Rijkaard niye eleştirilmez ? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard niye eleştirilmez ?

Cevap: Rijkaard niye eleştirilmez ?

yok daha neler..

sadece Rijkaard beni futboldan soğutmaya başladı..

herkesin apaçık gördüğü ancak Rijkaard benden daha iyi biliyodur diyerek söylemediği şeyi eleştirdim sadece...Eleştirmeye de devam ederim..

1 Allahın kulu bana Rijkaardın oyuncu tercihlerinin arkasındaki sebebi mantıklı bi şekilde açıklasın o zaman susarım, vallaha da susarım !!

O zaman bi imzanı değiştir bi avatar felan koy da karıştımayalım renkdaşım

Forumda cimbomlu ayağına mesaj yazan fenerli çok ezik var

Çünkü hala ideal bir 11miz yok. Herşeyi ve herkesi deniyor yoksa sistem bu hadi çıkın oynayın ile olmaz bu iş. Ama yaptığı kurguların hepsinde bana göre bir mantık yatıyor. Şuana kadar hiç bana ters gelen bir durum olmadı açıkçası. Sadece manisa maçındaki erken değişiklikler dışında.

devre olacak 5 ay geçmiş hala ideal 11imiz yok ne garip değil mi, hala çözemedi Rijkaard takımı..

antrenmanda denersin o dediklerini, maçlarla denenmez, kaldı ki 1 maç denersin durum facia ise değiştirirsin, Sarp dan Barışdan 'Ayhan' bile yaratamazsın, olmaz apaçık belli..

Sana ters gelen bişey yoksa Bursa maçında orta sahayı geçemememiz garip gelmiyosa boşa tartışıyoruz zaten, Galatasaray her lig maçına kazanma hedefiyle çıkar, çıkmalıdırda..

Pes, Fifa ve menejer oynayan arkadaşlar dikkatle okuyun.

Sanal da bile takım kurarken, oynarken zaman gerekir di mi hele ki Pes te takım oyunu ve ayağa pas yapmakta kolay değildir. Bunu da öyle düşünün gerçek futbola dönün.

Gscimbom forum'da demokrasi ve düşünce özgürlüğü varsa. Gerçekten hakaret ve küfür serbest değilse konu hakkında bazı şeyler yazmak isterim. Rijkaard futbol bilmiyor demek tabi saçmalık olur. Rijkaard futbolda bilgi ve tecrübe konusunda dünyanın elle sayılı TD leri arasındadır. Ama mesela ben ve forumda bir çok taraftar Rijkaard'dan daha iyi takım, kazanan bir 11 kurabilir.

Çünkü Rijkaard futbola çok teorik gözle bakıyor, matematik formülü gibi hep aynı doğru sonucun alınması gerektiğini düşünüyor ama yanılıyor. Maçlar birbirine aşina, koşan ve tekniği yüksek az rotasyona uğrayan futbolcular ile kazanılır. Bir de 'Never changing a winning Team' faktörü unutulmamalı.

Ama Rijkaard geleli Rotasyon taraftarın ağzına pelesenk oldu. 4-3-3, hücum futbolu dillerden düşmedi. Böyle istikrar olmaz. Mesela Arda forvet oynayabilir ama Arda doğru dürüst çok yönlü tek orta saha futbolcumuz olunca forvette birşey yapamaz. Sabriyi sağbek oynatmaktan başka şansı yok çünkü Aydın'a veriği şansı Uğur'a bile vermeyince kullanabileceğin ikinci sağbekin olmaz.

Ama taraftar ile dalga geçercesine bize maç üsütüne maç kaybettiren Servet-Gökhan ikilisinde ısrar niye? Sırf zamanında Fatih Terim ve tesadüfler dolayısı ile bu ikili milli takım partneri oldu diyemi?

Sonra taraftar Topal-Sarp yanyana oynamaz, yoksa orta sahamız sıradanlaşıyor diye söyleyip durdu. Rakibi izleyen bir orta saha, hucüma sıfır katkısı olan, hızlı pas veremeyen bir orta saha da Rijkaard neden ısrar eder.

Rijkaard geçen yıl takımı sırtlayan bize maçlar kazandıran Ayhan-Barış iklisini neden hiç bir zaman beraber oynatmaz. Buna yemin mi etti?

Uğur'u sağbeke alıp orta sahada Sabri-Barış-Ayhan-Arda ile çok dinamik ve teknik, hem hücumu düşünen hem defansa büyük katkı sağlayan bir orta saha kurulabilir. Rijkaard'ın bu neden aklına gelmiyor.

