Bülent Tulun: "En doğru işleri yapacağımıza eminim" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bülent Tulun: "En doğru işleri yapacağımıza eminim"

Cevap: Bülent Tulun: "En doğru işleri yapacağımıza eminim"

ünal aysalı bugün dinledim... ilk defa ve kendi ağzından...

öyle derin abilerin anlatımıyla değil... cok da hoşuma gitti...

aslında taraftarın bugüne kadar hiç hoşlanmadığı şeyleri söyledi...

kurumsallaşma, ekonomik stabilite, galatasaray artık bir şirkettir, şirket gibi yönetilmelidir, cebimden öyle 100milyon filan vermem filan falan...

hepsine de sonuna kadar katılıyorum...

ama bülent tulun, ayhan akbin filan bu kulübe, hem de paralı olarak eleman olacaklarsa

bu ünal aysalın yumuşak karnı olur... yazık olur... bir çuval incir heba olur...

Büyük ihtimalle yabanci professionallerde görevlendirilecektir.

Ayrica Adnan Öztürke güveniyorum transfer konusunda, bence kendisi futbolda baya bir yetkili olacak.

Ayrica Adnan Öztürke güveniyorum transfer konusunda, bence kendisi futbolda baya bir yetkili olacak.

bizim hatamız da bu zaten...

mümkünse yönetici transfer yapmasın... bir takımın basına teknik direktör getiriyorsun... bırak adam oynatacagı futbola göre futbolcusunu seçsin... bunun örneklerinin en acı şekliyle çok yakında yaşadık zaten... transferin ekonomik boyutlarını, transfer görüsmelerini, sartlarını yöneticin veya profesyonel elemanın yapsın eyvallah... ama yönetici transfer yapmasın mümkünse...

Profesyonellesmeden bahsedip Bülent Tulun´u getirmek :) Ikili iliskiler bu kararda baya etkili oldu büyük ihtimalle. Görev tanimini ögrenmek gerekir. Futboldan sorumlu olacaksa, bu hic hosuma gitmez. Cünkü vizyonu sifirin altinda Tulun´un. Futbolculara abilik yapacaksa, neden olmasin. Ama transfer vs. ilgilenecekse büyük hayalkirikligi olur benim icin.

Adnan Öztürk başkanlığa aday olduğu dönem, futbol hakkında bilgisinin olmadığını söylemişti. Bundan dolayı zaten futbol ile alakalı üç ismi ön plana çıkarmıştı. Bu yüzden salt Adnan Öztürk'ten futbol konusunda birşeyler beklemek pek doğru olmayacaktır. Daha çok göreve getirecekleri kişiler bu konularla ilgilenecektir. Onlardan biri de maalesef Bülent Tulun. Görevden ayrıldığından beri ne zaman Galatasaray'ı değerlendirse, yorumları hep aynı oluyor. Gerets ile şampiyonluğu daha kötü bir kadro ile yakaladıklarından, Ilic'i az mağliyet ile transfer edip iyi verim sağladıklarından bahseder. Söylediklerinin doğruluğunu tartışacak değilim, ancak söylenenler doğru olsa da dile getiriliş şekli ve nedeni önemlidir. Bülent Tulun'un bu söylemlerdeki sorunu da buradadır. Var olan yönetimi eleştirirken, kendi içinde bulunduğu yapıyı sürekli öven ve ön plana çıkaran bir tavrı benimsiyor. Bugün de alt yapıdan çıkarılacak oyunculara dikkat çekerek yine eski görev dönemi ile bir kıyaslamaya girdi, ki bu da bir hataydı. Ünal Aysal'ın seçilmesi en olası aday olması ve Bülent Tulun'u futbolda görevlendirecek olması futbol konusunda karamsar olmak için maalesef haklı bir sebep.

Adnan Öztürk başkanlığa aday olduğu dönem, futbol hakkında bilgisinin olmadığını söylemişti. Bundan dolayı zaten futbol ile alakalı üç ismi ön plana çıkarmıştı. Bu yüzden salt Adnan Öztürk'ten futbol konusunda birşeyler beklemek pek doğru olmayacaktır. Daha çok göreve getirecekleri kişiler bu konularla ilgilenecektir. Onlardan biri de maalesef Bülent Tulun. Görevden ayrıldığından beri ne zaman Galatasaray'ı değerlendirse, yorumları hep aynı oluyor. Gerets ile şampiyonluğu daha kötü bir kadro ile yakaladıklarından, Ilic'i az mağliyet ile transfer edip iyi verim sağladıklarından bahseder. Söylediklerinin doğruluğunu tartışacak değilim, ancak söylenenler doğru olsa da dile getiriliş şekli ve nedeni önemlidir. Bülent Tulun'un bu söylemlerdeki sorunu da buradadır. Var olan yönetimi eleştirirken, kendi içinde bulunduğu yapıyı sürekli öven ve ön plana çıkaran bir tavrı benimsiyor. Bugün de alt yapıdan çıkarılacak oyunculara dikkat çekerek yine eski görev dönemi ile bir kıyaslamaya girdi, ki bu da bir hataydı. Ünal Aysal'ın seçilmesi en olası aday olması ve Bülent Tulun'u futbolda görevlendirecek olması futbol konusunda karamsar olmak için maalesef haklı bir sebep.

ne kadar güclü yönetim gelirse gelsin, futboldan sorumlu insan'da futbol bilgisi olmaz ise o yönetimden bir cacik olmaz...

sezgin'in yaptiginin aynisini tulun'da yapar maalesef...yine izdirap, cile cekecegiz, ben hic umutlu degil...hatta bu yüzden aysal'in gelmemesini bile istioyrum...

ayrica hep "güclü yönetimden" bahsediliyor...duyan da savasa gidiyoruz zannedecek...baskan adaylarin parasindan cok zekasi lazim bize...zeki insanlarin görev basina gelmesi lazim

ayni zamanda futboldan anlamalilar...hem baskan, hem 2. baskan futboldan anlamiyor ise, futbol subesini nasil düzene sokacaklar o da tartisilir ...!!!

2. sezgini vakasi...

bu sezon düsmez isek seneye kesin düserz...

üstelik bu sezgin gibi pisirik degil, agirligi var medya ya catir catir laf yetistirerek bitirir bizi

Beyzbol sopasıyla ribery i dövmeye benzemez bu tulun efendi,senden nefret ettiğim kadar birde volkan demirelden nefret ediyorum bu dünyada,ünal aysal ne olursun duy sesimizi,bu adam sana fayda sağlamaz,yakında doğacak çocuğumu futboldan uzak tutacam bundan eminim,bu Galatasaraydan 10 15 yıl bir sey beklenmez,biz yaşadıklarımızın tatlı hatıralarıyla avunuruz..Hala aynı hatalar ,aynı senaryolar...

Sn Tulun 'un aradığımız kan olduğunu düşünmüyorum.

Yine de Adan Sezgin 'den sonra çığır açacağı kesin.

tulunda ayni osman senher gibi ayhan,baris,sarp icin bunlar iyi cocuklar der:)

Üst Alt