Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Göç Etme ve Yurtdışında İş İmkanları

Bu konuya 2 buçuk ay önce yazmıştım 27 eylülde tecil bozdurucam o zamana kadar tavsiyelere açığım diye. Karamsarlıktan ölüyordum o zamanlar şimdi 1 aydır yurtdışında çalışıyorum hayat çok garip

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı olsun, o zaman yazdıklarını hatırlıyorum. Meraktan soruyorum nasıl hallettin nerdesin, Taner dipçik reyize de ilham olsun.

nihayet hayallerim gerçek olma yolunda ilerliyor.
kanadan yazılım firmasına teklif sunmuştum

online mülakat yaptık, şimdilik güzel geçti
almanyadan havayolu şirketinin mülakatına katıldım.
abd'de ev, bahçe ve muhitleri yenileyen inşaat ve restorasyon şirketiyle mailleşme sonucu bir takım taahhütler verdik karşılıklı.

almanya değil de, kanada veya abd arasında seçim yapmam gerekecek. 2020 ocak-şubat gibi başlamış olurum diye düşünüyorum. dışarda1 bardak çay içecek para bulamazken şuan abd ve kanada arasında seçim yapma noktasındayım.

allah türkiyeden kurtulmak isteyen tüm yoldaşlarıma yardımcı olsun, inandığı inanmadığı kitaba peygamberin yüzü suyu hürmetine ömrü ve gençliği bir grup ihtiyar imam hatipli tarafından hiç edilen bu gençlerin yüzüne baksın da yaşayamadıkları gençliğin acısını 30larından sonra güzel bir hayat yaşayarak geçirsinler.

türkiyeden kurtuluyor olmak bile rüya gibi, allah isteyen herkese nasip etsin bu mutluluğu
Hacı onu bıraktı 3 farklı sektörde nasıl ortak nokta bulabidin yahu

##Hemen bir portekizli hoca##

yahu senden fikrini soran kim allah aşkına, konuyu açan benim ve sonunun mutlu bittiğini söylüyorum. 2 yıllık 5 yıllık olayına türkiyede bakıyolar sadece. orda yazdım bak tekrar oku, adamlar benden kariyerimi ve daha önce yaptığım projjelerimi istediler. ben de onlara yapmış olduğum çizimlerin yüzlercesini yolladım. adamın aradığı şey 3 boyutlu modelleme+ animasyon. istersen lise mezunu ol adam yeteneklerine bakıyor. üstelik benim üniversitede okuduğum bölüm grafik tasarımı bile değil. ben tamamen farklı bi bölüm okudum. iç mekan tasarımı okudum ama 3 boyutlu çizim dersi aldım. fakat bu tek başına yetersiz. 3 senedir evde çizim yapıyorum. bunlardan en iyilerini onlara yolladım ve beğendiler. benim 4 sene okumam ya da 2 sene okumam beni daha iyi ya da daha kötü çizimci yapmaz.

benim 1 dk daha durup durmamamında bir önemi yok. bu bir prosedür. bana kalsa bu akşam gideyim, öyle işlemiyor. eğer dikkatlice okusaydın tahminen 2020 ocak ya da şubatında iş başı yapmış olurum diye de belirttim. süreç onların tavrına ve hızına bağlı. bana değil. bu hız bana bağlı olsaydı 25 yaşına kadar beklemezdim zaten ;)
@Alp Memduh Kalyoncu

Umarim Turkiyeyi mumla aramazsin bircok geri dönüş yapmış olan çevrem gibi ustat. Rabbim sana hayırlısını versin. Mutlu ol. Bana yorum yapmak şu durumda düşmez, cunku Turkiyedeki hayat standartlarini pek idrak edemiyorum. Lakin batı ulkelerinin sanıldığı kadar refah olduklari tezine katilmiyorum. Dikkat et kendine
Sen Hollanda'da idin sanırım, hangi şehirdesin? Karşılaştığın zorluklar neler?

