"Hekimler göçü" Tüm Zamanların Zirvesinde: Son 5 Ayda 491'i Uzman, 445'i Pratisyen 936 Hekim Yurtdışı Yolunda - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Hekimler göçü" Tüm Zamanların Zirvesinde: Son 5 Ayda 491'i Uzman, 445'i Pratisyen 936 Hekim Yurtdışı Yolunda

Buyrun gelin bari emeğinizin karşılığını alın. Bu arada piskolojisi labil olanlar gelmesin, hayat burada baya monoton ve depresif.

Anladığım kadarı ile doktorların derdi itibar ve ekonomi.
Burada da doktorların itibari yok ama geçim derdi hiç yok.

Arkadaşımın çalıştığı bir hastane baya Suriyeli doktor aldı işe.
Güney Amerika'dan bile hasta bakıcısı ve hemşire aldılar.

......

Valla ben bu ülkeden gitmeyi düşünmeyenlerdenim, sebebim, bir vatansever olarak ülkenin sağlı sollu yeşiller tarafından ısırılırken köln den oturup izlemenin vicdanıma ağır geleceğidir. Kötü günde milletin yanında olmak gibi keriz silkeleme lafları anca 90larda 8 yıl çalışan emeklileri gaza getirir aga icraat lazım icraat.

Şuan 30 yaşına kadar okuyup hasta sorumluluğu almanın 10 kağıtlık karşılığı var yoksulluk sınırının 3 bin lira altında. Ulan dert sadece para olsa 100 bin yapman lazım memnun etmek için yoksa hangi eğitilmiş adam ayda 10 kağıda milletin terli dübürünü parmaklar ( bazı arkadaslar diplomasız bedavaya da yapar onları ayırıyorum...)

En azından yoksulluk sınırı üzerinde maaş ve insani çalışma saatleri lazım. Ayda 12 13 nöbet tutulmaz yakında cerrah kalmayacak burda. Halkı geçiyorum artık, sadece hasta doktor olayı değil genel olarak hayattaki her konuda saygısız ve biatçı sistemin getirisi olan istediğim olacak yoksa karışmam tavrının çözülmesi lazım. Ama sadece doktorlar değil baskıcı despot bir otorite varsa her eğitimli ordan kaçmaya başlar net.

Bugün çağıralayım vize işlemlerine bugün başlarım. Parayı pulu boşver; özgürce konuşmak ve yaşamak bile çok büyük nimet Türkiye'deki insanlar için.

Özgürce burada da herşeyi diyemezsin.
Mesela birisi yahudiler hakkında internette görüş belirttiği için işten çıkarıldı.
Mesela gezi olayları sırasında G8 olayları vardı burada, medyada öyle bir sansür var ki kimse duymadı ama geziyi Almanlar bile duydu.

@Hakan Motz yazdığın silinmiş ama neresi monoton felan demişsin galiba, umarım küfür felan etmemişsindir...

Aç pencereyi bak dışarı.
Yazın ortasında bir pazar, hava bulutlardan kararmış yağmur yağıyor insanlar deliklerinden çıkmıyor.

Emin ol gelenler çok büyük bir boşluğa düşecek.

Mesela birisi yahudiler hakkında internette görüş belirttiği için işten çıkarıldı.
Mesela gezi olayları sırasında G8 olayları vardı burada, medyada öyle bir sansür var ki kimse duymadı ama geziyi Almanlar bile duydu.

@Hakan Motz yazdığın silinmiş ama neresi monoton felan demişsin galiba, umarım küfür felan etmemişsindir...

Aç pencereyi bak dışarı.
Yazın ortasında bir pazar, hava bulutlardan kararmış yağmur yağıyor insanlar deliklerinden çıkmıyor.

Halkına küfür eden bir lider var mı?

Aç pencereyi bak dışarı.

Ne bekliyorsunki Hollanda'dan o onemli

Suriyeliler için ülkelerini terk edip kaçtılar bunlar vatanını sattı vs diyen bir hekim arkadaş vardı arada atışırdık iç savaş oldu mecbur kaldılar vs derdim hep kendisine arada dertleşirdik iki dost olarak öğrendim ki an itibariyle hollanda ya uçmak üzereymiş

Bahtı açık olsun umarım ırkçılığa maruz kalmaz yaban ellerde çocukluk arkadaşımdı

Üst Alt