her hastahanede bir imam projesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

her hastahanede bir imam projesi

Mevzu imamlar veya dualar değil ki hastane de imamın işi ne? Hastanede öğretmen var mı? ya da mühendis? ya da mimar?

Herkes kendi bölümünde olmalı hastaları psikolojik olarak düzeltmek imamların işi değil pedagog ve psikolog işi herkes kendi işiyle uğraşırsa daha başarılı bir ülke konumuna geliriz, her yere imam atayarak daha dindar ve daha düzgün birey yetiştiremeyiz bunu farketmek gerek, mevzu imamlarla alakalı değil her yere öğretmen alınsa da aynı tepkiyi verirdim yani herkesin kendi alanında olması lazım, fazlaca binlerce imam alacağına açıkta bekleyen sağlık personeline iş versen daha iyi olur mesela. Benim ailemin yaşadığı ilçede sadece dahiliye hekimi var mesela oraya imam atayacağına bir doktor daha ata yada psikolog ata

Burası sadece spor forumu olmadığını bilmeyenlerde varmış.
Arif bide sen 7 yıldır üyesin foruma. Benden daha iyi bilmen gerekir aslında

Burası sadece spor forumu olmadığını bilmeyenlerde varmış.
Arif bide sen 7 yıldır üyesin foruma. Benden daha iyi bilmen gerekir aslında

Olmalı ama. Evet verdim demeç benim daha çok istedim birsey. Yoksa forum da ne var ne yok iyi bilirim.

İncitmeden, küfür etmeden gsc de Tartışma olmuyor iste...ondan hiç olmasa daha iyi olur.

Olmalı ama. Evet verdim demeç benim daha çok istedim birsey.

İncitmeden gsc de Tartışma olmuyor iste...ondan hiç olmasa daha iyi olur.

Evet haklısın bencede bu konuda. Bende incetici ola biliyorum bu tür konularda maalesef mesela.
Bende dahil çoğumuz tutmakda zorlanıyoruz bel altı yorumlarımızı maalesef.

Edit : sinema musik gibi bölümlerin olmasında sakıncalık görmüyorum ama. Sen siyaset, dini meselerden söz ediyorsun galiba zaten

Son düzenleme:
Devlet deniz, yemeyen keriz

Binlerce oy veren topluyorlar iste boylece devletin kasasi uzerinden

Dunyanin maddi kulfeti bu devlet icin

İlk bakışta anlamlı, mantıklı gibi geliyor. Daha doğrusu gerekli gibi. Yani Avrupa'da vs. örnekleri var ( Hoş zaten bana göre birşeyin Avrupa'da olması mutlak anlamda emsal iyiy delalet etmez ama).

Ancak detaylı bakılınca gereksiz bir uygulama olacağı açık. Çünkü Avrupa'da din ile toplum ayrımı, din adamı ile cemaat ayrımı çok güçlü olduğu için, ilişkileri de ancak resmiyet üzerinden gelişebiliyor. Halbuki bizde Kur'an okuma, dua talebi olan herkes rica etse mahalle imamını hastanaye 1-2 saatliğine götürebilir. Kaldı ki bizde imamı bu tür mutlaklaştıran bir eğilim de yok. Kur'an okumayı bilen herkes okuyabilir, dua edebilir, şifayı, derdi, sabrı anlatabilir.

Bu sebeple ilgili projenin bütçesinin toplumsal faydası daha yüksek bir işte kullanılmasının daha mantıklı olacağı kanaatindeyim.

İmam-Hatiplerin kapatılması ve dışlanması gibi, imam-hatipi önceleyen hatta tekleyen, bu okulların dışındakileri dışlayan ve bütün istihdam yollarını bu okul mezunlarına sunan anlayışı da saçma buluyorum. Bu anlamda projenin amacı, bu okul mezunlarına istihdam yaratmak diyen arkadaşlara da büyük oranda katılıyorum.

Bilemedim doğrusu ne desem bu konuya.. Aslen kendisini imamla iyi hissedip piskolojikmen rahatlayan hastalar elbet olacaktır. Ama bi yandan da o hastanedeki imamlara para verilcektir maaşa bağlanacaklardır.. Bilmiyorum çok karışık bi olay valla.

Hastahanede doktorlar gibi görev almalari sacma olur ama oyle olacagini sanmiyorum.

Hastahanede akrabasi olmayan ve musluman olan insanlarda var,ölüm döseginde yatanin odasinda Kur'an okunmasi gerekir.
Amac buysa bir sakincasi yok bence.

Güray sosyalist sitelerden her gördüğü haberi alıntılayıp spor forumunda konu açıyor..Siyasi tartışmalarını siyaset forumlarında yapsana..Neyin krizini yaşıyorsun..

Güray ne AKP yanlısı nede sol tantanslı haberler yapılmasına karşıyım..Senin yaptığın şey insanları siyasi olarak gruplaştırmak..Diğer tepki gösterenlerinde tepki göstermesinin sebebi bu..

Yo benim yaptığım şey ne kadar saçma işlerle uğraşıldığını ısrarla görmek istemeyenlerin gözlerine sokmak ;)

Ayrıca insanları kutuplaştıran ben değilim konuların içeriği, konuları da ben kafamdan uydurmuyorum, ülkeyi yönetenlerin icraatları yani kutuplaşıyorsak bu benden değil

Bu konuda rahatsız olan arkadaşlar olabilir anlıyorum ama sonuçta bu konuları düzenlemek ve kapatmakla yetkili kişilerden herhangi bir uyarı gelmediği sürece istediğimiz konuyu açmakta özgürüz, ha rahatsız olan arkadaşlar başlıktan siyasi bir konu olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor girmezler, bakmazlar, okumazlar böylece rahatsız da olmamış olurlar buraya gelip burası spor forumu arkadaş demek manasız geliyor bana... Madem burası spor forumu "Genel Forumlarımız" konusunu kaldıralım o zaman, mesela herhangi bir dizi, film konuşulurken burası spor forumu deniyor mu? O sporla alakalı mı?

Yo benim yaptığım şey ne kadar saçma işlerle uğraşıldığını ısrarla görmek istemeyenlerin gözlerine sokmak ;)

Ayrıca insanları kutuplaştıran ben değilim konuların içeriği, konuları da ben kafamdan uydurmuyorum, ülkeyi yönetenlerin icraatları yani kutuplaşıyorsak bu benden değil
Senin şunu bilmen anlaman lazım..Millet tartışmanın ne kadar boş ve gereksiz olduğunu biliyorda o yüzden tartışmıyor..AKP döneminde yapılan icraatlerin haberlerini AKP tantanslı sitelerden koysam belli adamlar sadece eziklikten hakarete varan benzetmede bulunur..Kendi egonu boşuna tatmin etmeye çalışma..Sende bende Galatasaraylıyım..Niye birbirimize girelim siyasi sebep yüzünden..

Üst Alt