Hacı onu bıraktı 3 farklı sektörde nasıl ortak nokta bulabidin yahu

##Hemen bir portekizli hoca##

3 yıldır çırpınıyordum çok defalarca imkan geldiği oldu ama kimse sponsor olmadı ya da yerime başkalarını istihdam etme gereği duymuşlardır bilmiyorum. ama bu süre içinde ciddi derecede kendimi geliştirdim. hem mesleki (pc üzerinden evde) hem de dil konularında. (yine evde)

iş tecrübemin ve cvmin iyi derecede olmaması sanıyorum bu 3 sene içerisinde yurtdışına çıkamamamda en büyük etkendi. ama çizimlerimi ve animasyonlarımı görünce kanaat getirdiler.

tabiki adamlar oo iyi çizmişsin hadi gel demiyorlar. mülakattan sonra bana bir kaç tane sahne örneği verdiler. onları çizip animasyonlarını yollamam gerekecek. şuan onun üzerinde çalışıyorum zaten foruma arasıra girip haberlere bakıyorum ama pek mesaj yazma fırsatım yok.

bir kaç sahne örneği istediler, onları başarıyla teslim edersem muhtemelen kanadaya göç edeceğim.

abddeki kendi bölümüm zaten, iç mekan tasarımı mezunuyum. 2, 3 boyut ve kesit çizme yeteneğim üst düzey. bu konuda kendime çok güveniyorum. çünkü zaten tüm şehrimdeki tarihi binaların plan proje ve kesitlerini çizdim. abddeki firmayla ilişkimde burdan.

havayolu firması için ise sadece mülakata katıldım. olumlu dönüş bile olmadı. yani yarın bir gün bana elendiniz mesajı bile gelebilir. zaten mesajı yazarken o yüzden abd ve kanada arasında seçim yapmam gerekiyor dedim.havayolu işini hesaba katmıyorum bile. büyük ihtimal kanada olacak, adamlara istedikleri senaryoyu çizip yollayamadığım sürece mülakat olumlu sonuçlanmış olmayacak. şuan itibariyle hala devam ediyor. 1 hafta sürem var işte.

Hayırlı olsun, o zaman yazdıklarını hatırlıyorum. Meraktan soruyorum nasıl hallettin nerdesin, Taner dipçik reyize de ilham olsun.
Teşekkür ederim Suudi Arabistandayım şu an. Kulağa çok hoş gelmiyor biliyorum ama benim mesleğim için bulunmaz nimet. Maalesef çok ilham verecek bişey yok ben tanıdık vasıtası ile geldim. Ki geldiğimde şunu gördüm tanıdık olmadan CV ile gelen bir kişi dahi yok.

Teşekkür ederim Suudi Arabistandayım şu an. Kulağa çok hoş gelmiyor biliyorum ama benim mesleğim için bulunmaz nimet. Maalesef çok ilham verecek bişey yok ben tanıdık vasıtası ile geldim. Ki geldiğimde şunu gördüm tanıdık olmadan CV ile gelen bir kişi dahi yok.

E o halde sizin hepinizin ben renktash :/

Allah yolunu açık etsin. Umarım daha iyi mevkilere gelirsin. Suudi arabistan o kadar kötü değil. milyonlarca dolarlık futbolcular bile gidiyor sonuçta. Zaten ben bu konuyu açarken Afganistan dışında her ülkeyi kabul ederdim diye açmıştım. Yeter ki iş olsun, Irak'a da giderim. Gittim de.

Başlığın değiştiği iyi olmuş zira gören de memleketimiz berbat bir yer gidenler de Nazilerden ABD'ye kaçan nadide bilim adamları...

Dandik vizelerle, green cardlarla çöpçülük, garsonluk yapıp ama burası çok güzel deyip döviz kuru takip edip gece gündüz Türkiye gündemini stalklayan tipler...

Hayır gerçekten gidip vatandaşlık alsan ve hayatından memnun olsan o kaçıp kurtulmak istediğin Türkiye'den sana ne... Haa gıybet yapacak kimse mi yok ;)

Başlığın değiştiği iyi olmuş zira gören de memleketimiz berbat bir yer gidenler de Nazilerden ABD'ye kaçan nadide bilim adamları...

Dandik vizelerle, green cardlarla çöpçülük, garsonluk yapıp ama burası çok güzel deyip döviz kuru takip edip gece gündüz Türkiye gündemini stalklayan tipler...

Hayır gerçekten gidip vatandaşlık alsan ve hayatından memnun olsan o kaçıp kurtulmak istediğin Türkiye'den sana ne... Haa gıybet yapacak kimse mi yok ;)
Millete laf ediyosun tamam da seni okuyan da isviçrede falan yaşıyoruz sanır.

Millete laf ediyosun tamam da seni okuyan da isviçrede falan yaşıyoruz sanır.
Yok da GSC yönetimini tebrik ettim başlık değişmiş ayrıca ben halimden memnunum ve bir durum tespiti yaptım gerçekten memleketten kaçıp kurtulmak istiyorsan sana ne ülkenden??? Ben yokluğunu da mahzunluğunu da seviyorum bu memleketin...

