# Mounir El Hamdaoui - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mounir El Hamdaoui

Cevap: #Mounir El Hamdaoui

Bana çok yumuşak gelen bir forvet. Yani Türkiye'de barınamaz gibime geliyor, böyle öne çıkan bir özelliği yok. Herşeyi az buçuk yapan biri, iyi bitiricilik,kafa vuruşu,ağır da değil, o kadar fiziksiz de değil. En gözüme batan özelliği çok rahat pozisyona girebilmesi. Hollanda'da olduğundan mıdır bilinmez ama gerçekten çok kolay defans arasına sızıyor ve Suarez ile müthiş ikili oyunları var izlediğim kadarıyla, bayağı bayağı iyi anlaşıyorlar.

Yıllık 3 milyon euro hayatta verilmez, Mutu'ya bile 2.5 milyon euro fazlayken yıllık 1.5 milyon euronun üstünde verilmesi bence yanlış olur.

Güzel özetlemişsin. Özellikle gol vuruşları mükemmel bu arkadaşın.

beyler alınacak forvet yabancı değil türk olacak. cenk tosun u alıcaklar. boşuna tartısıyorsunuz

El Hamdaoui VAR YA BU LİGİN VAR YA .....GELMEZ AMA GELİRSE FORVET GÖRÜN.KLASİK BİR HOLLANDA LİGİ GOLCÜSÜ DEĞİLDİR SERT DEFANSLARA KARŞI DA TAKIR TAKIR OYNAR.

Yorumlara bakiyorum da, sanki dunya yildizi :S

Bu oyuncuyu Ajax niye satmak istiyor biliyormusunuz? Adam tam 1 aydir antremanlara cikmiyor, disiplisiz hareketleri var. Hem Ajax Traore'yi almak icin

el Hamdaoui'yi satmak istiyor. Hem de zarar yapip 4milyona satabilirler.

Aslen El Hamdaoui da second striker ama Marica'dan daha faydalı olacağını dusunuyorum. Traore, Marica ve El Ham. da tipik nokta santrfor değil, ama içlerinden birini seçecek olsam El Ham'ı seçerdim. Marica'ya göre daha canlı, hareketli bir oyuncu, ustelik son vuruşları Traore ve Marica'ya göre daha iyidir ama dedğim gibi tipik uç santrfor değil. 3 forvetinde yaşları ileri ki satış için oldukça müsait, bu güzel bir durum.

Stuttgart Marica'yı seve seve satacaktır hatta bonservisde kolaylık bile yaparlar 3.5m euro artı uzun vadeye alırsak şaşırmam Marica'yı ama sakın yuksek garanti para + maç başı hatasını yapmayalım eger yaparsak Marica sözleşmesinin sonuna kadar burada kalır ya da patlarsa yüksek tazminat öder yollarız. Oyunucunun kapasitesi, yaşı vb. begenmekle birlikte saha içi performansı son derece istikrarsızdır, durgun bir yapısı vardır, kagıt uzerinde mantıklı ama sahada error verebilir Marica.

El-Ham. saha içi performans açısından marica'ya göre çok daha istikrarlı, daha hareketli ve bitirici bir oyuncu ama tamamlayıcı bir oyuncu. Traore benim için kapalı kutu ama faydalı olur gibi duruyor. Kim gelse üzülmem, alınma şartları; bonservis ve ucret onemli.

Hollanda'da eline net en fazla 1m euro geçiyordur, menajeri biliyır tabi Turkiye ve G.Saray'daki yabancıların ucretlerini ona göre ucret talep ediyor, ne koparırsa kardır. Üç buyukler ve geçmişte yaptıgımız yuksek maaşlı trasnferler şimdi boyle karşımıza çıkar işte. Çok yuksek saçma ucretler oduyoruz. Kewell'a su haliyle kim 2m euro veriri ki? Ya da cana, Neill, Elano, Lincoln vb. Linderoth Kopenhag'tan ya da Everton'dan kaç alıyordu?

A.Polat 1.5m euronun ustune çıkmayacagız demiş, çok dogru demiş. Culio'nun, Saidou'nun maaşına bak bir de Cana ve Concecaio'nun, Elano ve İliç'in.... kariyerleri farklı ama Turkiye'de Hagi, Alex, Quresma gibi adam almıyorsan, başaltı yıldıza 2-3m euro bayılmanın reel karşılıgı yok.

Velhasıl, El-Ham. ne yapsam kardır diye diretecektir ama net 1m euro garanti + 10bin euro maç başına aslında takla ata ata gemesi lazım. Ruslar ya da Araplar el atmazsa...

hollanda , belçika,çek liglerinde anca gol atar.türkiyede böle goller atıcağını zannetmiyorum.Türkiyede fizik gücüne dayalı futbol oynanıyor.kapanan takımlara karşı hiç bişe yapamaz gelmesin .

Turkiye ligi sert ise Marica'ya da sert gelecektir, Marica El-Ham.'dan kesinlikle sert, agresif bir oyuncu değil. Yani ikisi arasında bir seçim olacaksa El-Ham derim.

Ajax ile Cana-Hamidoui takası olsa daha da güzel olur :)

Üst Alt