Mehmet Helvacı Resmen Adaylığını Açıkladı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacı Resmen Adaylığını Açıkladı

Cevap: Mehmet Helvacı Resmen Adaylığını Açıkladı

Ali serhat herseye muhalefet arkadas nerdeyse baskan secilmesin diyecek :D

Ali serhat herseye muhalefet arkadas nerdeyse baskan secilmesin diyecek :D

Muhalefet olmak için söylemiyorum .. sadece fazla abartıyoruz .. sonra hayal kırıklığına uğruyoruz bu kezde tepkide ölçüyü kaçırıyoruz...tepkiyi abartıyoruz..bi dengemiz yok çok heycanlı bir yapımız var.. bu sadece bizim içinde değil tüm toplumumuz için geçerli.. Havalanına Jo yu omuzlarda taşırken Yılların hasan Şaşını ıslıklamak bu dediklerime örnektir ayhanıda katabilirim (Mustafa barış belki ama ayhan olmamalı vefa sadece semt adı değildir ) .. kim başkan olursa olsun başkan olduktan sonra o koltuğu bırakmadıkça Galatasaray başkanıdır İster Aysal olsun İster Helvacı İster Polat farketmez saygı duyarım şuanda polat başkan o yüzden prensiblerimden ötürü polatı savunuyor gibi görünüyorum olay bundan ibaret... (helvacıya biraz antipatim var ama ):)

Muhalefet olmak için söylemiyorum .. sadece fazla abartıyoruz .. sonra hayal kırıklığına uğruyoruz bu kezde tepkide ölçüyü kaçırıyoruz...tepkiyi abartıyoruz..bi dengemiz yok çok heycanlı bir yapımız var.. bu sadece bizim içinde değil tüm toplumumuz için geçerli..

İşte bu sensin Pheliz. Ben seni bu foruma kayıt olduğundan beri takip ediyorum. Adnan Polat'a karşı gelenlere öyle bir tepki gösteriyordun ki, insan anlam veremiyordu. Biz Adnan Polat'ı sindire sindire kabullenemedik. Zamanında senden çok seven adamlar var bu forumda. Fakat yaptıklarını gördüler ve artık karşısında olmaya karar verdiler. Sen insanlara yukarıda dediğin gibi abartılı bir tepki veriyosun. Senin istediğin dışında düşünenlerin kesinlikle başarısız olacağına inanıyorsun. Yukarıda dediğin gibi hayal kırıklığına uğrayan ben değil sen olursun. Çünkü empati yapmayıp, kendi düşüncelerine çok fazla inanıyorsun. Düşüncelerinin doğru olduğuna sonuna kadar inanan insanlar hayal kırıklığına uğrarlar. Aysal gelince başarı olacak demiyorum. Bunu kimse demiyor. Herkes bekleyip görecek. Ama sanırım bir çok kişi yeni bir enerjiye, havaya ihtiyaç olduğunda hemfikir. Eskimiş yüzler görmek istemiyoruz.Sen ise Aysal gelirse başarısızlık kesin diyorsun. Ona inananları anlamadığını söylüyorsun.

Sende Helvacı gibi acaip acaip konuşma. Helvacı'da diyor ya ben tek adayım. Çünkü aday gösterilen bir tek benim diyor ya. Ya ne alaka. Aysal 100 değil 1000 tane aday gösteren adam bulur. Sen de diyorsun ya Polat şu anda başkan, prensiplerim gereği onu destekliyorum falan. Bunlar kelime oyunları. Sen de Helvacı gibi kelime oyunu yapıyosun. Polat başkan da ne oluyor. 20 gün sonra yok. O yüzden bu söylediklerinin bir manası yok.

Ayrıca Aysal profesyonellere bırakacak kulübü. Mesleği avukat olup da futbola talip olan adamlar yerine, mesleği futbol idaresi olan, futboldan gelmiş adamlara bırakacak futbolu.

