Rijkaard niye eleştirilmez ? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard niye eleştirilmez ?

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez ?

bi ara hakemlik yapıyodum, Türkiyedeki hakemlik sisteminin inanılmaz kötü işlemesi sonucunda bıraktım onuda..

anlayacağın geçmişim fln yok..

sadece iyi bir izleyiciğim, 'artık' fanatik taraftar olmamam sebebiyle objektif bakabilme yeteneğini kazandım, taraftarlık çok güzel ve bambaşka bi duygu..

birilerinin yorum yapması için eleştirilenden daha iyi olmasına gerek yok, herkesin yetenekleri farklıdır, Sabriyi milyon kişi eleştirir ama hala Sabri vardır sağbekte..

eleştirmek tabi ki basit olan, ama son 2 maçta çook sinirlendirm Rijkaarda, Hıncal demişti galiba düşmanın olsa bu kadroyu çıkarabilir ancak diye, hakkaten durum öyle..

3 önliberoyla oynuyor diye eleştiriyorum, hatta Ardayı forvet oynattığına da çok lafım yok denemiş olabilir 1 kere, ama göz göre göre orta sahada aynı saçma düzeni 3-5 maçtır yapıyosa ve tek pozisyon bulamadan Galatasaray maçı bitiriyosa, bunun eleştirilecek bir yanı yok benim için..

Tek isteğim adam gibi orta saha oynatsın ki bu kanımca hepimizin isteği, başka da bişey istemiyorum, zaten oyuncular gereğini yaparlar doğru oyuncular oynarsa..

neyse daha da bişey demem Rijkaard için Pana maçına kadar..

PAna maçında tekrar görecem Rijkaardın cesaretini ve futbol bilgisini..sonuç değil önemli olan oynarlar 3 yerler bişey demem, göz göre göre tekrar aynı hatayı yaparsa Rijkaard sevgilerimi yollarım kendisine..

Edin daha futbol bilgisine laf, "Topal'ı nasıl oynatır? Futboldan anlamıyor" diyin.

Ama birşeyi unutmayın, sizin Topal'ın falan pas yapamayacağıunı anlayabilmeniz için geçen 2-3 senede Rijkaard Şampiyonlar Ligi kupasını falan almakla meşguldü, gözünden kaçmış olabilir.

Eleştirilir tabi.Rijkaard'ta eleştirilir, Morinho'da Guardiola'da eleştirilir.Bir konuda eleştiri yapabilmek için illede o işi evvelden yapmış olmak gerekmez.Herkesçe kabul gören birtakım doğrular vardır.Bu istikamette eleştirir eleştirenler.Mesela benimde çok beğendiğim spor yazarlarından Ömer Üründül'e "sen bu işi nekadar yaptın da konuşuyorsun" diye sormaktan hicap duyarım ben.Çünkü adamın eleştirileri hep yapıcı ve mantıklı.Dedikleri de aynen çıkıyor.Skor yazarı değil spor yazarı çünkü.Kayıtsız şartsız destek bana göre mantıklıl değil, mutlaka birtakım kriterlerin dikkate alınması gerekir.Nonda sapasağlam dururken yedek bekletip forvette Arda'yı oynatırsan, Nonda'yı oyuna alırken Keita'yı çıkartırsan, üç tane aynı özellikte futbolcuları orta sahada oynatıp birtane aklı başında pozisyona giremezsen adama eyvallah demezler.

Eleştirilir tabi.Rijkaard'ta eleştirilir, Morinho'da Guardiola'da eleştirilir.Bir konuda eleştiri yapabilmek için illede o işi evvelden yapmış olmak gerekmez.Herkesçe kabul gören birtakım doğrular vardır.Bu istikamette eleştirir eleştirenler.Mesela benimde çok beğendiğim spor yazarlarından Ömer Üründül'e "sen bu işi nekadar yaptın da konuşuyorsun" diye sormaktan hicap duyarım ben.Çünkü adamın eleştirileri hep yapıcı ve mantıklı.Dedikleri de aynen çıkıyor.Skor yazarı değil spor yazarı çünkü.Kayıtsız şartsız destek bana göre mantıklıl değil, mutlaka birtakım kriterlerin dikkate alınması gerekir.Nonda sapasağlam dururken yedek bekletip forvette Arda'yı oynatırsan, Nonda'yı oyuna alırken Keita'yı çıkartırsan, üç tane aynı özellikte futbolcuları orta sahada oynatıp birtane aklı başında pozisyona giremezsen adama eyvallah demezler.

Zaten eleştirilmesi değil sorun,Rijkaard futboldan anlamıyora vardığı için değerli! arkadaş normaldir,sorulabilir
"sen bu işi nekadar yaptın da konuşuyorsun"
suali ...

