17/18 G Grubu M:3 | Monaco 1-2 Beşiktaş | MS | 17 Ekim | TRT 1 - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 G Grubu M:3 | Monaco 1-2 Beşiktaş | MS | 17 Ekim | TRT 1

Keyfimi beceren rakamlar :/

bc5c84bf0ab9f1844a318d6d836f1dc6.jpg

Olaylara bakis acin farkli ve ezikce... bu taraftar profilinden hic bir zaman haz etmem. Aziz yildirimin bizim uefa almamiza tesaduf demesi ne ise senin bu hatirlatmalari yapip olagan bir basariyi golgelemen hatta ileri gidip elenicek intibasi yaratman ezikceve bu mantalite fenerli mantalitesi... Elit klubun elit taraftari olur kardesim. Yabanci siniri kalkti bjknin bu basarisi anormal degil bunu algilamayacak kadar kucuk dusunuyorsun boyle taraftar profiline ihtiyac yok... Sampiyonlar Ligini bu ulkeye getirecek tek takim var ise oda Galatasaray ama bu taraftar profililyle degil. Kendinizi asin artik. Ufkunuzu genisletin. Turk futbolu baska bir yone gidiyor yabanci sinirinin kalkmasiyla.. ve bundan karli cikacak olanda en cok biziz.
Demirhan dün akşamdan beri sen ne anlatıyorsun?Millete beşiktaşın başarılıdır diye posta koymalar falan. Yahu bize ne? Burası taraftar forumu yazarken neden ikide bir bunu göz ardı ediyorsunuz? Şu gruptan çıkmak benim için başarı değil, ne olacak şimdi ben ezik miyim? Şu gruptan çıkıp ikinci turda zor bir rakibi elesin, çeyrek finalde rakibini zorlasın başarı olarak sayayım. Geçen sezon da dedim bu sezon da diyorum, böyle gruplardan çıkmayı başarı saymak asıl sorun olan, hemde bir sürü para harcayan kulüplerimiz için. Bizim Braga gibi takımların olduğu gruptan çıkmamız yine başarı değildi, olması gerekendi. Hemde o grupta Manchester United olmasına rağmen. Dün akşamdan beri gelmişsiniz buraya bir kaç taneniz millete posta koyup duruyorsunuz. Üstelik bunu bunun mislini yaşamış takımın taraflı forumunda yapıyorsunuz. Bizim bu durumu sıradan görmemiz kadar normal bişey yok, önce bunu bir idrak edin. Bu eziklik falan değil, bu çoktan bu seviyelerin üzerine çıkmış taraftarın normal reaksiyonu. Ayrıca iki de bir yabancı sınırı diye kendini kandırma. Ligde yabancı sınırı diye ağlayan başta Rıdvan dün gece üç türk oyuncusu ile çıkan, ki bunlardan ikisi Almanya'da yetişme, beşiktaş ile gurur duyun Bayern Barcelona değil ama onun bir altı seviyesi takımların seviyesinde dedi. Yani birden bire yabancı sınırı sorun olmaktan çıktı. Sence bu adam ligde bunu konuşmayacak mı? Kendinizi kandırıp durmayın, konuşmaya devam edecek, her ne kadar artık o iş kesin gibi bişey olsa bile.

Son düzenleme:
maçtan önce monaco saplar, falcao 3 atar herifler kazanınca pepe kırmızı görseydi, bu da başarı mı , bize yaklaşamazlar , bunlar da takım mı be?

ne olursa olsun bu ülkedeki takımların şampiyonlar liginde 3 te 3 yapması sık sık karşılaştığımız bişey değil. Tamam psg, real falan yok karşılarında ama bu kadar da bok atmaya gerek yok.
tebrik edin demiyorum ama sanki çekemiyormuş tarzı yorumlarda yapmayın

