Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 136 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gerets ve Feldkamp gibi kisitli kadroyla bence sampiyonlugu yok fatih terimin. Rahmetli Canaydin döneminde kisitli kadroyla gördük fatih terimi.

canaydın döneminde luce'yle şampiyonluğa ulaşan takımın başına geçti.. şampiyon takıma 20 küsür transfer yaptırdı ve takımı enkaz halinde ve çok büyük bir borç yüküne sokarak bırakıp gitti.. bence galatasaray tarihinde yapılmış en büyük hata lucescu'yu gönderip terim'i getirme hamlesidir..
eğer böyle olmasaydı belkide lucescu şaktar'da yazacağı tarihi galatasaray'da yazacak ve 2000'li yıllarda başka avrupa kupalarımız ile şaktar'da yaptığı gibi oyuncu al-sat hamleleriyle ekonomik olarakta çok daha iyi duruma gelmiş olacaktık.. maalesef rahmetli canaydın'ın popülist hamlesiyle galatasaray'ı bekleyen muhteşem bir gelecek çöpe atılmıştı 2002'de..

belki lucescu gönderilmemiş olsaydı daha başarılı olurduk ama bir shakhtar olamazdık. burası türkiye şu an bile neler oluyor. fb başkanının hakem odalarını bastığı, yaşar büyükanıt gibi paşazadelerin fb tribününden eksik olmadığı, mafya kucağına düşmüş serdar bilgili nin fb ye şampiyonluk sattığı, her türlü pisliğin döndüğü ülke futbolunda kimseyi shakhtar yaptırmazlardı. şu anda da yaptırmazlar. lucescu, çavuşesku döneminde görmedim böyle şeyler dedi herifi apar topar gönderdiler.

belki lucescu gönderilmemiş olsaydı daha başarılı olurduk ama bir shakhtar olamazdık. burası türkiye şu an bile neler oluyor. fb başkanının hakem odalarını bastığı, yaşar büyükanıt gibi paşazadelerin fb tribününden eksik olmadığı, mafya kucağına düşmüş serdar bilgili nin fb ye şampiyonluk sattığı, her türlü pisliğin döndüğü ülke futbolunda kimseyi shakhtar yaptırmazlardı. şu anda da yaptırmazlar. lucescu, çavuşesku döneminde görmedim böyle şeyler dedi herifi apar topar gönderdiler.
Aynen öyle..Ben de daha önceden lucescu kalsa neler olurdu diye düşünüyordum ama son yıllarda yaşananları görünce yine birşey olmazdı diyorum..

Lucescu bizden sonra beşiktaş a gitti şampiyon oldu ertesi sezon çok iyi oynayan ve ilk yarıyı 8 puan farkla önde bitiren takım bir anda fişi çekti ki o sezonun nasıl kaybedildiği ile ilgili şüpheler hala konuşuluyor..

Biz Aysal döneminde gazi almış giderken önümüze 5+0+3 gibi ucube bir yabanci kuralı koyup kitlediler..

2 sezondur başımıza gelen hakem rezilliklerini görüyoruz..

Ayrıca her olayı o günün koşullarında değerlendirmek gerek..Terim 2002 yazında takımın başına geldiğinde daha 2 sezon önce takımı 4 yıl üst üste şampiyon yapmış ve uefa kupası kazanmış takımın hocasıydı.. Üstüne milan'a gitmişti.. O dönem çok çok büyük çoğunluk Terimi istiyordu..

Şu an bakınca yanlış karar gibi gözüküyor ama o günün koşullarıyla bakmak lazım birazda..

Serdar bilgili kendisini mafyadan kurtarması karşılığında azize şampiyonluğu vermişti. Yetmezmiş gibi son macta rizeyi ligte tutmak icin yatmışlardı. Sorarlarsa hakkınla şerefinle dersin.

Serdar bilgili kendisini mafyadan kurtarması karşılığında azize şampiyonluğu vermişti. Yetmezmiş gibi son macta rizeyi ligte tutmak icin yatmışlardı. Sorarlarsa hakkınla şerefinle dersin.
20 milyon dolara 100 milyon dolar istiyorlardı. Şampiyonluktan çok para

O herif gitti milyar dolarlık yatırım yaptı ABDde tabii sonradan.

Medyada adam olsa çıkar bunu söyler ama şeref hiçbirisinde yok.

Ayrıca her olayı o günün koşullarında değerlendirmek gerek..Terim 2002 yazında takımın başına geldiğinde daha 2 sezon önce takımı 4 yıl üst üste şampiyon yapmış ve uefa kupası kazanmış takımın hocasıydı.. Üstüne milan'a gitmişti.. O dönem çok çok büyük çoğunluk Terimi istiyordu..

