Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat

Cevap: Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat

Basin toplantisinda sunu yaptim, bunu yaptim, sunu cikardim diyecegine, galibiyet serisi yakalasa cok daha iyi olacak.

Birkaç maç kazanılmasının hiç bir önemi yok benim için...Ligi 5. ya da 10. sırada tamamlasak ne farkeder?...Kupayı alabilmek önemli tabi...Gelecek senenin planlaması her şeyden önemli,burda T.D. değil yönetimdir sorun,Morinho olsa ne yapabilir?...Toplam 2 sezonu ve verilen kadro ve imkanlar gözönüne alındığında mevcut T.D. olarak önümüzdeki sezon için güvenilmeyi hakettiğini düşünüyorum...

Şunu da belirteyim,burda Hagiyi bu kadar savunsamda benim gönlümdeki T.D. son 2-3 yıldır Abdullah Avcıdır,hani şu ''Çingene'', ne alakaysa?...Doğru bir yönetim ve doğru bir zamanlamayla gelmesi umudumu koruyorum.

Sorun Misi uzerinden getirdigi kriterde. Øncesinde de yazdim isimler cok ønemli degil diye. Istedigi temel øncelik antreman boyutunu falan asan seyler. Takimi disipline etme biciminde ileriye nasil tasiyacakken getirdigi kriterde. Aciklamalarini izledim aciklamalarinin metin altinda futbola nasil baktigi gercegi de yatiyor. Hagi tabiki hepimiz seviyoruz UEFA falan o olmasa idi olmazdi fakat bence td olarak mentalitesini fazla gelistirmesi lazim.

Edit: Hagi bu arada sezon sonu gønderilirse hic sasirmam hatta kendisi bile bu durumun farkinda gibi.

Edit: Cunku konusmalarinin altmetninde kendini aklamak icin Galatasaraylilik bu camiayi cok iyi biliyorum zaman vs. vs. gibi søylemleri cok kullaniyor. Ben Hagi bana ismimden dolayi sabredin diyor neredeyse. Futbolla sahadaki verdigi isikla degil ama.

Sonuc Hagi gider bence buyuk ihtimal ønemli olan taraftarla onun kurdugu bag zedelenir mi bu gidiste zedelenmez mi problem orada.

Rijkaard'a neden sabrettin peki ?

Hagi demiş:"Ben böyleyim değişmem" ben de derim ki "sen kimsin?".

Hagi GS'ye gelmiş en amatör hocadır. Skibbe bile hagi'nin yanında mourinho kalır.

Kenarda 3.75'lik yekta, sahada yetenek abidesi sarp.

Sabri ve Neill'den orta saha icat etmek.

Stancu'yu sol açıkta oynatmak.

Bu Hagi'nin basın toplantıları sıkmaya basladı artık sürekli kendini övme,basarısızlıktan kendini sıyırma çabaları komik oluyor.. Bide çevirmen mi teknik direktör Hagi mi belli değil bi tam konuşda öyle cevirsin çevirmen iyice cacık oluyor..

Sürekli zaman zaman zaman biz daha ne kadar sabredicez acaba ? Galatasaray gibi büyük bir kulüp zaman dinlemez arkadaş. Her basın toplantısında yok 3 ay yok 6 aya ihtiyacım var ne zaman bitcek acaba bu 3aylar 6aylar merak ediyorum.

Biran önce Hagi gitmeli yemin ederim soğudum Galatasaray'dan!

Bu Hagi'nin basın toplantıları sıkmaya basladı artık sürekli kendini övme,basarısızlıktan kendini sıyırma çabaları komik oluyor.. Bide çevirmen mi teknik direktör Hagi mi belli değil bi tam konuşda öyle cevirsin çevirmen iyice cacık oluyor..

Sürekli zaman zaman zaman biz daha ne kadar sabredicez acaba ? Galatasaray gibi büyük bir kulüp zaman dinlemez arkadaş. Her basın toplantısında yok 3 ay yok 6 aya ihtiyacım var ne zaman bitcek acaba bu 3aylar 6aylar merak ediyorum.

