Ufuk Ceylan'a Tam Destek - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ufuk Ceylan'a Tam Destek

Cevap: Yeni Kaleci Şart Mı?

bide şöyle düşünelim...

tamam aykut ve ufuk tan bir şey olmaz.boşa zaman kaybı tamam...

aldık bir yabancı kaleci...yabancı sınırlaması var arkadaşlar bu ülkede...hangi yabancıyı keseceksiniz bir de onu düşünün...

doğru aykut en fazla 60-70 olsun..

ama şu sorumada cvp verirsen sevinirim..

mesela v.valdes,casillas hatta buffon 17-18 yaşlarında geçtiler kaleye.

peki onlaraa kaç verirdin??

kalecilik kenarda bekleyerek olmuyo arkadaşlar...buldun mu birini güveneceksin,arkasında duracaksın...

tam hatırlamıyorum ama del bosque olabilir bir açıklamasında casillasa top geldiğinde gözümü kapatıyorum demişti..

aynı şekilde daum volkan için onu kalede görünce dehşete kapılıyorum demişti..

ve oynaya oynaya geldikleri nokta belli şimdi...

bu söylediklerim aslında aykut için deil özellikle ufuk için...

Dediklerine katılıyorum. Aykut konusunda hata yonetim ve geçmiş td'lerdedir. Mondi varken Aykut gelişme donemindeyken, yedek bekletmek yerine once Bank Asya sonra da TSL'den bir kulube kiralasaydılar,Aykut 2-3 senede potansiyeline ulaşırdı. Yeterli olurdu olamazdı bilemeyiz şimdi. Ama kapasitesinin sınırlarına ulasırdı boylelikle. Ama teknik heyet, Aykut'un ve takımın uzun vadeli gelecegini umursamadı bile. Yahu al Mondi'nin arkasına 30 yaş civarı tecrubeli bir adam dursun kulubede. Nerde o dusunce?

Aykut için dusunulen ilk ve tek kiralama fikri, ilk sezon sonunda ''Antalya kepez bld'' takımına verilmesi şeklindeydi. 3.Ligin sıra takımına yani :) standart sahalarda bile maç yapamayan bir takıma yani. :)

Ufuk bize gelmeden once sozlesme olayı yuzunden Manisa'da kadro dısı kalmıştı sonrasına geldi ve bir sezon neredeyse hiç maç yapmadı bizde de. yani bu adam 1.5 yıldır maç yapmıyor. Aykut kadar çalışkan ve profesyonelde değil. Yani şu an Rijkaard bir yonden haklı, adam hazır değil. Yapılacak en mantıklı hareket, Ufuk'a tekrardan maç pratiği kazandırabilecek bir TSL(TSL'de kalecisiz takım kalmadı, nereye gitse yedek bekler) veya Bank Asya takımlardan birine bir yıllığına kiralanmalı.

Ufuk'ta potansiyel var bence. Ama Rijkaard su an ki duruma bakıyor. Bugun içibn Aykut daha fit, Ufuk'tan. Ufuk'un maç eksiği, oynamayışının verdiği guvensizlik var uzerinde. Liglerin başladıgı bu hafta da artık yapılacak birsey yok. Rijkaard sağolsun hazırlık maçlarında bile sadece 1 kez forma verdi Ufuk'a. Şimdi kaleye koysak toparlanması birkaç ayı bulur. Bu arada yapacagı hatalar, psikolojisini iyice bozabilir.

Peki G.Saray ne yapar? Hiç bunları dusunmez, umursamaz. Ufuk 2. kaleci olarak kalır, 2-3 Turkiye Kupası maçında oynar. 2. Aykut olma yolunda ilerler ne yazık ki, gel de kızma şimdi. Cocugun kariyer planlaması yok mu?