Şu an bakınca yanlış karar gibi gözüküyor ama o günün koşullarıyla bakmak lazım birazda..

o günün koşullarında da çok yanlış karardı.. herşeyden önce futbolun en temel prensibi başarılı olmuş bir ekibin bozulmaması gerektiğidir.. uefa kadrosu dağılmış ve çok kısıtlı imkanlarla şampiyonlar ligi çeyrek final eşiğine gelmiş, roma, barcelona, liverpool ölüm grubundan son maçta ofsayt golle elenmiş, ligde şampiyon olmuş bir takımın hocasını değiştirmek hangi günün koşullarından bakarsanız bakın yanlıştır..

italyada takım çalıştırırken her hafta pazartesi günleri fanatik fenerli ihsan topaloğlunun cnntürk'teki programında yorumculuk yaptığı için istanbula gidip gelen ve doğrudürüst takımıyla ilgilenmediği için gönderilen terim'i, çok başarılı olmuş bir hocayı (üstelik şampiyonluk zaferinden 1 gün sonra) kovarak takımın başına getirmek o günün koşullarında da skandal bir hataydı.. ve ne yazık ki bu hatanın bedelini çok ağır ödemiştik.. şu an yine benzer şekilde sayısız fiyasko transferler ve borç yüküyle muhtemel yeni gelecek hocaya yine bir enkaz devredilecek. umarım güçlü bir yönetim ve kaliteli teknik ekip tercihleriyle bu enkazın üstesindende gelebiliriz..

Hoca galatasaray tarihinin en büyük antrenörü bun tartışmaya bile açılamaz zaten ama yok artık bitti yani, Terimin yeni nesil antrenörlere karşı taktik yetersizliği bariz şekilde görünüyor. Mourinho bile şu anda 2.sınıf antrenör klasmanına düştü ısrarla hala Terimi zorlamanın hiçbir anlamı yok. Hocanın sene sonu heykelini diksinler güzelce ayrılsın bence.

şu gerzeğe gün doğdu yine neyse şamp olduğumuzda ya da derbi kazandığımızda fln nasıl içi kanaya kanaya tebrikler yazıp birkaç hafta gözükmediğine de şahit olduk ama şimdi kanaat önderi olmuş günde 5 rekat aynı boş şeyleri yazıyor boş herif
Sadece o değil onun tıynetinde olan bir kaç kişi var yazdıklarına inanamıyorum.. yani eleştiri falan değil bu yaptıkları alenen kin kusuyorlar nefretlerini kusuyorlar..dalga geçmeler kestane demeler hakaretler..40 yıl bu kulübe hizmet etmiş,bu ülkede olmaz denilenleri başarmış ve kulübün gerçekten efsanesi olmuş adamı oturdukları yerden klavye başında dalgaya alıyorlar...istifa etmesini istemek ve eleştirmek değil bu..bugun görevi hakkı ile yerine getirmediğini bir cok yanlışının olduğunu gercek galatasaray taraftarı dile getiriyor zaten de su edepsizliğe forum yönetimi nasil müdahale etmiyor onu anlamadım..kac gündür forumda surekli fink atıyorlar uslupsuzluk ve edepsizlikte sinir tanımıyorlar.. ne olursa olsun fatih terim kulübün değeridir..elbette istifasını isteyelim hep beraber...ama böyle düşmanmis gibi linç kültürü yakışmıyor...

Yazip yazip siliyorum bu hakaretler konusundaki dusuncemi. Umuyorum GSC yonetimi bir uyari ya da yaptirimda bulunur. Hakaret etmek elestirmek degildir arada baya baya kalin bir cizgi var. Istifa istemek, birak hocam demek ayri, hakaret edip "fenerli" falan diyip hakaretler saydirmak ayri. Hem hakliyken haksiz konuma dusuyorsun hem de irite ediyorsunuz insanlari. Ne olursa olsun, iyisiyle kotusuyle klube hizmet etmis isimler bu hakaret ettiginiz kisiler.

Keske hersey sizin dediginiz gibi kolay olsa, hoca gitse baskan gitse yerlerine yeni isimler gelse hatta genc hoca gelse iyi transferler olsa falan gercekten mumkun ama dusuk ihtimaller gunumuz Turkiye'sinde ve klup kosullarinda. Oyunculardan bende memnun degilim ancak 10 tane adami gonderecek ne paramiz ne de imkanimiz yok suan. Gondersen de alacaklarin belli. Yine kiralik gozden dusmus isimler. Neyse, ayni seyleri yazip saygi ve ozen beklemekten sıkıldım. Forum yonetimi bir uyari yapsa daha dogru olur. Buradan lakirdi yapinca Terim zaten istifa etmeyecek cok buyuk ismis gibi "direnmeye devam" diyorsunuz bana sanki gidip Florya'da protesto yapiyor.

Bu itin barca ve cityde oynattığı pas oyunu yüzünden kafası karıştı hocanın

italya catenacciosu ve ispanya,hollanda total futbolu bize göre değil

hocanın o futbolu izlediği,etkilendiği,kafasına koyduğu güne lanet olsun

ne güzel mücadeleci gegenpressli sistemin vardı senin,öncülerindendin gittin yola çıktığın gegenprese yolda bulduğun pas oyununu tercih ettin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt