Onyekuru: "Everton beni dinlerse tercihim Galatasaray" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Onyekuru: "Everton beni dinlerse tercihim Galatasaray"

47475

Onyekuru, sarı kırmızılı takımdaki geleceğine ilişkin konuştu.

İngiliz kulübünden kiralanan Henry Onyekuru, “Everton benim kararımı dikkate alırsa kalmak için hiç düşünmem bile” dedi. Şampiyonluğa büyük katkı sağlayan Nijeryalı, ligin en hızlı oyuncusu olduğunu da söyledi.

GALATASARAY’a şampiyonluğu getiren golü atan ve başarıda Feghouli’den sonra en önemli paya sahip isimlerden olan Onyekuru, “Benim kararım ve isteğim G.Saray’da kalmaktan yana! Beni buraya kiralayan Everton sadece benim kararımı dikkate kalırsa hiç düşünmeden tercihimi G.Saray’dan yana kullanırım” diye konuştu. Onyekuru, idolünün kim olduğu konusunda ise, “Ne Messi, Ne Ronaldo! Benim idolüm Henry. Forma numaram da ondan ötürü 21” dedi. Onyekuru’nun sorularımıza yanıtları şöyle: · Fatih Terim’den çok şey öğrendim. Ama en fazla öğrendiğim şey; kendi yeteneklerime güvenmem. Asla pes etmeyip mücadele etmek.

8 puanı umursamadık
RODRİGUES, Bruma ve benim aramda kimin hızlı olduğu soruluyor... En hızlısı benim. Sadece bu üçlü arasında değil, ligin de en hızlısıyım.

· Buraya gelmeden önce 6 ay ciddi bir sakatlık yaşadım. İyi bir hazırlanma dönemi geçirdim, ciddi çalışmalar yaptım. Performansım arttı ilk maçta yüzde 90’lara çıktım.

· Puan farkı 8 olduğunda pes etmedik. Fatih Hoca ile çalışıyorsanız ümitsizliğe kapılmazsınız. Hocamız ciddi bir süre cezalıydı. Bizimle değildi. Ama verdiği motivasyonla çok önemli şeyler yapmamızı sağladı. Verdiği mesaj, sonuna kadar mücadele edeceğimiz yönündeydi. Sonunda da böyle güzel bir başarı geldi.

Henry Onyekuru Galatasaray'da geçirdiği sezonu 16 gol ve 6 asist ile tamamladı...

Bruma tamamen balon oldu.

Yerine gelen Garry ve Kuru daha iyi çıktılar. Bruma gittiğinde herkes korkuyordu daha iyisi gelmez diye, 2 defa daha iyisi geldi. İlk defa sağlam sol açıklarımız oldu onları da sattık hiç uğruna Kuru zaten bizim değil.

Bruma belki bireysel olarak hepsinden iyi sezon geçirdi ama bunun da en büyük nedeni kendi adına oynamasaydı

Onyekuru'ya çoğu zaman sallanıldı,adam ileride iş yapmasa bile geriye gelerek adam kovalıyordu.Savunma gücünü yükseklere çekiyordu.Çoğu kanat oyuncusu hücumda iş yapmayınca savunmadan kopuk oynuyor bu bakımdan bize gelmiş en iyi kanatlardan biriydi kanımca

Garry-Gomis işbirliği de gayet iyiydi.Bruma bence bu isimlerin yanında fazla abartılıyor.Garry belki yetenek olarak geride Bruma'dan ama katkı olarak daha çok verim aldığımızı düşünüyorum

Ha Kuru olmazsa bu ikisinden hangisini tercih edersin sorusu gelse Bruma derim basıp giden,çalım atan adam istiyorum

Bruma belki bireysel olarak hepsinden iyi sezon geçirdi ama bunun da en büyük nedeni kendi adına oynamasaydı

Onyekuru'ya çoğu zaman sallanıldı,adam ileride iş yapmasa bile geriye gelerek adam kovalıyordu.Savunma gücünü yükseklere çekiyordu.Çoğu kanat oyuncusu hücumda iş yapmayınca savunmadan kopuk oynuyor bu bakımdan bize gelmiş en iyi kanatlardan biriydi kanımca

Garry-Gomis işbirliği de gayet iyiydi.Bruma bence bu isimlerin yanında fazla abartılıyor.Garry belki yetenek olarak geride Bruma'dan ama katkı olarak daha çok verim aldığımızı düşünüyorum

Ha Kuru olmazsa bu ikisinden hangisini tercih edersin sorusu gelse Bruma derim basıp giden,çalım atan adam istiyorum

Bruma bizde cok kötü dönemlerde forma giydi. 18-19 yasinda felan aldik. Fatih Terim ile fisek gibi baslamisken, birden Mancini ile kadrodan düsmesi ve baglarin yirtilmasi, mental sorunlar ve akabinde uygun olmayan hocalar derken bir 3 senesi heba oldu. Toparladigi sezonda da kötü hoca ve kötü takim ile oynadi.
Bruma Onye´nin verdigi savunma katkisini vermez. Ama Fatih Hoca ile performansini full sezon boyu izlemek isterdim acikcasi. Hadi Onye´yi bir kenara birakayim, ama Garry eger Fatih Hoca olmasa cöp, vasat, yetersiz sifatlari ile Galatasaray kariyerini tamamlayacakken, 9 milyon eurp kazandiran ve sampiyonlukta kilit rol oynayan bir topcuya evrildi. Onye yine daha yetenekli tabi, ama onu da bu sezon yedek süründürecek zibilyon hoca gecti kulüpten.