O denetmen olacak. Kontrolör olacak. Danışmanları olacak. Kontrol edecek ve hesap soracak. Bu kadar basit.

Helvacı bu kulübe bir şey kazandıramaz. Aysal'ın projeleri Helvacının projelerini kapsıyor. Aysal'ın bir değil bir çok futbol aklı olacak. Helvacı sanki o projeleri kendisi bulmuş gibi konuşuyor. DÜnya bunu 50 yıldır yapıyor. Biz yapamadık sadece.

Aysal projeleri > Helvacı projeleri.

Adnan Polata razıyım ben eğer bu adam seçilecekse.Hatta adnan sezgin başkan olsun bu adam olmasın.

Hayri Kozak'ın bildiğim kadarıyla çok büyük ağırlığı var.Yani kendisi Ünal Aysal'ın yanında olduğu müddetçe diğerleri sadece aday olabilirler.Başka bir şey olabileceklerini sanmıyorum.

Yönetime oy toplayacak agir abilerden ziyade futbol bilgisi olan ve futbol piyasasini yakindan takip edecek en az 2-3 kisi lazim. Bu insanlarin görüslerine de deger verilmeli.

Simdi ben aysal'in listesine bakiyorum ve sadece oy potansiyeli ve camiada agirligi olan insanlar görüyorum. Futboldan anlayan (belki Ali dürüst haric) kimse yok. Bunu kendileri de ifade erfinde zaten.

Aysal ekibi ile secimi kazanir. Belli ki simdiden büyük bir kesimin sevgisini de kazanmis. Bu sevgini sebebini anlamakta zorluk cekiyorum. Ama bilincalti denen bisey var. Bu sevginin sebebi de bana göre aysal'in parasi.

Inan kirac'in "aysal 100m dolar ile geliyor" demesi insanlari (beni dahil ister istemez) etkiledi. Takim süper olsaydi yine Kimse takmazdi. Ama su bir gercekki takimin 90% degismeli ve bunun icin para sart.

Uzun lafin kisasi: aysal ekibi ile secimi kazanir, ama sprda/ futbolda basari kazanir veya kazanmaz bunu zaman gösterecek.

Inan Kirac hic bir zaman Aysal 100 milyon dolar ile geliyor demedi. Soylediklerini carptirmamak lazim, programi isterseniz tekrar izleyin. Aysal'in listesine nerden bakiyorsun bir zahmet bize de yola cunku su anda kesin hic birsey yok ortada. Aysal'a karsi olan sevgiyi anlamak icin verdigi az sayida reportajlarini okuyup ve basin toplantisini izlemeniz yeterli. Yarin da Sansal'in programinda bir gorun. Eger hala anlamiyorsan demek ki sorun senin algilamanda.

Helvaci kadar sallayani da ilk defa görüyorum. Rahmetli Özhan Canaydin´i bile gecti vaadler konusunda :)

Bence Helvaci ilerisi icin kendine bir acik kapi birakmak icin aday oldu. Simdi öyle salliyor ki, ilerde insanlarin aklina gelsin yahu bir Helvaci vardi diye :) Secilirse, kongre üyelerine size hersey müstahak derim valla.

Futbol aklin olsun tabi, plan proje yapsin eyvallah. Ancak Teknik Direktörüm belli degil dedi Helvaci. Bu futbol akli da transferleri yapiyormus bile. Bu mu plan proje? Insan transferleri TD´nin bilgisi dahilinde yapar. Hala akillanmadi bu adamlar ya. Senin futbol aklin calismayacak bu futbolcularla. TD calisacak

Helvaci kadar sallayani da ilk defa görüyorum. Rahmetli Özhan Canaydin´i bile gecti vaadler konusunda :)

Bence Helvaci ilerisi icin kendine bir acik kapi birakmak icin aday oldu. Simdi öyle salliyor ki, ilerde insanlarin aklina gelsin yahu bir Helvaci vardi diye :) Secilirse, kongre üyelerine size hersey müstahak derim valla.

Futbol aklin olsun tabi, plan proje yapsin eyvallah. Ancak Teknik Direktörüm belli degil dedi Helvaci. Bu futbol akli da transferleri yapiyormus bile. Bu mu plan proje? Insan transferleri TD´nin bilgisi dahilinde yapar. Hala akillanmadi bu adamlar ya. Senin futbol aklin calismayacak bu futbolcularla. TD calisacak

Sana aynen katiliyorum renktas. Eger bu adam baskan secilirse korkarim ayni hatalar yapilir.

Bunun yani sira, adamin secim slogani "Biz bir aileyiz". Eeee Helvaci, sana sormazlar mi.. aile oldugumuz simdi mi aklina geldi. Adnan Polat'in yönetiminde nedense bunu unutmustun. Bunlari basin toplantisinda sormaz ki kolpa medyamiz. Onlarin soracagi sey, kac transfer yapilacak, yildiz alinacak mi, vs.

Bu adama diyecek laf bulamiyorum. Gercekten bulamiyorum. Utanmadan birde benimsemedigi seyi slogan yapmis.

Adnan Polat futboldan anladigini iddia ediyor ama takimin hali ortada. Sizce bu mu daha iyi yoksa bastan gelip futboldan fazla anlamadigini kabul etmek mi? Ayrica futboldan anlamiyorum lafini da iyi anlamak gerek. Bir profesyonel kadar anlamadigini anlatiyor aslinda Aysal o da onun ve Polat ve Helvaci gibilerinin arasindaki ciddi felsefi farki ortaya koyan birsey iste. Bu da Aysal'a karsi olan sevginin nedenlerinde biri. Gercekci bakis acisi, bos vaadlerin olmayisi, ve isi profesyonelere devredip aslinda yonetimlerin yapmasi gerekeni yani denetleme ve yonetme isini yapmayi planlamasi.

Bir de isin su tarafi var tabi bizim insanimizin cogu kendisini futbol uzmani sandigi icin boyle bir lafa abuk tepkiler vermesi muhtemel ama o abuk tepkileri verenlerin cogunun Aysal kadar futbol bilgisi yoktur belkide.

İşte bu sensin Pheliz. Ben seni bu foruma kayıt olduğundan beri takip ediyorum. Adnan Polat'a karşı gelenlere öyle bir tepki gösteriyordun ki, insan anlam veremiyordu. Biz Adnan Polat'ı sindire sindire kabullenemedik. Zamanında senden çok seven adamlar var bu forumda. Fakat yaptıklarını gördüler ve artık karşısında olmaya karar verdiler. Sen insanlara yukarıda dediğin gibi abartılı bir tepki veriyosun. Senin istediğin dışında düşünenlerin kesinlikle başarısız olacağına inanıyorsun. Yukarıda dediğin gibi hayal kırıklığına uğrayan ben değil sen olursun. Çünkü empati yapmayıp, kendi düşüncelerine çok fazla inanıyorsun. Düşüncelerinin doğru olduğuna sonuna kadar inanan insanlar hayal kırıklığına uğrarlar. Aysal gelince başarı olacak demiyorum. Bunu kimse demiyor. Herkes bekleyip görecek. Ama sanırım bir çok kişi yeni bir enerjiye, havaya ihtiyaç olduğunda hemfikir. Eskimiş yüzler görmek istemiyoruz.Sen ise Aysal gelirse başarısızlık kesin diyorsun. Ona inananları anlamadığını söylüyorsun.

Sende Helvacı gibi acaip acaip konuşma. Helvacı'da diyor ya ben tek adayım. Çünkü aday gösterilen bir tek benim diyor ya. Ya ne alaka. Aysal 100 değil 1000 tane aday gösteren adam bulur. Sen de diyorsun ya Polat şu anda başkan, prensiplerim gereği onu destekliyorum falan. Bunlar kelime oyunları. Sen de Helvacı gibi kelime oyunu yapıyosun. Polat başkan da ne oluyor. 20 gün sonra yok. O yüzden bu söylediklerinin bir manası yok.

