evliya - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yav daha tahareti bilmeyen adamlar kalkmışlar bu dinin elmaslarını tartmaya kalkıyorlar. Kimsiniz ? Kaç kilosunuz?
Internetin kötu yanı bu işte. Her önüne gelen kafasına göre din hakkında yorum yapabiliyor.
"Bana gore" diye başlıyor bakıyorsun dinden cikmis gavur olmus şeytana maskara olmuş haberi yok.
Dini doğru öğrenmek istiyor musun?
Ilk önce bir kurani oku ardından hadis oku sonra akaid kitaplarından bir iki tanesini oku temelini at ardından bu zındika cereyanlara karsi risalei nur oku.
Bu akli kiraya verilmiş devşirmeler ya kasdi yapıyorlar ya da cahiller. arkadaşım basit değil bu işler dalga konusu da değil ucunda ebedi ateş var.
Adam Peygamberin teveccühüne mazhar Allahın sevgisine mazhar olmuş nurani tayfaya taş atıyor bir de müslümanım diyor .
Eğer gerçekten muslumansan kendine gel bu insanları iyi araştır yok değilsen açık açık söyle münafıklık yapma.
Ben dahil miyim bu söylediklerine renktaş? Bilgili olduğumu iddia etmiyorum, kendimce yorum yapıyorum sadece o yüzden bana göre diye belirtiyorum. Arkadaşlar da güzel cevap verdiler.

Konunun kapatılması lazım zira çok ciddi bir mesele zır cahil biri tarafindan yanli ve iftiralarla dolu şekilde ele alınıyor bazıları da dalga geçiyor
Kalpleri zaten ölmüş
* evliyaya karşıymış...yav evliya dediğin olağanüstü özellikleri olan insan değildir bunlar ikramdır yoksa onlar da insan. kaldı ki bundan kaçmışlardır onlar. Keramet denilen seyler Peygamberin izinde olduğunu gosteren imzalardir Mecburi durumlarda çoğu zaman da gayrı ihtiyari olur bu şeyler.
O insanlar dini hassasiyetle yasamayı hepsinden üstün görmüşler bu gibi şeylere gönül vermemişlerdir.
Haklarında hicbir bilgisi olmayanlar ebedi felaketlerine sebep olacak seylerin pesine dusmusler

Siz hele önce bir kendinize bakin kendinizi tartın.
@Gürkan Karadeniz emeline nail olmuş diyebilir miyiz üstat?

Okumadığımızı kim söyledi üstat kitabı mukaddesi 2003'te bitirdim ben Zebur dediğin de ayrı bir kitap değil ki eski ahitteki mezmurlar bölümü manzum bir kısımdır ama okuyunca dominiken tarikatından aşırıldığını gördüğüm diyalogçu bir eseri islam külliyatına dahil etmek yanlış müslümanla gayri müslümü bir tutan bir eser gayri islamidir... Allah bizi gayrimüslümlere üstün kıldı onlar sadece zımni olabilir dolayısıyla fettullahçılılk sadece terörizm değil aynı zamanda zındıklıktır...

Allah bize yeter...
okumazsan sen kaybedersin bak ben ıncil almis sipariş etmiş okumuş biriyim hakeza tevrat zebur vs. Niye? Kalbim tam itminan olsun diye.
Bırak on yargıları al oku .
Bir insanı tanımanın en kolay yolu eseridir

Okumadığımızı kim söyledi üstat kitabı mukaddesi 2003'te bitirdim ben Zebur dediğin de ayrı bir kitap değil ki eski ahitteki mezmurlar bölümü manzum bir kısımdır ama okuyunca dominiken tarikatından aşırıldığını gördüğüm diyalogçu bir eseri islam külliyatına dahil etmek yanlış müslümanla gayri müslümü bir tutan bir eser gayri islamidir... Allah bizi gayrimüslümlere üstün kıldı onlar sadece zımni olabilir dolayısıyla fettullahçılılk sadece terörizm değil aynı zamanda zındıklıktır...

Allah bize yeter...
kardeş sen Fettulahçılık diyorsun adam Risale-i Nur diyor sende daha olayın içeriğinden haberdar değilsin. Zaten Fetullahçılar doğru düzgün Risale-i Nur okusalar bunlar başlarına gelmezdi Allah'u alem

Bedizüzzaman'ın Uhuvvet risalesindeki şöyle düsturunu yazıp buradan uzaklaşayım. Ayrıca diyologcu diyenlere kalın yer bir cevap olur herhalde.

"ÜÇÜNCÜ DÜSTUR: Adâvet etmek istersen, kalbindeki adâvete adâvet et, onun ref'ine çalış.
Hem en ziyade sana zarar veren nefs-i emmârene ve hevâ-i nefsine adâvet et, ıslahına çalış.
O muzır nefsin hatırı için mü'minlere adâvet etme.
Eğer düşmanlık etmek istersen, kâfirler, zındıklar çoktur; onlara adâvet et.
Evet, nasıl ki muhabbet sıfatı muhabbete lâyıktır.
Öyle de adâvet hasleti, her şeyden evvel kendisi adâvete lâyıktır."

Tasavvufu doğru tanımlamak gerekiyor. Evet cemaat ve tarikatlar saçmalıklarla dolu. Yüzyıllardır böyle. Keşke hepsi yok olup gitse bence de.

Ama tasavvuf bu tarikatlardan ibaret bir şey değil. Sadece Islam'da olan bir şey de değil. Semavi dinlerden önce stoacı felsefeye hatta daha da öncesine kadar uzanan kökleri var. Önemli bir felsefi yönü var yani. Bunu derinlemesine bilmeden yorumlamak yanlış olur. Ben de bilmiyorum detaylı. Net yorum yapamam o yüzden.

