Atatürk’ün Ezan ve Kur’an-ı Kerim Hakkındaki Fikir ve Düşünceleri - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk’ün Ezan ve Kur’an-ı Kerim Hakkındaki Fikir ve Düşünceleri

Secdeye basi degmemis adam Türkce ezan'nin derdine düsmüs..Hani mevzu kur'an tercümesi olsa az da olsa anlarim..

☆$☆

yoo anlamazdın ona da kılıf bulursun

kölnde metre kare başına 800 db ezan yok heralde o yüzden anlamadın neden türkçe ezan dediğimi

Sen git muezzine derdine anlat hani o bilmem neyine küfür eden yok mu..
Siz ne cekiyorsunz oglum?Daha gece olmadan kafaniz kiyak.

☆$☆

Gözlerinden öperim Cund
Hem senin gibi cakma amerikan olamadik be kardes hani becersem neyse de elden bu kadar geliyor..

☆$☆

Forumun genel seviyesini bu tür konular için zayıf bulduğumdan, yorum yazmamayı tercih ediyorum...

Ateizmi benimsemiş ve kendisine dava edinmiş (Benim için mahzuru yok) birkaç kişi, alabildiğine canhıraş gayretler sergiliyor, hatta forumda vakit geçirmelerinin esas nedeninin bu tür faaliyetler olduğu çok açık olanlar da var aralarında; spor-Galatasaray filan bahane...Eşit derecede adanmışlığa sahip olmayıp da inançları adına cevap vermeye çalışanlara baskın çıkmaları davalarının haklılığını ispatlamaz; kendilerine güveniyorlarsa, bu mevzuların tartışılması için kurulmuş olan platformlarda vakit geçirmelerini öneririm; hem ''Dava'' ları uğruna yeni argümanlar öğrenmiş/geliştirmiş olurlar, bu manada forumdan edinebilecekleri hiçbir şey yok...

Yıllar önce Korkut Özal' ın, namazın Tükçe kılınmasını hararetle savunan bir profesörle diyaloğunu hatırlattı buradaki muhabbetler;

-''Hocam namaz kılıyor musun?''

-''Yoo!''

-''Peki Türkçe olsa kılacak mısın?''

-''Yoo!''

-''E Hocam ne diye çabalıyorsun yahu?, namazı kılan benim, bırak nasıl istersem öyle kılayım!''...

Durumu özetleyen daha iyi bir ifade varsa da ben bilmiyorum...

Dünyada hangi ülke ATA sına hainlik yapar,eleştirir.Bu ülke bu yüzden adam olmaz.Böyle bir anket açın bence.

Forumun genel seviyesini bu tür konular için zayıf bulduğumdan, yorum yazmamayı tercih ediyorum...

Ateizmi benimsemiş ve kendisine dava edinmiş (Benim için mahzuru yok) birkaç kişi, alabildiğine canhıraş gayretler sergiliyor, hatta forumda vakit geçirmelerinin esas nedeninin bu tür faaliyetler olduğu çok açık olanlar da var aralarında; spor-Galatasaray filan bahane...Eşit derecede adanmışlığa sahip olmayıp da inançları adına cevap vermeye çalışanlara baskın çıkmaları davalarının haklılığını ispatlamaz; kendilerine güveniyorlarsa, bu mevzuların tartışılması için kurulmuş olan platformlarda vakit geçirmelerini öneririm; hem ''Dava'' ları uğruna yeni argümanlar öğrenmiş/geliştirmiş olurlar, bu manada forumdan edinebilecekleri hiçbir şey yok...

Yıllar önce Korkut Özal' ın, namazın Tükçe kılınmasını hararetle savunan bir profesörle diyaloğunu hatırlattı buradaki muhabbetler;

-''Hocam namaz kılıyor musun?''

-''Yoo!''

-''Peki Türkçe olsa kılacak mısın?''

-''Yoo!''

-''E Hocam ne diye çabalıyorsun yahu?, namazı kılan benim, bırak nasıl istersem öyle kılayım!''...

Durumu özetleyen daha iyi bir ifade varsa da ben bilmiyorum...

insanlar birbirlerinden birseyler ogrenebilmeli ki gelisim mumkun olsun, gsc de gayet yillanmis munasebetlerin vucuda geldigi bir platform oldugu uzere bu tur tartismalari yadirgamaniza katilmam mumkun degil

'bendeniz bir tanrinin elcisi degilim, sadece bir zamanlar dikilmis duvarlarda pencereler acmaya calismaktayim' - michel foucault

saygi.

