Rijkaard niye eleştirilmez ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard niye eleştirilmez ?

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez

Bence ikisi çok farklı şeyler...Bu kadro 4-2-3-1 le çoşar!

4-2-3-1;4-3-3'ün bir dağılış biçimidir.Zaten sen gir bir PES'e,taktiklerde 4-2-3-1 yoktur.Ancak 4-3-3ün farklı dağılışlarında vardır.Rıjkaard'ın şuan oynattığıda tam olarak 4-3-3 değildir mesela.4-1-2-2-1 dir.Rıjkaard takıma sezon başında 4-2-3-1 oynatıyordu zaten.Ama kafasındaki takım 4-1-2-2-1 olduğu için değiştirdi.

Sezon başı ilk basın toplantısından!

Rijkaard takımın sistemi ilgili olarak, “İlk hazırlık maçında 4-3-3 sistemi ile oynadık. Bu Barcelona’da da aynıydı. Şu anda kafamızdaki bu... Ama her maç bu şekilde olacak diye bir kural yok. Bunun haricinde sistemi belirleyen futbolculardır. Milli takım futbolcuları da aramıza dönünce daha net sonuçlara ulaşacağız. Ya bu şekilde devam edeceğiz, ya da değiştireceğiz. Fakat şu anda kafamızdaki sistem 4-3-3."

Hoca sen Rijkaardı Daumla mı karıştırdın ne yaptın ? Sistem çocuk oyuncağımı ki değişsin. Birde bahsettiğimiz adam Rijkaard, Rijkaard yani. :rolleyes:

4-2-3-1;4-3-3'ün bir dağılış biçimidir.Zaten sen gir bir PES'e,taktiklerde 4-2-3-1 yoktur.Ancak 4-3-3ün farklı dağılışlarında vardır.Rıjkaard'ın şuan oynattığıda tam olarak 4-3-3 değildir mesela.4-1-2-2-1 dir.Rıjkaard takıma sezon başında 4-2-3-1 oynatıyordu zaten.Ama kafasındaki takım 4-1-2-2-1 olduğu için değiştirdi.

Sence Skibbe'nin oynattığı 4-2-3-1 ile şimdiki oynadığımız 4-3-3 aynı şeymi?

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez ?

Rijkaard niye eleştirilemez?

Çünkü Rijkaard'ı eleştirebilecek kapasitede ve bilgi birikiminde insan yoktur Türkiye'de. İtalya'da, İngiltere'de böyle insanlar var ve Wenger'de eleştirilir, Ferguson'da Mourinho'da.

Burda kim eleştirecek Rijkaard'ı Hıncal mı Ahmet Çakar mı Erman Toroğlu mu.

Hıncal başladı zaten, Rijkaard hoca falan değil kalıbını geçen hafta kullandı. Bu hafta Rijkaard'a için sen ne biçim teknik direktörsün dedi. Rijkaard'ı eleştirmek için önce aynı kategoriye girmeniz lazım. Rijkaard'ın başarılarını rüyalarında bile göremeyen adamlar, eleştirirse bizde haliyle bitarafımızla güleriz onlara.

Hoca sen Rijkaardı Daumla mı karıştırdın ne yaptın ? Sistem çocuk oyuncağımı ki değişsin. Birde bahsettiğimiz adam Rijkaard, Rijkaard yani. :rolleyes:

Dostum Rijkaard'ın kendi söylediği sözler yazdıklarım! Sistemi futbolcuların belirleyeceğini uymazsa sistemin değişeceğini kendi söyledi! Zaten 4-3-3 sevdasından vazgeçmezse devre arası 10 futbolcu gönderip 10 futbolcu almamız gerekecekki öyle bir bütçe bizde yok! bilmem anlatabildimmi:)

Sence Skibbe'nin oynattığı 4-2-3-1 ile şimdiki oynadığımız 4-3-3 aynı şeymi?

Yav aynı şey değil ancak aynı yola çıkıyor.Birinde 2 ön libero+10numara var diğerinde 1 ön libero + 2 tane çift yönlü oyuncu.Diğer her şey aynı.(Tabi bu seneyi geçen seneyle kıyaslamamak lazım.Bizim bahsettiğimiz rakamlar.Önemli olan oyun anlayışıdır.4-2-3-1 ya da bir başkası sistem,oyun anlayışı değildir.Rıjkaard her Hollanda'lı gibi Barca 4-3-3ünü çok seviyor.)

Arkadaşlar kendinize gelin Tamer konuşuyor ve siz onun söylediklerine itiraz ediyorsunuz ayıptır.Bu forumda Serhat ile birlikte futbolu en iyi bilen,yorumluyan kişidir kendisi olmuyor diyorsa olmuyordur daha fazla itiraz etmeyin kendinizi rezil,gülünç duruma düşürmeyin :evilsmile:

rijkaard orda çift yada tek önlibero değişiklğiyle ilgili konuşmuştu.Sistem değişikliğiyle ile ilgili değil.