Biran önce Hagi gitmeli yemin ederim soğudum Galatasaray'dan!

Normal bu düşünce 11 yıl oldu o kupa geleli. Yaş 22. 22-11=11 insanın algılama ve futbol konusunda olgunlaşması için erken bir yaş. Hagi'yi bizler gibi tanımıyor oluşun normal elbette (kendi yaşım burdaki görüntüden biraz fazladır !)

Hagi demiş:"Ben böyleyim değişmem" ben de derim ki "sen kimsin?".

Hagi GS'ye gelmiş en amatör hocadır. Skibbe bile hagi'nin yanında mourinho kalır.

Kenarda 3.75'lik yekta, sahada yetenek abidesi sarp.

Sabri ve Neill'den orta saha icat etmek.

Stancu'yu sol açıkta oynatmak.

Allah bizi Rijkaard'dan korusun. Sarp-Balta banko, Ayhan yüzde 80, Barış yüzde 50 oynardı. O yüzden yorum yaparken biraz daha saksıları çalıştırın.

Normal bu düşünce 11 yıl oldu o kupa geleli. Yaş 22. 22-11=11 insanın algılama ve futbol konusunda olgunlaşması için erken bir yaş. Hagi'yi bizler gibi tanımıyor oluşun normal elbette (kendi yaşım burdaki görüntüden biraz fazladır !)

Ligde bi seri yakalamak 2 3 mac üst üste kazanmak illa seneler mi gerektiriyor ?

UEFA kupası hedefte değil zaten en azından ligde bi seri yakalamak 2 3 mac üst üste kazanmak illa seneler mi gerektiriyor ?

Bakınız : Man. City, Milan diye uzar gider.... Hatat Juventus'u da ekleyelim. Bu adam Hagi renkdaşım. O duyguları yaşamayan bu adamın değerini anlayamaz. Saygı göster kafi. Sanki adam geldiğinde herşey süperdi 10maçlık seri yapmıştık "Rijkaard amca ile". Ondan önceki sezonda süper bir sezon geçirmiştik de Hagi gelip batırdı ve mahvetti. Bizi bu hale Hagi getirdi. Bunu diyenlerin 2 sebebi :

-Stancı çok para,

- Misi'yi öldürdü.

Bu mudur ? Bence değildir. Hagi her hafta bu basın toplantısını neden yapıyor bundan bile bihaber tipler var burda. Yok sıkmışmış. Sonra dersiniz "neden bizi medya sevmiyoaa yaagg, neden bizi eleştiriooolaarrr".

Adam bunun bile farkında o kadar dağılmış bu camia diyor, destek olun diyor. Zaman istiyor. 2-3 yıl demedi bu arada. Toplamda 1 yıl. Bunuda zaman içinde yaparsınız. Gelirler anca girdi kasamıza, sezon ortası çok oyuncu gelmedik, çehre değişsin. Seneye biraz daha iyi anlayacaz değişimi kaldıki ben şimdiden şunu söylüyorum : "Evet kötüyüz ! Hagi babamın oğlu değil ve saygı duyduğumu şahsiyet. Ama unutmayın adamın çabası Rijkaard gibi paraları cebellezi yapıp "bana ne " demek değil. Her hafta çıkıp söylüyor bu takım ölü ! Sebebi Rijkaard idman yok, oyuncular artiz olmuş diyor." Görev yapacak isimleri alıyor işte. Bu iskelettir. sonra 1-2 yıldız alır ve bakarsın takıma. Hagi şuan "işçi" oyuncuları alıyor hani diyoruz ya S.İnan, M.Topuz bunların sınıfında işte. NEyse önce sakin olmalı ve hocamızı desteklemeliyiz.

Selen hanım gibi, yaşı Hagi'nin yaşının daha yarısı iken adama :"antrenörlük kapasite yok" demek hatadır. O yüzden : Hadi ordan diyorum bende.