Eğer kaybetmeye devam etmek istiyorsak Rijkaard'ın rotasyonlarına, matematik

formüllerine katlanmaya devam edelim.

devre olacak 5 ay geçmiş hala ideal 11imiz yok ne garip değil mi, hala çözemedi Rijkaard takımı..

antrenmanda denersin o dediklerini, maçlarla denenmez, kaldı ki 1 maç denersin durum facia ise değiştirirsin, Sarp dan Barışdan 'Ayhan' bile yaratamazsın, olmaz apaçık belli..

Sana ters gelen bişey yoksa Bursa maçında orta sahayı geçemememiz garip gelmiyosa boşa tartışıyoruz zaten, Galatasaray her lig maçına kazanma hedefiyle çıkar, çıkmalıdırda..

Oyuncular Rijkaard'ı çözebildi mi acaba? Bir de böyle düşün!

her hoca eleştrilir.sistem oturması için zaman gerekir.sabır edelim iyi güzel.ama ışık yokki.mustafa sarp ayhan mehmet topal barışla.o sistem 10 sene oynatsan olmaz.elindeki kumaş iyi olsun.takım çabalasın.mücadele versin.kaybetsin.tamam helal olsun kaybetselerde.ama bu ortasaha bu defansla.kimi getirirsen getir.4 3 3 oynatamazsın takımı.ha 4 4 2 çıksa türkiye liginde daha iyi puan toplardı.oda bi gerçek.bunuda göz ardı etmeyin.

yok daha neler..

herkesin apaçık gördüğü ancak Rijkaard benden daha iyi biliyodur diyerek söylemediği şeyi eleştirdim sadece...Eleştirmeye de devam ederim..

1 Allahın kulu bana Rijkaardın oyuncu tercihlerinin arkasındaki sebebi mantıklı bi şekilde açıklasın o zaman susarım, vallaha da susarım !!

Rijkaard futbolu çok teorik düşünüyor. Kağıt üzerinde matematik formülü çözülürse gerçekte de aynı olacağını düşünüyor. Aslında sadece Rijkaard değil birçok TD aynı yanlışa düşüyor. Terim de milli takımda farklı değildi hal hatır ile, klübleri küstürmemek adına her maça farklı futbolcularla çıkardı.

Yahu anlamiyorum, insanlar daha ne ister... Rijkaard gelmis, adam "Gondermek icin daha" erken diyor. Tabi, Lig sonunda 2. bilemedim 3. olursak gonderelim degil mi? Ne olur bunun sonu... Daha biz TD'ye sabir gosteremiyorsak, TD bize ne sabir gostersin ki... Adam nasil guvenle yeni isler yapmak istesin... Rijkaard'dan bahsediyoruz. simdi boyle dusunenler iki yil once Rijkaard'i hayal edebiliyormuydu? Tamam her kes elestirilir ama, bu elestiri yazisi degil, son haftalardaki sonuca gore olusmus bir ruh hali ve Allah gostermesin olasi bir basarisizlikda "Rijkaard istifa" seslerinin temel atma yazisi. Yazida hic bir iyiniyet goremedim ben...Bu arada basariya musait Barca Rijkaard'dan once son senelerinde surunuyordu...

yok daha neler..

Elinde baska futbolcu olmadigi yeterli sebep degil mi? Galatasaray gibi takimin defansi Gokhan Zan, sakat Emre Gungor, defans oyuncusu olmayan Sabri'den (Ki adam elinden geleni yapiyor) ve son zamanlarda cok kotu oynayan Hakan Balta'dan olusuyorsa ve de yasli Emre Asik'tan, Rijkaard ne yapsin... Orta sahada Sarp'a,Ayhan'a, Baris'a muhtacsa, Rijkaard ne yapsin... Ha sen ille de gunu kurtaralim diyorsun, gelecek icin yapariz bir seyler diyorsun...

Yahu, bu Ingilizler nasil sabrediyor Wenger'e, Ferguson imreniyorum... Tabi, futbolumuz onlarinkinden ileri oldugu icin biz cekemeyiz Rijkaard gibi siradan TD'leri, degil mi? Kusura bakma yazinda en ufak bir iyiniyet sezemedim diyemeyecegim, cunki en ufakin binde biri bile yok...

Elinde baska futbolcu olmadigi yeterli sebep degil mi? Galatasaray gibi takimin defansi Gokhan Zan, sakat Emre Gungor, defans oyuncusu olmayan Sabri'den (Ki adam elinden geleni yapiyor) ve son zamanlarda cok kotu oynayan Hakan Balta'dan olusuyorsa ve de yasli Emre Asik'tan, Rijkaard ne yapsin... Orta sahada Sarp'a,Ayhan'a, Baris'a muhtacsa, Rijkaard ne yapsin... Ha sen ille de gunu kurtaralim diyorsun, gelecek icin yapariz bir seyler diyorsun...

