Atatürk’ün Ezan ve Kur’an-ı Kerim Hakkındaki Fikir ve Düşünceleri - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk’ün Ezan ve Kur’an-ı Kerim Hakkındaki Fikir ve Düşünceleri

Atatürk'ü çekemeyenler Arapça klavye kullanabilir bence. Osmanlıca zorunlu ders olsun da bir nesil Atamızın kıymetini öğrenerek yetişsin.

Herkes istedigini tartisabilir, ancak son mesajlara bir göz atan, 10 konudan sadece 3´tanesinin futbol ile alakali oldugunu görebilir. Benim yazdigim bir diger futbol platformunda, siyasi ve diger konularin basliklari, son mesajlar kisminda belirmemektedir. Bu ne demek oluyor ? Futbol ve spor icin bu foruma gelen üyeler, ister istemez Siyaset, Tarih, Müzik ve oyun gibi konulara ister/istemez göz misafiri oluyorlar...

Futbol ve Spor disindaki konularin, ayrilmis ve separat bir bölümde tartisilmasi fikrini aylar öncesinde de sunmustum. Meraki olan o bölümlere ugrar, olmayan diger konular disinda hareket eder...

Ben bu tip tartismalara katilmayi da, okumayi da severim. Bu forumun ic huzuru adina, bu teklifi yeniden sunuyorum.

HAGİ'ye edilen laflar ortadayken din konusunda alınganlık gösterilmesini anlamıyorum. Günde 5 vakit namaz kıldığı belgelenen üyelerin şikayet etme hakkı olabilir lakin şikayet edenlerin %99unun yapamazsın edemezsin brigadeinin mensupları olduğu aşikar

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim Kur'an hakkinda ilme dayanmadan söz ederse ateşteki yerini hazirlasin" (Ravi: Ibnu Abbas - Kaynak: Tirmizi, Tefsir 1, 2951)

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim Kur'an hakkinda ilme dayanmadan söz ederse ateşteki yerini hazirlasin" (Ravi: Ibnu Abbas - Kaynak: Tirmizi, Tefsir 1, 2951)

Untitled_2_copy.png

Bir kac hafta dini, felsefi konulara ara veriyorum. Forum yoneticileri cok pis taktilar kafayi bana. Yiyin birbirinizi pis ateistler! :asd22:

Din ve devlet işlerini ayırmak bu ülkede dinsizlik olarak algılanıyor. Kafaları anca okadar çalışıyor işte.

İster dinsiz desinler ister başka birşey. Dinsiz olsa ne yazar, vatanını kurtarmış silah arkadaşları ile birlikte.

Son düzenleme:
Bunlara nasıl güveniyorsunuz anlamıyorum. Peygamber öldükten 350-400 yıl sonra yazılan bir tefsir ne kadar doğru olabilir. Günümüze kadar tekrar değişmesini saymıyorum bile. Günümüz çağında bile bilgiler bu kadar değişirken o çağda bir bilginin dezenforme olmadan 200-300 yıl saklanabileceğini düşünmek hayalcilik olur. Kuran-ı Kerim biraz daha farklı o bizzat Hz Muhammet tarafından yazıldığı için yani 1. elden yazıldığı için güvenilebilir lakin tabi oda yıllar içerisinde değişmiş olma ihtimali yok değil.

Sonuç olarak Kuran-ı Kerim'e güvenirim lakin ondan 300-400 sene sonra yazılan kitaplaro buyruk olarak kabul etmem. O kadar gerekli olsaydı bu kitaplar Hz Muhammet yazardı veya kendisinden sonra gelen Halifelerden birine vasiyet ederdi yazın diye. Tabi bu benim kişisel görüşüm. Ancak şunu da anlamıyorum 100 sene öncesini tarih kitaplarına yalan bu kitaplar memleketi Atatürk değil Vahdettin kurtardı. İnönü komutan değil korkaktı samanlıkta saklanırdı diyerek inanmayanlar 1500 sene öncesini anlatan kitapları (hadis kitaplarına) böylesine inanması şaşırtıcı ;)

Bu dinin bu kadar yozlaşmasındaki en önemli faktör bu hadislerdir.Koskoca Allahın kitapları (incil,zebur,tevrat) değiştirilirken bunlara güvenmek anlamsızdır.Kuranda kadın erkek eşittir diyor,biri çıkmış sözde hadis işte karınızı dövebilirsiniz diyor.Başka biri hz.muhammedin hamamları yasaklağını belirtiyor
:Resulullah aleyhissalatu vesselam kadınları da erkekleri de hamama girmekten nehyetmişti. Sonradan, izarlarına sarınmış olarak erkeklerin girmesine izin verdi."
Kaynak: Ebu Davud, Hammam 1, (4009, 4010); Tirmizi, Edeb 43, (2803, 2804)

