Lorik Cana Üzerine - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lorik Cana Üzerine

Cevap: Lorik Cana Üzerine

En iyisi bekleyip görmek. Lorik Cana hakkında dizilen bu methiyeleri sezon sonunda duyabilecek miyim merak ediyorum.

Sportif Cümleler: Neden?

"Takım kötü gidiyor, yönetimde sıkıntılar var, taraftar konusunda bazı sıkıntılar var ve kısacası büyük bir cenderenin içerisinde gezinen bir Galatasaray. Bu olumsuz tablonun da gitmesi adına uğraşan, çabalayan bazı futbolcular var. Lorik Cana da bunlardan biri, belki de en önde gideni.

Neden sorusunun cevabı yukarıdaki fotoğrafta gizli. Hazırlık maçı dahi olsa tekmeye kafa uzatan bir futbolcu, günümüzde kaç kişi kaldı bu hırsta oynayan. Aslında Cana hırs ve mücadele olarak ekstra bir futbolcu, hırsı da normal düzeyinin oldukça üzerinde. Hani hırsı için ölecek derler ya, böyle bir adam. Ama onu değerli kılan bu özelliği, her gittiği yerde çok sevilmesini, takımdan ayrıldığında ağıtlar yakılmasını sağlayan özelliği bu.

Ayrıca Cana, futbol yaşantısı boyunca 2-3 tane takımı desteklediğini ve bunlardan birinin de Galatasaray olduğunu söyledi. Ülkemizde bu tip söylemleri ve yaklaşımları şov gibi görürüz ama Cana'nın babasının Galatasaray hayallerini, Türkiye kariyerini ve Kosovalıların Türkiye'ye olan yakınlığını düşününce durum farklı oluyor. Kendi tuttuğu, gönül verdiği takımda da gösterdiği mücadele otomatik olarak artıyor.

Rijkaard'ın kendisini yedek bıraktığı dönemde sorun çıkarmamasını, asla egoları olan bir futbolcu gibi davranmamasını da buna yoruyorum aslında. Kısaca çok değerli bir futbolcuya sahibiz ve bu cendere günlerinden çıkacaksak Cana gibi karakterlere ihtiyacımız var. "

Kuşkusuz takımımız için en iyi oyunculardan biri. Unutmayalım ki Galatasaray da çok fazla yıldız oyuncu olmadı. Başarılarımızın sırrı hep takım için oynayan arma için oynayan adamlarımızın çoğunlukta olmasındandı.

Tek özelliği rakibe çift dalmak olan,tutturduğunda sarı veya kırmızı kart alan,tutturamadığında rakibi gol pozisyonuna sokan,olağanüstü ağır,Galatasaray'ı ağır bir mali külfet altına sokan bu futbolcuyu alanların futbol bilgisini takdir etmek gerek...

Türkiye Türkiye olalı böyle futbolcu görmedi.

Tek özelliği rakibe çift dalmak olan,tutturduğunda sarı veya kırmızı kart alan,tutturamadığında rakibi gol pozisyonuna sokan,olağanüstü ağır,Galatasaray'ı ağır bir mali külfet altına sokan bu futbolcuyu alanların futbol bilgisini takdir etmek gerek...

Ben de böyle yorum görmedim arkadaş vay anam vay.

hsv-lorik-cana-514.jpg

Sıkıntı var :) ama nerede bilmem.

Ben de böyle yorum görmedim arkadaş vay anam vay.

Ah Merih ah doğruları yazmış Uğur arkadaşımız olan bu ,,şu konuda anlaşalım artık.Cana Galatasarayımızın topçusu değil.Stoperi olur ancak ve ancak,,asla GSmizin orta sahasını defansif yönden forse etsede hücumsal anlamda zerre kadar katkısı yok,,tamam diyeceksiniz yine önündeki adamlara top çalıp kovalayıp pas atacak en yakınındakine bu mudur yetenek?Altyapıdan Kaptan Cumhur'u koy inan o da yapar dediklerinizi ve daha fazlasını da yapar emin olun.

Ah Merih ah doğruları yazmış Uğur arkadaşımız olan bu ,,şu konuda anlaşalım artık.Cana Galatasarayımızın topçusu değil.Stoperi olur ancak ve ancak,,asla GSmizin orta sahasını defansif yönden forse etsede hücumsal anlamda zerre kadar katkısı yok,,tamam diyeceksiniz yine önündeki adamlara top çalıp kovalayıp pas atacak en yakınındakine bu mudur yetenek?Altyapıdan Kaptan Cumhur'u koy inan o da yapar dediklerinizi ve daha fazlasını da yapar emin olun.

Barış,Sarp,Ayhan,Saidou,Mehmet Güven niye yapamadı?

Hücum olarak belki ara pası atacak kadar tekniği yok ama iyi pasları da var.Cana orta sahaya geçtiği zaman takım dengeyi sağlıyor ve sertlik ile rakiplerini yıldıracak konuma geliyor.Culio ve Yekta ile birlikte Cana'nın performansının iki kat artacağına şüphe olursun.Emin ol kariyerinin başından beri izliyorum bu adamı ve net şu takımın en kral topçusu şu anda.Oynadığı andan itibaren bunu kanıtladı. Ön yargıyı bırakın.

Hücum olarak belki ara pası atacak kadar tekniği yok ama iyi pasları da var.Cana orta sahaya geçtiği zaman takım dengeyi sağlıyor ve sertlik ile rakiplerini yıldıracak konuma geliyor.Culio ve Yekta ile birlikte Cana'nın performansının iki kat artacağına şüphe olursun.Emin ol kariyerinin başından beri izliyorum bu adamı ve net şu takımın en kral topçusu şu anda.Oynadığı andan itibaren bunu kanıtladı. Ön yargıyı bırakın.

Hangi maçta denge sağladık allah aşkına bir tane rahat rakip takımın bizi bunaltmadığı maçmı izledik bu sezon??Cana sevginiz vardır saygıyla karşılıyorum ama benim için stoperden öteye geçemez Gs'mizin orta sahası değil.

Hangi maçta denge sağladık allah aşkına bir tane rahat rakip takımın bizi bunaltmadığı maçmı izledik bu sezon??Cana sevginiz vardır saygıyla karşılıyorum ama benim için stoperden öteye geçemez Gs'mizin orta sahası değil.

Ben oyuncuyu değerlendirirken genel oalrak oynadığı alandaki diğer oyunculara da bakalım.Sorun şu ki Galatasaray'ın orta sahası yoktu.Bam üçlüsü bırak pas yapmayı, normal pres yapmktan aciz bir üçlü.Cana elinden geleninn fazlasını yaptı ve sorumluluk almaya çalıştı.Bu takımda pas görevi zaten onun değildi şimdiki orta sahada gör bak daha da iyi oynayacak kaldı ki libero oynadığı maçlarda da iyidi.

ernstin nasil altina yaptigini gormedinmi bizim ileri zekalilar canayi defansa cekene kadarmi disari alana kadarmi ne:)

ernst icin agzinizin suyu akiyor ama adi gecince:)

Bu oyuncunun son Antalya kupa maçında Antalyanın kıytırık forvetleri karşısında düştüğü aciz durumları bir daha izleyin lütfen.

Üst Alt