Yahu, bu Ingilizler nasil sabrediyor Wenger'e, Ferguson imreniyorum... Tabi, futbolumuz onlarinkinden ileri oldugu icin biz cekemeyiz Rijkaard gibi siradan TD'leri, degil mi? Kusura bakma yazinda en ufak bir iyiniyet sezemedim diyemeyecegim, cunki en ufakin binde biri bile yok...

ne demek elinde oyuncu yok ya, kulübede Elano gibi bi adam var, tek forvetimiz Nonda var, Manisa maçında Keita yedek Linderoth yedek, ne demek futbolcu yok oynatacağı..

Defansın bariz hatası yok, Sabri iyi oynuyo zaten, Servet gibi defans bulunmaz kolay kolay..Gökhan sıradan kalıyor, Balta sırıtıyor, ama o konuda Rijkaarda lafım pek yok, demekki Canere güvenmiyor, olabilir..

Ama orta sahada oynatacak adam yok deme bana kenarda Elano forvette Arda duruyoken !

ne demek elinde oyuncu yok ya, kulübede Elano gibi bi adam var, tek forvetimiz Nonda var, Manisa maçında Keita yedek Linderoth yedek, ne demek futbolcu yok oynatacağı..

Defansın bariz hatası yok, Sabri iyi oynuyo zaten, Servet gibi defans bulunmaz kolay kolay..Gökhan sıradan kalıyor, Balta sırıtıyor, ama o konuda Rijkaarda lafım pek yok, demekki Canere güvenmiyor, olabilir..

Ama orta sahada oynatacak adam yok deme bana kenarda Elano forvette Arda duruyoken !

Peki, Elano'nun suanki durumu Rijkaard'a istedigini vermek icin yeterli mi? Dikkat ettiysen eksikler arasinda Servet'i yazmadim. Cunki, Servet de olmasa durumumuz kotu olabilirdi... Turkiye takimlari icin en lazim olan sey yabanci haklarini daha cok defans ve defansif oyuncudan yana kullanmak... Cunki, Turk oyuncular defans yapamiyor, ististalar disinda... Yahu, Linderoth'a direkt nasil guvenilebilir? Rijkaard e;inde Linde gibi kaliteli bir oyuncusu oldugunu bilmiyor mu?

Rijkaard eleştirilemez çünkü 4-3-3 sisteminde defansımızın ve ortasahamızın yeterli olmadığını görüyoruz,hatta alternatif forvetimiz bile yok,o övündüğümüz geniş kadromuzun iskelet oyuncuları resmen tatildeler,tabi ki onları canlandırmak hocanın elinde fakat kapasitesi belli adamlarla oynuyoruz,yani kendini geliştirmeye müsait oyuncuların oynaması lazım G.Saray'da Barış Fergusonla çalışsa bile ondan birşey olacağını sanmıyorum sadece koşuyor işte,yani bize ayağında top yapacak oyunun iki yönünü oynayacak bir ön libero şart,Mehmet Topal ile topallarız,Sarp istisna bence en iyi top yapan oyuncu o bölgede,böyle olunca da Elano daha serbest oynar ve çok verimli olur diye düşünüyorum,ileri 3'lü zaten Arda Baros Keita mükemmel isimler,defansa bakarsak orası zaten saatli bomba 4 oyuncuda rezil oynuyor,Sabri ilk defa bu kadar kötü oynadı gene onu ayırırsak Servet Gökhan'dan biri yollanıp yabancı stoper alınmalı,Hakan Balta bu formuyla ligi bitirirse elveda demeliyiz ve oraya genç bir oyuncu bulabiliriz,yani övdüğümüz o müthiş kadro Galacticos üzgünüm ki yeterli değil biz iskeletimize çok güvendik onların üstüne kadro yapalım dedik ama malesef onlar bizi hayalkırıklığına uğrattı.Rijkaard'a kızmıyorum çünkü o iskeletin sağlam olduğunu düşündü ve üstüne takviye yaptı.

Hayır,tabiki de eleştirilebilir.

Rijkaard'ın da bir hoca olarak bildiği çok şey varsa,öğreneceği de çok şey vardır.Futbol'da,gelişim asla bitmez.Ve eleştirinin olduğu yerde gelişme vardır.

Fakat şimdiki ucuz medyanın yaptığı gibi değil,yapıcı eleştirilerle Rijkaard tabi ki de eleştirilir.Buna onun da birşey diyebileceğini zannetmem.

Üst Alt