Ayrıca Aysal profesyonellere bırakacak kulübü. Mesleği avukat olup da futbola talip olan adamlar yerine, mesleği futbol idaresi olan, futboldan gelmiş adamlara bırakacak futbolu.

O denetmen olacak. Kontrolör olacak. Danışmanları olacak. Kontrol edecek ve hesap soracak. Bu kadar basit.

Helvacı bu kulübe bir şey kazandıramaz. Aysal'ın projeleri Helvacının projelerini kapsıyor. Aysal'ın bir değil bir çok futbol aklı olacak. Helvacı sanki o projeleri kendisi bulmuş gibi konuşuyor. DÜnya bunu 50 yıldır yapıyor. Biz yapamadık sadece.

Aysal projeleri > Helvacı projeleri.

Ünal Aysal Başarısız olur demedim... sadece ünal aysal sevinsin tek gün yöneticilik yapmadan galatasaraya başkan olacağına.. ayrıca ünal aysalın bir lafıda hoşuma gitmemişti hocam Galatasaray küllerinden doğacak diyordu.. Biri çıkıpta galatasaraya daha kül olmadı ünal bey .. sizden de küllerden doğma filan beklemiyoruz...işinizi iyi yapın yeter diyoruz...Ayrıca şu futbolu profesyonellere bırakma olayı mantıklı kulağa hoş gelen ama uygulaması pratikte zor olan bir durum SON BİŞEY DAHA ÜNAL AYSAL konuşmasında projelerden bahsetmedi... acaba siz bizi bilgilendirirmisiniz

Sana aynen katiliyorum renktas. Eger bu adam baskan secilirse korkarim ayni hatalar yapilir.

Bunun yani sira, adamin secim slogani "Biz bir aileyiz". Eeee Helvaci, sana sormazlar mi.. aile oldugumuz simdi mi aklina geldi. Adnan Polat'in yönetiminde nedense bunu unutmustun. Bunlari basin toplantisinda sormaz ki kolpa medyamiz. Onlarin soracagi sey, kac transfer yapilacak, yildiz alinacak mi, vs.

Bu adama diyecek laf bulamiyorum. Gercekten bulamiyorum. Utanmadan birde benimsemedigi seyi slogan yapmis.

Aynen öyle. Ben gazetecilerden sunu sormalarini beklerdim. Sayin Helvaci siz yeni tüzüge göre tek aday oldugunuzu söylüyorsunuz. Yeni tüzüge bu kadar önem veriyorsaniz neden aday oldunuz? Cünkü yeni tüzüge göre ibra olmayan yönetim secime katilamiyor. Siz eski tüzük kanunlarina göre aday oldunuz, simdi de yeni tüzüge göre tek aday oldugunuzu söylüyorsunuz.

Ben gazeteci olsaydim rezil ederdim Helvaci´yi. 7 senedir yöneticilik yapiyor, yeni geldi aklina bu isi daha iyi yapabilecegi. Hicbir sözüne inanmiyorum Helvaci´nin. Adnan Polat´i nefret etsem de tercih ederim. Yeter ki Helvaci olmasin.

Aynen öyle. Ben gazetecilerden sunu sormalarini beklerdim. Sayin Helvaci siz yeni tüzüge göre tek aday oldugunuzu söylüyorsunuz. Yeni tüzüge bu kadar önem veriyorsaniz neden aday oldunuz? Cünkü yeni tüzüge göre ibra olmayan yönetim secime katilamiyor. Siz eski tüzük kanunlarina göre aday oldunuz, simdi de yeni tüzüge göre tek aday oldugunuzu söylüyorsunuz.

Ben gazeteci olsaydim rezil ederdim Helvaci´yi. 7 senedir yöneticilik yapiyor, yeni geldi aklina bu isi daha iyi yapabilecegi. Hicbir sözüne inanmiyorum Helvaci´nin. Adnan Polat´i nefret etsem de tercih ederim. Yeter ki Helvaci olmasin.

