Cezayir 0-1 Slovenya | 13 Haziran | Maç Sonucu - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cezayir 0-1 Slovenya | 13 Haziran | Maç Sonucu

Cevap: Cezayir 0-1 Slovenya | 13 Haziran | Maç Sonucu

vay takımım yenmiş:asd: slovakya zannedip slovenya yazmıstım forumdaki dünya kupası oyununa ne dersiniz slovenya alırmıs kupayı:D

bu maçın bize kazandırdıkları

1.herşey olurda 1-0 olmaz?peşin konuşmanın yanlışlığı...sonuçta futbol bu.

2.çağdaş futbolda disiplinsiz oyuncu profili ve takımı eksik bırakmanın faturası hemen kesiliyor.takımlarında bu tarz oyunculara fatura kesmesi lazım.

3.dünya kupası bir kültür,bir nostarji,bir fenomen...vuvuzelalı da olsa,kotu futbolu da olsa,belki kotu topu da olsa izlenmeye yasanmaya değer!...

Dünya Kupası'ndan önce bu topun birçok takımın başına dert açacağı konuşuluyordu. O kadar komik goller yendi ki, top gerçekten "defective".

oha yandan tekrarini gosterdi golun

boyle top olmaz geldigi yuseklikten daha yuksek bir sekilde kaleye girmis

zavalli kaleciler

Çok ağır ve temposuz bir maçtı.Özellikle Cezayir çok ağır futbol oynadı,Şavşi hatalı bir gol yedi (toptan olsa gerek).Slovenya'nın da pek gol atacağı yoktu Şavşi olmasa.Slovenya defansif ağırlıklı bir futbol oynadı oyuna hükmedecek bir oyun oynamadılar.Kaleci Handanovic'i beğendim.

Cevap: Cezayir 0-0 Slovenya | 13 Haziran | Devre Arası | TRT 1

Hocam, nasıl Zico'nun pozitif futbol oynatmadığını düşünürsün? Chelsea'ya toplamda 3 gol atmış ekipten bahsediyoruz. Stamford Bridge'de büyük takım şansının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmasaydı Fenerbahçe Yarı final oynayacaktı belki?

Hocam, bu adam değilmiydi, (Ömer üründül) Ernst ve Fink'i merkeze oturtan, sert oyun anlayışı ile rakibi sadece "durdurmaya" motive olmuş anlayışı öven? :) O dönemde de aynısını söyledi. İçerdeki, Kadıköy'deki maçta; "Deividi kes, orta sahaya ilave adam koy" diye. :) Denk geldim. Şimdi arasam videouyu zor bulurum herhalde.

Bu olay tek maçlık tercihler olsa sorun yok, ama değil işte. Bu adamlar, geride beklemeyi, anti-futbolu taktiksel dehaya çeviriyorlar :)

Yıllardır televizyon ve gazetelerde yapılan pompalamalar ile ligdeki diğer takımların, Türk teknik direktörlerin, futbolcuların akıllarını çelmeyi başardılar.

Takımlar hücum futbolu oynamayı unuttu. Futbolcularımız hücum etmeyi unuttu. Rakip yarı sahaya geçtiklerinde nasıl atağa çıkacaklarını unuttu. Kimse hücum setlerine kafa yormadı. Çalışmadı. Yenilik peşinde koşmadı; Zira işin kolayı vardı: Yerleştir bir tane daha defansa yönelik orta saha, kilitle, kimse birşey üretemesin, sen de al puanı git. Ne gereği var iki yönlü top oynayan takım yaratmak için çabalayıp risk almaya, acı çekmeye, ne gerek vardı? Bak bunu yaptın mı bir de övgü alıyordun o zaman medyadan.:)

Bu gibi yorumcular, önce suyu nasıl zehirlediklerine bakmaları lazım. Kendilerini ve söylediklerini "Tanrı" ve "Tanrı kelamı" mertebesine taşıyan egolarını indirmeleri lazım.

