Luyindama, Club Brugge Yolunda - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Luyindama, Club Brugge Yolunda

Luyindama gitsin Brugge e arkasindan aglarsiniz nasil kacirdik diye ...sucu terimde arayin luyindamada degil ... sen gidip bu adamdan defans yapmak yerine top surmeyi defanstan top cikartmayi beklersen tabiki hata yapar ,, basit oyna risk alma diceksin ,, yapmasi gereken defans sadece ....
Tamam hocayı eleştirelim de kenarda kaç defa bu adama basit oynaması için seslendiğini gördük, duyduk. Adamın her topu alıp ileri çıkışında kenarda çıldırıyordu Fatih Terim. Hepimiz de gördük bunu maçlarda. Luyindama Liege'de oynarken de böyleydi, seviyor topla ileri çıkmayı.

basit bir soruydu ?
bilgili donanımlı bir agbiye benziyorsun diye sordum , td ilk falan yapmadım :(
hayir sen beni yanlis anladin ismail kusura bakma , yazarken ses tonumu iletemedigim icin . demek istedigim , terim hata yapiyor bence adam geldigi ilk zamanlarda harikaydi sakatlandi tam duzelme asamasinda , terim takintili sekilde pas oyunu baslatti defansta , adam fil kardesim , bu adama maymun gibi agaca cikmasini beklemek yanlis olur . yuk tasitican :) basit oynayacak , bence defansta topla cikma sevdasi adama hata yaptiriyor , yinede senin gorusune saygi duyarim

Bu adam yüzünden şampiyonluğu verdik geçen sene. Her topu rakibe indirdi. Dengesiz. Anadolu takımları için mükemmel. Galatasaray'da oynayacak stoperin futbol bilgisi iyi olmalı. Bu adam sadece atletik, fizikli diye futbolcu olmuş. Yabancı sınırlaması sebebiyle kiralanması doğru karar bence. Zaten bu fizikle zeka birleşseydi bize gelmezdi büyük ihtimal.

Baska takima gitse daha iyi olmaz mi? Adamlarin 3 tane baya forma sansi verdikleri stoper var kadrolarinda. Luyindamayi 4. Stoper olarak alirlarsa, hic piyasasini yükseltemez.

hocayla falan alakası yok, sakatlıktan sonra dümdüz kötü oynadı toparlayamadı herif sadece basit hatalar da değil yani genel olarak kötü

ama iyi bi oyuncu olabilirdi tabi yazık oldu, şu an göndermek doğru tercih gibi

önlibero falan gibi yer bulabilirdi takımda. 8m euroluk yatırım, böyle şimdi beleşe gidecek. Diagne'de de böyle kiralık göndererek değersizleştirme suretiyle hata yapıldı. rotasyonda olsa 3'lü defans olsa bir şekilde 10-15 maç oynardı bizle...

Çok sevdik çok savunduk ama bu kadar bireysel hata yapan bir adamın gönderilmesine ses edemem en son Muslerayi sakatladığı maç son noktaydı benim icin

önlibero falan gibi yer bulabilirdi takımda. 8m euroluk yatırım, böyle şimdi beleşe gidecek. Diagne'de de böyle kiralık göndererek değersizleştirme suretiyle hata yapıldı. rotasyonda olsa 3'lü defans olsa bir şekilde 10-15 maç oynardı bizle...

Bu teknik(!) ve oyun zekasıyla ne önliberosu yahu Allah aşkına?..Üçlü savunma, mevcut bekler de düşünüldüğünde en pragmatik çözüm olabilirdi, Luyindama da yer bulabilirdi, kabul. Ancak muhterem Hocamız 2-5-3 saçmalığı ile sıvamaktan vaz geçemedi...

Luyi konusunda katılıyorum.
Muslera'nın sakatlanması kendi kabahati.
Çıkınca o topa vuracak, adamla beraber biçecek.
Çıkmaması daha doğru olurdu o pozisyonda.

Gscimbom mobil

Ben artık onun hatası bunun hatası kısmını geçtim bu işler devamlı luyindamada oluyorsa bu herifte bir bokluk var demektir aynı maçta cipe miydi kaleye giren yine benzer pozisyon yaşattı..Yanındaki sağındaki solundaki herkes diken üstünde bunlayken

Luyindama gitsin Brugge e arkasindan aglarsiniz nasil kacirdik diye ...sucu terimde arayin luyindamada degil ... sen gidip bu adamdan defans yapmak yerine top surmeyi defanstan top cikartmayi beklersen tabiki hata yapar ,, basit oyna risk alma diceksin ,, yapmasi gereken defans sadece ....
Cok yuzeysel bir yorum dunyada lyundama kadar top teknigi zayif kac stoper kaldi bir bakalim adam topla hic hasir nesir olmayacak ki bu mumkun degil geriden oyun kursun diyen yok ama en azindan ayagina gelen topu yumusatabilsin

Bizim takimda kalite sorunu var derken bundan bahsediyoruz sanki nelson cok top kullaniyor adamin teknigi yeterli risk almadan temiz oynuyor lyundama once kendisini tanisin servet cetinden farki olmayan stoper orta sahada da tahta ayakli berkan ve taylan

Galatasaray takiminin oyununu marcao kuruyor cunku orta sahalar dahil en iyi top teknigi stoperde takimin durumu bu halfe berkan taylan lyundama nereye gidiyorsa gitsin gram uzulmem barcelona alsa yine uzulmem teknigi zayif oyuncunun buyuk takimda yeri yoktur

Marcao potansiyelinde bir topcuydu. Hatta Marcaodan çok daha beğeniliyordu. Terim etkisi ne yazikki futbolcuyu bitirdi

Kesin dememişlerdir basit oyna diye haklısın

Üst Alt