Onur ibra olmama durumu şuanda yok mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi...

Onur ibra olmama durumu şuanda yok mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi...

Farketmez ki kardesim. Sonucta bir genel kurul karari var ortada. Helvaci genel kurulun iradesine saygi duyuyorum diyordu. Asil mahkeme karari ile aday olmasi daha da kötü. Söyledigi hersey forumlardan kopya edilmis gibi sanki :) Taraftarin istek ve beklentilerini ögrenmis, ona göre aciklama yapiyor. Ayrica bu futbol akli olayini Adnan Öztürk ortaya cikarmisti. O projeyi de begenmis ve kendi düsüncesiymis gibi aktardi. Diger adaylara sallamasi da bir baskan adayi olarak yakismiyor bence. Ünal Aysal hic sallamadi baskalarina, böyle sacma vaadlerde bulunmadi. Gerceklerle alakasi yok Helvaci´nin. Tabi herkesin düsüncesine saygi duyarim. Dünkü gazlamasindan sonra bazi kisilerin Helvaci´ci olacagini tahmin etmistim :)

Farketmez ki kardesim. Sonucta bir genel kurul karari var ortada. Helvaci genel kurulun iradesine saygi duyuyorum diyordu. Asil mahkeme karari ile aday olmasi daha da kötü. Söyledigi hersey forumlardan kopya edilmis gibi sanki :) Taraftarin istek ve beklentilerini ögrenmis, ona göre aciklama yapiyor. Ayrica bu futbol akli olayini Adnan Öztürk ortaya cikarmisti. O projeyi de begenmis ve kendi düsüncesiymis gibi aktardi. Diger adaylara sallamasi da bir baskan adayi olarak yakismiyor bence. Ünal Aysal hic sallamadi baskalarina, böyle sacma vaadlerde bulunmadi. Gerceklerle alakasi yok Helvaci´nin. Tabi herkesin düsüncesine saygi duyarim. Dünkü gazlamasindan sonra bazi kisilerin Helvaci´ci olacagini tahmin etmistim :)

Herkes vaadde bulunur.. vaad vermekte bişey yok.. helvacı benim için çok antipatik gelsede Ünal Aysala göre daha tecrübeli kulübü taraftarı tanıyor ona göre açıklamalar yapıyor.. Aysal da helvacıda ikiside başkan olunca ne çıkacağı belli olmayan kişiler..

Herkes vaadde bulunur.. vaad vermekte bişey yok.. helvacı benim için çok antipatik gelsede Ünal Aysala göre daha tecrübeli kulübü taraftarı tanıyor ona göre açıklamalar yapıyor.. Aysal da helvacıda ikiside başkan olunca ne çıkacağı belli olmayan kişiler..

Evet Ünal Aysal kulüpcülük anlaminda tecrübesiz ancak sirket yönetimi acisindan belki de Türkiye´nin en basarili isadamlarindan birtanesi. Yönetiminde bulunan isimlerin büyük cogunlugunun yöneticilik tecrübesi var. Ali Dürüst,Adnan Öztürk, Hayri Kozak, Abdurrahim Albayrak mesela. Bunlar uzun yillar yöneticilik yaptilar. Ünal Aysal bu isimlere gücüyle ve cevresiyle imkan taniyacak, kapi acacak. Ünal Aysal´in listesi beni heycanlandiriyor acikcasi. Helvaci daha somut seyler söyledigi icin böyle düsünüyor bazi kisiler simdi. Yarin daha somut seyler söyleyecektir Ünal Aysal LigTV´de. Secime kadar bazi seyleri halletmesi gerekiyor bence cünkü üyeler bunu ögrenmek isteyecektir.

SAYIN helva kafa daha önce basının önünde takımı taraftar yönetmiyor diordu noldu şimdi destek istiyor yüzsüz herif...

Üst Alt