NOT: Slovenya attı :)

Fenerbahçe'nin o seneki futbol şansı akıl almaz gelişti. Chelsea'ye 2 gol attı sanırım bu arada. 2-0 bitmedi mi deplasmandaki maç? Buradaki de 2-1 bitmişti sanırım. Onların biri de 35 metreden olmadık bir gol. Eğer bir takımın "güzel oyun" ve "pozitif futbol" anlayışını Chelsea ile iki maçta attığı gol sayısı ile ölçeceksek orada bir hata var zaten. Fenerbahçe o sene temposuz, defans güvenliğini elden bırakmayan ama dengeli şekilde ileri çıkmayı da bilen, kontrollü ama yine de kısa dönemli baskılar kurabilen, duran toplar ve kornerleri çok iyi kullanan bir takımdı.

Türk futbol yorumcuları için genel yorumlarınıza katılırım ama Ömer üründül'ün genel olarak defansif 10 kişi kapanan bir futbolu övdüğünü hala düşünmüyorum. "Deivid'i kes yerine defansif isim koy" demiştir zaten, dememiştir demiyorum. Belli bir mantık çerçevesinde söylemiş olabilir, ancak o mantığa ben de katılmıyor olabilirim. Ancak Chelsea'ye karşı bunu dedi diye "bu adam defansif futbol meraklısı" anlamına da gelmez. Ben genel yorumlarına bakıyorum. Zaten en baştan beri "ben bu adamı beğeniyorum, süper yorumcu" falan mantığı ile başlamadım tartışmaya. Sadece bu kadar nefret edecek kadar yalan, yanlış ve saçma konuşmuyor bence, hele piyasadaki birçok başka yorumcuyla kıyaslayınca onlardan nefret eidlmeyip Üründül'den edilmesini hiç anlamıyorum. Bence kendisi futbolun temel doğrularını gayet iyi bilen birisi ve yorumlarına direk o açıdan yaklaşıyor ve biraz kısırlaştırıyor yorumlarını ve daraltıyor bakış açısını. Öte yandan, herkesin dalga geçtiği bloklar arası mesafe, takım savunması, kolektif futbol bilmemne gibi terimler aslında çok doğru noktalar parmak basılması gereken. Ben bakıyorum Türk taraftar profiline, bunları tekrar tekrar söylemesi de mantıksız gelmiyor çünkü bu temel kavramların değerini anlamaktan ve özümsemekten çok uzağız. Adamla dalga geçeceğine "hakikaten bu adam ne demek istiyor, neden bu kavramları sürekli tekrar ediyor, bunlar neden bu kadar önemli?" sorularını sorup anlamaya çalışması gereken çok geniş bir kitle var bence. Ancak sistematik düşünmeden o kadar uzağız ki adamı anlamaya çalışmadığımızdan bunlar komik geliyor bize. Çünkü adamın herşeyi "bloklar arası mesafe"ye bağlamasını çözemiyoruz ve "tabi tabi, yine bloklar arası mesafe" diye dalga geçmeyi tercih ediyoruz.

Neyse, uzatmayayım, Ömer Üründül hayranı gibi görünmek ben de istemem. Ancak bence piyasada ondan çok daha beter çok yorumcu var. Ondan iyisi ise bir elin parmakları kadar az ancak onların da birçok eksiği var.

Cevap: Cezayir 0-0 Slovenya | 13 Haziran | İkinci Yarı | TRT 1

Sonuçta Maradona bir tercih yaptı ve güvendiği isimleri yanına aldı. Sende bir yola çıksan güvendiğin isimlerle çalışırsın saygı göstermek lazım tercihlerine. Zaman gösterecek yanlış mı yaptı yoksa doğru mu ? diye ama Nijerya takımı iyi bir takım sanki çok basit bir takıma Arjantin pozisyon verdi demek yanlış olur.

Güvendiği admalarla yola çıksın tabi de. Bu kadar gözle görülür bir olayın da farkına varmak gerekir. Veron 35 yaşında, temposu düşük olacak ve gitgide oyundan düşecek bu 2+2=4. Bunu da ben hissettim maçı izlerken. Tabi dediğin gibi Nijerya'yı küçümsemek değil ama Nijerya bile ilk presi atlattığı anda bu kadar kolay geçiyorsa orta sahayı daha etkili orta sahalar çok daha kolay geçer, bunu demek istedim. Sonuçta Arjantin şampiyonluk hedefi koyuyorsa Nijerya'dan daha iyi takımlara göre bir orta saha kurgusu olmalı.

Cezayir'de potansiyel gordum ben. Biraz daha cesur oynamalilar sadece.

Üst Alt