her hastahanede bir imam projesi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

her hastahanede bir imam projesi

[h=2]Kemal Kılıçdaroğlu'na ayakkabı fırlatıldı.[/h]
yeni bi başlık dogdu size arkadaşlar acıp rahat rahat istediginize giydirebilirsiniz :D

Bugün imzalanan protokol ile manevi destek ve moral, hasta ve yakınlarının talebi doğrultusunda
Diyanet İşleri'nde görevli ve pedagojik eğitim almış din görevlileri tarafından verilecek.

Hollanda'da benim arkadasimin biri Universte bitirdi bu meslek uzerinde..

Ulan avrupa'da orda bile adamlar saygi goruyor dinimize , boyle uygulamalari yaptiriyor da sen kim oluyorsun da yok baskici yok zirt yok birt diyorsun ..

Nedense Avrupada yaşayan bazı arkadaşlar her fırsatta Avrupa ile bizi kıyaslıyor ama yeri gelince oradaki şartları beğenmeyip ülkenizin kıymetini bilin mesajını atıyor yeri gelince de bak Avrupa da da böyle oluyor diyor... İşlerine gelince Avrupa'da uyguluyor diye ağlarlar işlerine gelince Avrupa da bu iş böyle, Allah'tan ülkemizde böyle değil diye böbürlenirler bu herifler...

Not: Tüm Avrupa'da yaşayan arkadaşlarım için söylemiyorum onlar üstlerine alınmasın ama içlerinde ciddi sıkıntılı olanlar var onlar alınabilir...

Başkalarının inancını hor görmeye devam ettikçe, iki teknoloji, 3 pantolon görünce ben batılıyım diye İslam'dan uzaklaştıkça, Allah'ın bize emanet ettiği dini, cahillerin, din simsarlarının eline bıraktıkça, bu konularda doğru bakış açılarını yakalamamız mümkün değil. En cahilcesi, en eziği de bazı "müslümanlar" üstünden İslam'ı yargılamak. Sanki hıristiyanlar arasında yobaz yokmuş, milyonlarca masumun canına kıyan caniler yokmuş gibi. Yazık ya gerçekten, bu kadar akıllı bir milletin bu kadar aptallaşması, cahilleşmesi. Matematik denince zehir gibiyiz, iş dinimize saldıranlara hakettikleri cevabı vermeye gelince, eziğin, özentinin , komplekslinin önde gideni...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oo özgürlükçü ak tayfa gelmiş :)

Yakında ülkeyi bölecek sizin uzun.. desteğe devam.. hazır bölmüşken bi parça da biz laikçiler alalım, bağımsız olalım.. siz de size düşen kısımda birbirinizin kolunu bacağını kesersiniz..

Bizim tarafa eğlenmeye, iki bira içmeye gelmek yok ama baştan anlaşalım.. :D

Başkalarının inancını hor görmeye devam ettikçe, iki teknoloji, 3 pantolon görünce ben batılıyım diye İslam'dan uzaklaştıkça, Allah'ın bize emanet ettiği dini, cahillerin, din simsarlarının eline bıraktıkça, bu konularda doğru bakış açılarını yakalamamız mümkün değil. En cahilcesi, en eziği de bazı "müslümanlar" üstünden İslam'ı yargılamak. Sanki hıristiyanlar arasında yobaz yokmuş, milyonlarca masumun canına kıyan caniler yokmuş gibi. Yazık ya gerçekten, bu kadar akıllı bir milletin bu kadar aptallaşması, cahilleşmesi. Matematik denince zehir gibiyiz, iş dinimize saldıranlara hakettikleri cevabı vermeye gelince, eziğin, özentinin , komplekslinin önde gideni...

Sanırım senin gibi konunun sadece imamlar ve din üzerinden yürüdüğünü sanan arkadaşlar için dün yazmıştım bunu zaten

Mevzu imamlar veya dualar değil ki hastane de imamın işi ne? Hastanede öğretmen var mı? ya da mühendis? ya da mimar?

