GSC Portal - Emlak Konut, Galatasaray ile Protokol İmzaladı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Portal Emlak Konut, Galatasaray ile Protokol İmzaladı!

Konuyu bilmeden ne çok yorum yapan var. sadece eleştirmek için eleştiri yapıyorlar hiçbirşey bildikleri yok. buradaki 508 rakamı sadece arsanın değeri yani gelecek para değil. 1.5 milyar tl gelir bekleniyor.

Birde şöyle söyleyeyim ekonomi bu kadar kötüye gitmeye devam ederse unutalım biz 500 milyon doları filan , oradaki yapılar şuan ki uçuk fiyatlara satıldığında anca 500 milyon dolar'ın 5 de 4 ü bizim olacaktı 5 yıl sonra emlak balonu patlarsa bize oradan en fazla 300 milyon dolar'ın % 80 i gelir.

Florya için acele edilip eğer havaalanı taşınması beklenmez ise kârdan zarar edilmiş olunur.
Şu gerçekliği de unutmadan yazayım. Gayrimenkul sektöründe ciddi bir artış olmuştu son birkaç yılda. Şimdi piyasa rayiçleri üzerinde gerçekleşen satışlardan piyasa rakamlarına dönülüyor. Yani bu da mevcut konut fiyatlarının %10-20 arasında düşmesi demek. Zaten ekonomideki kötü gidişat talep daralmasına sebep oluyor. Bu nedenle rakamlar gerçek değerine inmeye başladı. Bunlar negatif etkenler.
Riva ve florya projeleri oldukça büyük projeler olacak. Yani projenin hazırlanması, fizibilite çalışmalarının yapılması, kar maksimizasyonu için imar çalışmalarının yapılması vs en az 1 yılı var diye düşünüyorum. Resmiyette muhtemelen 2018 ocakta inşaata daha yeni başlanıyor olabilir. Toki effect ile daha da erkene çekilebilir belki. Projeler netleşmese bile en azından değiştirilecek imar planı ile yapılaşma koşullarını öğrendiğimizde yaklaşık tahminlerde bulunmaya başlayabiliriz.
Dipnot: 508 milyon tl güncel arsa değerleri olabilir. 140 milyon $ riva arazisiydi. Kalanı yeşil alan imarlı olduğundan florya içindi sanırım. Ancak proje riski diye birşey var. Biz sizlere bu arsayı veriyoruz bu risk dahilinde ama bize minimum bu rakamları vereceksiniz tadında bir anlaşma olmuş. Sigorta gibi ama ödeme koşulları çok uzun vadeye yayılmış. Direk nakit girişi olsaydı itiraz etmezdim.
Bu arada kendimiz yapalım edelim muhabbetine hiç girmeye gerek yok. Kendimiz en fazla rivayı yapabiliriz. Onu da bize mevcutta sunulan imar şartlarıyla yapabilirdik. Floryaya ise kâr amaçlı çivi bile çaktırmazlardı.
Benim tek beklentim florya dışında tokinin rivaya da imar ayrıcalığı tanıyarak uygulama yapması yönünde. Orda emsal:0.80 di galiba. Onu 1.20 ye çıkarması ordaki geliri %50 arttıracaktır.

Son düzenleme:
Bu projeler ile ilgili cokca baslik var , su sekilde bir istirhamim olacak , ben bu surekli peskesmis , veya hainler muhabbetinden cok baydim , cunku bilen bilmeyen sirf yazmis olmak icin yaziyor , butun konularda herkes istedigini yazsin ama bir tane hakikaten bu isi bilenlerle konusabilecegimiz basligimiz olsun

Bir guvenin yazdigi yaziyi okuyorum , bir de mantiksiz ,bilmeden anlamadan ,sirf konusmus , ben de buradayim demis olmak icin yazanlari

Bilmiyorsaniz , bilgilenene dek bari kafa sisirmeyin de kayda deger yazilan seyler biraz yayinsin , bekleyin acele etmeyin

Artik su maddeleri kafaya kaziyin

1- Burada bir arazi satisi yok , gelir paylasimli proje gelistirme var . Yani ne olursa olsun kazanilacak paranin maliyetler cikarildiktan sonra , kar kisminin 80% inin klube kalmasi uzerine bir anlasma var

2- Fakat klubun daha erken paraya ihtiyaci oldugu icin , arazileri devretmesi esnasinda , satistan bagimsiz olarak , ciplak arsa degeri nispetinde bir talebi var . Bu talep de zaman icinde odenecek bir meblag (500 milyon TL olan)

3- Biz bu parayi alim hakkimizi bir faktoring sirketine bugunden satarak kirdiracagiz , piyasa faizine ve 500 milyon TL nin gelis vadesine gore kesinti ile 350 milyon civarinda bir nakit para alinarak faizdeki borclarin bir kismi kapatilacak

4- Ardindan binalar yapilip satildikca, once maliyet ,sonra bu aldigimiz 500 milyon dusulerek , ustune cikan miktarin 80% i klube kalacak . Bu 80% in hangi doviz cinsinden oldugunun hic bir onemi yok , cunku doviz de olsa TL de olsa , ev satildigi anda sana o an intikal eden bir para bu , zamanla kur riski iceren bir gelecek odemesi degil

Bir baska deyisle , ben burada forumdan birine 100 lira ile anlasma yapip bunu odeyisimi zamana yayarsam , o zaman kur negatif ya da pozitif bir anlam icerir.

Ama ben ayni adama "sana ya 100 lira vereyim , ya da karsiligi ornegin 25 euro vereyim" dedigimde ,bunlarin farki yoktur cunku o parayi alan adamin inisiyatifindedir artik para , ister doviz yapar , ister TL de tutar , ister borc kapatir , ister har vurup harman savurur

Bu maddeleri dikkatlice okuyun , kafaniza takilan seyleri sorun ama beyin terk yorumlarla sirf konusmus olmak icin konusmanin foruma katacagi bir sey yok

şimdik meselam bu riva olayını çok garıştırdılar. Ha aralarında bi fark galdı o farkınan çoh güzel oldu.
meselam herkesin arazisine kimse garışamaz

Bu rakam arsa bedeli biz buna + olarak kardan yuzde 80 olarak almicazmi insaatlar tamamlandiginda ben oyle biliyorum ama

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2006, Milliyet
Riva arazisi o yıl satılsa min. 105M Dolar, gelir paylaşımı ile değerlendirilse en az 200M Dolar gelir getiriyor.

C3vJ16FWMAAvxg4.jpg

Hala 500 milyon diyorsunuz. En az 1500 milyon olur bir anlamadiniz şu antlasmayı. Satılacak konutlardan karın yüzde 80 ı bizim olacak.daha önce defalarca istanbul konut fiyatları ile değerler paylaşıldı forumda inatla 500 milyon demeniz komik oluyor artık.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hala 500 milyon diyorsunuz. En az 1500 milyon olur bir anlamadiniz şu antlasmayı. Satılacak konutlardan karın yüzde 80 ı bizim olacak.daha önce defalarca istanbul konut fiyatları ile değerler paylaşıldı forumda inatla 500 milyon demeniz komik oluyor artık.

Hakkaten yahu . Yok anlatsan da anlamiyorlar , bir adama elestiri getirmek icin yanlis bilgi vermek aslinda o adami kurtarmak oluyor , dursunun zilyon tane yanlis isi varken , 500 milyon 500 milyon demek , yok yabanci para doviz kur muhabbeti yapmak .

50 kere detayiyla yazmis da olsak anlamiyorlar . Bari elestirecekseniz dogru bilgi uzerinden elestirin ,biz de katilalim

Aslinda oyle baydi ki , 500 milyona sattik be sattik dese klup veya baskan ,hakli olacaklar neredeyse

Gaye 500milyon degil neden Trabzonspora sirf 100.000m2 bu paralar teklif edildigi. Yoksa bizde biliyoruz 500milyon disinda bütün proje icin harcanan paralar ciktigi an her satis dan yüzde 80 bizim cepimize girecegi

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

projenin muhtemel degeri 500den fazla olabilir ama floryaya bicilen arsa degerinin 120 milyon, allahin trabzonunda hemen hemen ayni boyutta yerin 300 milyon olmasi soru isaretleri olusturabilir

projenin muhtemel degeri 500den fazla olabilir ama floryaya bicilen arsa degerinin 120 milyon, allahin trabzonunda hemen hemen ayni boyutta yerin 300 milyon olmasi soru isaretleri olusturabilir
Florya zaten bizim değil kardeş. Üzerine Cafe bile açamazsın. Ama devlet gökdelen bile diker. O yüzden sende değeri 0 devlette değeri milyonlarca dolar. O yüzden üzerinden çıkmam dersen 2 saha ile antrenman yapar durursun kimse sana oraya ev yapmana müsade etmez.

Üst Alt