Dostum Rijkaard'ın kendi söylediği sözler yazdıklarım! Sistemi futbolcuların belirleyeceğini uymazsa sistemin değişeceğini kendi söyledi! Zaten 4-3-3 sevdasından vazgeçmezse devre arası 10 futbolcu gönderip 10 futbolcu almamız gerekecekki öyle bir bütçe bizde yok! bilmem anlatabildimmi:)

Rijkaard kampta futbolcuları tanır, özelliklerine bakar. Sistemini ona göre kurar. Kalkıp 10.haftada sistem değiştirecek değil ya ! :) Bazıları Arda ortada oynarken farklı bir sistem daha sonrada 3'lü bir orta saha kurarkende farklı bir sistem oynattığını düşünüyorlar. Ama yanlış. Sistem hiç bir zaman değişmedi, sadece dizilişler değişti.

------ Sarp ------- Ayhan ------

------------ Arda ------------

İlk haftalar bu şekildeydi. Daha sonra Elano geldi ;

---------- Mehmet Topal ----------

----- Elano(Barış) ---------- Sarp(Ayhan) -------

Bilmem anlatabildim mi ? :)

Rijkaard kampta futbolcuları tanır, özelliklerine bakar. Sistemini ona göre kurar. Kalkıp 10.haftada sistem değiştirecek değil ya ! :) Bazıları Arda ortada oynarken farklı bir sistem daha sonrada 3'lü bir orta saha kurarkende farklı bir sistem oynattığını düşünüyorlar. Ama yanlış. Sistem hiç bir zaman değişmedi, sadece dizilişler değişti.

------ Sarp ------- Ayhan ------

------------ Arda ------------

İlk haftalar bu şekildeydi. Daha sonra Elano geldi ;

---------- Mehmet Topal ----------

----- Elano(Barış) ---------- Sarp(Ayhan) -------

Bilmem anlatabildim mi ? :)

+ olarak bu iki dizilişte aynı formasyona çıkıyor.Rıjkaard takımın uyum sürecini çabuk atlatması için daha uygun olduğu için 4-2-3-1le başladı.Ama oda her Hollanda'lı gibi Barca 4-3-3'ünü benimsedi ve de bizi oynatacağı diziliş bu olacak.

Fazla tartışmaya girmek istemiyorum ben Galatasaray'ın mevcut kadrosu itibariyle dünyanın en zor sistemi olan 4-3-3 sistemini kesinlikle oynayamayacağını düşünüyorum ve Rijkaard'ın sonunun del bosgue ve aragones gibi olmaması için acilen sistem değişikliğine gitmesi gerektiğini düşünüyorum! Rijkaard düşmanı değilim aksine onu çok seviyorum! ve uzun yıllar bu takımın başında kalmasını istiyorum!

4-3-3 dünyada oynaması en kolay olan oyun. Galatasaray'da 4-3-3 sistemi diye birşey oynamıyor. Nereden çıktı 433 çok zor da vs. vs.

Frank Rijkaard'da elimizdeki futbolcular daha kolay oynayabilsin diye sistemden vazgeçecekse gitsin zaten niye geldi? Rijkaard'ı getirmenin mantığı nedir o zaman..

sistem ve teknik direktör ne olursa olsun önemli olan iyi futbol ve başarı

orta sahada 3 tane toptan anlamayan adam oynattığı sürece kolay kolay galip gelemez Rijkaard...

Özellikle Son 2 maçta gördüm ve inandım ki Rijkaard futboldan anlamıyor..Bunun puan kayıplarıyla vs ile de ilgisi yok, sen saçma sapan kadro çıkarıp göz göre göre maç içinde de değişiklik yapmazsan, kusura bakma adın Rijkaard da olsa sana güvenim kalmaz, futboldan çakmıyosun derim..

orta sahada 3 tane toptan anlamayan adam oynattığı sürece kolay kolay galip gelemez Rijkaard...

Özellikle Son 2 maçta gördüm ve inandım ki Rijkaard futboldan anlamıyor..Bunun puan kayıplarıyla vs ile de ilgisi yok, sen saçma sapan kadro çıkarıp göz göre göre maç içinde de değişiklik yapmazsan, kusura bakma adın Rijkaard da olsa sana güvenim kalmaz, futboldan çakmıyosun derim..

Tüh gördünmü şimdi sen ne yapsak acaba ? ya arkadaş rijkaard futboldan anlamıyor gibi saçma saçma şeyler yazmayın şuraya çok anlıyosanız siz gidin çalıştırın bi takım.

Üst Alt