Olum harbiden cahilliktir (bunlara inananlar) Ne hamamı lan? Adamlar hurmayı bırak içmeye su bulamıyordu.Sizin aklınıza baksak hz.muhammed güller bahçesinde yaşayan en sevdiği çiçek gül olan biri.Yatacak yeri bile zor bulan bir insandır.Yüce insan.Ama sizin gibiler olduktan sonra sarayda yaşayan mendeburların çook yalarsınız.Sonra atatürke dinsiz dersiniz.Zaten atatürke dinsiz diyenlerin hepsi bu hadislere bakar.Kurana bakmaz.%99 u namazda kılmaz.Gidin araştırın.Bizim yan komşumuz mesela.11 ay içer Ramazanda oruç tutar.Vayy bee dindar insanlar.Hadi bizi kekliyonuz yukardaki Allahı kekleyebilirmisiniz acaba? Yanacaksınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanırsın Atatürk’e Müslüman değildi diyenler bütün kitapları okudu bütün felsefeleri inceledi de ondan sonra bilinçli olarak Müslüman olmaya karar verdi.
Hepimiz anası babası Müslüman olduğu için Müslümanız
Atatürk’ün de anası babası Müslümandı
Balıkesir hutbesinde : "....Peygamber Efendimiz Hazretleri, Cenâb-i Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. Temel nizami, hepimizin bildiği Kur'ân-ı Azimussan'daki açık ve kesin hükümlerdir.
İnsanlara maneví mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. Çünkü dinimiz; akla, mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir… "
demek ki Müslüman…Müslüman ama asla din taciri değil.

Sanırsın Atatürk’e Müslüman değildi diyenler bütün kitapları okudu bütün felsefeleri inceledi de ondan sonra bilinçli olarak Müslüman olmaya karar verdi.
Hepimiz anası babası Müslüman olduğu için Müslümanız
Atatürk’ün de anası babası Müslümandı
Balıkesir hutbesinde : "....Peygamber Efendimiz Hazretleri, Cenâb-i Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. Temel nizami, hepimizin bildiği Kur'ân-ı Azimussan'daki açık ve kesin hükümlerdir.
İnsanlara maneví mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. Çünkü dinimiz; akla, mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir… "
demek ki Müslüman…Müslüman ama asla din taciri değil.

Kardeşim neyi anlatıyorsun.Atatürk değilmi imam hatipleri açtıran?Atatürk değilmi 10 binlerde kuran basıp dağıttıran?Atatürk değilmi bu ülkede ezan okunmasına sebep olan?Atatürk değilmi hırsızlık yapmayan?Atatürk değilmi bitmiş bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırıp uçak fabrikası bile açtıran?
Bu dünyada bir gerçek vardır.Herkes yetiştiği ortamın tarzına uygun yaşar ve ölür.Ortadoğuda yaşayan biri nasıl içkiden uzak duruyorsa,Avrupa topraklarında yaşayan herkes ama herkes(türkiyedeki göçmenler buna örnek)içkiye meyillidir.Sırf içki içti diye kimse dinsiz olmaz.Mesela herkes başını kapatıyor ama kıçında daracık kot.Bende çok büyük zevkle bakıyorum vallahi.Çok güzel.Yeni nesil 2015 dindarlarımız

Kardeşim neyi anlatıyorsun.Atatürk değilmi imam hatipleri açtıran?Atatürk değilmi 10 binlerde kuran basıp dağıttıran?Atatürk değilmi bu ülkede ezan okunmasına sebep olan?Atatürk değilmi hırsızlık yapmayan?Atatürk değilmi bitmiş bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırıp uçak fabrikası bile açtıran?
Bu dünyada bir gerçek vardır.Herkes yetiştiği ortamın tarzına uygun yaşar ve ölür.Ortadoğuda yaşayan biri nasıl içkiden uzak duruyorsa,Avrupa topraklarında yaşayan herkes ama herkes(türkiyedeki göçmenler buna örnek)içkiye meyillidir.Sırf içki içti diye kimse dinsiz olmaz.Mesela herkes başını kapatıyor ama kıçında daracık kot.Bende çok büyük zevkle bakıyorum vallahi.Çok güzel.Yeni nesil 2015 dindarlarımız
sonuna kadar haklısın Erol
Cumhuriyete göz dikenler içine sindiremeyenler..bunlar bitmişti nasıl olduda yeniden dirildi diyen gavurlar
yıkmak iki şeyi kullanıyor : pkk ve yobazları
dikkat edersen ikiside Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı...
çünkü ikiside aynı efendiye hizmet ediyor...