Dediklerine katılıyorum. Aykut konusunda hata yonetim ve geçmiş td'lerdedir. Mondi varken Aykut gelişme donemindeyken, yedek bekletmek yerine once Bank Asya sonra da TSL'den bir kulube kiralasaydılar,Aykut 2-3 senede potansiyeline ulaşırdı. Yeterli olurdu olamazdı bilemeyiz şimdi. Ama kapasitesinin sınırlarına ulasırdı boylelikle. Ama teknik heyet, Aykut'un ve takımın uzun vadeli gelecegini umursamadı bile. Yahu al Mondi'nin arkasına 30 yaş civarı tecrubeli bir adam dursun kulubede. Nerde o dusunce?

Aykut için dusunulen ilk ve tek kiralama fikri, ilk sezon sonunda ''Antalya kepez bld'' takımına verilmesi şeklindeydi. 3.Ligin sıra takımına yani :) standart sahalarda bile maç yapamayan bir takıma yani. :)

Ufuk bize gelmeden once sozlesme olayı yuzunden Manisa'da kadro dısı kalmıştı sonrasına geldi ve bir sezon neredeyse hiç maç yapmadı bizde de. yani bu adam 1.5 yıldır maç yapmıyor. Aykut kadar çalışkan ve profesyonelde değil. Yani şu an Rijkaard bir yonden haklı, adam hazır değil. Yapılacak en mantıklı hareket, Ufuk'a tekrardan maç pratiği kazandırabilecek bir TSL(TSL'de kalecisiz takım kalmadı, nereye gitse yedek bekler) veya Bank Asya takımlardan birine bir yıllığına kiralanmalı.

Ufuk'ta potansiyel var bence. Ama Rijkaard su an ki duruma bakıyor. Bugun içibn Aykut daha fit, Ufuk'tan. Ufuk'un maç eksiği, oynamayışının verdiği guvensizlik var uzerinde. Liglerin başladıgı bu hafta da artık yapılacak birsey yok. Rijkaard sağolsun hazırlık maçlarında bile sadece 1 kez forma verdi Ufuk'a. Şimdi kaleye koysak toparlanması birkaç ayı bulur. Bu arada yapacagı hatalar, psikolojisini iyice bozabilir.

Peki G.Saray ne yapar? Hiç bunları dusunmez, umursamaz. Ufuk 2. kaleci olarak kalır, 2-3 Turkiye Kupası maçında oynar. 2. Aykut olma yolunda ilerler ne yazık ki, gel de kızma şimdi. Cocugun kariyer planlaması yok mu?

işte bence bizim hatamızda ordaya zaten 3-4 maç yapabileceği (yapmaması da muhtemel) hatalar yüzünden belki de en azından 4-5 seneni kurtarmak yerine...

bu kesin hata yapar mantığı ile her sene yedek beklet her sene santcis,franco gibi kalecileri al bir sene oynat sonra geri gönder.bu kafayla her sene kaleci gelir-gider bu takımdan..

bir de şöyle düşünelim...ufuğa verdik kaleyi..yapması olası hataları kabullenerek..

ben inanıyorum ki bu durum ufuk için artı bir motivasyon olur...

birde o toparlanma dönemindeki hataların olmadığını düşünün???

işte bence bizim hatamızda ordaya zaten 3-4 maç yapabileceği (yapmaması da muhtemel) hatalar yüzünden belki de en azından 4-5 seneni kurtarmak yerine...

bu kesin hata yapar mantığı ile her sene yedek beklet her sene santcis,franco gibi kalecileri al bir sene oynat sonra geri gönder.bu kafayla her sene kaleci gelir-gider bu takımdan..

bir de şöyle düşünelim...ufuğa verdik kaleyi..yapması olası hataları kabullenerek..

ben inanıyorum ki bu durum ufuk için artı bir motivasyon olur...

birde o toparlanma dönemindeki hataların olmadığını düşünün???