Ulan keske kalsaydi Osmanli. Diğer devletlerin toplarını yalayarak sömürge altına girseydik.
Osmanlı dönemi dediğimiz zaman neden son dönemler anlaşılıyor Fatih Sultan Mehmet Kanuni Sultan Süleyman padişah değilmiydi çok değil yakın zamana kadar imf kapılarında ekonomik özgürlüğümüz bitmiş şekilde bekleyen biz degilmiydik bağımsızlık diyoruz ekonomik bagimsizligimiz bile yoktu. Avrupa nin maddi sömürgesi gibiydik zaten.

Eşit derecede adanmışlığa sahip olmayıp da
inançları adına cevap vermeye çalışanlara baskın çıkmaları davalarının haklılığını ispatlamaz

Dışarıdan böyle mi görünüyor ?

Muhammed'i kadın peşinde koşan adam muamelesi yapan,
sayılarla, yaş kıyaslamalarıyla, yaşlılığına kadar tek eşli kalmasıyla, detay vererek cevaplıyorum,
karşılığında gelen cevap şu "boş argüman bunlar".

Ve sen buna, baskın çıkma mı diyorsun ?

Forumda insanları imana davet eden, ateizmin çıkmaz bir yol olduğuna ikna etmeye yönelik başlıklar açıldığını hiç görmedim. Ama karşı taraf olarak sen dahil birkaç kişi hep bu işlerin peşindesiniz; Atatürk' ü, AKP yi filan kullanarak açtığınız başlıklarla hep bir saldırı halinde olduğunuz gibi bir algı oluşuyor ister istemez, ben de bunu tasvip etmiyorum; moderasyon belki kendi görüşlerine yakın bulduklarından dolayı olsa gerek, hiç müdahalede bulunmayarak yanlış yapıyor; burası spor bazlı bir platform ve öyle de kalmalı müsade edilirse...

Böylesine konulara çokça kafa yoran senin gibiler, sıkletinize uygun muhatapları başka paltformlarda bulabilirsiniz; buraya Galatasaray ile ilgili konular için girmekteyim, din-siyaset konularını çok daha yüksek seviye ortamlarda tartışıyorum, size de samimi tavsiyem bundan ibaretti, siz bilirsiniz tabi...

Forumda insanları imana davet eden, ateizmin çıkmaz bir yol olduğuna ikna etmeye yönelik başlıklar açıldığını hiç görmedim. Ama karşı taraf olarak sen dahil birkaç kişi hep bu işlerin peşindesiniz; Atatürk' ü, AKP yi filan kullanarak açtığınız başlıklarla hep bir saldırı halinde olduğunuz gibi bir algı oluşuyor ister istemez, ben de bunu tasvip etmiyorum; moderasyon belki kendi görüşlerine yakın bulduklarından dolayı olsa gerek, hiç müdahalede bulunmayarak yanlış yapıyor; burası spor bazlı bir platform ve öyle de kalmalı müsade edilirse...

2009'dan beri uyesiniz, eski donemlerde bu forumda tarih, politika, din vb tartisilamazdi. 6 yilda gerceklesen bu zihinsel ilerlemeye sahit oldugunuz halde tavriniza anlam verebilmek mumkun degil.

Böylesine konulara çokça kafa yoran senin gibiler, sıkletinize uygun muhatapları başka paltformlarda bulabilirsiniz; buraya Galatasaray ile ilgili konular için girmekteyim, din-siyaset konularını çok daha yüksek seviye ortamlarda tartışıyorum, size de samimi tavsiyem bundan ibaretti, siz bilirsiniz tabi...

bu platformda da sadece futbol konusulmuyor, genel/populer kultur vb her turden icerik mevcut. siz kulup ile ilgili konular icin girmekteyseniz o konulara yonelin, kimse sizi zorla 'bu' konulara yoneltiyor degil, yanlis mi?

2009'dan beri uyesiniz, eski donemlerde bu forumda tarih, politika, din vb tartisilamazdi. 6 yilda gerceklesen bu zihinsel ilerlemeye sahit oldugunuz halde tavriniza anlam verebilmek mumkun degil.

bu platformda da sadece futbol konusulmuyor, genel/populer kultur vb her turden icerik mevcut. siz kulup ile ilgili konular icin girmekteyseniz o konulara yonelin, kimse sizi zorla 'bu' konulara yoneltiyor degil, yanlis mi?

Peki, tavsiyene uyacağım ''m8'', zaten öyle yapıyorum gerçi de...

Üst Alt