Bunlara nasıl güveniyorsunuz anlamıyorum. Peygamber öldükten 350-400 yıl sonra yazılan bir tefsir ne kadar doğru olabilir. Günümüze kadar tekrar değişmesini saymıyorum bile. Günümüz çağında bile bilgiler bu kadar değişirken o çağda bir bilginin dezenforme olmadan 200-300 yıl saklanabileceğini düşünmek hayalcilik olur. Kuran-ı Kerim biraz daha farklı o bizzat Hz Muhammet tarafından yazıldığı için yani 1. elden yazıldığı için güvenilebilir lakin tabi oda yıllar içerisinde değişmiş olma ihtimali yok değil.

Sonuç olarak Kuran-ı Kerim'e güvenirim lakin ondan 300-400 sene sonra yazılan kitaplaro buyruk olarak kabul etmem. O kadar gerekli olsaydı bu kitaplar Hz Muhammet yazardı veya kendisinden sonra gelen Halifelerden birine vasiyet ederdi yazın diye. Tabi bu benim kişisel görüşüm. Ancak şunu da anlamıyorum 100 sene öncesini tarih kitaplarına yalan bu kitaplar memleketi Atatürk değil Vahdettin kurtardı. İnönü komutan değil korkaktı samanlıkta saklanırdı diyerek inanmayanlar 1500 sene öncesini anlatan kitapları (hadis kitaplarına) böylesine inanması şaşırtıcı ;)

"Sen bundan önce, ne bır yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı batıla uyanlar kuşku duyarlardı." Ankebut suresi 48.ayet

Bu dinin bu kadar yozlaşmasındaki en önemli faktör bu hadislerdir.Koskoca Allahın kitapları (incil,zebur,tevrat) değiştirilirken bunlara güvenmek gerizekalılıktır.Kuranda kadın erkek eşittir diyor,biri çıkmış sözde hadis işte karınızı dövebilirsiniz diyor.Başka biri hz.muhammedin hamamları yasaklağını belirtiyor
:Resulullah aleyhissalatu vesselam kadınları da erkekleri de hamama girmekten nehyetmişti. Sonradan, izarlarına sarınmış olarak erkeklerin girmesine izin verdi."
Kaynak: Ebu Davud, Hammam 1, (4009, 4010); Tirmizi, Edeb 43, (2803, 2804)

Olum harbiden gerizekalımısınız(bunlara inananlar) Ne hamamı lan? Adamlar hurmayı bırak içmeye su bulamıyordu.Sizin aklınıza baksak hz.muhammed güller bahçesinde yaşayan en sevdiği çiçek gül olan biri.Yatacak yeri bile zor bulan bir insandır.Yüce insan.Ama sizin gibi salaklar olduktan sonra sarayda yaşayan mendeburların kıçını çook yalarsınız.Sonra atatürke dinsiz dersiniz.Zaten atatürke dinsiz diyenlerin hepsi bu hadislere bakar.Kurana bakmaz.%99 u namazda kılmaz.Gidin araştırın.Bizim yan komşumuz mesela.11 ay içer Ramazanda oruç tutar.Vayy bee dindar insanlar.Hadi bizi kekliyonuz yukardaki Allahı kekleyebilirmisiniz acaba? Yanacaksınız.

Hahahah

Seni muhatap almami beklemiyorsun degil mi?

Senin insanlara saygin yok bir kere, gerisi olsa ne fark eder...

Diyeceğini açık de tartışalım aracı kullanma ayetleri...

Bundan daha açık ne yazabilirim? Aracı değil kalbımden gecenler bunlar

"Bunlar, apaçık Kitabın ayetleridir." Kasas Suresi 2.ayet

"Onlara ayetlerimiz açıkça okundugu zaman, (öldükten sonra) bize kavuşmayı beklemeyenler, "ya bundan başka bir Kur'an getir veya bunu değiştir!" dediler." Yunus Suresi 15.ayet

Anlamadın mı gerçekten, yoksa sırf muhalif olmak mı maksadın?!. Ayette Hz Muhammed' in önceden okuma yazma bilmediği ifade ediliyor ki bu konuda ihtilaf da yoktur...

Yahu anladık onu da benim yazdığım bir ton yazının bir noktasından çekmiş kendi fikriyle bile değil ayetle cevap vermiş.

Bize yıllarca yanlış mı öğretildi? Ders kitaplarında sağ da sol da Kuran-ı Kerim, Hz Muhammed zamanında yazıldı, Hz Ömer'in ısrarıyla Hz Ebubekir zamanında toparlandı denmiyor muydu? O öyle değil miymiş?

Son düzenleme:
Üst Alt