evliya - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yav konuya dahil olmayacağım zira kim ne diyor belli değil ama şu noktada irite olduğum için bilgi olarak paylaşacağım ve takipçi modunda devam edeceğim adam çok bilmekten bahsedip, etrafa hakaretler savuruyor ama insanlara hadislere bakın vs diye sanki büyük iş yapmış gibi konuşuyor, yahu zaten senin önerdiğin şey ne kadar güvenilir bir kere? Kaç bin tane hadis var? Bu hadislerin yazılma ve artma dönemi neden peygamberin yaşadığı dönemle ters bir ilişki içinde? Dinin tek kaynağı Kuran iken ve kendisi gayet açık ve her durum için kullanabileceğini iddia ederken siz inanmıyor veya yeterli görmüyor musunuz da çok bilen kişiler olarak başka kaynaklar, kişiler veya mezhepler ıvır zıvır ihtiyacı duyuyorsunuz? Burada insanlar fikirlerini söylüyor ve söylemeye devam etmeli sizin inandıklarınızla örtüşmüyor diye hakaret edemezsiniz. Önce zaten kendi inandıklarınıza dönüp bakın, sonra milletin neyi konuşup konuşmayacağına karar vermeniz kalsın.

Bilgiden kastım da kabul edilen hadis sayısı ile peygamberin, peygamber olarak kabul gördüğü yılın örtüşmemesi idi yazı başka yere kaymış da 21 yıl peygamberlik yapıp en az 600 bin hadisten yola çıkılsa, kendisinin bu süre zarfında bu kadar söz etme şansı yok zaten açıkça uydurmalardan oluşuyor işte. Bu sayıyı ezberlediğini iddia edenler olması bir yana bu sayıdan eleyip, bugün kabul gören hadis kitapları mevcut ancak bu elemeyi kime göre veya neye göre yapmıştır?
Katılıyorum bak çok basit bir örnek vereyim üstat soru cevap yapalım senin nezdinde herkese sorayım

Gsc ahalisi dünyadaki en sahip hadis hangisidir?

Ben hep bu örneği verir hep hadisçileri sustururum zira hakikat bu 2 cümleyle cevaplar gelince konuya kilit atacağım

Evet ama hakaret olursa olmuyor o zaman kilitlensin yoksa benim içimde kalıyor adres ver deyince ceza alıyorsun yok yere geriliyorsun ama burada henüz hadsizlik olmadı açık kalabilir o yüzden haklısın

Tabi ki hakaret olmasin. Gerci internet ortaminda tanimadigin birinin lafiyla nasil gerilebiliyor insan onu da anlamiyorum. Gülüp gececeksin. Sonucta forum sen de iyi bilirsin ki eskilerin toplanip tartistigi yer manasina gelir (kavga etme manasinda degil). Birakin insanlar konussun. Zaten adminler gereksiz laf edenleri kovaliyor.

Okuyucu yazıcı tahşiyeci mehmet kırkıncı yeni asyacı fettullahçı hepsinin ne mal olduğunu biliyoruz evelallah iktidar bunlara kandığında da bu görüşteydik şimdi de allahtan gözler açıldı hıristiyan dostu mümin olamaz
Senin hiçbirşey bildiğin yok ezbere sallıyorsun. Hıristiyan dostu kimmiş. Yoksa Bektaşi gibi devamını okumuyor musun. Ayrıca diyanet daha yeni risale i nur bastı herhalde pek dünyadan haberin yok.

Tabi ki hakaret olmasin. Gerci internet ortaminda tanimadigin birinin lafiyla nasil gerilebiliyor insan onu da anlamiyorum. Gülüp gececeksin. Sonucta forum sen de iyi bilirsin ki eskilerin toplanip tartistigi yer manasina gelir (kavga etme manasinda degil). Birakin insanlar konussun. Zaten adminler gereksiz laf edenleri kovaliyor.
Ben internete yabancıyım ama hocam

Senin hiçbirşey bildiğin yok ezbere sallıyorsun. Hıristiyan dostu kimmiş. Yoksa Bektaşi gibi devamını okumuyor musun. Ayrıca diyanet daha yeni risale i nur bastı herhalde pek dünyadan haberin yok.

15 temmuzdan sonra da yasaklanmıştı konjonktürel mevzular bunlar tarik yol demek tarikatlar da yollar ama kelamullah tek şeriata ters cemaat be tarikatlar niye Allah’a giden birden fazla yol var ki allah bir değil mi denmek isteniyor yoksa Allah’ın 99 ismini panteistik değerlendirip aslında 99 tane tanrı var diyen hallacı mansura hürmet eden dinden çıkar bunların hepsi gayrimüslim yoldaşı süpürüyoruz bu topraklardan ayrıca Mevlana da kadınlara hayvanlarla ilişkiye girerken kabak kullanın tavsiyesinde bulunan bir Hindu seks gurusundan başka bir şey değil lisede mesnevi okurken ağzımız açık kaldı zaten elin İranlı adamıyla Anadolu işgal edilirken cihat etmek yerine 40 gün halvete girenden ne olur ki olsa olsa işbirlikçi olur zaten batılılar Mevlana’ya bundan aşık