Herkes kendi bölümünde olmalı hastaları psikolojik olarak düzeltmek imamların işi değil pedagog ve psikolog işi herkes kendi işiyle uğraşırsa daha başarılı bir ülke konumuna geliriz, her yere imam atayarak daha dindar ve daha düzgün birey yetiştiremeyiz bunu farketmek gerek, mevzu imamlarla alakalı değil her yere öğretmen alınsa da aynı tepkiyi verirdim yani herkesin kendi alanında olması lazım, fazlaca binlerce imam alacağına açıkta bekleyen sağlık personeline iş versen daha iyi olur mesela. Benim ailemin yaşadığı ilçede sadece dahiliye hekimi var mesela oraya imam atayacağına bir doktor daha ata yada psikolog ata

Diyanet yeni fetva vermiş :)

"Dövmesi olanlar sildirsin, silinmiyorsa da bağışlanma dilesinler"

Adam belki yanmak istiyor size ne? Yok böyle rezil bir diyanet.. hani nerde lan hoşgörü dini? O adama karışmak senin ne haddine? Bırak cezası varsa Allah versin..

Allah'ın dövme yapanları yakacağına inanmak da noel babaya inanmaktan beter yalnız :)

Bırak hastaneye imam atamasını, bu sapık diyanet toptan kaldırılmalı..

Adam belki yanmak istiyor size ne? Yok böyle rezil bir diyanet.. hani nerde lan hoşgörü dini? O adama karışmak senin ne haddine? Bırak cezası varsa Allah versin..

Allah'ın dövme yapanları yakacağına inanmak da noel babaya inanmaktan beter yalnız :)

Halkın parasıyla 1 milyon TL'lik araca binenler hakkında da bir şey dememiş mi?

Olayı anlamayan girip dine saldırdınız hade höde diye girişiyor. Bakın burada din çatışması islam-hristiyan-ateist diye bir ayırım konusu yok.

Konu karınca kolonisi gibi her sene büyüyen ilahiyat fakültesi mezunlarının her fırsatta işsiz kalmaması için ayrıştırılması.

Adam açıklamış uzman doktor olmayan hastane biliyorum, hastanelerde standartlar düşük diye gelen ama avrupada var sen din düşmanısın diye giydiriyor.

Avrupada olabilir evet bizim ülkemizde de olmasını kimse yadırgamıyor. Burada insanların hoşuna gitmeyen zihniyet.

Yıllardır bizden değilsen diye bir sınıflandırma söz konusu.

70 yaşında adamlar hala öğretmenlik yapıyor. Dersaneler kapatıldı atanamayan asgari ücretle geçinen öğretmenler artık işsizler.

Bugün onca mühendis mezun olduğunda iş bulamıyor.

Her büyük işletmede sağlık personeli, iş güvenliği uzmanı olacak kanunu getirildi. Hani kim denetliyor bunları. Maden olcaklarında bu sene kaç kişiyi kaybettik ne önlemler alındı.

Bunca sorun varken senin ülken osmanlıca, imam hatip liseleri, ilahiyat mezunları aman işsiz kalmasın gibi amaçsız sorunların peşinden koşup gerçek sorunları görmezden geliyorsa oturup düşünürsün.

Siz din düşmanısınız diye ağlamaya gerek yok. Uzaktan eğitim lisans tamamlama her sene 500 kişilik kontenjan açılıyor önlisans ilahiyat mezunlarına. Bu tüm türkiyenin 1 yıllık kontenjanı değil 1 üniversitenin kontenjanı. Bu kadar mezun ne olacak. Çok mu gerekli. Herkes imam olunca çok büyük müslüman ülke mi olacağız biz.

Ha gelelim hastanelere duadan giren arkadaşlar olmuş. Kimse merak etmesin hastanın başında kuran okuyacak birileri illaki bulunuyor. Bu ülkede okuma yazmayı aşağı yukarı herkes biliyor. Alır eline okur kuranını. Hoca olunca ne olacak.

Bütün hastaları sırayla mı gezecek yok oturacak odasında yanına gidenlerle konuşacak.

Neyse tamam din düşmanıyız biz. Aynı anda iktidar düşmanıyız. Yobazız ülkenin gelişmesini istemiyoruz. Siz mutlu olun yeter ki.

Halkın parasıyla 1 milyon TL'lik araca binenler hakkında da bir şey dememiş mi?

Ona bi şey demezler.. alnın secdeye değiyorsa her türlü şerefsizlik serbest.. şerefsizlikler arasında namaz kıl yeter..

Bu diyanet ki hırsızlık ve yolsuzluk fetvası veremedi, devletin ve halkın malını yiyenler cehennemliktir diyemedi..