Demirhan dün akşamdan beri sen ne anlatıyorsun?Millete beşiktaşın başarılıdır diye posta koymalar falan. Yahu bize ne? Burası taraftar forumu yazarken neden ikide bir bunu göz ardı ediyorsunuz? Şu gruptan çıkmak benim için başarı değil, ne olacak şimdi ben ezik miyim? Şu gruptan çıkıp ikinci turda zor bir rakibi elesin, çeyrek finalde rakibini zorlasın başarı olarak sayayım. Geçen sezon da dedim bu sezon da diyorum, böyle gruplardan çıkmayı başarı saymak asıl sorun olan, hemde bir sürü para harcayan kulüplerimiz için. Bizim Braga gibi takımların olduğu gruptan çıkmamız yine başarı değildi, olması gerekendi. Hemde o grupta Manchester United olmasına rağmen. Dün akşamdan beri gelmişsiniz buraya bir kaç taneniz millete posta koyup duruyorsunuz. Üstelik bunu bunun mislini yaşamış takımın taraflı forumunda yapıyorsunuz. Bizim bu durumu sıradan görmemiz kadar normal bişey yok, önce bunu bir idrak edin. Bu eziklik falan değil, bu çoktan bu seviyelerin üzerine çıkmış taraftarın normal reaksiyonu. Ayrıca iki de bir yabancı sınırı diye kendini kandırma. Ligde yabancı sınırı diye ağlayan başta Rıdvan dün gece üç türk oyuncusu ile çıkan, ki bunlardan ikisi Almanya'da yetişme, beşiktaş ile gurur duyun Bayern Barcelona değil ama onun bir altı seviyesi takımların seviyesinde dedi. Yani birden bire yabancı sınırı sorun olmaktan çıktı. Sence bu adam ligde bunu konuşmayacak mı? Kendinizi kandırıp durmayın, konuşmaya devam edecek, her ne kadar artık o iş kesin gibi bişey olsa bile.

Yazdiklarimi anlamak istedigin gibi anlayip isine geldigi gibi cevap vermissin abi... Bos bi cevap vermissin kusura bakma... Bu konuda ne yazdiysam kimle diyaloga girmissem yazilanlari en ince ayrintisina kadar oku ondan sonra gel don bana. Anlatmaya calistigimin aslinda boldladigim kisimdan pek bi farki yok... Alintiladigim arkadas bjknin basarisini bilgisiz fener kafasiyla dalga gecerek eski skorlari atip hatta ileri gidip 9 puandan elenirler bunlar loser demesine karsi cikip gulunc durumuna dusme baabinda bir mesaj yazdim. Onlar zaten gormemis onlarla ayni seviyeye dusmeyelim diye... Herkezin gorusune saygiliyim basarisiz diyenede basarili diyenede ama bunu ezik bir sekilde golgelemeye calismak hele hele bizler gormus gecirmis bir taraftar toplulugu olarak (boldladigim yerde anlattigin gibi) kendimizi boyle tatmin etmeye gerek yok. Ridvan konusunu niye actiginida anlamis degilim yazi uzun gozuksun diye heralde? O konuda hemfikiriz zaten.

Uzun lafin kisasi benim anlatmak istedigim ne bjkyi ovmek nede ovmeyene karsi cikmak benim anlatmak istedigim ap ayri bi nokta. Biz baska bir seviyeyiz, onlarla biz mukayese etmeye bile degmeze getiriyorum... tabi anlayana.

Sıkıntı rakipler değil karşıda bu başarıyı kaldıramayacak bir takım olması. 2 yıldır adamlara gelen en güçlü takım Napoliydi onları da Napoli'nin tek kale oynadığı maçta evlerinde yendiler.

Şans yanlarında bunu kabul etmeyen varsa gidip hentbol falan izlesin ayrıca ben bunların fakir edebiyatından da fazlasıyla sıkıldım.

Dünkü maç bildiğin hazırlık maçı gibiydi rakibe de bok atıyorum bok gibi oynadılar Beşiktaş'ın 3 maçtır yaptığı skoru alıp geri çekilmek ve gariptirki rakipler buna çözüm üretemedi.