Bakınız : Man. City, Milan diye uzar gider.... Hatat Juventus'u da ekleyelim. Bu adam Hagi renkdaşım. O duyguları yaşamayan bu adamın değerini anlayamaz. Saygı göster kafi. Sanki adam geldiğinde herşey süperdi 10maçlık seri yapmıştık "Rijkaard amca ile". Ondan önceki sezonda süper bir sezon geçirmiştik de Hagi gelip batırdı ve mahvetti. Bizi bu hale Hagi getirdi. Bunu diyenlerin 2 sebebi :

-Stancı çok para,

- Misi'yi öldürdü.

Bu mudur ? Bence değildir. Hagi her hafta bu basın toplantısını neden yapıyor bundan bile bihaber tipler var burda. Yok sıkmışmış. Sonra dersiniz "neden bizi medya sevmiyoaa yaagg, neden bizi eleştiriooolaarrr".

Adam bunun bile farkında o kadar dağılmış bu camia diyor, destek olun diyor. Zaman istiyor. 2-3 yıl demedi bu arada. Toplamda 1 yıl. Bunuda zaman içinde yaparsınız. Gelirler anca girdi kasamıza, sezon ortası çok oyuncu gelmedik, çehre değişsin. Seneye biraz daha iyi anlayacaz değişimi kaldıki ben şimdiden şunu söylüyorum : "Evet kötüyüz ! Hagi babamın oğlu değil ve saygı duyduğumu şahsiyet. Ama unutmayın adamın çabası Rijkaard gibi paraları cebellezi yapıp "bana ne " demek değil. Her hafta çıkıp söylüyor bu takım ölü ! Sebebi Rijkaard idman yok, oyuncular artiz olmuş diyor." Görev yapacak isimleri alıyor işte. Bu iskelettir. sonra 1-2 yıldız alır ve bakarsın takıma. Hagi şuan "işçi" oyuncuları alıyor hani diyoruz ya S.İnan, M.Topuz bunların sınıfında işte. NEyse önce sakin olmalı ve hocamızı desteklemeliyiz.

Selen hanım gibi, yaşı Hagi'nin yaşının daha yarısı iken adama :"antrenörlük kapasite yok" demek hatadır. O yüzden : Hadi ordan diyorum bende.

Hagi'nin oyunculuguna Galatasaray sevgisine lafımız yok zaten saygımız sevgimiz sonsuz..

Ama iş teknik direktörlük ve Galatasaray'ın başarısızlıgına gelirse Hagi basarılıdır diyemiyorum ne yazık ki. Rijkaard'ın gitmesine Hagi'nin gelmesine en cok sevinenlerin basında geliyordum ama sevincim boş çıktı şimdi gelen gideni aratırmıs sözüyle Rijkaard'dı arıyorum ne yazıkki.. Evet dediğin gibi Misi olayında patlak verdi Hagi en basta orda gözümden düştü zaten Misi'yi kadro dısı bıraktı diğer oyunculara taviz vermek için disiplin saglamak için vb. peki basarı var mı ? Ufacıkta olsa bi düzelme var mı ? Koca bir 0 ! Devre arasında 5 istediği oyuncuyu aldırdı tamam hepsi yetenekli iyi oyuncular ama takım hala basarısız ne faydası oldu o zaman.. Destek olsak nereye kadar taraftar onca yola onca paraya hala gidiyor maçlara ve takıma 90 dk destek veriyor uzun zamandır protesto etmiyor daha ne destek olalım biz sabrımızda bi yere kadar başarı bekliyoruz artık ama yok demek ki bu iş Hagi'yle olmıcak bunu tartısmaya gerek yok..

Hagi'nin oyunculuguna Galatasaray sevgisine lafımız yok zaten saygımız sevgimiz sonsuz..

