Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme

Boyum: 1,83. Kilom: 72. Yağ oranım: %12. Sizce bu oranlar nasıl?

Göğüs, karın, kol kaslarının hepsi belirgin ama adonis daha belirgin olsun istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

Kilolu Insanlar ne yapicaklar?

Ilk önce cardio ve fatburgnin yapip... kilolari yok edip, ondan sonra mi vucut gelisdirme mi yoksa ayni zamanda mi ikisini

Boyum: 1,83. Kilom: 72. Yağ oranım: %12. Sizce bu oranlar nasıl?

Göğüs, karın, kol kaslarının hepsi belirgin ama adonis daha belirgin olsun istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

beslenmene dikkat edip yağ oranı seviyesini düşürmen yeterli.ve de sıkı bir karın antremanı.youtube de farklı seviyelerde antremanlar var.ben yararını gördüm tavsiye ederim.ayrıca bu bölge için beslenme biçimi %75,bölgenin çalıştırılması %25.

Kilolu Insanlar ne yapicaklar?

Ilk önce cardio ve fatburgnin yapip... kilolari yok edip, ondan sonra mi vucut gelisdirme mi yoksa ayni zamanda mi

genelde spor salonlarında dediğin gibi oluyor.kişi eğer kiloluysa 25-30 dakikalık cardio antremanı ve akabinde az kilo çok tekrarlı klasik saçma sapan sistemlerle geçiştiriliyor.sıkı beslenme düzenli antreman ve de kendine ait oluşturacağın macro ile bu süreci aynı anda yapabilirsin...

genelde spor salonlarında dediğin gibi oluyor.kişi eğer kiloluysa 25-30 dakikalık cardio antremanı ve akabinde az kilo çok tekrarlı klasik saçma sapan sistemlerle geçiştiriliyor.sıkı beslenme düzenli antreman ve de kendine ait oluşturacağın macro ile bu süreci aynı anda yapabilirsin...

az kilo cok tekrarlik zaten iyi degilmis bilim adamlara göre. Artik cok agiz ve az tekrarlik yapin diyorlar...böylece kas yapmak daha kolay

ideal kilondasın halit.bu durum anormal birşey değil.sağlıklı ve fit bir görünüm koca göbek ve g.tten daha iyidir bunu unutma.onlar dediğin gibi anca davul olurlar ;)

kas yapman daha kolay olmaz.ama elde ettiğin kas kendini daha çok belli eder.zayıf ve de yağ seviyenin düşük olduğunu ele alırsak.alman gereken kilo senin istediğin vücut şekline bağlı.şu şu kiloda olmalısın diye bir kaide yok aykut.

sağlıklı beslenildiğinda ve de 3 beyazdan uzak durulduğunda çözülmeyecek sorun değildir adminim.bu farkı 2-3 haftalık süreçte rahatlıkla hissedebilirsiniz.

benim en zor eriyen bölge bel, bir kere başardım. normal olarak zaten tuz hariç un ve şeker kullanmıyorum neredeyse hiç

Mekik çekmenin karın bölgesini incelttiği ve yağ erittiği söylemi son 100 yılın en büyük yalanlarından biridir. Bölgesel olarak yağ yakamazsınız. Uygun bir antrenman programı eşliğinde Tüm vücut olarak yağ yakımı oluşabilir. Bunu yapabilmeniz için herhangi bir diyet yapmanıza da gerek yok. Sadece Ekmek, şeker ve tuzu minimuma indirgemeniz yeterli olacaktır. Antrenman programında Mekikten daha çok twits hareketine yüklenmeniz yararınıza olur zira mekik karın ve yan kasları güçlendirmek dışında tek başına herhangi bir yağ yakımı sağlamaz aksine daha da kalın bir bel bölgesine sahip olabilirsiniz. Son yüz yılın en büyük yalanlarından bir diğeri de, illa ki duymuşsunuzdur bunu. Yağın kasa dönüştürülmesidir. Yağ kasa dönüşmez.

Bir diğer öneri ise, Vücut geliştirme ile yağ yakımını aynı an da yapmanızdır. Doğru değildir. Vücut için hangisi öncelikliyse önce onunla başlanır ve uygun duruma gelindiği taktirde ikinci aşamaya geçilir. ikisini aynı anda yaptığınız taktirde tartıda pek fazla bir değişim göremezsiniz. Uygun bir Antrenman programına bağlı olarak spor yapan ve yağ yakmak isteyen arkadaşlara L-carnitine önerebilirim. illaki yararını görürsünüz. Likit alınması tavsiyedir.