Bruma'yı, ortasahada Ndiaye, Fernando, Feghouli, Belhanda, arkasında Nagatomo, ilerde Gomis'le izleseydik bugün Garry ve Onyekuru'yla kıyaslanıyor olmazdı.

Onyekuru TSL'nin üzerinde, faydalı da bir oyuncu ama 2 maçta 1 saç baş yoldurtur. Bruma'nın oluşturduğu tehdidi de oluşturmuyor. Çok hızlı, boşluk bulduğunda affetmiyor, şutları iyi ama tekniği, oyun zekası ve özgüveni Bruma'nın altında.

Bruma rakibe korku salan bir kanat oyuncusu.

Arkadaşlar Brumayı itin bilmem neresine sokmuşsunuz da Bruma'nın oynadığı kadro ile Rodri ve Onyekurunun oynadığı kadrolar bir mi? Hocalar bir mi? Çabuk unutmuşsunuz. Rodri ve Onye güzel performans verdi ama Bruma deplasmanda maç alan bir isimdi.

Portekizli yıldız Bruma, ligde attığı 10 golün 8’ini rakip sahalarda kaydetti. 22 yaşındaki oyuncunun ağları havalandırdığı 8 maçta, Galatasaray 7 galibiyet alırken 1 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı ve mağlubiyet yüzü dahi görmedi.

Arkadaşlar Brumayı itin bilmem neresine sokmuşsunuz da Bruma'nın oynadığı kadro ile Rodri ve Onyekurunun oynadığı kadrolar bir mi? Hocalar bir mi? Çabuk unutmuşsunuz. Rodri ve Onye güzel performans verdi ama Bruma deplasmanda maç alan bir isimdi.

Portekizli yıldız Bruma, ligde attığı 10 golün 8’ini rakip sahalarda kaydetti. 22 yaşındaki oyuncunun ağları havalandırdığı 8 maçta, Galatasaray 7 galibiyet alırken 1 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı ve mağlubiyet yüzü dahi görmedi.

Bruma bencilmiş. Kadroya bakalım... Yasin'in sıvadığı dönem , Stoper hattı leş bek hattı leş , şu takımda Sneijder ve Muslera hariç kimi gözünüz kapalı 11'e yazardınız?

47483

Bruma yillardir 1 gr gelismedi.

Onyekuru 1 yilda bile uzerine cok ciddi koydu. Ustelik bu isi 21 yasinda yapti. Bu çok ciddi veridir. Bruma bizde de ben takimin uzerindeyim havasindaydi.

Para olsa Onyekuru yu gozum kapali alirdim.

Bruma bizde cok kötü dönemlerde forma giydi. 18-19 yasinda felan aldik. Fatih Terim ile fisek gibi baslamisken, birden Mancini ile kadrodan düsmesi ve baglarin yirtilmasi, mental sorunlar ve akabinde uygun olmayan hocalar derken bir 3 senesi heba oldu. Toparladigi sezonda da kötü hoca ve kötü takim ile oynadi.
Bruma Onye´nin verdigi savunma katkisini vermez. Ama Fatih Hoca ile performansini full sezon boyu izlemek isterdim acikcasi. Hadi Onye´yi bir kenara birakayim, ama Garry eger Fatih Hoca olmasa cöp, vasat, yetersiz sifatlari ile Galatasaray kariyerini tamamlayacakken, 9 milyon eurp kazandiran ve sampiyonlukta kilit rol oynayan bir topcuya evrildi. Onye yine daha yetenekli tabi, ama onu da bu sezon yedek süründürecek zibilyon hoca gecti kulüpten.

adam erenle sinanla yasinle tolgayla carolle oynadı gene de harika katkı verdi tek başına

Bruma'yı, ortasahada Ndiaye, Fernando, Feghouli, Belhanda, arkasında Nagatomo, ilerde Gomis'le izleseydik bugün Garry ve Onyekuru'yla kıyaslanıyor olmazdı.

Onyekuru TSL'nin üzerinde, faydalı da bir oyuncu ama 2 maçta 1 saç baş yoldurtur. Bruma'nın oluşturduğu tehdidi de oluşturmuyor. Çok hızlı, boşluk bulduğunda affetmiyor, şutları iyi ama tekniği, oyun zekası ve özgüveni Bruma'nın altında.

Bruma rakibe korku salan bir kanat oyuncusu.

Bruma maalesef ters bir zamana geldi.Bu sene deplasman kilidini açamadığımız çoğu maçta Bruma tarzı bir oyuncunun eksikliğini çok hissettik

Üst Alt