Neyse gruptan çıksınlar da bir kere güçlü bir takımla oynasınlar o zaman göreceğiz futbol romantiklerini.

sarper efendiye katildigim nokta , gsc antu veya carsi forumu farketmez, gormusluk etmislik olmaktan kaynaklanan ufak tefek detaylar haric ayni ulkenin ayni ana babalarindan yetisen taraftarlarin bakis acilari da ayni , biri cok kaliteli , oteki ezik filan degil , demirhan burada hayal goruyor , neyimiz elit allah askina ? 10 milyon GS li elit , ama 10 milyon fb ve 5 milyon bjk li kultursuz filan , cocuklar inanmaz buna ..

demirhana katildigim nokta ise , ki onu demek istemis dili donmemis , bir takim basarili surecten gecerken gecmis basarisizliklarini hatirlatmanin onlar nezninde hic bir kiymeti yok , kendimiz calar kendimiz oynariz , adam da sana "ben bu safsatayi dinleyemem , monaco ic saha macim full gise olacak ,bilet bakmaya gidiyorum sen bitirince donerim laflariz" der gecer mesela

vuracaksan dusene vuracaksin , zor durumda, caresiz , yardima muhtac olana atacaksin tekmeyi , bir gidim su diyene 1 metre oteden suyu yerlere dokeceksin , o zaman etki yaratirsin

6-0 kieve yenildiklerinde 8-0 lari hatirlatacaksin ..

sana simdi uefa yi aldigin sezonki 5-0 lik chelsea macini soyleseler umrunda mi olur, daha da gururlanirsin , 5 yedik oradan ayaga kalktik kupa aldik 2 tane dersin

ama ofsayttan yedigin golle cikamadigin CL grubu aklina gelince , atletico ya atamadigin beraberlik golu sonrasi 3 lu averajla elendigin sene aklina gelince acitir .

su an bjk yapmis 9 puan , son 9 CL macinda 1 maglubiyet almis , onu da hakeme yikmis , CL seviyesinin kotu sayilabilecek mevcut formlarina gore, ama avrupa piyasasinda her zaman adi olan napoli ,porto ve monaco yu dis sahada yenmis bir durumda iken liverpool , kiev maclarini koyarsan evet bu hazimsizliktir bana gore de , kendini tatmindir

Biraz da futbol icinde kalarak bir seyler soyleyelim , bu sezon en cok dikkat ettigim , alinan 3 tane savunma oyuncusunun takimlarina katkilari .

Maicon : Adam 3 gol ile , belki sezonda 1 macta yapilacak seyi yaparak ciddi katkida bulundu ve ozellikle forvetvari vurusu ile 2 puan ekstra sagladi , resmen adam lugano-luciano etkisi yaratti forvette ve ayrica o kadar da karta namzet bir adam degil . ostersunds macinda cok daginikti ama cidden katkisi buyuk , komple oyuncu

Neto : Bjk macini kurtaran adamdi , gordugu kirmizi kart muhtemel bir penaltiyi veya golu engelledi , ve mactan sonra 10 kisi kalacaktik ama 1-0 onde olmaya devam edecektik , ilk yari bitmek uzereydi ve skor esitlenseydi rakibe guven gelecekti dedi , yani o kisacik zamanda faul yapmanin dogruluna karar verebilen bir yapida adam.

Pepe : Zaten tecrubesi ortada ama monaco macinda emin olun kirmizi da gorecegini bilse o faulu yapardi , sari ile belki kurtariririm dedi kurtardi , cift zeka iste , once belki atamaz diye dusunuyor , ayrica atilsam da gol yemekten iyidir diyor , buram buram tecrube ve kalite

Bu 3 adam 3 buyuklerde yabanci serbestliginin de etkisiyle lutuf seviyesinde etki yaratti. Bunlarin yarina devsirme topal , ahmet calik ve atiyorum atinc filan oynayacakti

Yazdiklarimi anlamak istedigin gibi anlayip isine geldigi gibi cevap vermissin abi... Bos bi cevap vermissin kusura bakma... Bu konuda ne yazdiysam kimle diyaloga girmissem yazilanlari en ince ayrintisina kadar oku ondan sonra gel don bana. Anlatmaya calistigimin aslinda boldladigim kisimdan pek bi farki yok... Alintiladigim arkadas bjknin basarisini bilgisiz fener kafasiyla dalga gecerek eski skorlari atip hatta ileri gidip 9 puandan elenirler bunlar loser demesine karsi cikip gulunc durumuna dusme baabinda bir mesaj yazdim. Onlar zaten gormemis onlarla ayni seviyeye dusmeyelim diye... Herkezin gorusune saygiliyim basarisiz diyenede basarili diyenede ama bunu ezik bir sekilde golgelemeye calismak hele hele bizler gormus gecirmis bir taraftar toplulugu olarak (boldladigim yerde anlattigin gibi) kendimizi boyle tatmin etmeye gerek yok. Ridvan konusunu niye actiginida anlamis degilim yazi uzun gozuksun diye heralde? O konuda hemfikiriz zaten.