Son olarak vücut işi sabır işidir. Yeni başlayanlara söyleyebileceğim tek şey, 6 ay boyunca hiç durmayın. Hiçbir antrenmanı aksatmayın ve programa bağlı kalın.

Yanlış BİLİNEN KONULARA AÇIKLIK GETİREYİM

SORU : Karın kaslarımı çıkarmak için günde kaç mekik çekmeliyim ? göbeği eritmenin yolu nedir ?

CEVAP :

Bölgesel bir yağ yakımı ( liposection dışında ) mümkün değildir yağlar vücuttan ortak bi şekilde giderler ve en son alt mide kısmı erir ! karın kaslarını çıkarmak için mekik çekmek diye bir olay yoktur karın kasları ancak bel bölgenizdeki yağ ve deri kalınlığı seviyesi yeterli seviyede incelince görünür !

Benim istanbulda kalırken büyüdügüm mahallede haftasonları güneydoğulu kürt vatandaşlarımız ( hakaret veya aşağılama amaçlı yazmıyorum sadece örnek vermek amaçlı ) inşaat işçileri maç yapmaya gelirdi ve hepsinde tüm baklavalar görünürdü ben bu insanların kesinlikle body salonlarında sabahladığını zannetmiyorum ! adamlar aç tı ve karın kasları görünüyordu ! herkezde var bu karın kası ! çalışmadanda görünür bi şekilde yeterki deri ince olsun !

cok güzel bir tespit

özellikle cocuklugunda sisman olan kisiler bu konudan rahatsiz cünkü onlarin bu yaglari eritmesi duble zor :)

Boyum 1.77 kilom 85.8 di günlük 2-3 saatlik yürüyüşle şuanda 82.4 kiloyum bir 7 kilo daha verip spor salonuna öyle gidiyorum bu konuyla ilgili arkadaşlar sizce gidişat iyimidir ve kalça bacak kısmı yağ eritme için öneriniz var mı?Konuyu açan arkadaş güzel bir probleme deyinmiş sadece spor amaçlı değil bazen yemeği abartıyoruz obezite çağın problemlerinden bir tanesi teşekkürler şimdiden.

Ben fitness salonlarini hic sevmem. Kafama ters,sıkılıyorum orada. Dışarıda mis gibi havada koşmak daha çok hoşuma gider. Sadece koşunca belirli bölgeler mi yağ eritiyor yoksa nasıl bir etkisi oluyor. Bilgin var mi Alex? Bu arada futbol da oynuyorum haftada üç kere. Futbol oynarken sarf ettiğim çabayı kilo vermek isterken ve fitness da yapsam herhalde Ronaldo gibi vücudum olur. Ama olmuyo. Yani sadece koşmak ile ne kadar yol katledebilirim tabi beslenmeye de dikkat ederek.

I am the one who knocks!

Ben fitness salonlarini hic sevmem. Kafama ters,sıkılıyorum orada. Dışarıda mis gibi havada koşmak daha çok hoşuma gider. Sadece koşunca belirli bölgeler mi yağ eritiyor yoksa nasıl bir etkisi oluyor. Bilgin var mi Alex? Bu arada futbol da oynuyorum haftada üç kere. Futbol oynarken sarf ettiğim çabayı kilo vermek isterken ve fitness da yapsam herhalde Ronaldo gibi vücudum olur. Ama olmuyo. Yani sadece koşmak ile ne kadar yol katledebilirim tabi beslenmeye de dikkat ederek.

I am the one who knocks!

ne spor yaparsa yap... Yag egireme hep ayni. Genel bicimde egriyor komple vucutda. Beli bölgere calisim ordaki yaglar cabuk erisin fln diyenler yanlis diyor.

Boyum 1.77 kilom 85.8 di günlük 2-3 saatlik yürüyüşle şuanda 82.4 kiloyum bir 7 kilo daha verip spor salonuna öyle gidiyorum bu konuyla ilgili arkadaşlar sizce gidişat iyimidir ve kalça bacak kısmı yağ eritme için öneriniz var mı?Konuyu açan arkadaş güzel bir probleme deyinmiş sadece spor amaçlı değil bazen yemeği abartıyoruz obezite çağın problemlerinden bir tanesi teşekkürler şimdiden.

Günde kim 2-3 saat yürüs yapabilir Lo .. xD

Üst Alt