Ama iş teknik direktörlük ve Galatasaray'ın başarısızlıgına gelirse Hagi basarılıdır diyemiyorum ne yazık ki. Rijkaard'ın gitmesine Hagi'nin gelmesine en cok sevinenlerin basında geliyordum ama sevincim boş çıktı şimdi gelen gideni aratırmıs sözüyle Rijkaard'dı arıyorum ne yazıkki.. Evet dediğin gibi Misi olayında patlak verdi Hagi en basta orda gözümden düştü zaten Misi'yi kadro dısı bıraktı diğer oyunculara taviz vermek için disiplin saglamak için vb. peki basarı var mı ? Ufacıkta olsa bi düzelme var mı ? Koca bir 0 ! Devre arasında 5 istediği oyuncuyu aldırdı tamam hepsi yetenekli iyi oyuncular ama takım hala basarısız ne faydası oldu o zaman.. Destek olsak nereye kadar taraftar onca yola onca paraya hala gidiyor maçlara ve takıma 90 dk destek veriyor uzun zamandır protesto etmiyor daha ne destek olalım biz sabrımızda bi yere kadar başarı bekliyoruz artık ama yok demek ki bu iş Hagi'yle olmıcak bunu tartısmaya gerek yok..

Fenerliler neden Aykut'u seviyor ? Neden en az onlar kadar olamıyoruz ? E.Sağlam çok mu kariyerli Hagi'den ? Onun takımı her maç harikalar mı yarattı ? Aykut KocamanW'lı fener her maç rakibi eziyor mu ? Evimde TV karşısında izliyorum her maçı ben feneri Bjk maçının son 15 ve ilk 10dk sı hariç hiç bir maçta bu kadar baskılı görmedim. Bununda sebebi oyuncu kalitesinde. Hagi'nin günahını almayın, beni üzen bu. Bu adam Hagi ! Bu adama laf atanların yaş ortalaması 20 olunca bende bunu söyleme gereği duyuyorum çünkü haklıyım. Çünkü gerçek bu. Bu takım geçen sene hatırlayın Rijkaard ile dk60'tan sonra çok değil 60.dakikadan sonra kendi sahasına çekilir ve yorulurdu Keita-Arda gibi yetenekli isimler birşeyler çabalardı. Oyun planımız dahi yoktu. Sarp hep oynardı, keza Ayhan'da mümküjnse Barış'ta. Ben Hagi ile birlikte bu adamların yüzünü unuttum. Bu kadronun yetersizliğinde hemfikiriz değil mi ? Görünen kötü kılavuz istemez misali. Burda Hagi'nin suçu nedir ? Kaldı ki takıma Culio-Stancu gibi 2 önemli ve etkili isim kazandırdı. Bunları göz ardı etmesin kimse. Stancu henüz gol şov yapmadı farkındayım ama Dia'da yapmadı Quaresma'da. Lakin Stancu bu isimlerden farklı olarak iyi bir mücadele ve kademe isteği gösterdi. Bize en az 3-4 puan kazandırdı bu Stancu. Hala biraz iddamız varsa Ziraat TK'da bu adamın attığı o şık golün etkisi çoktur. O golü ne Baroş atabilir(kimse kusura bakmasın!) nede Arda.

David Frost baba demiş ki :

Don't aim for success if you want it; just do what you love and believe in, and it will come naturally.

Türkçesi: Başarı istiyorsan direk onu hedefleme, sadece inandığın ve sevdiğin şeyleri yap. Sonunda başarı zaten gelecektir.

Tam da Hagi'nin yaptığı şey.

David Frost baba demiş ki :

Don't aim for success if you want it; just do what you love and believe in, and it will come naturally.

Türkçesi: Başarı istiyorsan direk onu hedefleme, sadece inandığın ve sevdiğin şeyleri yap. Sonunda başarı zaten gelecektir.

Tam da Hagi'nin yaptığı şey.

Kesinlikle.

3 sorum var arkadaşlara tartışma için değil merak ediyorum :

1-Camia ne kadar birlik

2-Kadromuz ne zamandır yetersiz ?

3-Mücadele gücümüz (futbolda en temel olan şey koşmak-fizik gücü) daha yüksek değil mi ?

Üst Alt