Mesela vahdet-i vucud felsefesini bilmeden "ben allahım" diyen adama sallamak doğru değil diye düşünüyorum.

kardeş sen Fettulahçılık diyorsun adam Risale-i Nur diyor sende daha olayın içeriğinden haberdar değilsin. Zaten Fetullahçılar doğru düzgün Risale-i Nur okusalar bunlar başlarına gelmezdi Allah'u alem
Okuyucu yazıcı tahşiyeci mehmet kırkıncı yeni asyacı fettullahçı hepsinin ne mal olduğunu biliyoruz evelallah iktidar bunlara kandığında da bu görüşteydik şimdi de allahtan gözler açıldı hıristiyan dostu mümin olamaz

kuran kurslarında tecavüze uğrayan çocukların ne suçu ne kabahati var ki böyle bir psikolojiyle yaşamaya mahkum bırakılıyorlar knk.

veya babası öz kızına tecavüz ederken, küçük kız ''babam bağırmayayım diye ağzımı kapatıyordu'' derken, sonsuz merhamet sahibi de mi duymadı

Bu hassas soruların cevabını vericem de, öncelikle @Erhan Elbir ve @İsmail Enver 'in cevaplarını görmek istiyorum.

Bu hassas soruların cevabını vericem de, öncelikle @Erhan Elbir ve @İsmail Enver 'in cevaplarını görmek istiyorum.
Alıntılandığımda bakıyorum başlığa ben üstat renktaş Allah’ı mı kastediyor yani?

Eğer Allah’ı kastediyorsa yapan tabii ki insan diyorum suçlu da insan irade sahibi de ama cüzi Allah’ın ki külli cemaatevlerinde tecavüz varsa bu cürumun sahibi o sapıklar allahütealayla haşa ne alakası var hükmü belli çükü kesilip ağzına sokulup sallandırılır şeriatta neyi anlaşılmıyor ki

Alıntılandığımda bakıyorum başlığa ben üstat renktaş Allah’ı mı kastediyor yani?

Eğer Allah’ı kastediyorsa yapan tabii ki insan diyorum suçlu da insan irade sahibi de ama cüzi Allah’ın ki külli cemaatevlerinde tecavüz varsa bu cürumun sahibi o sapıklar allahütealayla haşa ne alakası var hükmü belli çükü kesilip ağzına sokulup sallandırılır şeriatta neyi anlaşılmıyor ki
ustat suçlar ve cezalarını detaylı 1 şekilde listeleyen tablo alabilir miyiz senden uygun bi zamanda

Lutfen konuyu kilitlemeyin.

Kimseye bir zarari yok tartismanin, birbirinin ne dusundugunu ogrenmenin. Ilgilenirsin ya da ilgilenmezsin. Ama sırf bize gore yanlis dusunuyorlar diye kimsenin ifade ozgurlugunu elinden almaya calismayalim. Begenmiyorsaniz okumayin.

Evet ama hakaret olursa olmuyor o zaman kilitlensin yoksa benim içimde kalıyor adres ver deyince ceza alıyorsun yok yere geriliyorsun ama burada henüz hadsizlik olmadı açık kalabilir o yüzden haklısın

ustat suçlar ve cezalarını detaylı 1 şekilde listeleyen tablo alabilir miyiz senden uygun bi zamanda

Ama Türk islam sentezini seviyorum zarar vermek istemem yani bana göre hoş cezalar da halkımız korkar bunu eski diyanet işleri reisimiz Mehmet Nuri Yılmaz’la 2008de saatlerce konuştuk biz bilmiyor muyuz filan dedi delilli dedi korkunç şeyler var özelden atarım ama mantık bu zaten ibretlik yapmak

Yav konuya dahil olmayacağım zira kim ne diyor belli değil ama şu noktada irite olduğum için bilgi olarak paylaşacağım ve takipçi modunda devam edeceğim adam çok bilmekten bahsedip, etrafa hakaretler savuruyor ama insanlara hadislere bakın vs diye sanki büyük iş yapmış gibi konuşuyor, yahu zaten senin önerdiğin şey ne kadar güvenilir bir kere? Kaç bin tane hadis var? Bu hadislerin yazılma ve artma dönemi neden peygamberin yaşadığı dönemle ters bir ilişki içinde? Dinin tek kaynağı Kuran iken ve kendisi gayet açık ve her durum için kullanabileceğini iddia ederken siz inanmıyor veya yeterli görmüyor musunuz da çok bilen kişiler olarak başka kaynaklar, kişiler veya mezhepler ıvır zıvır ihtiyacı duyuyorsunuz? Burada insanlar fikirlerini söylüyor ve söylemeye devam etmeli sizin inandıklarınızla örtüşmüyor diye hakaret edemezsiniz. Önce zaten kendi inandıklarınıza dönüp bakın, sonra milletin neyi konuşup konuşmayacağına karar vermeniz kalsın.

Bilgiden kastım da kabul edilen hadis sayısı ile peygamberin, peygamber olarak kabul gördüğü yılın örtüşmemesi idi yazı başka yere kaymış da 21 yıl peygamberlik yapıp en az 600 bin hadisten yola çıkılsa, kendisinin bu süre zarfında bu kadar söz etme şansı yok zaten açıkça uydurmalardan oluşuyor işte. Bu sayıyı ezberlediğini iddia edenler olması bir yana bu sayıdan eleyip, bugün kabul gören hadis kitapları mevcut ancak bu elemeyi kime göre veya neye göre yapmıştır?

Üst Alt