Kimse Rijkaard eleştirilmesin demiyor zaten ama sen Rijkaard futboldan anlamıyor dersen haddini aşmış olursun bu kadar basit.Bu ülkede hiçbir futbol adamı,hiçbir futbolcu,hiçbir gazeteci,hiçbir yorumcu hatta hiçbir insan Rijkaard futboldan anlamıyor diyemez.

Rijkaardın yakın zamanda 3lü defansif orta saha anlayışından vazgeçeceğinden eminim.Bizim gördüklerimizi onun görmemesi mümkün değil. Sezon başı ile şuan ki diziliş arasında mutlaka analiz yapıyordur. İkisi arasından sezon başındaki dizilişi tercih edeceğinden şüphem yok.

Daha ilk senesini bile doldurmadığı,ligi yeni yeni tanıdığı için bir takıma sistemin doğru dürüst hemencik uygulanmasının imkansız olduğu için,futbolcuların formsuz olduğu için v.s. olabilirmi.:cool:

İşte aynen bunu diyorum sadece. Rijkaard sempatik bir adam ve Barcelona’da yaptıklarına saygı duyarım ama onu Galatasaray’da degerlendirken böyle şeyler beni hiç ilgilendirmiyor. Hagi’ye, Gerets’e, Skibbe’ye ve Bülent’e yaptığım gibi, hiç ayrım yapmadan, aynı gözle ve aynı standartlarla Rıjkaard’ın Galatasaray’da yaptıklarına bakarım sadece. Yoksa, diğer hocalarına haksızlık olur.

Diğer arkadaş Rijkaard futboldan anlamıyor diyor. Bence biraz abartılı :D. Katılmıyorum ama diğerlerin dediği gibi, eğer Bülent Bursadakı gibi 11i çıkartsaydı çoğu taraftar Bülent futboldan anlamıyor derdi ve çok kimse onu savunmazdı. Ama Rijkaard olunca, “Bir bildiği vardı. Sen taraftar olarak anlamazsın,” “Zaten Rijkaard futbolu senden iyi biliyor” gibi laflar var. Böyle çifte standartlık olmaz. Sonuçta futbol bir oyundur ve bu oyun içinde bazı net gerçekleri var ki herkes görebilir… tabi gerçekleri görmek istiyorsan eğer.

Daha once dediğim gibi, şu anda Rijkaard kesinlikle desteklenmeli. Fakat, dünya futbolunda 1 ya da 2 yıllık “free pass” diye bir şey yok… hele hele büyük kulüplerde. Bu zaman içinde bir şey göstereceksin. Bir şekilde ümit vereceksin (ki Rijkaard Barcelonada ilk yılında kötü başlangiça rağmen iyi futbol oynatarak ikincı sırada bitirirek vermişti). Özellikle ve özellikle böylesine geniş bir kadro ile, yönetimden böylesine güzel para desteğini (Keita 8.5 milyon Euro, Elano 7 milyon Euro) gördükten sonra, bu sezon Rijkaard’ın bir şey yapması lazım. Bildiğimiz gibi, böyle imkanlar her GS hocasına nasip olmaz. Şampiyonluk şart demiyorum ama Şampiyonlar Ligi’ne katılabılmek çok önemli mesela. Avrupa Ligi’nde, en az son 16’ya kalmak önemli. Bunlar olmazsa, en azindan (bazen) iyi futbol oynatmak lazım. Yani geçen sezondan geri gitmemek lazım kısaca. Yoksa bu hiçbir şekilde yeterli görülmemeli...

Kimse Rijkaard eleştirilmesin demiyor zaten ama sen Rijkaard futboldan anlamıyor dersen haddini aşmış olursun bu kadar basit.Bu ülkede hiçbir futbol adamı,hiçbir futbolcu,hiçbir gazeteci,hiçbir yorumcu hatta hiçbir insan Rijkaard futboldan anlamıyor diyemez.

Konu başlığı sizin dediğiniz gibi değil ama.Konu başlığı "Rijkaad niye eleştirilmez? ben de derimki eleştirilir. Eğer konu başlığı "Rijkaard futboldan anlamıyor demek "olsaydı bende sizin gibi düşünür ve yazardım.Ama Rijkaard futboldan anlamıyor demek ne kadar haddi aşmak ise Rijkaardı eleştirenlerin bilgilerini sorgulamakta o derece yanlıştır.

Konu başlığı sizin dediğiniz gibi değil ama.Konu başlığı "Rijkaad niye eleştirilmez? ben de derimki eleştirilir. Eğer konu başlığı "Rijkaard futboldan anlamıyor demek "olsaydı bende sizin gibi düşünür ve yazardım.Ama Rijkaard futboldan anlamıyor demek ne kadar haddi aşmak ise Rijkaardı eleştirenlerin bilgilerini sorgulamakta o derece yanlıştır.