Uzun lafin kisasi benim anlatmak istedigim ne bjkyi ovmek nede ovmeyene karsi cikmak benim anlatmak istedigim ap ayri bi nokta. Biz baska bir seviyeyiz, onlarla biz mukayese etmeye bile degmeze getiriyorum... tabi anlayana.
Evet aynen anlamak istediğim gibi yazıp nasıl düşündüm ise öyle yazdım. Galatasaray taraftarı gelmiş burda Beşiktaşın şu gruptan çıkmasının güzellemesini yapıyor, yahu bana ne? Ben bunun misli ile fazlasını yaşayıp görmüş takımın taraftarıyım. Geçen sezon ve bu sezon ki gruplardan çıkmayı başarı olarak görenler bunu böyle görmeye devam etsinler, benim için değil, normal olması gereken bir sonuç. Hamzanın söylediklerini gülünç bulmuşsun, oysa adamın söylediği başka bir denklem de geçen sezon yaşandı. Herşey kendi ellerinde idi gittiler iddiası kalmamış takıma karşı kaybedip elendiler, nasıl kaybettikleri ise ortada. Bu potansiyel bunlarda var, hemde daha yakın zamanda gördük bunu. Bu sadece yaşananların ışığında bir fikir beyan etmektir hiç bir yerinde komik bişey göremiyorum doğrusu. Dün akşamdan beri, sen dahil bir kaç taneniz beşiktaşı tebrik etmeyi geçtiniz artık, taraflı forumda bunun mislini yaşamış taraftarın, bunu böyle formsuz ve top class sınıfından olmayan takımlara karşı olmasını normal karşılamasına posta bile koyuyorsunuz. Hemde geçen sezon yaşanmış bir durumun ışığında yapılmasına rağmen, sonra gelmiş boş konuşmayın ağızları. Şu sizin konuştuğunuz ağzın Ahmet Nur Çebi ya da Fikret Orman ağzından bir farkı yok. Adamlar şu grupta bile özellikle ilk iki maç şanslarının yardımı ile maç kazandılar, karşılarına top class bir takım çıksa neler olacağının sinyalini net bir şekilde verdiler ama daha hala göklere çıkarılıyorlar. Yahu bana ne bundan? Galatasaray taraftarı ile dalga geçseler ne olur, bunun dayanağı ne, şu gruptan çıkmanın başarı değil normal olduğunu söylemek mi?

Son düzenleme:
sanki türk takimlar avrupada her sezon böyle performans gösteriyor gibi konuşmaya gerek yok bence

adamlar öyle veya böyle 3te 3 yaptilar ve gruptan çikmak üzereler

sarper efendiye katildigim nokta , gsc antu veya carsi forumu farketmez, gormusluk etmislik olmaktan kaynaklanan ufak tefek detaylar haric ayni ulkenin ayni ana babalarindan yetisen taraftarlarin bakis acilari da ayni , biri cok kaliteli , oteki ezik filan degil , demirhan burada hayal goruyor , neyimiz elit allah askina ? 10 milyon GS li elit , ama 10 milyon fb ve 5 milyon bjk li kultursuz filan , cocuklar inanmaz buna ..

demirhana katildigim nokta ise , ki onu demek istemis dili donmemis , bir takim basarili surecten gecerken gecmis basarisizliklarini hatirlatmanin onlar nezninde hic bir kiymeti yok , kendimiz calar kendimiz oynariz , adam da sana "ben bu safsatayi dinleyemem , monaco ic saha macim full gise olacak ,bilet bakmaya gidiyorum sen bitirince donerim laflariz" der gecer mesela

vuracaksan dusene vuracaksin , zor durumda, caresiz , yardima muhtac olana atacaksin tekmeyi , bir gidim su diyene 1 metre oteden suyu yerlere dokeceksin , o zaman etki yaratirsin