Takım güçlü olsa dediğin yapılabilir ama takım o kadar güçlü değil. Yani Ufuk'un yapacağı hatalardan dolayı elenirsek, ligde puan kaybedersek, fatura agır olabilir. Takım kuvvetli olsa, maçları rahat oynayan, alan bir takım olsa, Ufuk'un hatalarını tolare edebilirdi ama biz neredeyse her maçı zar zor kazanıyoruz ya da berabere bitiriyoruz. Deplasmanlarda rakip takımlar resmen baskı kuruyor ustumuzde. 4-5 senedir bu boyle. Mondi-Song-Tomas her maç yıldızlaşırdı bizde. Rakibe cok pozisyon veren bir takımız. eskiden yediğimizden fazlasını atabiliyorduk ama artık onu da pek beceremiyoruz. G.Saray zayıf bir takım. Bu yuzden Ufuk'u, Musa'yı ya da her hangi bir olgunlaşmamış oyuncuyu tolare edebilecek durumda değil.

Takım güçlü olsa dediğin yapılabilir ama takım o kadar güçlü değil. Yani Ufuk'un yapacağı hatalardan dolayı elenirsek, ligde puan kaybedersek, fatura agır olabilir. Takım kuvvetli olsa, maçları rahat oynayan, alan bir takım olsa, Ufuk'un hatalarını tolare edebilirdi ama biz neredeyse her maçı zar zor kazanıyoruz ya da berabere bitiriyoruz. Deplasmanlarda rakip takımlar resmen baskı kuruyor ustumuzde. 4-5 senedir bu boyle. Mondi-Song-Tomas her maç yıldızlaşırdı bizde. Rakibe cok pozisyon veren bir takımız. eskiden yediğimizden fazlasını atabiliyorduk ama artık onu da pek beceremiyoruz. G.Saray zayıf bir takım. Bu yuzden Ufuk'u, Musa'yı ya da her hangi bir olgunlaşmamış oyuncuyu tolare edebilecek durumda değil.

2 sene önce aykutun hatasından dolayı elenmiştir steau bükreşe..noldu hiçbişey bak hala oynuyor..

2 sene önce aykutun hatasından dolayı elenmiştir steau bükreşe..noldu hiçbişey bak hala oynuyor..

Faturayı kulup öder, oyuncu ödemiş ödememiş hiç umurumda değil o açıdan. Bukreş'e elendik ve faturasını gördük. En az 10m euro zarar ve bugun kuçulmeye gidiyorsak, devre arasında meira'yı satmak zorunda kaldıysak, Aykut'un o hatasının payı buyuktur. fatura budur, kulup odemiştir. Aykut'a ödet ödetme o başka konu.

Ufuk'un olası bir hatası bizi eletirse, ve bu sene ligi 2.bitirip Ş.Liginde ön eleme oynama hakkı elde edip, seri başı olmazsak Ufuk'un olsı hatası yine bize 10m euro olarak geri donecektir. Ufuk'a ne oldugunun onemi yok.

Yanlış mantık ama.Biz bir Türk kaleciye hiç bir zaman güvenemeyiz o zaman.

Mesela geçen sezon veya bir önceki sezon Ufuk oynasa ne farkederdi?Daha fazla rezil mi olurduk? Bence olmazdık.Ama Ufuk'u da kazanabilirdik.Boşu boşuna 1 sene Santis bir sene Leo aldı formayı.Vasatı aşabildiler mi? hayır.Maç kazandırdılar mı hayır Yine 3. 5. olduk.

Yani artık bi yerlerden başlamamız lazım.Fener'in Volkan'ı kazandığı gibi şansımızı denemeliyiz.Ama bu şansı Aykut üzerinde inat ederek kullanmamak gerekiyor tabi.Volkan ne hatalar yaptı,Schalke maçları felan geliyor aklıma.Ama şuan önemli bi oyuncu.Ve Fener + bi yabancıyla oynuyor.Avantajı büyük adamlar sol bekte kullanıyor bunu.Kalelerinde yabancı olsa ne Carlos gelebilirdi ne Santos oynayabilirdi.

Ufuk yeterince calışmıyor kendine bakmıyor, Aykut'ta guven vermiyorsa, Emirhan denenebilir. 4-5 maç sabredelim yeter ki, değil mi?

Ufuk meselesi Rijkaard işine döner.

Tam destek, sabır dersin.

