Fatih Terim: "Ana temamız 20-25 yaş arası transferler" - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Umut renkdaş adın gibi bu ne umutmuş yaw, adam Gedson'u bırakmayacaklarını söylediler dedi ya toplantıda.

Para veren alir Hocam.
Gedson istiyordu ya gelmeyi, Benfica gitmek isteyen oyuncuyu niye tutsun?

J.Weigl
Florentino
Gabriel
Meite
Gedson

Mario
Taarabat
Bernardo
Chiquinho

Bu kadar Orta Sahayi napacaklar?

Adamlar 3-4-3 oynuyor (Weigl/Taarabat) ilk 11.
Parayi vermezsen olmaz tabi, ver bakalim 10 Mio € bonserviz geliyor mu gelmiyor mu ;)

Fatih hoca Cok guzel aciklamalar yapti gelecek adina umut doluydu

Ama ne yazik ki basin dan bir kisi bile futbol dan pek anlamiyor psv macinin basin toplantisinda transfer soruluyor

Ben sahsen Fatih hoca’ya sunu sormak isterdim,hocam psv ile oynanan ilk macta hem farkli bir skor vardi hemde oyun olarak büyük bir seviye farki vardi Ama rakip hollanda ikincisi psv idi yani bir real Madrid veya bayern degildi buna ragmen buyuk bir ustunluk kurdular,kadro olarak ta rakibin asiri büyük bir üstünlügü yok sadece birseysel olarak daha formda ve hazirdi oyunculari Ama en büyük üstünlük taktik anlamdaydi,Galatasaray’in taktik anlamda sahada ustunluk kurdugunu en Son pandemi den önce gördük 8 Mac üst üste ve gectigimiz sezon deplasman da oynadigimiz rizespor maci ile bjk’yi maglup ettigimiz macta gördük,milli takimimiz bile isvicre ve galler gibi kadro olarak Bizden üstün olmayan takimlara karsi taktik olarak ezildiler,uzun lafin kisasi Galatasaray da ve genel olarzk Türk furbolunda taktiksel eksiklikler var bunun icin özel bir calismaniz varmi mesela sirf taktik antremanlari üstüne calisacak bir profesyonel arayisiniz varmi diye sormak isterdim

Bunu sorarsan fırçayı yersin, sıkıysa sorsunlar

Ama ne yazik ki basin dan bir kisi bile futbol dan pek anlamiyor psv macinin basin toplantisinda transfer soruluyor

Ben sahsen Fatih hoca’ya sunu sormak isterdim,hocam psv ile oynanan ilk macta hem farkli bir skor vardi hemde oyun olarak büyük bir seviye farki vardi Ama rakip hollanda ikincisi psv idi yani bir real Madrid veya bayern degildi buna ragmen buyuk bir ustunluk kurdular,kadro olarak ta rakibin asiri büyük bir üstünlügü yok sadece birseysel olarak daha formda ve hazirdi oyunculari Ama en büyük üstünlük taktik anlamdaydi,Galatasaray’in taktik anlamda sahada ustunluk kurdugunu en Son pandemi den önce gördük 8 Mac üst üste ve gectigimiz sezon deplasman da oynadigimiz rizespor maci ile bjk’yi maglup ettigimiz macta gördük,milli takimimiz bile isvicre ve galler gibi kadro olarak Bizden üstün olmayan takimlara karsi taktik olarak ezildiler,uzun lafin kisasi Galatasaray da ve genel olarzk Türk furbolunda taktiksel eksiklikler var bunun icin özel bir calismaniz varmi mesela sirf taktik antremanlari üstüne calisacak bir profesyonel arayisiniz varmi diye sormak isterdim

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hocayı çok eleştirdik ama bence Nzonzi Seri döneminde hata yaptığını anladı. Genç ve dinamik kadro oluşturması hocanın çok önemli.

Hoca bunu yapar ve başarılı olursa bu kulüp politikası olur. Bitik ve yaşlı oyuncuları yeni gelen hoca da almaz.

Burada mesele Fatih Haoca değil. Burada bu transfer politikası başarılı olmak zorunda ve bunu hoca yerine gelecek yeni hoca da yapmalı.

Galatasaray artık Porto modeline geçmeli. Aslında bunu 5-6 yıl önce yapmalıydık ama olsun.

Yaşlı bitikleri bedavaya alıyorsun ama yüksek maaş ödüyorsun gençlere bonservis ödüyorsun ama düşük maaş veriyorsun.

Aslında aynı paraya denk geliyor ve yaşlıları satamazsın.

Buna 2021'de geçmemiz sıkıntı. Ama Fatih hocanın da bahanesi FFP'ydi.

Burada UEfa'yı da eleştirmek lazım. Bonservise para veremiyorsun ama maaş serbest. Resmen yaşlı ve bitikleri al diyor.

Uefa bunu nasıl gözden kaçırır anlamak zor.

son 2 3 sezondur hem sportif olarak hem de maddi olarak makası açma fırsatını çok kolay harcadık bari son kez mucize olsun nokta atışları yapın genç kaliteli isimlerle hem sportif başarı devamında maddi başarılarla açalım artık şu makası her sene genç kaliteli ismlere 8 10 rahat verip alan sonrasında sportif başarılarla iyi paralara satabileceğimiz bir kulüp yaratalım

Bunu soran adama cevap vermeyi bırak soruyu sorduğuna bin pişman ederdi çocuk azarlar gibi azarlayarak. Hoca böyle şeylerde yanlış tavır alıyor. Alaycı, küçük düşürücü veya art niyetli olmadığı müddet sahada olup bitenle ilgili her türlü soru sorulabilmeli bir teknik direktöre.

Birşey soruyorsun adam senin sorduğunu kale bile almıyor. Geçen hafta PSV maçından sonra sorulan bir soruya verdiği cevaba bak ya.

Basın toplantısında bir gazetecinin “Çok merak edilen bir soru var hocam. Elinizde iki forvet varken neden Babel? Hem de neden üçlü savunma ile başladınız?” sorusuna sinirlenen Terim, “Kim merak etmiş, ben de senin söylediğin şeyi merak ettim. Siz mi merak ettiniz?” yanıtını verdi.

Soruyu soran kimdi hatırlamıyorum ama gayet normal ve haklı bir soru bu. Sen oynadığın 2 hazırlık maçında dahi üçlü savunma oynamamışsın bunu deneme yeri CL ön eleme turunda deplasman maçı mı. Buna dair bir sorunun gelmesi kadar doğal ne olabilir ki.

Zaman zaman gazetecilere ve muhabirlere kızıyoruz hepimiz adam akıllı soru sormuyorlar diye. Ama sorunca da cevap bile alamadıklarını görüyoruz her defasında. Bu sadece Terim'e mahsus birşey değil, Euro'daki facia sonrası Şenol da aynıydı. Adamlar burunlarından kıl aldırmıyor. Birşeyi yapıyorsan bir zahmet neden yaptığını da açıklayacaksın taraftara ve milletine.

yunus kanat orta saha merkez değil ki..atalay dersen atalay bu seviyenin oyuncusu değil bence..eldekilerden kadro ancak bu olur..merkez orta saha olarak sadece 1 oyuncumuz var o da aytaç..
Bizde hep kanat oynatildi ama orta sahada nadir kaydiginda cok daha basariliydi. Bence orta saha asil mevkisi.

Solbeke Emre Tasdemir cekilip, orta sahada Ömer oynatilabilir mesela.

Atalay bence de yetersiz ama en azindan orta saha oyuncusu ve ne yapmasi gerektigini biliyor o mevkide.

Üst Alt