Victor Nelsson: ”Galatasaray’a gelmeyi çok istedim” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Victor Nelsson: ”Galatasaray’a gelmeyi çok istedim”

Victor Nelsson: “Sahamızda taraftarımızla maç oynamaktan büyük keyif alıyorum”

Victor Nelsson: “Sahamızda taraftarımızla maç oynamaktan büyük keyif alıyorum”

Sahaya koyduğu oyunu ve mücadelesiyle taraftarımızın sevgisini kazanan futbolcularımızdan olan Victor Nelsson, Galatasaray Televizyonu’na özel röportaj verdi.

Galatasaray’dan ilk teklif geldiğinde neler hissettiği hakkında Nelsson, “Galatasaray’ın benimle ilgilendiğini duyduğumda karar vermem kolay oldu. Ailemi aradım. Babam kariyerimin tüm süreçlerinin içindeydi. Galatasaray’a geldiğim için çok heyecanlıydım. Babamı aradım, kulübüme haber verdim. Galatasaray’a gelmek çok istedim.” şeklinde konuştu.
Galatasaray’daki ilk günlerini anlatan Danimarkalı stoper, “Heyecanlıydım. Takımda Marcao, Muslera, Falcao ile antrenmana çıkmak benim için büyük bir adım oldu. Evet, gerçekten çok heyecanlıydım. Bazı takım arkadaşlarımı önceden tanıyordum. Galatasaray’da kimlerin oynadığını elbette takip ettim.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray taraftarı önündeki ilk maçı ve taraftarımız hakkındaki duygularını anlatan oyuncumuz, “İlk maçım deplasmandaydı. İlk evdeki maçım ise muhteşemdi. Galatasaray’da taraftar karşısında oynamak muhteşemdi. Taraftarları seviyorum. Umuyorum ki onlar da beni seviyordur. Her defasında elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bizim için zor bir sezon olduğunu biliyorum. Özellikle Türkiye Ligi’de. Avrupa Ligi’nde böyle olmadı. Maç kaybettiğimizde onları anlıyorum ve saygı duyuyorum. Taraftar hayal kırıklığına uğradığında ya da bazı oyunculara kızdıklarında onları tamamen anlıyorum; ama en çok biz oyuncular tüm bunlar olduğunda en çok kendimize kızıyoruz. Galatasaray’da oynuyorsanız her maçı kazanmak zorundasınız. Aksi bir durum olduğunda taraftar seni itici bir güçle destekliyor. Günün sonunda bizi, beni destekliyorlar. Özellikle büyük maçlarda stadyumu atmosferi çılgınca oluyor. Kendi sahamızda taraftarla maç oynamaktan büyük keyif alıyorum. Taraftara büyük saygım var ve onları çok seviyorum.” dedi.

En ciddi: Muslera
En komik: Marcao
En dağınık: Halil
En çok uyuyan: Halil
Antrenmana geç gelen: Halil
Antrenmana erken gelen: Nelsson
En Çalışkan: Marcao ve Muslera
En agresif: Marcao

Önceki kulübündeki veda maçında hiç de mutlu görünmüyordu. Bunu eleştirmek için söylemiyorum, belli ki oraya duyduğu aidiyet duygusundan ötürü öyle davranmıştı. Buradan gitmesi durumu söz konusu olursa da öyle davranacağından neredeyse eminim. Karakterinden, profesyonellik anlayışından zerre şüphem yok. Keşke takımımıza katılan her futbolcu böyle olsa. İyi ki transfer etmişiz; o olmasa, Luyindama ve hele Alpaslan' a mecbur kalacaktık ki şu an başka ve çok vahim şeyler konuşuyor olabilirdik. Takımda en güvenilir adamların başında geliyor:tbr:
:tbr::tbr:

En ciddi: Muslera
En komik: Marcao
En dağınık: Halil
En çok uyuyan: Halil
Antrenmana geç gelen: Halil
Antrenmana erken gelen: Nelsson
En Çalışkan: Marcao ve Muslera
En agresif: Marcao

Üst Alt