Ama kendi vücudunu çirkinleştirmekten başka kimseye zararı olmayan dövmeliler ile uğraşıyor.. (evet dövme bence de çirkin, ama yaptıran adamın paşa gönlünden başka kimseyi ilgilendirmez)

ak tayfa bunu o odun kafasına bir türlü sokamadı.. sonra utanmadan türbana özgürlük diyorlar.. sizin ne hakkınız var özgürlüğe yahu.. kimseye saygınız yok, sadece kendinize müslümansınız.. Türbana gelince giyim kuşam özgürlüğü ama dövmeye veya erkeğin küpe takmasına gelince "hoayyydaaaa"...

Olm özgürlükleri vermezseniz bir gün "seve seve" alırız.. hiç boşuna kıpraşmayın.. zamanında türban yasağı nasıl yanlış bir uygulama olmuşsa, siz de yanlış yoldasınız.. insanların özgürlüklerini teslim etmedikçe de size bu ülkede rahat uyku yok.. daha çok geziler olur.. ve bir dahakine bi bakmışsın uzuna kadar uzanmış..

Yahu ben zamanında üniv de türbanlı arkadaşlarla özgürlük diye protesto yürüyüşüne katılmış has özgürlükçü adamım.. hala da pişman değilim ama bu gidişle ben de pişman olacağım..

Sanırım senin gibi konunun sadece imamlar ve din üzerinden yürüdüğünü sanan arkadaşlar için dün yazmıştım bunu zaten

Alsinda ben sana cevaben degil, actigin konuya cevap yazan bazılarına cevaben yazdim bunu.

Senin yorumuna hitabense şunu diyelibilirim: tartışmalı bir konu kabul, ancak namaz kılmayanların camilerin çokluğundan, Oruç tutmayanların orucun zorluğundan, ve benzeri yakınmalardan bıktım. Sen ihtiyacını hissetmediğin birşeyin azlığını sorgulayamazsın bu bir. Herkes herkesin inancına ve yaşam tarzına saygı gosterirse problem kalmaz bu iki.

Ha diyorsan ki, Osmanlıca'yı zorunlu ders haline getirmeye çalışan, passolig ile Türk futbolunu kalbinden bicaklayan hukumetin, bu icraatini mi savunacaksin? Savunmam.

Herkes herkesin inancına ve yaşam tarzına saygı gosterirse problem kalmaz bu iki.

Ha diyorsan ki, Osmanlıca'yı zorunlu ders haline getirmeye çalışan, passolig ile Türk futbolunu kalbinden bicaklayan hukumetin, bu icraatini mi savunacaksin? Savunmam.
Sen bu düşüncede bir adamsan sorun yok zaten.. bizim de derdimiz o..

Bu ülke zorunlu Osmanlıca dersleri, zorunlu din derslerinin dayatıldığı bir ülke olmasa kimse camide imam meselesine laf etmez..

Ama o kadar baskının üstüne hiç bir şeye iyi tarafından bakma lüksümüz yok.. baskıcılar gidene kadar da bize huzur yok..

Şurda şunuda belirtmek isterim başlıkta akp ülkeyi bölüyor yazan solcu güruh akp ile beraber bu ülkenin bölünmesinin baş mimarıdır.Sen degilmisin kardeşlik türküsü söyleyen? Sen degilmisin onlarla beraber halay ceken? Sen degilmisin Atatürk ile bölücü itinin fotografının yan yana gelmesine göz yuman. Neden açılıma karşı çıkıyorsun istedigin bu degil mi barış kardeşlik degil mi senin? Bu ülkenin bölünmesinde sizde akpliler kadar sorumlusunuz. O toprakları tekrar kanla alacagız. Sanmaki özgür izmirinde sende viskini rahatca yudumlucaksın sıra size de gelecek emin ol.. Gök Tanrı bizi korusun valhalada görüşmek üzere

Vocaroo | Voice message

Son düzenleme:
Daha kişiliği oturmamış, ne dediği belli olmayan adamlar var burada malesef..

Olm ben solcu falan değilim.. ordu vesayeti kalksın diye yetmez ama evet dedim, ak tayfa yanlış anladı, kendi vesayetini getirdi.. ben kendimce ülkenin hayrına olabilecek her hareketi desteklerim.. iyi işler yaptığını düşünürsem akp'li de olurum, solcu da olurum.. ben hiç bir güruha gönülden bağlı değilim..

İnsan kanı dökülmemesi en önemli olaydır.. insan kanı döküleceğine, gerekirse ülke bölünsün, hiç bir toprak parçası candan değerli değildir.. ama akp'nin kapalı kapılar ardında sinsice dolaplar çevirmesinden bıktım artık.. bölünecekse de açık açık konuşalım mecliste.. herkes fikrini açıkça dile getirsin.. hayat kadını saygınlığında gizli işleri bırakalım.. akp'nin tarzı oldu artık bu..