Ufuk, FB maçında abuk subuk bir gol yer Şükrü'de veya Samiyen'de, o yüzden maçı kaybedersin, ardından Ufuk'da kaybedilir.

Adım kadar eminim.

Ufuk yeterince calışmıyor kendine bakmıyor, Aykut'ta guven vermiyorsa, Emirhan denenebilir. 4-5 maç sabredelim yeter ki, değil mi?

usta bu işler 4-5 maçla olmuyor ki. en az 2 sene pişmesi lazım bu çocuğun. Eğer biz yeni bir kaleci almıyorsak ki almayacağız zaten aykuta kaleyi vereceğinize emirhana verin. kaybedecek birşey yok 2 sene sonra eğer yetenekliyse ki yetenekli gördüğüm kadarıyla iyi bir kalecimiz olur. Ama bu seneyi çöpe atarız o ayrı konu.

Ufuk meselesi Rijkaard işine döner.

Tam destek, sabır dersin.

Ufuk, FB maçında abuk subuk bir gol yer Şükrü'de veya Samiyen'de, o yüzden maçı kaybedersin, ardından Ufuk'da kaybedilir.

Adım kadar eminim.

2 kaleci ile de çıksak yine o golü yiyeceğiz bizim sorun ne kadar atabileceğiz de. Neyse yorum yapmak istemiyorum.

usta bu işler 4-5 maçla olmuyor ki. en az 2 sene pişmesi lazım bu çocuğun. Eğer biz yeni bir kaleci almıyorsak ki almayacağız zaten aykuta kaleyi vereceğinize emirhana verin. kaybedecek birşey yok 2 sene sonra eğer yetenekliyse ki yetenekli gördüğüm kadarıyla iyi bir kalecimiz olur. Ama bu seneyi çöpe atarız o ayrı konu.

Biliyorum hocam aslında iki gundur msjlarımda kinaye yapıyorum millet anlamıyor bile, buyuk takımların oyuncu geliştirme için çöpe atacak seneleri yoktur. Kaldı ki, gelişecek dediğiniz çogu oyuncu da yetenekli falan değil. Fırat Kocaoğlu ne olacak gorecegeiz 5-10 sene sonra, 3ligde kaleci olursa aferin. Kerem İnan, M.Bolukbaşı şimdi nerde? Cafercen, Ozgurcan, at gozlugunu seviyor bizim cocuk taraftar.

yeni kaleci şart mı başlığına güler geçerim....aykuta kimsenin güveni kalmamışdır.neden yönetim onuda yuhalatıp göndermek için ugraşıyor anlamıyorm.aykut artık hatasızda gol yese ilk ASY deki maçda bence tepki görecek.

Cimbom'a dev partner!

Orta sahasına ve forvetine oyuncu arayan Galatasaray, kalede yaşanan sorunu da halletmek için rüya gibi bir ismin peşine düştü: CSKA Moskova'nın dünyaca ünlü file bekçisi İgor Vladimirovich Akinfeev! Aykut Erçetin ve Ufuk Ceylan'dan memnun olmayan Rijkaard'ın raporu doğrultusunda harekete geçen sarı-kırmızılı yöneticiler, birçok seçeneğin arasından Akinfeev ismi üzerinde yoğunlaştı. CSKA ile ilk temasın sağlandığı, görüşmelerin ise sürdüğü öğrenildi.

Ancak bu transferi bitirmek öyle kolay değil. CSKA, 41 kez Rus Milli Takımı'nın kaleci kazağını giyen 24 yaşındaki oyuncusu için büyük paralar istiyor. Arsenal de 1.85'lik file bekçisinin peşinde ancak onlar da yüksek bonservis ücreti engeline takılıyor. Akinfeev, 2003'ten beri kalesini koruduğu CSKA Moskova ile 1 UEFA Kupası, 3 lig şampiyonluğu, 4 Rusya Kupası, 4 Rusya Süper Kupası havaya kaldırırken, milli takımla da Avrupa üçüncülüğü sevinci yaşadı.

Sabah

Hadi yine iyisiniz. Kral adam geliyor. :eek:

Üst Alt