Not Mevlana’ya 7 kere gidince hacı olunuyor derlerdi :) şimdi bu zındık değil mi bilmiyorsun deme meraktan bir kez çocukken bir kez de yetişkinken gittim dejenere diyalogçu liboş bitir yer ne olursan ol gel diyen zamanının fetöcüsü o Moğol aşığıydı bu da yahudi zaten adam olsa oğlunu ikna ederdi oğlu babasına kıyamayıp İranlı sevgilisini uçurdu midem kalktı nasıl sapkın bir durum sanırsın Amsterdam

15 temmuzdan sonra da yasaklanmıştı konjonktürel mevzular bunlar tarik yol demek tarikatlar da yollar ama kelamullah tek şeriata ters cemaat be tarikatlar niye Allah’a giden birden fazla yol var ki allah bir değil mi denmek isteniyor yoksa Allah’ın 99 ismini panteistik değerlendirip aslında 99 tane tanrı var diyen hallacı mansura hürmet eden dinden çıkar bunların hepsi gayrimüslim yoldaşı süpürüyoruz bu topraklardan ayrıca Mevlana da kadınlara hayvanlarla ilişkiye girerken kabak kullanın tavsiyesinde bulunan bir Hindu seks gurusundan başka bir şey değil lisede mesnevi okurken ağzımız açık kaldı zaten elin İranlı adamıyla Anadolu işgal edilirken cihat etmek yerine 40 gün halvete girenden ne olur ki olsa olsa işbirlikçi olur zaten batılılar Mevlana’ya bundan aşık

Not Mevlana’ya 7 kere gidince hacı olunuyor derlerdi :) şimdi bu zındık değil mi bilmiyorsun deme meraktan bir kez çocukken bir kez de yetişkinken gittim dejenere diyalogçu liboş bitir yer ne olursan ol gel diyen zamanının fetöcüsü o Moğol aşığıydı bu da yahudi zaten adam olsa oğlunu ikna ederdi oğlu babasına kıyamayıp İranlı sevgilisini uçurdu midem kalktı nasıl sapkın bir durum sanırsın Amsterdam
Ancak laf salatası hıristiyan dostu dedin nerede dedim ondan başka herşey yazmışsın. Yine gereksiz fetö muhabbeti yapıyorsun. Çünkü hiçbir fikrin yok Risale-i nurla alakalı ancak kulaktan duyma konuşuyorsun.

Ancak laf salatası hıristiyan dostu dedin nerede dedim ondan başka herşey yazmışsın. Yine gereksiz fetö muhabbeti yapıyorsun. Çünkü hiçbir fikrin yok Risale-i nurla alakalı ancak kulaktan duyma konuşuyorsun.
Okuduk işte pozitivist bir eser tam bir inkültürasyon çalışması katoliklerin deyimiyle Protestanların ifadesiyle de contextualization misyoner işte adam üstat benim konu hakkında basılmış 2006 tarihli kitabım var bakma böyle takılıyoruz ben 20li yaşlarımın başında insanları ikna etmekten vazgeçtim olmuyor çünkü ama bu demek değil ki dile getirmeyeceğiz

Katılıyorum bak çok basit bir örnek vereyim üstat soru cevap yapalım senin nezdinde herkese sorayım

Gsc ahalisi dünyadaki en sahip hadis hangisidir?

Ben hep bu örneği verir hep hadisçileri sustururum zira hakikat bu 2 cümleyle cevaplar gelince konuya kilit atacağım
Kimse cevap vermediyse ben vereyim

En Sahih hadis teknik olarak matematik olarak veda hutbesidir zira 100000 kişi dinlemiştir lakin veda hutbesinin bile üç versiyonu var niye çünkü üç tane siyasi mezhebimiz var Sünni şia ve haricilik:) yüz bin insan şahitken mutabık kalınamıyorsa ebu hureyre denilen yahudi dönmesinin “şahit yok ben bunları resullallahtan bir başımıza dört duvar arasında duydum” deyip peygamber efendimizin eşinden çocuğundan 23 yılını beraber geçirdiği arkadaşı hazreti Ebubekir’den tüm büyük sahabelerin toplamından fazla 5000 tane hadisi sen be ara duydun da yazdın ne bir şahit var ne bir şey allahtan korkar insan hepi topu 3 ay kalmışsın yesribde geri kalan ömrün yemende bahreynde geçmiş!!!!!!!!!!!!