Ayrıca yokluk çektim diyenin alnını karışlayacak günlerim oldu daha da olur mukadderat... Kuru ekmek sadece bu memleketin kireçli sularında ıslatılınca musluk altında ballı ekmeğe dönüşür ;) yaşamayan bilmez o yüzden de şükredemez... Kaçıp gitmek isteyen buyursun...

3 yıldır çırpınıyordum çok defalarca imkan geldiği oldu ama kimse sponsor olmadı ya da yerime başkalarını istihdam etme gereği duymuşlardır bilmiyorum. ama bu süre içinde ciddi derecede kendimi geliştirdim. hem mesleki (pc üzerinden evde) hem de dil konularında. (yine evde)

iş tecrübemin ve cvmin iyi derecede olmaması sanıyorum bu 3 sene içerisinde yurtdışına çıkamamamda en büyük etkendi. ama çizimlerimi ve animasyonlarımı görünce kanaat getirdiler.

tabiki adamlar oo iyi çizmişsin hadi gel demiyorlar. mülakattan sonra bana bir kaç tane sahne örneği verdiler. onları çizip animasyonlarını yollamam gerekecek. şuan onun üzerinde çalışıyorum zaten foruma arasıra girip haberlere bakıyorum ama pek mesaj yazma fırsatım yok.

bir kaç sahne örneği istediler, onları başarıyla teslim edersem muhtemelen kanadaya göç edeceğim.

abddeki kendi bölümüm zaten, iç mekan tasarımı mezunuyum. 2, 3 boyut ve kesit çizme yeteneğim üst düzey. bu konuda kendime çok güveniyorum. çünkü zaten tüm şehrimdeki tarihi binaların plan proje ve kesitlerini çizdim. abddeki firmayla ilişkimde burdan.

havayolu firması için ise sadece mülakata katıldım. olumlu dönüş bile olmadı. yani yarın bir gün bana elendiniz mesajı bile gelebilir. zaten mesajı yazarken o yüzden abd ve kanada arasında seçim yapmam gerekiyor dedim.havayolu işini hesaba katmıyorum bile. büyük ihtimal kanada olacak, adamlara istedikleri senaryoyu çizip yollayamadığım sürece mülakat olumlu sonuçlanmış olmayacak. şuan itibariyle hala devam ediyor. 1 hafta sürem var işte.
Türkiyede doğru istihdam kim yapıyor ki.
Aynı şehirde köklü bir üniversitenin tıp fakültesinde boş kontenjan kaldığı sene üniversitenin bazı bölümlerini kendi bünyelerine katarak bir üniversite açtılar(hala neden açtılar meraklardayım oturtamıyorum kafamda) işte iş ilanı çıkılacak, danışman hocam oradaki en yetkili kişi arkadaşım git bir görüş dedi kalktım bir arkadaşımı aldım gittim.
Sordum ne yapılacak
-işkur üzerinden ilan açıldı oradan başvuracaksınız 20 kişi kontenjan var 5 kişisi bilişimci olacak
Peki okey statü nedir.
-görevli kontenjanı olarak açılıyor işkur karşılayacak size gss yapılacak
Ona da peki, buna başvuranlar içinden bilişim diplomalıları özel seçeceksiniz değil mi?
-yo random kura ile kim çıkarsa seçilen ekipten bilişimcileri seçeceğiz.
21. yy'da açılan bir üniversite hani dersin ki lan adamlar şu dönemde açıyorlar yenilikçi olmak mottoları olacaktır. Adam rastgele bir ekip kuruyor bunlardan bilişimci seçip websitesinin orasını burasını düzeltecek.

Türkiye yöneticilerinin özeti bu işte.

Yok da GSC yönetimini tebrik ettim başlık değişmiş ayrıca ben halimden memnunum ve bir durum tespiti yaptım gerçekten memleketten kaçıp kurtulmak istiyorsan sana ne ülkenden??? Ben yokluğunu da mahzunluğunu da seviyorum bu memleketin...

Ayrıca yokluk çektim diyenin alnını karışlayacak günlerim oldu daha da olur mukadderat... Kuru ekmek sadece bu memleketin kireçli sularında ıslatılınca musluk altında ballı ekmeğe dönüşür ;) yaşamayan bilmez o yüzden de şükredemez... Kaçıp gitmek isteyen buyursun...
Bırak bu romantizmi millete aş iş lazım kireçli su değil hacı abi kaldı ki o kireçli su bile kol gibi giriyor.

Üst Alt