"Hekimler göçü" Tüm Zamanların Zirvesinde: Son 5 Ayda 491'i Uzman, 445'i Pratisyen 936 Hekim Yurtdışı Yolunda - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Hekimler göçü" Tüm Zamanların Zirvesinde: Son 5 Ayda 491'i Uzman, 445'i Pratisyen 936 Hekim Yurtdışı Yolunda

Her meslekte iş yükü maalesef ağır ama herkes bırakıp kaçamıyor. Adam ürünü düşürüp drone kırmış neden servis ücretsiz işlem yapmıyor diye sürekli gelip küfür edip tehdit ediyor. Dövsek suçluyuz, polis çağırıyoruz gelip konuşuyor. Herkese ettiği hakaret ve hergün uğraşması da ayrı bir dert. İşten atılmayacağını bilsem çok sağlam dalarım onun da garantisi yok. Yani ülke de her meslekte her alan da sıkıntı var. Aldığın arabayla kaza geçirince değiştirmeye bayiye mi gidiyorsun. Küfür hakaret linç kültürü sadece belli meslekler de yok. Her meslekte var.

Ben hayatım da kaç tane doktora gittiysem hepsiyle saygı çerçevesinde konuştum. Sadece doktorlar değil okumuş yıllarca dirsek çürütmüş tanıdığım tüm insanlarla saygı çerçevesinde konuşurum. Bugüne kadar da gittiğim hiçbir doktorla sıkıntı yaşamadım. Şansıma hep iyi doktorlarla karşılaştım herhalde? Her doktor iyi midir orası tartışılır. Hastaya karşı üslubu, davranışları vs den bahsediyorum. Ancak öncelikli olarak eğitim almış önemli üniversitelerden mezun olmuş insanlara karşı saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. Doktorlar da iş yükü vs yüzünden bunalıp davranışlarında sorunlar ortaya çıkabilir. Lakin bu sorunların neden olduğuna odaklanılması gerektiğini de eklemek istiyorum. Çocukken gittiğim doktorları dahi bugün gibi hatırlarım. Hepsi kendi evladı gibi bana davranırlardı. Şu an doktorların davranışlarında sıkıntı görüp şiddete başvuran dy topluluğu öncelikle o insanın o psikolojiye girmesine neden olanlara tepki göstersin. Sen adama dünyanın işini yükle üstüne rezil maaşlar öde ondan sonra da yurtdışına gidenlere hain gözüyle bak. Hadi lan oradan! O adam her gün şiddet görür müyüm sorusuyla çalışırken üstüne de komik maaşlarla o ağır iş yükünü üstleniyorsa bir süre sonra o insan bunalır ve yeni planlar yapmaya başlar. Yıllarca bu insanlar bu sıkıntıları çekmek için mi eğitim alıp kafa patlattı? Her alan da insani çalışma şartlarını sağlayacak olan hükümettir. Ama orayı sorgulayan sayısı 10 kişiden 2 kişi falandır. Cehalet her yere nüfus edince sorunun asıl kaynağına erişim imkansız bir hal alıyor. Bu kadar uzun yazdım lakin boşuna yazdığımı da biliyorum. Üzgünüm...

Hamilelik döneminde hamilelik şekeri ve tansiyonu çıkan eşime 5 hastane İzmitte hizmet vermedi ve 2 doktor uğraşma siz bu çoçuğu aldırın dedi. Umuttepe de çok değerli bir hekime ulaştık, dedi normal hastayı ebe de doğurtur doktora ne gerek var dedi. Bizi hastası olarak kabul etti ve şuan benim çocuk 6 yaşına geldi. Kabul etmeyenler de doktordu. İşine gelmediği için bakmayan da doktordu, sonuna kadar yanımız da duran da doktordu.

Abi anlamak zor hastaneye gidiyorsun gözlemliyorsun hastaların yüzüne bakmayan o doktorlar

Gelmiş orda burda ağlıyorlar ülke şöyle böyle diye

Ya birde sizi hastalarınıza soralım bakalım ne diyecekler hakkınızda

Daha bugün yaşlı bir adamı azarlayan göz doktoruna tanık oldum sanki yaşlı adam anasına avradına sövmüş zannedersin o biçim bir tavırlar

Adamcağızın dediği şu hocam gözlerim kaç derece olmuş ? doktordan cevap yok yüzüne dahi bakmıyor adamın neyse yaşlı adam bir daha sordu doktorun verdiği cevap şu

Ne yapacan dereceyi git sen bu gözlüğü kullan ama nasıl bir ses tonu akşam evde bişeyler olmuş amcadan hırsını alır gibi

Ayıp ya alayı algı,sosyal medya gazı,aldatmaca bu işlerin ve birileri ülkede tat tuz kaçırmanın derdinde sadece

Memleketini seven ülkesine sahip çıkacak adam sudan bahanelerle göçebecilik falan oyunları yapmaz ha gidiyorsa da reklam yapmaz

Geçen sonbaharda rutin göz kontrolü için, her zaman gittiğim Beyoğlu Göz Hastanesine randevu almaya çalıştım ama sistemde haftalarca hiç randevu çıkmadı.

Bende yine yakınlarda olduğu için ve farklı alternatifleri de olduğu için Taksim İlk Yardım Hastanesinden aldım.

Randevu 14:00 idi, 13:30 hastaları bitti, saat 14:00 3-5 dakika vardı, ismim sıradaydı ama çağrı gelmedi, içimden geçirdim doktor haklı biraz nefes alsın, saati bekledim (bazı tipler olsa neden çağırmıyor diye bıdı bıdı yapar).

Saat 14:00 oldu ismim yandı girdim, muaynemi oldum. Çok iyi ilgilendi, teşekkür edip iyi günler dileyerek çıktım. İnsanların birbirini anlaması çok da zor değil.

Sıçtığımın avmlerine 45 tane güvenlik önleminden geçtikten sonra girebiliyorken hastaneye istediğin silahla girebilmek anca bizim gibi kabile ülkelerinde olur. Öldürülen, şiddet gören bütün doktorların ahı önce giderlerse gitsinler diyenin sonra da onun tasmalı köpeklerinin 7 sülalesinden çıkar umarım.

Bu ulke doktorlarini hak etmiyor. Turk doktorlari AKP son donemlerde universitelerin bokunu cikarana kadar dunyada en iyiler icindeydi. Rezil boktan cahil simartilmis avam pislikler kendilerini musteriden saydiklari icin saglik sistemi bu halde.

Doktorlar keske suresiz is biraksa. Kimse yok oluyoruz yok hipokrat yemini falan demesin mecburuz doktorlarimiza ve cok cok iyiler gercekten.

Turkiyede orgutlu tek meslek grubu ayrica.

Bu leş ülkede az buçuk meslek sahibi olup insan yararına dokunan şey yapan herhangi bir bireyin bu ülkeden gitmesi gerekiyor.
Afganistandan hallice bir durumu hakediyor bu ülke insanı, maalesef böyle.

Bu işin sorumluları herkesin malumu
Bir tanesi de forumda konudan konuya fink atıyor

Cehennem diye bir yer umarım vardır diyorum. Topunuzun allah belasını versin

Ne olursa olsun;

"Beni Turk Hekimlerine Emanet Ediniz"...

Onun disinda, uzucu bir durum. Bu arada sadece Hekimlerimiz icin degil bu problem bunu da soylemek lazim ancak bir ulkenin saglik uzmanlari (herhangi brans icinde gecerli) ulkesinde mutlu degilse, gidiyorsa, gercekten artik bir soluklanip sorgulamak gerekiyor. Yazik oluyor.

Üst Alt