Bir de bunu en çok liboşlar, solcular sever neymiş kedi dostuymuş bana ne kedi babasıysa yüz binlerce müslüman gencini ekseriyetini kendi uydurduğu hadislerle dinden uzaklaştıran bir Truva atıdır ulan ses kayıt cihazın olsa 5000 tane hadis kaydedemezsin hiç yemedin mi içmedin mi uyumadın mı 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Adam peygamber efendimiz vefat ettikten sonra bir de hadis nakletmeye başladı hazreti Ömer bunu eşek sudan gelinceye kadar dövüp artık peygamber vefat etti aktarılan hadislerin doğruluğunu nasıl teyit edeceğiz dediğinde dinlenseydi bugün hiçbir sorunumuz kalmazdı

Yok sahabe yok tabayit tabiyun yok yaşı peygamberi görmeye yetiyor diye ne kadar yahudi zerdüşt zırvası varda hadis diye girdi

Soruyorlar sen gördün mü bunun resullallahla konuştuğunu yok eee hanımı görmemiş belli yalan söylüyor yok 15 dakka yalnız kalmıştık o ara bunları söyledi filan saçmalıklar kolum ağrıdı yav ulan @Gürkan Karadeniz başlığı bana bırakıp kaçtın yeter 😤

Rum balıkçıdır bu bilinen bir şey sonrasında gelinin bili duvağının telini bunun türbesine mümin diye bağlıyor kocasıyla gerdeğe giremeden ölünce sonra herkes tel bağlamaya başlıyor hayırlı kısmet için ulan zaten sarıyerde o zaman müslüman yok ki türbesi olsun hepsi silme rum ortodokstur oranın ahalisinin :) Adamın yattığı yerin adı bile Rumeli Kavağı ;) boş işler bunlar eşek hikayesi gibi... Evliyanın birinin eşeği ölür evliya onu çok sevdiğinden onu da gömdürür sonra kendisi de ölür... Müridi türbesini yapar bakıyor ki talep çok eşeğinin mezarına da bir türbe yaptırır takılır gider meşhur bir hikayedir bu ve gerçektir o yatırın çok ziyaret edilen bir türbe olduğu da söyleniyor...
Telli babaya ne dedin sen

Rum balıkçıdır bu bilinen bir şey sonrasında gelinin bili duvağının telini bunun türbesine mümin diye bağlıyor kocasıyla gerdeğe giremeden ölünce sonra herkes tel bağlamaya başlıyor hayırlı kısmet için ulan zaten sarıyerde o zaman müslüman yok ki türbesi olsun hepsi silme rum ortodokstur oranın ahalisinin :) Adamın yattığı yerin adı bile Rumeli Kavağı ;) boş işler bunlar eşek hikayesi gibi... Evliyanın birinin eşeği ölür evliya onu çok sevdiğinden onu da gömdürür sonra kendisi de ölür... Müridi türbesini yapar bakıyor ki talep çok eşeğinin mezarına da bir türbe yaptırır takılır gider meşhur bir hikayedir bu ve gerçektir o yatırın çok ziyaret edilen bir türbe olduğu da söyleniyor...

Balikcinin ne turbesi olur ki?

Bu hassas soruların cevabını vericem de, öncelikle @Erhan Elbir ve @İsmail Enver 'in cevaplarını görmek istiyorum.
@Kasıtlı bir şekilde sabote edenlere dine diyanete elmaslarına saldıranlara nezihane cevap verebilirdim ama vermedim . her ne hikmetse elemanın biri haksız yere iftiralarla kaçtır saldırıyor birinde konu kapatılmıştı ama ismini araştırmaya gerek duymadığım bir forum üyesi uzun bir cevapla beni sitemliyor. ona bir çift kelam etmiyor.

@ hadis kaynaklarından güvenilir olanlar bellidir kütüb-i sitte örnek verilebilir. gelelim hadislerin çokluğu meselesine. şu forum ortamında bile birkaç ayda bir sürü mesaj yazan üyeler var. Peygamberimizin birçok fonksiyonu vardı . hem peygamberlik hem aile babası hem arkadaş hem devlet adamı hem kanun koyucu hem öğretmen vs .
dolayısıyla sürekli olarak meşgul ediliyordu sorular soruluyordu hatta en özel halleri dahi didik didik ediliyor malumat alınıp isteniyordu . bunu hem öğrenmek kendisine benzemek halini öğrenmek isteyen müslümanlar hem ayıp eksik yalan araştırmak maksatlı münafıklar . dolayısıyla sürekli bir muhasebe halindeydi.
doğal olarak da birçok hadis söylenmesi doğaldır.
bununla birlikte uydurma hadisler de vardır ancak onlardan korunmak gayet kolay . tavsiyem ramuz el hadis , kütüb-i sitte , Camiüs sağir gibi eserlerdir.

@ insanların iradeleri sonucu işledikleri şeyleri dine Allaha mal edemeyiz bu onları bağlar dini bağlamaz. kanunlar ayetler hadisler belli.
son zamanların moda karalama kampanyası da bu . bak aha şu din adamı böyle yaptı islam bu işte !!!
yahu bu kadar basit bir oyuna düşecek miyiz ?
hristiyan yahudi ateist şu bu birçok insan dünyanın cürmünü işliyor ona neden aynı tavır uygulanmıyor. ?
dert belli yani.

Üst Alt