6-0 kieve yenildiklerinde 8-0 lari hatirlatacaksin ..

sana simdi uefa yi aldigin sezonki 5-0 lik chelsea macini soyleseler umrunda mi olur, daha da gururlanirsin , 5 yedik oradan ayaga kalktik kupa aldik 2 tane dersin

ama ofsayttan yedigin golle cikamadigin CL grubu aklina gelince , atletico ya atamadigin beraberlik golu sonrasi 3 lu averajla elendigin sene aklina gelince acitir .

su an bjk yapmis 9 puan , son 9 CL macinda 1 maglubiyet almis , onu da hakeme yikmis , CL seviyesinin kotu sayilabilecek mevcut formlarina gore, ama avrupa piyasasinda her zaman adi olan napoli ,porto ve monaco yu dis sahada yenmis bir durumda iken liverpool , kiev maclarini koyarsan evet bu hazimsizliktir bana gore de , kendini tatmindir

Bir kulup dusun kurucusu "Maksadımız İngilizler gibi toplu bir hâlde oynamak, bir renge ve bir isme mâlik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek'' diye bir manifesto yerlestirsin... Bir grup taraftar dusun 1988 senesinde actigi pankartta yazan ''yetmez bize bu kupa hedef artik avrupa''. Bir klup dusun sadece Galatasaraya rakip olmak icin kurulan... Bir klup dusun gormemislikten agzi tiner kokan... Bizim taraftar olarak citamiz gece kafayi yastiga koydugumuzda her zaman bellidir Sinan kardes... 7sinden 70 ine herkezin hayalindeki o Sampiyonlar Ligi kupasidir... Bunu eski Galatasarayli yonetici Sedat Doganda bilir... kahvede batak oynayan Galatasarayli dayida... Bizi fener galibiyeti tatmin etmez. Biz kendimizi astik... Benim gibi dusunen milyonlarca Galatasarayli var.. bunu istemesende kabulleneceksin.. Anliyamaman normal cunku bjkli oldugunu biliyorum...

tamam iyi güzel başarı da, neden manşetlerde hep "yeni Avrupa Fatihi" gibi manşetler var? Yıllardır biriktirdikleri hazımsızlığı dışa vuruyorlar sanırım.

Daha Beşiktaş somut bir şey başarmadı bile. Gruptan çıkacak,çeyrek finale kalacak,yarı finale kalacak. Ancak öyle olursa o kelime kullanılır. 3 maç kazanmayla değil.

Yarı Final dışında hiçbir sonuçta Beşiktaş tarih yazmış olmaz. Ancak kendi tarihini yazar.

Elitlikden kastim kimsenin bilgisi.. okul diplomasi...politik dusuncesi.. giyim tarzi felan degil tabiki... laflari carpitmayin. Ne demek istedigimi anliyonuzda bazilarinizin isine gelmiyor olabilir. Yukardaki yazim herseyi aciklar nitelikte.

Goodnight lads. burda saat gece 4 ben yatar.

Pepe'nin katkısı mı yüksek? Orada kırmızı riskini göze alması üstün zeka göstergesi mi? Yahu lütfen rica ediyorum, tamam rakibinizi buyrun övün şu gruptan geçen sene ile bu sene arasında dağlar kadar fark olan takımları yenip çıkıyor diye ama ayağınız yere bassın yahu. Dün Pepe'nin yediği çalımı Semih gibi defans oyuncuları yerse ses etmem ama Pepe gibi biri dar alanda kapattığı açıdan böyle çalım yiyor ise yuh derim. Ayrıca golü önlemek için kırmızıyı riske aldı değerlendirmesi, güldürdü. Pepe orada ağar olduğu için çalımı yiyip rakibi indirdi. Takımını eksik bırakmak hiç bir zaman iyi değildir, hemde skor daha sıfır sıfır iken, üstelik takım arkadaşı yetişebilecek mesafe de ise. Yetişebildiği kabak gibi ortada idi, rakip daha Pepe'yi çalımlamak ile meşkul iken Tosic rakibi mesafe olarak yakalamıștı.

