şekilde takıma faydalı oluyor, bunu nereden çıkarıyorum yönetimde olduğu dönemlerdeki istatistiklerden çıkarıyorum lakin adam adeta dünya görüşüme tepki olarak doğmuş, en ufak sempati beslemiyorum tipini görünce tüylerim diken diken oluyor.

Rezillikle ne alakası var. Ha falcao gelmez o zaman rezillik olur.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kameralar önünde 2. başkanımız Monaco'ya gidip oyuncuyla fotoğraf çektirip ülkesine eli boş dönüyorsa benim gözümde rezilliktir. Falcao'yu almaya değil bazı şartları konuşmak vb başka şeyler için gittiyse açıklama yapacak havalimanında. Şimdi transfer resmiyet kazanmadıysa Albayrak niye gittı, foto çekildi? Resmiyet kazandı diye fotoğraf çekildiyse niye açıklama yok, herkes ölü taklidi yapıyor? Rezillik ağır kaçıyorsa sizin için beceriksizlik diye yumuşatayım o halde.

Rizeden ne kazık yedik? Başkanları yavsaksa bu adam napsin? Resmen yaladı koç un fbsini. Vedat transferinde doğruyu yaptık. Bir teklif sunuldu kabul edilmedi. Sebep neydi peki? Ortalığı kizistirip fiyat arttirilmamiz istendi. Yapmadık gitti zorla fb ye saati adamı. Gs transferi olmayınca rizeye dönüyordu vedat. Kal ve anlaş demiş adama fb ile. Sonra yüzsüz yavşak bir de sponsor dilendi ali koç tan. Vermişlerdir de.

Vedat işinde yüzde yüz doğru hareket ettik. Bu kizislamalardan kıçımıza kaçan paralar yol su elektrik olarak geri geliyor çünkü kulübe. Sonra noluyor? Kemer sıkma bütçeyi azaltma ffp gibi şeyler vs. Biraz gerçekçi olun yaw.

Yönetim dosdogru bir transfer süreci yönetiyor. Geçmişteki hatalardan da ders aldıklarını vr tekrarlanmayacagini düşünüyorum. Bu işler fm deki gibi ilerlemiyor malesef. Bir real, barça da olmadığımız düşünülürse en ince hesabına kadar yapmak zorunluluğumuz var.

Gündem o kadar sabırsız hale getirdi ki taraftarı gidin biraz hava alın ne bileyim bayramın tadını çıkarın.

Geçen sezon Kadıköy'deki Fenerbahçe maçı sonrası ve Rize'deki Galatasaray maçı sonrası Hasan Kartal'ın benzer hakem hataları sonrası açıklamalarını kıyaslarsanız nasıl Galatasaray'a cephe aldığını görürsünüz. Aynı zamanda 6 ay sonra sözleşmesi boşa çıkacak, ömrü hayatında 6 ay top oynamış Vedat'a 3 milyon filan vermenin saçma olduğunu ben de düşünsem de en nihayetinde Fener aradan yağ gibi son anda sıyrılana kadar oyuncunun Galatasaray'ı istediğini, Galatasaray'ın da her şartta anlaştığını anlamak zor değildi. Arada binbir Ali Cengiz oyunu, arkadan iş çevirme, belki oyuncuya açıktan para ve sonradan ortaya çıkan 500 bin dolarlık sponsorlukla Galatasaray'ı 2. kez kötü adam durumuna soktu Rize. Fener'in çerine çöpüne en iyi adamlarını saldıklarını saymıyorum bile. Rize derken elbette bütün şehri kastetmiyorum ama Albayrak'ın kanki geçinip şehir turu attığı memleketinin futbol kulübü başkanının aynı saygı sevgiyi Albayrak'a göstermediği kesin. Hoş, daha 3 ay önce oğlunu tokatlatan adamla transfer için masaya oturması bile saçmasapan bir hareketti.

Yönetimin dosdoğru yaptığı ne var merak ettim. Elimizde son Afrika Kupası'nda final oynayan 2 oyuncu, son 2 yılın hem lig, hem de Avrupa'da belki en istikrarlı adamı Belhanda var. Bu 3 oyuncunun da olgun şartlar dahilinde satılabilecekleri Başakşehir maçının bitişinden belliydi. Gerek Albayrak kanalıyla yönetim ağzından yapılan ''Diagne'yi illa ki satacağız'' gibi saçmasapan açıklamalar, gerekse bel altı da olsa Albayrak'ın genel yöneticilik vasıflarını gösteren transfer pazarlıklarıyla tüm oyuncular elde kaldı. Bavullar toplanıyor, bir daha oynamaz denilen Diagne halen takımda, Belhanda takımın en iyisi, Feghouli kariyer sezonunun sonunda teklif bekliyor. Satılan tek adam da gitmek için neredeyse Florya'nın kapısında yatacak Fernando. Şu transfer sezonundan nasıl bir başarı gördünüz anlamadım ama ben takıma bakınca kafadan 3 kritik mevkide fahiş açıklık görüyorum. (ön libero, 10 numara, en az 1 santrafor) Bunları doldurmak için 3 hafta var, satış olmadığı için harcanacak para yok. Bu yönetimin bonservissiz veya kiralık gelen oyuncuların maaşları haricinde transferde başarılı oldukları konu yok. Bu ortalama takımın yükünü çekecek en az 3 kaliteli ayağa ihtiyaç var ve geçen 2 aydaki transfer çalışmalarına bakarsak bunu gerçekleştirebilecek becerileri de yok. Sabır diye diye lig başladı, geçen yıl böyle böyle 6 ayı santraforsuz geçiren, devre arası bulabildiği ilk vasat santrafora 15 milyon bayılan camianın ve taraftarların halen sabır dilenmesi saçma geliyor bana.

Üst Alt