Benim yazdığım konu başlığı ile alakalı değil.Bir iki sayfa önce yazılanlara bakın anlarsınız ne demek istediğimi.Başlığı yazan arkadaşa değil ``Halil Öz`` adlı üyeye yönelik yazdım çünkü adam ``Bana göre Rijkaard futboldan çakmıyor.`` deme gafletine düştü.Ona hitaben yazdım mesajımı.:asd:Yoksa katılıyorum yazdıklarınıza.Her teknik direktör eleştirilir ama herşeyin bir sınırı var.Adam rijkaard futboldan anlamıyor diyebiliyorsa ben tepkimi koyarım.

Benim yazdığım konu başlığı ile alakalı değil.Bir iki sayfa önce yazılanlara bakın anlarsınız ne demek istediğimi.Başlığı yazan arkadaşa değil ``Halil Öz`` adlı üyeye yönelik yazdım çünkü adam ``Bana göre Rijkaard futboldan çakmıyor.`` deme gafletine düştü.Ona hitaben yazdım mesajımı.:asd:Yoksa katılıyorum yazdıklarınıza.Her teknik direktör eleştirilir ama herşeyin bir sınırı var.Adam rijkaard futboldan anlamıyor diyebiliyorsa ben tepkimi koyarım.

1 deli taş atmış kuyuya misali oldu muhabbetiniz :D

Rijkaard eski düzene geçmediği sürece fikrim değişmez benim, şu ana kadar geçmemiş olması da beni doğrular nitelikte..

Pana maçındaki kadroyu 4 gözle bekliyorum..

MAnisa-Bursa maçı adeta işkenceydi benim için, hele Bursa maçı tam bir futbol katliamıydı, bakalım ders almışmı o çok bilen Rijkaard..

gerçi neskeens ve rijkaard ın son basın toplantıları hiç de ders almışlar gibi değildi, form düşük pas yüzdemiz düşük vs vs gibi saçmalıklarla kandırıyolardı insanları, Pana maçındaki kadro herşeyi belli edecek, grupta 2. olmak demek üst turda elenmek demek sonuçta..

1 deli taş atmış kuyuya misali oldu muhabbetiniz :D

Rijkaard eski düzene geçmediği sürece fikrim değişmez benim, şu ana kadar geçmemiş olması da beni doğrular nitelikte..

Pana maçındaki kadroyu 4 gözle bekliyorum..

MAnisa-Bursa maçı adeta işkenceydi benim için, hele Bursa maçı tam bir futbol katliamıydı, bakalım ders almışmı o çok bilen Rijkaard..

gerçi neskeens ve rijkaard ın son basın toplantıları hiç de ders almışlar gibi değildi, form düşük pas yüzdemiz düşük vs vs gibi saçmalıklarla kandırıyolardı insanları, Pana maçındaki kadro herşeyi belli edecek, grupta 2. olmak demek üst turda elenmek demek sonuçta..

Düz mantık

halil öz bu konuyla alakalı oldugu için sormuyorum fenerlimisiniz siz? ben sizin GSlı oldugunuza inanmıyorum mesajların çok garip geliyor bana

halil öz bu konuyla alakalı oldugu için sormuyorum fenerlimisiniz siz? ben sizin GSlı olduguna inanmıyorum mesajların çok garip geliyor bana

yok daha neler..

sadece Rijkaard beni futboldan soğutmaya başladı..

herkesin apaçık gördüğü ancak Rijkaard benden daha iyi biliyodur diyerek söylemediği şeyi eleştirdim sadece...Eleştirmeye de devam ederim..

1 Allahın kulu bana Rijkaardın oyuncu tercihlerinin arkasındaki sebebi mantıklı bi şekilde açıklasın o zaman susarım, vallaha da susarım !!

Mesele anlaşılmıştır.

yok daha neler..

sadece Rijkaard beni futboldan soğutmaya başladı..

herkesin apaçık gördüğü ancak Rijkaard benden daha iyi biliyodur diyerek söylemediği şeyi eleştirdim sadece...Eleştirmeye de devam ederim..

1 Allahın kulu bana Rijkaardın oyuncu tercihlerinin arkasındaki sebebi mantıklı bi şekilde açıklasın o zaman susarım, vallaha da susarım !!

Çünkü hala ideal bir 11miz yok. Herşeyi ve herkesi deniyor yoksa sistem bu hadi çıkın oynayın ile olmaz bu iş. Ama yaptığı kurguların hepsinde bana göre bir mantık yatıyor. Şuana kadar hiç bana ters gelen bir durum olmadı açıkçası. Sadece manisa maçındaki erken değişiklikler dışında.

Üst Alt