Son düzenleme:
Senin gibi dusunuyorum ,olmasi gerektigine inandira da bilirsin beni ama hali hazirda boyle bir bilincten veya farktan soz edilemez. Asillik ,elitlik oncelikle konusma adabinda, rakibe saygida, sporun ruhunu anlamakta yatar , kucuk olcekler buyugu yansitir , bu forumda bu bilincte yuksek seviyelerde kac kisi sayabilirsin

De ki 10 , de ki 100 , ama 1000 degil .. E koskoca forum uzayinda ,cogunlukla bilgi islem teknolojisi ile yogrulmus bu toplulukta bile verdigin duzey o kadar kucuk yuzdelerde kalir ki , bunu tum ulke sathina yaydigin zaman hic bir pozitif sonuc alamazsin

Neden alamayacagini da soyleyim , GS kulturu ile yetismen icin spor klubu taraftarligi yetmez , o egitim kurumunda egitim mi aldin , veya o klupte spor filan mi yaptin , ya da bir aktif gorev mi aldin mesela ? (sen icin demiyorum , elit duzeyi yuksek taraftar anlaminda dedigin icin soyluyorum)

turkiyede seyircilerin hepsi raslantisal olarak kucukken rengini begendigi ya da aileden bir takimi tutuyor , ama koken ayni , bu yuzden aralarinda kalite 1% bile oynamaz , oynamasi icin bir toplumsal bir gerekce , irsi bir farklilik filan lazim , o da yok

Gelelim hakli oldugun noktaya , bir klup ne kadar basarili gecmise sahipse , ne kadar bunlari erken yasamis hazmetmisse , o kadar daha olumsuzluklara karsi direncli olur ya da hic basari gormemisler de sakin olurlar genelde , ama bjk ornegindeki gibi , ki avrupada fb yi de ekleyebilirsin , tirmalayip hala bir rakiplerinin seviyesine bir turlu cikamadiklari icin bu hirsin yansimasi olarak sacmaladiklari dogrudur

Fakat artik GS nin de sunu anlamasi lazim , biz bir basari sagladik ama bu basari karabatak gibi donem donem olabildi , 80 ler sonunda bir basimizi kaldirdik , 10 sene sonra uefa ve CL basarilari geldi , yaklasik 10 sene sonra tekrar bir ceyrek finalimiz var

yani 30 senelik bir periyodda aslinda TR acisindan basariliyiz ama totalde ben bu klubu cok basarili bulmuyorum "artik" , yenilenemiyor bu basarilar cunku

Rıdvan konusunu açmanın sebebi yabancı sınırı konusu ile hayal aleminde yaşaman, bu konuyu defalarca dile getirdiğin için yazının uzun olması için değil. Gerçi yazının uzun veya kısa olması ne alaka ise. Rıdvan gibi adamlar bu konuyu kaşıdı ve son TFF zirvesi sonrası yapılan açıklama net olmasa bile satır aralarından bişeyler çıkarmak mümkün. Ama aynı Rıdvan şampiyonlar ligi maçına üç türk oyuncu ile çıkmış takımı tebrik edin diyor. Bu adamlar işte böyle adamlar, kaypak adamlar bu yüzden yabancı sınırı konusunda hayal görmeyin. Şampiyonlar liginde gelen başarıyı övün derler ama ligde tam tersini konuşurlar.

Bundan önceki 2 maç ayrıydı ama dünkü maç gerçekten hazırlık maçı gibiydi. Neden öyle çözemedim. Monaco'nun stadı çok b.ktan bir stat, sanki ona inat 20 yıldır da Süper Kupa maçlarını orada oynattılar heriflerin lobisi yüzünden ama ne taraftar maça ilgi gösterdi ne CL havasında kontrollü bir futbol vardı. Beşiktaş yine ilk iki maçta oynadığı gibi organize oynadı rahat yendi. Biraz dikkat etseler 3 de olurdu 4 de olurdu. Geçen sene kabus gibi oynayan Monaco'nun birkaç oyuncu satmasıyla bu kadar havasının sönmesi enteresan. Sattığı oyuncular çok önemli ama ne yönetimleri bir telafide bulunmuş ne de taraftar umudunu korumuş.

Üst Alt