Bu ülkede insanların çoğunluğunun iyiliğine olacaksa her şey tartışılsın.. ama kapalı kapılar ardında "başkanlık sistemi" yolunda yavşakça tavizler vererek değil..

Ingiliz ajanları bu kadar "öp"medi bu ülkeyi..

Alsinda ben sana cevaben degil, actigin konuya cevap yazan bazılarına cevaben yazdim bunu.

Senin yorumuna hitabense şunu diyelibilirim: tartışmalı bir konu kabul, ancak namaz kılmayanların camilerin çokluğundan, Oruç tutmayanların orucun zorluğundan, ve benzeri yakınmalardan bıktım. Sen ihtiyacını hissetmediğin birşeyin azlığını sorgulayamazsın bu bir. Herkes herkesin inancına ve yaşam tarzına saygı gosterirse problem kalmaz bu iki.

Devletin icraatlarına bakarken çok yönlü bakmamız lazım biz ülke olarak bunu devlet ne yaptı diyoruz adam bilmem kaç km yol yaptı diyor, Van'da deprem oluyor deprem vergileri ne oldu diyoruz bakan çıkıyor biz o paralarla yol yaptık diyor... Aynı şey burada da geçerli Öğretmen atanıyor yüzbinlerce branş öğretmenleri açıkta beklerken 10 tane branşıyla ilgili kadro açılıyor, ama Din Kültürü branşıyla ilgili bin- 2 bin kişilik kadro açılıyor

kimse demiyor ki; Din Kültürü öğretmeni atanmasın, imam atanmasın, ilahiyat fakültesine kontejan açılmasın, imam hatiplere öğrenci alınmasın falan alınsın, atansın ama ihtiyacı kadar dengeli olsun doktor ihtiyacı varsa 3 imam fazla atanacağına doktor atansın, öğretmen ihtiyacı varsa, mühendis ihtiyacı varsa bunlar atansın. Bunu söyleyince de din düşmanı oluyoruz, yetiştiğim köyde yeterli genç nüfus olduğu halde 7 yıldır öğretmen atanmadığı için okul kapalı duruyor, Çocuklar karda kışta hergün 35-40 kmlik berbat yollarda gidip geliyorlar. Geçenlerde imam sirkülasyonu yaşandı ve 25 yıldır köyde imamlık yapan hocamızı başka yere gönderdiler ve 2. gün yeni imam geldi, köyün nasıl imama ihtiyacı varsa öğretmene de ihtiyacı var, kocaman da bir okulu var ama 2 günde imam getirilirken 7 yıldır öğretmen getirilmiyor, Aynı şekilde sağlık ocağı 10-12 yıldır kapalı, sağlık personeli atanmadığı için

Daha kişiliği oturmamış, ne dediği belli olmayan adamlar var burada malesef..

Olm ben solcu falan değilim.. ordu vesayeti kalksın diye yetmez ama evet dedim, ak tayfa yanlış anladı, kendi vesayetini getirdi.. ben kendimce ülkenin hayrına olabilecek her hareketi desteklerim.. iyi işler yaptığını düşünürsem akp'li de olurum, solcu da olurum.. ben hiç bir güruha gönülden bağlı değilim..

İnsan kanı dökülmemesi en önemli olaydır.. insan kanı döküleceğine, gerekirse ülke bölünsün, hiç bir toprak parçası candan değerli değildir.
. ama akp'nin kapalı kapılar ardında sinsice dolaplar çevirmesinden bıktım artık.. bölünecekse de açık açık konuşalım mecliste.. herkes fikrini açıkça dile getirsin.. hayat kadını saygınlığında gizli işleri bırakalım.. akp'nin tarzı oldu artık bu..

Bu ülkede insanların çoğunluğunun iyiliğine olacaksa her şey tartışılsın.. ama kapalı kapılar ardında "başkanlık sistemi" yolunda yavşakça tavizler vererek değil..

Ingiliz ajanları bu kadar "öp"medi bu ülkeyi..

Alacagımızı aldık sanırım herkesin amaç niyet belli. Öpecegiz biz sizi az kaldı. İyi forumlar

Atatürkün emriyle kurulan diyaneti kaldırmak mı?:(

Üst Alt